Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2021., 14:38   #1
problem99
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: grad
Postovi: 3
GTX 1050TI problem

Evo kupio sam jucer ovu graficku karticu, ali naravno odmah problemi.

Problem je u tom sto mi se desi da nekad nestane slika na monitoru na sekundu i onda se ponovo vrati nazad normalno, dakle samo od sebe se to desi, nekad bude 2 put u 2 minute, nekad se to desi 1 u sat-dva.

Primjetio sam da se vecinom desi kad otvorim nekakav video u pozadini i jednostavno samo se monitor zacrni na sekundu i onda se vrati nazad bez da izbaci ikakvu gresku ili ista slicno.

Instaliro sam frisko windows, instalirao najnovije drivere, probao promjenit kablove na monitoru, stavljao sam i HDMI i DP i svaki put je isto.

S prijasnjom grafickom nisam imao ovaj problem, nego evo bas sad kad sam kupio ovu novu. Gledao sam po internetu naravno da vidim da li ima jos ko ovakvih problema i nasao sam na dosta slucajeva, ali nitko nema rijesenja, pa me zanima evo ako netko od vas zna zbog cega bi se ovo moglo desavati, da li je grafika neispravna ili je nesto drugo u pitanju.

Hvala.
problem99 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 15:09   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
- koja grafa precizno
- koje izlaze ima
- koje ulaze ima monitor koji koristiš
- koji winsi precizno
- koja verzija drajvera

Tih prekida na 1 - 2 sec. je pun internet, pogotovo kada se koristi forsirani DispayPort,
puno su rjeđi ako se koristi DVI ili HDMI.
Ne bi me čudilo da je to "normalno" jer kad starta video aktivira se HDCP gofno ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2021., 15:36   #3
problem99
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: grad
Postovi: 3
Graficka: GTX 1050 TI OC Low Profile 4GB
Od ulaza ima 2 HDMI, 1 DP, 1 DVI

Monitor je: AOC 24G2, on ima HDMI 1, HDMI 2, DP i DVI

Windows 10- najnoviji update
Driveri za grafu isto tako najnoviji sto trenutno imaju na stranici, verzija je: 466.47
problem99 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 16:46   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Pribaj / nabavi DVI kabel i sa njime spoji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:08   #5
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Na mojoj Gtx 1660 Super se to isto događa. Meni u igrama to bude samo zasada. Isprobao sam 3 različita Dp kabla i sa svima isto. To ti je, barem u mome slučaju, do nekompatibilnosti monitora sa Nvidia grafom tj Gsyncom. Kad se isključi freesync tj gsync onda se to više ne događa ali onda pak igre djeluju sporo i trzavo unatoč dobrom Fps-u.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:55   #6
problem99
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: grad
Postovi: 3
Evo mozda sam uspio napravit, jer evo par sati vec se nije desilo ni jednom.
Jedino sto sam napravio je da sam instaliro driver od monitora, do sad to nisam nikad jos ni radio jer mi se ovo nikad nije desavalo, a nisam ni imo potrebe, uvijek je bio onaj od windowsa klasicni driver.

Otiso sam na stranicu od monitora, vidio da postoji driver, skinio ga i onda instalirao preko device managera.

Evo kazem za sad je dobro, nadam se da necu zacoprat sve cim sam ovo napiso.
problem99 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2021., 09:48   #7
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Na mojoj Gtx 1660 Super se to isto događa. Meni u igrama to bude samo zasada. Isprobao sam 3 različita Dp kabla i sa svima isto. To ti je, barem u mome slučaju, do nekompatibilnosti monitora sa Nvidia grafom tj Gsyncom. Kad se isključi freesync tj gsync onda se to više ne događa ali onda pak igre djeluju sporo i trzavo unatoč dobrom Fps-u.
ja zadnje vrijeme gledam za ubost tu grafu međutim monitor mi je LG 24GM79G AMD FreeSync™ Technology sad ne znam dal bi ja mogao imati takvih problema ?
deevzg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na