Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 09.07.2024., 18:07   #74251
calypso
Premium
Moj komp

calypso's Avatar

Datum registracije: Oct 2002
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Na autoputu sam svaki tjedan, e to je tek gust. Ogranicenje 130 ja se vozim 120 u desnoj, iza mene neka carrera odluci krenuti u preticanje i dok mi je dosla paralelno samnom dodje ogranicenje na 100.Ja usporim na 100, bilo je jos par auta iza carrere i oni se odmah vrate u desnu i carrera uspori na jedno 105 i tako me prolazi. Malo sam onda jos usporio da me brze prodje i nakon toga se vrati u desnu. Iako po meni malo pretjerano mogao je brze zavrsiti preticanje ali ogranicenje je ogranicenje. I to nije situacija koja se jedanput dogodila. Malo malo se to dogodi, s obzirom na ceste promjene 100/130 kmh dionice.
Te nordijske zemlje su totalno nazi... Jako vole pravila, ali nikako da shvate da su ta pravila pisali neki drugi ljudi, sigurno nisu pisali nekakvi roboti kojima je zadatak da dodju do optimalno poslozenih pravila koja ce zadovoljavati sve... Ja bih gore jednostavno umro, neki vole pravila jer ne moraju razmisljati... Gore za nordijske zemlje su autonomna vozila i dec it...

Inace, ako je ogranicenje 30km/h, onda je to katastrofa potrosnja i apsolutno neekoloski... Tako da cijela ta njihova nordijska zelena agendna pi*zdarija pada na licemjerstvu...

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Hrvatska nema autobahn, shvatite. dopušteno je 130 km/h, sve preko je protuzakonito.
Drugo je što vi mislite da vaše auto može bolje, brže, jače.
Kao i onaj tip koji vozi svoj bmw sa 2-3 mm mesa na gumama, svatko je poseban i zna najbolje.
Još da počnete razmišljati o drugim vozačima, a ne samo na sebe, čuda bi se desila.
Na papiru je dopusteno 130km/h, ali u realnosti se tolerira 143km/h (10% iznad ogranicenja), sto je lijepo definirano pravilnikom...

Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova
to sto je dopusteno 130 ne znaci da se pojedinci mogu voziti u lijevoj traci 130 i ne propustat one koji se voze 140-150-160 pa i brze.

jednom sam "blokirao" jednog slovenca na izlazu demerje jer je htio preko zaustavne brze doci do naplate. blicao mi je, mahao, trubio. u jednom trenu sam odustao i shvatio da mi to ne treba. jer ce on svejedno pronaci nacin kak ce se provuc. i prosao me je. ali je sleper ispred mene 2-3 auta napravio to isto i nije ga pustio. njemu nije trubio nego se vozio za znjim.
Super mi je bio kad sam se vozio po Siciliji sa Sicilijancima... Imaju oni super naziv za ove komedijase koji voze po propisima i koji ne propustaju nikoga... 'Piovra', oltiga hobotnica...

E da, htio sam rec da je kolega Slovenac pravilno upotrijebio pravilo veceg i jaceg u ovom slucaju...

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nema opomene 10 iznad dozvoljenog izvan naselja.

I računa se izmjerena brzina minus 10 posto ako je brzina preko 100 ili izmjerena brzina minus 10 kmh ako je brzina ispod 100

Znači 155 minus 10 posto je 139.5 i to nije kažnjivo jer tek od 140 kreće naplata
Vidis, vidi, sad sam tek prokljuvio da se oduzima... Ufff, visa matematika, moram skuzit kako to pretocit u brojeve...

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU

2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS

Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS

Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim

Zadnje izmijenjeno od: calypso. 09.07.2024. u 21:10.
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2024., 19:44   #74252
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp

GreenLife's Avatar

Datum registracije: Sep 2013
Ali nitko ne može biti bolji od likova na slovenskoj autocesti, pogotovo ruta Ljubljana - Kopar.
Kako ti znaju držati lijevu traku, to je za ne povjerovat.
Desna traka, brat bratu ima sigurno mjesta za 10 auta, ali ne - svatko se mora držati na lijevoj traci. Ograničenje 130 - budale voze 100, pa 80 , ponekad čak i 60 jer se netko naprijed zamisli pa zakoči, i još sabijeni ko sardine. Ako ostaviš imalo razmaka, već će se netko drugi ubacit.

Odavno sam krenuo preticati s desne strane jer nema smisla gubiti vrijeme u koloni, nit blicat nit svirat. Lijepo lagani gas na desnoj, obiđem i do 200 auta dok dođem do Kopra.

Ne opravdavam svoje preticanje s desne, ali dajte molim - da se vučem 80-100 negdje gdje budale rade kolonu samo radi ega. Hvala ali ne bih.

I odgovor za ono da netko tko ide 20-30kmh brže dođe 10-15min brže - kolega, meni je na kilometražu od skoro 1000km 1,5-2h brže , pogotovo ako postoji mogućnost ulaska u rush hour poslije posla.

Ne razumijem čemu je problem pustit gas (ako ima prostora na desnoj traci) pustit onoga tko ti dolazi i onda se vratiš u preticanje.
Koliko sam puta sam to učinio, ili dao gas i odradio preticanje sa 20-30kmh brže .

Zadnje izmijenjeno od: GreenLife. 09.07.2024. u 19:56.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2024., 19:45   #74253
medo
#erase startup-config
Moj komp

medo's Avatar

Datum registracije: Nov 2001
Ako namjestiš tempomat na 150km/h realno ćeš se voziti nešto više od 140km/h jer brzinomjer uvijek pokazuje 5-10km/h veću brzinu pa je to ziherica.

Osim ako je netko kemijao s dimenzijama guma pa brzinomjer pokazuje malo drugačije
Staro 09.07.2024., 20:08   #74254
Roy
15/JG52
Moj komp

Datum registracije: Nov 2007
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ako namjestiš tempomat na 150km/h realno ćeš se voziti nešto više od 140km/h jer brzinomjer uvijek pokazuje 5-10km/h veću brzinu pa je to ziherica.

Osim ako je netko kemijao s dimenzijama guma pa brzinomjer pokazuje malo drugačije
Obično je to 3-5km/h i provjerljivo usporedbom sa GPSom, osim ako...kao što si napisao
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2024., 22:00   #74255
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp

GreenLife's Avatar

Datum registracije: Sep 2013
Za ove naše koji planiraju na godišnji iz Njemačke, evo novosti u Austriji:

Citiraj:
14 izlaza na austrijskoj autocesti Tauern Autobahn bit će cijelo vrijeme je zatvoreno

Između Puch-Ursteina (Tennengau) i Zederhausa (Lungau), putnici bi se trebali bolje naviknuti na A10. Sljedeći polasci su zatvoreni cijeli dan tijekom navedenog razdoblja (od ponoći do ponoći), kako je za IPPEN.DIGITAL naglasio glasnogovornik pokrajine Salzburg

Posljedica ove poplave putnika su zabrane izlazaka i tranzita tijekom ljetnih mjeseci. Od 5. srpnja do 8. rujna 2024. vozačima bi moglo biti teško napustiti Tauern Autobahn (A10). Zabrana je uvedena na ukupno 14 izlaza s autoceste u gotovo 200 kilometara između Salzburga i Koruške.
Znači smjer Salzburg - Villach (A10) , nema više izlaza ako bude zastoj ili velika gužva. Bit će red čekat dok se ne nastavi
Staro 10.07.2024., 07:35   #74256
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp

DoxyTheCroat's Avatar

Datum registracije: Jul 2019
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ali nitko ne može biti bolji od likova na slovenskoj autocesti, pogotovo ruta Ljubljana - Kopar.
Desna traka, brat bratu ima sigurno mjesta za 10 auta, ali ne - svatko se mora držati na lijevoj traci. Ograničenje 130 - budale voze 100, pa 80 , ponekad čak i 60 jer se netko naprijed zamisli pa zakoči, i još sabijeni ko sardine. Ako ostaviš imalo razmaka, već će se netko drugi ubacit.

Odavno sam krenuo preticati s desne strane jer nema smisla gubiti vrijeme u koloni, nit blicat nit svirat. Lijepo lagani gas na desnoj, obiđem i do 200 auta dok dođem do Kopra.

Ne opravdavam svoje preticanje s desne, ali dajte molim - da se vučem 80-100 negdje gdje budale rade kolonu samo radi ega. Hvala ali ne bih.

I odgovor za ono da netko tko ide 20-30kmh brže dođe 10-15min brže - kolega, meni je na kilometražu od skoro 1000km 1,5-2h brže , pogotovo ako postoji mogućnost ulaska u rush hour poslije posla.

Ne razumijem čemu je problem pustit gas (ako ima prostora na desnoj traci) pustit onoga tko ti dolazi i onda se vratiš u preticanje.
Koliko sam puta sam to učinio, ili dao gas i odradio preticanje sa 20-30kmh brže .
Zašto bi se prilagođavao u desnoj traci radi ovih na lijevoj?
Lijeva je u pravilu za preticanje.
Ti se voziš propisno po ograničenju 130 u desnoj. Nije tvoj problem što ovi u lijevoj nisu u stanju voziti. Ti ne pretičeš njih, već oni namjerno ostaju iza tebe.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 08:15   #74257
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp

Renesis's Avatar

Datum registracije: Sep 2003
Citiraj:
Za ove naše koji planiraju na godišnji iz Njemačke, evo novosti u Austriji:

Znači smjer Salzburg - Villach (A10) , nema više izlaza ako bude zastoj ili velika gužva. Bit će red čekat dok se ne nastavi

To je tako vec vise godina. Samo lokalni promet smije van. Pise uredno tabla na svakom izlazu

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 09:35   #74258
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Znači umjesto da riješiš gužvu na autoputu i omogućiš ljudima da stignu na odredište, ti ih puštaš da se kuhaju u svojim autima dok se sudar ne riješi. Lukavo...
Staro 10.07.2024., 09:58   #74259
xlr
49%winner
Moj komp

xlr's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Sto bi bio razlog za tim, da se guzva ne stvara u lokalnim selima? Da ne uznemirujemo simentalke dok veselo pasu travu? Zvuci malo radikalno... Zamisli zaglavis s EV-om na 30% bat i dvoje djece pozadi, a vani ljetno popodne.
Staro 10.07.2024., 10:02   #74260
Mommistake
Premium
Moj komp

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
To je tako vec vise godina. Samo lokalni promet smije van. Pise uredno tabla na svakom izlazu
To je meni bilo čudno prvi puta...

Kada sam išao DUS - ZG, kod Frankfurta ogromna saobraćajka, nema izlaza van. Satima smo stajali, kolovoz. Kada sam išao gore, 10 sati mi je trebalo od Varaždina do Dus.

Kada sam išao doma 15 sati mi je trebalo samo da izađem iz Njemačke. I još 3 sata do doma, ne znam kada sam došao tako umoran s puta. 18 sati doslovno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 10:34   #74261
vex
Premium
Moj komp

vex's Avatar

Datum registracije: Aug 2003
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko-toliko.

A gle, idete previše u ekstreme, zašto se uvijek ovaj vozi točno 130km/h a mi "divljaci" se vozimo 200km/h? Ovaj sproji se gura između dva kamiona jedva, usporava naglo, riskira, ovo ono... Mislim, svi znamo kako to izgleda u realnosti.

Većinom izgleda to ovako:

Ja se vozim 150km/h što je još koliko-toliko u granicama ograničenja (ajde 5 previše).

I izleti mi van čovjek s 90 i ubrzava na 120-130 dobrih pola minute da bi on prošao kamion, imam razmijevanja. I sad, nakon tog kamiona ili dva, dolazi rupa od 300m, ima komotno mjesta za maknuti se bez usporavanja, i vratiti se na lijevu kada ja prođem.

Ali ne, on se tako vozi par minuta.

Pričaš o naglom kočenju i usporavanju na 90 i guranju između kamiona? Pa kamioni se, barem u RH, ne voze na 5m razmaka, takvi s 120 pretiču kamione gdje ima i 300m razmaka, i to ne 3-4 kamiona, nego par minuta.

Ne razmijem problema micanja. Nitko ne govori o naglom usporavanju i kočenju, stiskanju između 2 kamiona koji su na 10m razmaka. Pogotovo ako postoji rizik za to.

Ako se mogu ja s 150 maknuti, može se i ovaj s 120. Neki dan skidam se na Heleni na naplatnim (smjer Zagreb). Žena odmah nakon naplatnih u lijevu. I ubrzava ona do 120-130. I tako do izlaza na ZG Istok. Kolona na desnoj traci, kolona na lijevoj. Prvo, napravila gužvu. Drugo, krši prometna pravila jer se ne drži krajnje desne trake. Treće, ovdje vodimo raspravu zbog takvih.

Mislim, možemo tako danima. Moj stav se neće promjeniti i smatram takve ljude lošim vozačima. Ne pričam o brzini ovdje.

Ali uopće nevažna rasprava. Nećemo se sigurno tu dogovoriti. Ja ću voziti kako vozim, meni se pokazalo učinkovito/sigurno/zabavno (barem statistika tako govori).

Da ponovim, ne zagovaram nikakav rizik i/ili bilo kakve radnje koje će nekoga napraviti nelagodnim, nesigurnim, rizičnim ili slično. Smatram da ako postoji mjesto između dva kamiona da bi se čovjek mogao pomaknuti na 5 sekundi. Samo to.
+1

Kao prvo vožnja 150 na sat ( po "cajgeru" ) nije kažnjiva. Dakle legalan si. A ovi što se vuku 120 po autoputu, ja bi to sve poterao na lokalne ceste pa nek si razgledavaju kajolike. Voze se iza kamiona sat vremena 90-100 da se ušpara decilitar goriva i taman krenu preticati kad nailazi neko sa 150 ili više .

A te priče nema ga u retrovizoru pa se "stvorio" su isto smiješne budući da po danu možeš vidjeti bar kilometar iza. Znači da je taj krenuo u pretjecanje a nije ni pogledao iza sebe.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 10:41   #74262
sinisa1989
Bazinga
Moj komp

sinisa1989's Avatar

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sto bi bio razlog za tim, da se guzva ne stvara u lokalnim selima? Da ne uznemirujemo simentalke dok veselo pasu travu? Zvuci malo radikalno... Zamisli zaglavis s EV-om na 30% bat i dvoje djece pozadi, a vani ljetno popodne.
Ne znam za situaciju vani, ali ovdje je lako moguće da lokalna infrastruktura to ne bi izdržala. Ja konkretno prolazim često po takvim selima. Em su ceste u lošem stanju, em su užasno uske. Sad u sezoni svako malo naletiš na kombajn ili ogroman traktor. Bankine neuređene, pa su velike šanse da netko sklizne u odvodni kanal. Lako za auto, ali zamisli kad cestu blokira kamion/traktor/neki stroj. I onda preusmjeravanje nakon preusmjeravanja...
Te ceste su isto kao i parkirna mjesta. Davnih dana dok je većina poljoprivrede počivala na IMT 533/539, nije bilo problema s mimoilaženjem. Ali sad su dimenzije svih vozila poprilično veće, pa su i posljedice vidljive. Neodržavane lokalne ceste su potonole pod teretom i naginju prema "rubovima".

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 10.07.2024. u 10:46.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 12:28   #74263
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Staro 10.07.2024., 12:57   #74264
lowrider
Premium
Moj komp

lowrider's Avatar

Datum registracije: May 2008
Mene fasciniraju službe vani. Kad sam išao u Slovenske Konjice, po lokalnoj cesti, taman naidem na nesreću koja je bila koji minutu prije, niš strašno, lik u zavoju prešao na suprotnu stranu, bočno oderao drugog, i svaki završio sa strane na travi. Milsim da nije bilo teže ozlijeđenih. Već su stigli vatrogasci, i to 2 velika kamiona, dva manja auta i vatrogasni Hummer, sve zblokirali, nitko nemože nikud. Pa dolazila na dva puta dvoja kola hitne. Nakon 2 sata čekanja u koloni, dolazi policija, sve lagano, ležerno napravili, dakle ukupno 3 sata zastoj za niš posebno od nezgode.

Isto.prije par godina prema Salzburgu, na autocesti, naiđeš na kolonu, ništa ispred ne vidiš kilometrima, tko je što je.
Nakon 3 sata dolazi policajac na motoru, sada već kolona bila valjda 20km. Pa su polako aute vraćali po zaustavnoj nazad do prvog izlaza.
U povratku sam prošao i vidio da su još službe bile vani, al promet pušten, neko slijetanje u ogradu, auto čak bio u voznom stanju, a 3 hitne i 5 vatrogasnih kola
Staro 10.07.2024., 13:00   #74265
lowrider
Premium
Moj komp

lowrider's Avatar

Datum registracije: May 2008
Ok, nije ih problem naštancati.
Nego jel će vozit, i to sa sustavom 5 generacije
Staro 10.07.2024., 13:25   #74266
Colop
Premium

Datum registracije: Sep 2011
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Mene fasciniraju službe vani. Kad sam išao u Slovenske Konjice, po lokalnoj cesti, taman naidem na nesreću koja je bila koji minutu prije, niš strašno, lik u zavoju prešao na suprotnu stranu, bočno oderao drugog, i svaki završio sa strane na travi. Milsim da nije bilo teže ozlijeđenih. Već su stigli vatrogasci, i to 2 velika kamiona, dva manja auta i vatrogasni Hummer, sve zblokirali, nitko nemože nikud. Pa dolazila na dva puta dvoja kola hitne. Nakon 2 sata čekanja u koloni, dolazi policija, sve lagano, ležerno napravili, dakle ukupno 3 sata zastoj za niš posebno od nezgode.

Ja moram pohvaliti mađare.
Kad sam išao Budimpešta - Beč, došlo do prometne između dva velika kamiona, nekih 15 kilometara od Budimpešte.
Kroz zaustavnu traku projurile dvije ogromne dizalice (nisam nikad prije u životu vidio tako velike auto dizalice), ispred njih policija, 10 minuta iza toga hitna, i u sat, sat i 15 se sve riješilo.
Baš smo ja i žena komentirali da se tako nešto desi na dalmatini, valjda bi tri dana bila blokirana.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 13:32   #74267
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp

benny_blanco's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Problem desne trake na nasim cestama je sto je uzasno izraubana i nemos ti ni vozit brzo po njoj...

Ali da, slazem se, nevjerojatno je koliko se debila zna nakeljit u lijevu traku dok obilaze nekoga sporijeg na desnoj... Onako, doslovno imas na desnoj traci prazninu po 500-600m do prvog sljedeceg auta jer su svi u lijevoj... Vidio bezbroj puta vec... A po lijevoj se uredno vuku 120-130km/h dok svi ne 'preteknu' taj kamion il sta vec vozi sporo...
Ja neznam kako voziti na AC Slavonika 130kmh na desnoj traci. Neki dan vozim, žljeb do žljeba. Izraubana desna traka, bojim se pomisliti kako je prilikom lošeg vremena.
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 13:49   #74268
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp

zgmmax's Avatar

Datum registracije: Sep 2009
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 14:03   #74269
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Ponekad vozim po lijevoj traci kada oko mene nema nikoga komu bi mogao zasmetati i to samo zato jer je desna toliko izraubana da je praktički opasna po ovjes auta.
Staro 10.07.2024., 14:04   #74270
xlr
49%winner
Moj komp

xlr's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Koliko bi po vama mogao cijeniti nove nevozene Continental EcoContact 6 gume (215/55 R17)? Jel mislite da se ima smisla s time zafrkavati na oglasnicima, s obzirom da su eco gume? Gume bi bile nove skinute s auta. Koliko vidim cijena po shopovima je ~150 eura/kom.
Staro 10.07.2024., 14:14   #74271
Mommistake
Premium
Moj komp

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Citiraj:
Koliko bi po vama mogao cijeniti nove nevozene Continental EcoContact 6 gume (215/55 R17)? Jel mislite da se ima smisla s time zafrkavati na oglasnicima, s obzirom da su eco gume? Gume bi bile nove skinute s auta. Koliko vidim cijena po shopovima je ~150 eura/kom.
Pa daj ih ispod 150EUR/komad i probaj.

Mislim da bi 400EUR mogao izvući za sve 4. Nije za baciti definitivno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 14:27   #74272
medo
#erase startup-config
Moj komp

medo's Avatar

Datum registracije: Nov 2001
Automobili

Citiraj:
Autor vex Pregled postova
A te priče nema ga u retrovizoru pa se "stvorio" su isto smiješne budući da po danu možeš vidjeti bar kilometar iza. Znači da je taj krenuo u pretjecanje a nije ni pogledao iza sebe.

Možeš vidjeti, da. Ali možeš li procijeniti dok ga gledaš u retrovizoru da li ti se približava sa 100 ili 200 na sat dok ti ne dođe dovoljno blizu?

Možda se netko tko vozi 130 maknuo u desno a iza njega je u lijevoj bio netko tko je isao 180-200 koga nisi mogao vidjeti dok se ovaj ispred njega nije maknuo.
Staro 10.07.2024., 17:22   #74273
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp

zgmmax's Avatar

Datum registracije: Sep 2009
Di iznajmit G21 na vikend?
Pogledao njuškalo i guglao al nisam baš pretjerano bio uspješan.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 20:55   #74274
Wolverine
Moderator
Moj komp

Wolverine's Avatar

Datum registracije: Apr 2005
Napokon stigle, sad ''samo'' gore stavit gume a da ih vulkanizer ne unakazi

PSX-20240710-204521 PSX-20240710-204756 PSX-20240710-204925

Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64

Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64

Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1

Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 22:03   #74275
sinisa1989
Bazinga
Moj komp

sinisa1989's Avatar

Lako ako ih vulkanizer unakazi, bolje pazi kako se parkiraš.
Odlično izgledaju i ovako "gole".
Staro 10.07.2024., 22:16   #74276
X-Plosiv
Premium
Moj komp

X-Plosiv's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Citiraj:

Ja sam se preporodio danas kada sam ušao u Sloveniju iz Mađarske.

U Mađarskoj ekipa je vozila i 90 km/h u lijevoj traci i ne jebu živu silu, kolona 2 km tako. Mislim da sam dobrih 30tak auta blicao da se sa 100 na ograničenje od 130 km/h maknu u desnu traku.

Odradio 1300 km (Pula - Zagreb - Budimpešta - Ljubljana - Na Burji (restoran tko zna zna, drug tito yugoslavia) - Kopar - Pula). U Sloveniji bilo prekrasno, voze kao mi u HR..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 22:26   #74277
vex
Premium
Moj komp

vex's Avatar

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Možeš vidjeti, da. Ali možeš li procijeniti dok ga gledaš u retrovizoru da li ti se približava sa 100 ili 200 na sat dok ti ne dođe dovoljno blizu?

Možda se netko tko vozi 130 maknuo u desno a iza njega je u lijevoj bio netko tko je isao 180-200 koga nisi mogao vidjeti dok se ovaj ispred njega nije maknuo.
ako pratiš situaciju iza, možes procijeniti u 90% slučajeva . sta ja znam, valjda dođe sa godinama na cesti. ja stavim 155 tempomat i znam do zagreba doci da prakticki nemam skoro nikakvih intervencija na gasu, samo palim/gasim tempomat, igram se da ga ugasim dok ovaj brži ne prođe a da ja taman usporim zbog ovog ispred mene i onda kad ovaj brži prođe opet palim tempomat i auto se vraća na zadanu brzinu ... uvijek puštam bržeg iako na 155 si skoro najbrži.
Staro 10.07.2024., 22:31   #74278
vex
Premium
Moj komp

vex's Avatar

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To je meni bilo čudno prvi puta...

Kada sam išao DUS - ZG, kod Frankfurta ogromna saobraćajka, nema izlaza van. Satima smo stajali, kolovoz. Kada sam išao gore, 10 sati mi je trebalo od Varaždina do Dus.

Kada sam išao doma 15 sati mi je trebalo samo da izađem iz Njemačke. I još 3 sata do doma, ne znam kada sam došao tako umoran s puta. 18 sati doslovno.
Ako situacija i posao dozvoljavaju, moraš računati da uđeš u njemacku oko 22h najranije , a ako ideš doma onda računaš da izađeš iz njemačke do 6am . pitaj me kako sam to naučio . Onda si u mogućnosti voziti do panja kroz švabiju, 150 kroz austriju, slo i hr . odlični putni prosjeci i minimalno zadržavanje u autu
Staro 10.07.2024., 22:50   #74279
buljaka
Premium

Datum registracije: Aug 2014
Citiraj:
235 55 18 nove , prešle 15 km sam prodavao godinu dana.

U trgovini su bile 180 do 220 eura a ja sam stavio 100 pa onda 80 pa prodao sve 4 za 250 eura.

Baš sam se razočarao . Isto ecocontact 6

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2024., 08:31   #74280
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp

Tumor's Avatar

Datum registracije: Nov 2003
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Napokon stigle, sad ''samo'' gore stavit gume a da ih vulkanizer ne unakazi

PSX-20240710-204521 PSX-20240710-204756 PSX-20240710-204925
Moras naci ovakvog vulkanizera: https://www.youtube.com/shorts/N6WsB...?feature=share

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na