Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.30%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.19%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.11%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 28 13.21%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.68%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.34%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.77%
Anketa s više izbora. Glasači: 212. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2012., 14:37   #61
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nije mi jasno, netko te tjera da nabijes RJ45 kabel u svoju mreznu karticu i otkrijes cari mreze svih mreza? Koliko sam zadnji puta informiran, racunala sasvim uredno rade i bez konekcije na Internet.
Pa ne znam hoće li ti biti jasno jer stvari ciljano i namjerno gledaš previše plastično. I tako ih možeš vrlo lako izvrnuti ruglu/nekonzistentnosti.
Zadnjom sam se rečenicom, uostalom, ogradio od silne apokaliptičnosti.
Ali mislim da "informatička ekologija", odnosno, ideja apstiniranja s interneta koji postaje zao (u pretjeranoj varijanti) nije rješenje problema, već samo bijeg pred konceptima koji nisu samo tehnološke prirode (nemoj uključit RJ45), već su prije svega ideološke, političe, kulturalne etc.

Dakle, znam da ne moram na internet. Mogu li se svejedno žaliti na internet koji ne želim da izgleda ovako? Ili ćemo se igrati kao djeca pa govoriti "ako ti se ne sviđa, možeš doma?"
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 17:47   #62
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
/snip demagogija

Dakle, znam da ne moram na internet.
Dakle, em znas, em te nitko ne tjera[1]. Prekrašno.

Citiraj:
Mogu li se svejedno žaliti na internet koji ne želim da izgleda ovako?
A kako to izgleda Internet? I kome se tocno planiras svrsishodno zaliti?

Newsflash - lova vrti Internet. I dok god ne revolucionariziras pricu na nacin da a) zamijenis lovu nekom drugom vrijednosti ili b) marginaliziras internet do te mjere da vrtiti lovu preko njega nece biti interesantno, ostaje demagogija na forumima. I naravno, klasicno licemjerje, jer eto, nisi istekao kabel, a [1]. Jer kao individue smo u skupu pojedinacno prilicno nebitni, pa zaista ne vidim cemu silna preokupacija.

Citiraj:
Ili ćemo se igrati kao djeca pa govoriti "ako ti se ne sviđa, možeš doma?"
To rade ozbiljni (i pristojni) decki, a ne djeca.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 18:47   #63
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
Ja sam jedno vrijeme koristio DuckDuckGo.com al sam odustao jer su rezultati koje mi je izbacivao bili dosta slabi... :S
LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 09:47   #64
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Ovo je još jedan korak prema ideji interneta kao osobnog računalua. Umjesto d:\filmovi u commanderu sada ćemo otipkati terminator.youtube na mjesto URLa.
Korak dalje prema cloud computingu. Jedna mala razlika je što taj "osobni" folder više nije osoban kao što je to s OSOBNIM računalom.
Iluzija privatnosti ovim potezom dostiže svoj vrhunac.
nije valjda da mislis kako su podaci na tvojoj masini sigurniji nego u googleovom cloudu?

drzis li i lovu u madracu/carapi ili u banci?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 10:51   #65
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nije valjda da mislis kako su podaci na tvojoj masini sigurniji nego u googleovom cloudu?
Meni važni podaci su sigurniji u setupu koji sad imam sa backupima nego u cloudu. O brzini baratnja sa istima da ne pričam. Problem?
  Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 11:20   #66
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni važni podaci su sigurniji u setupu koji sad imam sa backupima nego u cloudu. O brzini baratnja sa istima da ne pričam. Problem?
nema problema, ti si ocito slozio bolji sustav za manje pare.
posalji zivotopis u google, amazon i sl.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 11:25   #67
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Nemojte se bezveze navlačiti. Ne treba ići u krajnosti sa teorijama zavjere, ali da je dobro sve povjeriti Googlu, sigurno nije.

Netreba se prepustiti i misliti da se ništa ne može promjeniti. Kupac/korisnik sve određuje, samo kada se stvori kritična masa takvih korisnika i izmjeni mišljenje ljudi.

Ja sam sebi sve složio tako da su mi podaci razdvojeni na više tvrtki. Svaka od njih ima dosta, ali nema sve na jednom mjestu.

mail privatni - gmail
mail poslovni - tvrtkin server
rss - newsblur
tražilica - startpage
cloud - dropbox
office - libreoffice lokalno

Uglavnom, Google mi sada ima pristup samo mom privatnom mailu. Naravno da tamo ima dosta podataka, ali ih barem nemože upariti sa pretraživanjima, rss-om itd...
Ovako sam razbio rizik na njih 4-5, valjda neće dogovoriti razmjenu podataka uskoro.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 11:47   #68
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Nemojte se bezveze navlačiti. Ne treba ići u krajnosti sa teorijama zavjere, ali da je dobro sve povjeriti Googlu, sigurno nije.

Netreba se prepustiti i misliti da se ništa ne može promjeniti. Kupac/korisnik sve određuje, samo kada se stvori kritična masa takvih korisnika i izmjeni mišljenje ljudi.

Ja sam sebi sve složio tako da su mi podaci razdvojeni na više tvrtki. Svaka od njih ima dosta, ali nema sve na jednom mjestu.

mail privatni - gmail
mail poslovni - tvrtkin server
rss - newsblur
tražilica - startpage
cloud - dropbox
office - libreoffice lokalno

Uglavnom, Google mi sada ima pristup samo mom privatnom mailu. Naravno da tamo ima dosta podataka, ali ih barem nemože upariti sa pretraživanjima, rss-om itd...
Ovako sam razbio rizik na njih 4-5, valjda neće dogovoriti razmjenu podataka uskoro.
ljudi moji google ne cita i ne prodaje podatke niti to zeli niti moze u krajnjoj liniji, pogotovo za poslovne korisnike.
ako netko zeli tvoje podatke, lakse ce ti ih izvuci s lokalnog servera/pc-a nego iz googleovog data centra.

pohvale za trud oko slaganja alternativnih rjesenja, medjutim jedan dropbox nije poslovno rjesenje, libreoffice jos manje, a ta trazilica je smjesna. nhf.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 16:24   #69
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Naravno da ne čita, ali pohranjuje, uspoređuje, povezuje...
Nitko ovdje niti nepriča o krađi podataka, tko ti želi ukrasti, nije teško dođi ni do tvoje lozinke za google.

A što se tiče ostalog, ja sam iznio svoje privatno šta koristim, ali i ako gledamo isključivo u poslovnom smislu, uopće ne razumijem o čemu pričaš.
Dropbox ili Google Drive - nema se tu šta komentirati šta je bolje
LibreOffice ili Google Docs - ovo još manje, Google Docs je toliko okrljaštena verzija svega da je na granici upotrebljivosti za išta ozbiljnije
StartPage ili Google - Startpage koristi Google rezultate, u biti Google bez cookija i bilježenja IP-a

Nisam siguran jesi li ti htio reći da je Google dobar u poslovnom smislu, pošto je meni Google smiješan za to.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 17:13   #70
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Naravno da ne čita, ali pohranjuje, uspoređuje, povezuje...
Nitko ovdje niti nepriča o krađi podataka, tko ti želi ukrasti, nije teško dođi ni do tvoje lozinke za google.
proces pohrane i povezivanja je samo u smislu prikaza korisniku. procitaj TOS.
sto se tice kradje lozinke, pa postoje ugradjeni mehanizmi, kao i opcionalni vanjski.
na kraju price se sve svede na ljudsku pogresku, ne gresku sustava.

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
A što se tiče ostalog, ja sam iznio svoje privatno šta koristim, ali i ako gledamo isključivo u poslovnom smislu, uopće ne razumijem o čemu pričaš.
Dropbox ili Google Drive - nema se tu šta komentirati šta je bolje
LibreOffice ili Google Docs - ovo još manje, Google Docs je toliko okrljaštena verzija svega da je na granici upotrebljivosti za išta ozbiljnije
StartPage ili Google - Startpage koristi Google rezultate, u biti Google bez cookija i bilježenja IP-a

Nisam siguran jesi li ti htio reći da je Google dobar u poslovnom smislu, pošto je meni Google smiješan za to.
dropbox je smjesan u odnosu na drive, em je losiji po samoj funkcionalnosti em nije rjesenje za poslovnu upotrebu. procitaj SLA i TOS pa usporedi.
spreadsheets i presentations su bolji nego excel i pogotovo powerpoint.
tekstualni dokumenti su jos uvijek nesto losiji, medjutim dovoljni za 90% korisnika.

no dobro, ti imas svoje misljenje takvo kakvo je, ono sto je poanta da ne moras koristiti njihove usluge i da se podaci daju eksportirati - nije zatvorena platforma.

zanimljivo kako nitko nije postavio temu npr. "Microsoftove alternative" ili zasto smo preko 15 godina robovi njihovih nametanja sranja, ogranicenja platforme i beskonacnog copy-pasteanja onih zaista dobrih proizvoda? a sve to uz lihvarske cijene.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 18:53   #71
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nije valjda da mislis kako su podaci na tvojoj masini sigurniji nego u googleovom cloudu?

drzis li i lovu u madracu/carapi ili u banci?
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ljudi moji google ne cita i ne prodaje podatke niti to zeli niti moze u krajnjoj liniji, pogotovo za poslovne korisnike.
ako netko zeli tvoje podatke, lakse ce ti ih izvuci s lokalnog servera/pc-a nego iz googleovog data centra.

pohvale za trud oko slaganja alternativnih rjesenja, medjutim jedan dropbox nije poslovno rjesenje, libreoffice jos manje, a ta trazilica je smjesna. nhf.
Malo manje bahaćenja i malo više informiranja i logičkog razmišljanja nebi škodilo.
Kako podaci sa računala koje nije spojeno na mrežu mogu biti lakše dostupni nego nešto što postaviš na server koji nije pod tvojom kontrolom? Pa lega sony-ju su par puta krali podatke, kad se netko namerači na tebe nema ti spasa.
Da bi došao do podataka sa mog kompa koji nije umrežen mora mi upasti u kuću.

Prisluškivanja su već počela i pitanje je kad će to doći do nas, nije nužno da google odaje podatke može to obaviti i internet operater.
link1 link2

Polako se sve počinje svoditi da ne posjeduješ nikakav software lokalno, nego u cloud-u, pa da te polako muzu svake godine za najam ili šta već. I imaš sve dokumente spremljene u cloud-u, pa ćeš naravno pristati i na povećanje cijena. I tako svake godne. Nema više kupiš jednom u 5 godina software i deri. Šta kad zbog nevremena ne možeš pristupiti serveru jer su linije u kvaru a trebaš hitno dokument (samo jedan primjer).

Moje kratko razmišljanje o temama koje su se zadnjih par postova provlačile.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 18:58   #72
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
spreadsheets i presentations su bolji nego excel i pogotovo powerpoint.
Za PP stvarno nebi znao pošto sam možda složio 2 prezentaciju u životu, ali od excela živim tako kada mi netko kaže ovo što ti kažeš znam da nema pojma o tome.

Ali prijatelju, samo ti nastavi koristiti šta ti misliš da je najbolje. Ja sam svoje prijedloge iznio. Sa njima sam zadovoljan, ne ograničavaju me u funkcionalnosti, ustvari većina je bolja nego Google rješenja. Ako se kome probava, toplo preporučujem.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2012., 19:05   #73
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
nema problema, ti si ocito slozio bolji sustav za manje pare.
posalji zivotopis u google, amazon i sl.
A da samo znaš koliko brži!
  Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 00:41   #74
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Koristim startpage već 3-4 mjeseca, no nisam zadovoljan lokaliziranom pretragom, postoji li kakav hint za bolju pretragu materijala na hrvatskom jeziku?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 09:53   #75
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
I ja ga koristim par mjeseci i nisam nikako zadovoljan pretragom,pogotovo slika i hrvatskog jezika...
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 10:04   #76
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Hrv jezik možete riješiti tako da odete na advanced search i podesite language na Croatia.
Ali se to mora raditi svaki puta. Bilo bi dobro kada bi stavili opciju da se to omogući po defaultu.

100% isti rezultat kao na google.hr barem prema ovome što sam ja isprobao.

Zadnje izmijenjeno od: Mikeyy. 12.06.2012. u 10:10.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2012., 10:26   #77
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
I evo nam jos jednog velikog koraka za neca...... i nikakvog za korisnika. Bilo je samo pitanje dana, kad se se pozabaviti "cistocom" komentara na youtube-u, kao uvodu u nastavak oznacavanje. Google i Facebook, na duge staze... tek papirnati konkurenti.

Tko ce odredjivati kriterije losih, a tko dobrih komentara? Onaj koji najvise placa, kao i obicno.


YouTube exec Dror Shimshowitz:

One way to improve the situation might be to tie your real-life persona more closely to your YouTube profile, as Facebook has done via the commenting system available across the Web.

If YouTube isn’t interested in integrating more deeply with Google+, BuzzFeed founder Jonah Peretti offers a Plan B: “YouTube should use Facebook comments,” Peretti tells us, referring to Google’s archrival. “YouTube would benefit from extra distribution in [Facebook's] News Feed so their videos would spread even faster. And people use their true identity on Facebook so it would help make YouTube comments more civil.”


YouTube Looking to Improve Commenting System (29.06.2012)

YouTube Is Developing a Secret Weapon Against the Internet’s Worst Commenters (29.06.2012)

Anonymous Publishing Is Dead (2012) (29.06.2012)
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 13:11   #78
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Kaze StartPage kako mu je broj posjeta drasticno se povecao u zadnjih nekoliko mjeseci : more than 2 million daily searches!



Datumski gledajuci koliko postoji tema... i mi smo pomogli povecanju

Jedan od linkova koje sam zadnji put stavio, fino me podsjetio na odlican email servis, koji je postao fenomenalan suceljem i opcijama.

Nekoliko ljudi ga je vec pocelo koristiti i svi su odusevljeni suceljem. Izgleda dovoljno dobro da bude uz pretplatu - a nije

Kome je Hush previse jednostavnan i oskudan u besplatnoj verziji, koga smeta ponesto ideoloski obojan RiseUp, evo trenutno mozda i prvog kandidata uz pomisao na Gmail : Mailoo, Login

Zbog zemlje destinacije, defaultno docekuje francuski jezik u sucelju. Odite na desnu stranu "Preferences" i onda na lijevoj "Interface utilisateur" odvozite do svog jezicnog izbora. Svi jezici ukljucujuci i domicilni ako zelite



Koliko vas je probalo zamjenu za Skype u privatnijem ruhu?




Jistsi (Sip Communicator)


...
A real Skype alternative using standards compliant FLOSS (2012) - Emil Ivov

Skype-like conf calls with SIP Communicator (2012)
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.07.2012. u 12:06.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 17:45   #79
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zbog zemlje destinacije, defaultno docekuje francuski jezik u sucelju. Odite na desnu stranu "Preferences" i onda na lijevoj "Interface utilisateur" odvozite do svog jezicnog izbora. Svi jezici ukljucujuci i domicilni ako zelite
Eh, da, baš treba mail kod francuza imati ...

Ne da mi se kopati, ali nadam se da su barem kanađani.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 19:08   #80
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Eh, da, baš treba mail kod francuza imati ...
Ako iz nekog specijalnog razloga ne sakas Franciju to je u redu. Ali ako destinacijom aludiras kao nekom inferiornom autonomijom naspram velikog brata via Kanade... onda bi se i osrednje informirani rodoljub Komadanta Marka, vrlo slatko nasmijao

Kanada je zadnja za usporedbu ako si time mislio poentirati usporedbom. Nadam se da nisi. Mailoo je FR destinacije, a gdje drze sve servere...moras ih sam pitati.


Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ne da mi se kopati, ali nadam se da su barem kanađani.
Hush je, Mailoo nije. Alternativa je u ovom slucaju bijeg od Google kroz navike civila koji nema krim aktivnosti. Ako kroz drugu aktivnost gledas pozeljnost email providera ili "sigurnost" zastave, onda moras prihvatiti da "bris grla" ako zele, mogu ti i u Venecueli uzeti po potrebi

nazad na temu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 22:21   #81
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
I šta trebam kliknut za ovog mailoo da se registriram?:neznamžabarski:
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 22:40   #82
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
I šta trebam kliknut za ovog mailoo da se registriram?:neznamžabarski:

S'inscrire (prva stavka u izborniku) upises ime, sifre, sigurnosni kod i na kraju, kapljica krvi, a mozes i samo standardnu kvacicu oznaciti da prihvacas uslove koristenja.

Dobivas poruku da ce biti otvoren racun nakon provjere, no mozes i nakon sat vremena se vec probati logirati i moguce da je vec upotrebljivo. Rega veceras, u najgorem slucaju, sutra te ceka dostupna.

Odbojnost da istu stranicu provuces kroz nekog online prevodica, shvatit cu kao kompliment sto ne zelis koristiti neprijatelje naslova teme
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 23:02   #83
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ma provukao sam:lol:
Samo što i dalje nisam naišao na ovo reganje.

Hvala!
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2012., 09:35   #84
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako iz nekog specijalnog razloga ne sakas Franciju to je u redu. Ali ako destinacijom aludiras kao nekom inferiornom autonomijom naspram velikog brata via Kanade... onda bi se i osrednje informirani rodoljub Komadanta Marka, vrlo slatko nasmijao
Da ukradem temu još malo, mene muče francuzi jer su im svakakve ideje padale na pamet zadnjih godina.
A dok neko krene razmišljati u smjeru 3 strike zakona, pitanje kad će gurati nos i na druga mjesta.
Jedino, kao što kažeš. da su im serveri negdje drugdje (u orbiti nadam se) ...

Sorry za OT, zadnji od mene.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2012., 09:37   #85
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Sorry za OT, zadnji od mene.
Ma nije OT, sve je to na temu.

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Da ukradem temu još malo, mene muče francuzi jer su im svakakve ideje padale na pamet zadnjih godina. A dok neko krene razmišljati u smjeru 3 strike zakona, pitanje kad će gurati nos i na druga mjesta.
Konkretnije preciziranje pravila prije gasenja usluge, samo je jasna pozicija koju su zauzeli. Samo, to i ne treba previse dovoditi u relaciju iz p2p-a u besplatni email servis, koji mislis koristi kao jedan od ispomocnih adresa. Ponavljam, kad se (do danas) radilo o "koperativnosti" neke zemlje u davanja podatka o nekoj osobi, za potrebe velikog potrazioca/vlasti... nema svete zemlje. Nema EP-a koji moze biti "treca zemlja" ili otok kad mu uruce sudsku brosuricu - posebno ne danas u "borbi" protiv terorizma.

U slucaju da si propustio uz pomisao Kanade :

Encrypted E-Mail Company Hushmail Spills to Feds (2007)

PGP Creator Defends Hushmail (2007)


Uz PGP koristenje i keylogger u java appletu koji im uvalise... i jos neka prica iz tog vremena. No kad se sve sleglo, danas se prica ipak cita uz vise detalja i razloga.

Jedan primjer kad dobra pretpostavka anonimnosti dovede korisnika u gotovo tragicnu situaciju. Tor kojeg ne volim, jer nije pretjerano izbirljiv tko mu pruza usluge servera i tko na kraju zbilja hendla nas promet. Dok kod JAP-a je prica drasticno drugacija. Vjerojatno zemlja nastanka, akademski dio i razlog zasto su ga pokrenuli ima svoje razloge za pedantniji nacin razmisljanja. Uglavnom, korisnicko nepoznavanje razlike izmedju entry node, relay, exit node u Toru, priskrbilo je neduznog korisniku, gotovo filmski ulet organa reda - pricekati koju sekundu dok se arhiva otvori :

Tor server operator shuts down anonymizing server after police raid (2007)

Tor madness reloaded (2007)

Hoces li sad imati manje povjerenja i u DE?

Privatnost nije isto sto i sigurnost. Ali osjecaj sigurnosti je katkad skoro dobar kao i prava sigurnost - rece davno Schneier

Prvo mjesto na webu za znati na minutu sve sto se desava po pitanju email servisa. Mjesto gdje borave predstavnici vecine email servisa, ukljucujuci cak i najvece :

Emaildiscussions


Email accounts offshore and safe from U.S. prying eyes (2011)

Ne mogu reci koliko je danas dobar ili los ali, na pamet mi pada jos jedan : Cotse

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 12:03   #86
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 13:18   #87
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Preporuka za http://duckduckgo.com/?t=
Postavite na hrvatsku regiju, i jezik. Ima sve živo.
Isprobajte.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 13:01   #88
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
8

Jedna novina : Threema

An Android version is currently under development and is expected to be available in early 2013. Versions for Windows Phone and other platforms will be considered once the Android version is ready.

i jedna starina koja je upravo potvrdila da nema gasenja : PB Still alive (21.12.2012)


i jedna konstatacija :








8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.12.2012. u 13:41. Razlog: link
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2014., 14:08   #89
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Pošto smo ovdje pisali o "skidanju" sa Google reko da nadovežem ukoliko nekome još zatreba.
Napokon sam se odlučio prebaciti sa GMAIL na svoju domenu, i prije tjedan dana to proveo u djelo.
Prošlo je znatno lakše nego što sam očekivao.

Svi servisi koje sam koristio imaju mogućnost bezbolne promjene email adrese, čak i kada se koristi kao korisničko ime (tipa PayPal). Samo na jednom vezanom za posao sam morao slati email korisničkoj službi pa su oni promjenili email.
Na kraju poslao obavjest ljudima u imeniku o promjeni i evo, vozim svoje.

Tehnički dio:
Na Gmail naredio slanje kopije svakog pristiglog emaila na moj email, uz to da ostavlja nepročitano u gmail. Ovo ću ostaviti još nekoliko mjeseci, dok ne počistim sve slabije korištene servise na koje sam zaboravio. Onda ću staviti da mi automatski označi pročitano i prosljedi na moj email pošto planiram gmail koristiti isključivo i jedino vezano za Google usluge (Android, AdSense itd...).

Registrirao domenu na Domainmonster pošto su oni nudili dobru cijenu za .im domenu - 5,99€ / godina
Zakupio 1 "Enhanced email" račun na Polarismail - 2,5 $/mjesec (sa PDV-om)
Basic je 1,25$/mjesec, ali nema mobilnu sinkronizaciju.

Samo postavljanje računa i domene je bila u roku 30 min i nije problematično. Ljudi odgovaraju dosta brzo na sve upite.

Gledao sam još Fastmail koji mi se čini dobar, ali nema mobilnu sinkronizaciju (samo IMAP koji nije dolazio u obzir pošto standardna android mail aplikacija se nemože ograničiti na X dana na IMAP-u nego skida cijeli sandučić što u mom slučaju znači oko 2,5GB).

Uglavnom, pišem ovo kao podršku onima koji se odluče na isto. Nije toliko teško koliko se čini.
Sada imam svoju domenu, kratku, 4 slova, mogu imati više aliasa za različite usluge i sve primati u jedan sandučić, te sinkronizirati sa mobitelom bez problema.
Sve što sam ima na Googlu imam i sada plus još dodatnih stvari.

Cijena: 6€ + 30$ godišnje, ili 220kn godišnje, ili 18+ kn/mjesečno
Ukoliko vam ne treba mobilna sinkronizacija, tj. dosta vam je IMAP na mobitelu, onda je to oko 11 kn/mjesec
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 11:53   #90
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ne da mi se citati cijelu temu, ali s obzirom da vjerojatno imam najvise iskustva i uvida u google samo da napisem par recenica.
Prvo, zastita privatnosti je na iznimno viskom nivou. Kome smeta sto se njihove pretrage koriste za personalizaciju adsa ili u neke druge svrhe poboljsanja usluge, uvijek ima opciju placati za te usluge negdje drugdje.
Vidim da se u prvom postu u temi spominje lociranje podrucja gripe i raznih bolesti. Ne vidim apsolutno nista lose u tome, dapace. Google locira ili predvidja podrucja bolesti, zaraza i epidemija prije epidemiologa - sto je tu lose?

I opcenito, politika firme je izrazito pozitivna i okrenuta korisnicima. Jedan negativan primjer iz nedavne proslosti je forsiranje google+, ali nadam se da ce se s time ubrzo prekinuti.
rendula je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na