Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2011., 21:11   #91
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
BlackBerry Bold 9000 vs Nokia E63

Pozz mobitelaši
Frend nabavio navedeni mob i sad ga zanima postoji li kakav način da se na njega instalira hrvatski jezik?
Nudi mi također da se mijenjamo ja i on, za moju njoku E63, pa me zanima da li je to isplativa zamjena za mene, odnosno postoji li nekakva veća prednost symbiana nad BB OS-om ili obrnuto. Nešto sam malo čitao o ti blekberijima da imaju dosta slabiju ponudu besplatnih programčića nego symbian i da su općenito manje popularni i razvijeni nego symbian, pa me zanimaju iskustva iz prve ruke.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 21:23   #92
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Evo ja imam bb storm 2 i mobitel je odlican. Cuo sam i ja price da je ponuda slaba i sve al vecina ljudi koja to veli nikad u zivotu nije imala bb. To su ciste gluposti. Ponuda je i vise nego zadovoljavajuca. Npr jedan symbian ima 50 programa za citanje pdf dok bb ima 20tak. Mislim sta ce ti 50 istih programa ? Nisam jos naisao da nije bilo neceg sto sam trebao. Mail client je po meni najbolji ( po njemu su i bb uredaji poznati ). Sta se zamjene tice neznam =/ Probajte zamjenit na par dana pa vidi. Ja osobno bi mjenjao al to ovisi za sto ti treba. Meni treba za mail , word i pdf najvise i u tome me sluzi savrseno.
chare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2011., 17:22   #93
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
ja sam uzeo njoku ponajviše zbog wifi mogućnosti, a to ima i ovaj. Budem ga večeras pregledao detaljnije pa ću vidjeti šta ću odlučiti, najbitnija mi je stavka pored wifija internet browser, odnosno njegove pogućnosti. Na BB se ne može instalirati opera ili ipak može??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 23:21   #94
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Moze se instalirat. Od kud ti da nemoze ? opera odlicno radi na njemu.
samo napomena da ja pricam o stormu al mislim da su svi BB isti vise manje.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 09:32   #95
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Nakon višednevnog druženja sa Boldom, ipak sam odlučio zadržati moju E63 kod sebe. Jednostavno, ne vidim ništa što bi me oduševilo na BB-u u odnosu na njoku. Ok, ima onaj office paket, koji njoka nema, i baterija mu traje osjetno duže uz intenzivno korištenje nego na njoki, ali što se tiče ostalog, manje više je to sve isto. Uz to, nisam nikako uspio osposobiti BT da prima podatke sa drugog mobitela na sebe na BB-u, dok je slanje išlo normalno. Mob izgleda elegantnije od moje njoke, ali nema hrvatskih slova, a i veći je osjetno, gotovo pa prevelik za nošenje u džepu. Mrvicu je brži u prelistavanju menija, i zgodniji zbog onog kotačića, ali sve to mi pada u vodu ponajprije zbog hrvatskih slova.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 21:59   #96
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Pa isprobao si i nisi se odusevio =) sad znas na cemu si ^^ A jbg to su ukusi. Nekima pase nekima ne. Makar na kraju krajeva njoka je isto jako kvalitetan mob i s bilo kojim od ta 2 nisi mogao pogrijesiti =)
chare je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 17:38   #97
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Nadjoh ja u furdi Curve 8900, pa reko da zamijenim svoje 6120c cudo s time, em je baterija vec apsisala a one s Ebaya su jos gore, em se poluraspada siroce, pa hajde...

Odnio cudo u servis, posto je pod garancijom, zamijenili onaj klitoris za vrćanje, i sad reko da ja vidim kako ce to raditi meni; uglavnom, kontakte s Nokie sam uspio prenijet i to je manje vise OK.

Ono sto me trenutno mori je mail. Koristim Google Apps, dakle, treba mi nesto za IMAP + SSL. Navodno to njegov ugradjeni klijent podrzava. Registrirao sam se na VIP-ovoj stranici i "dodao" mail, no kada odem na Email Setup u BB-u, imam samo ovo:



Dakel, ove gornje opcije uopce nema!? Uopce ne razumijem sto ga drkaju s time toliko, ima li kakav laksi nacin da imam najjednostavniji IMAP klijent bez previse zajebancije?

Edit: pozabih; postoji li mogucnost da se automatski zakljucava?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 15:59   #98
Zujko
Registered User
 
Zujko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Za ovo prvo nemam pojma;a automatsko zakljucavanje tipkovnice Blackberriji nemaju ja mislim (barem moj siguran sam nema).al fakat skoro da i nema smisla imati em radi futrole, em si stavis da ti je recimo onaj lijevi ili desni convenience key za zakljucavanje (gumbovi sa strane mobitela);npr. meni je "left side convenience key" za lock tipkovnice,desni za kameru pa kad sam gotov s koristenjem mobitela stisnem lijevi gumb i roknem blackberry na stol hehe.po meni bolje od autolocka
Zujko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 16:07   #99
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Bubba imaš BB paket od vipa?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 15:52   #100
rinchy
Registered User
 
rinchy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Umag
Postovi: 3
Bubba, probaj sa LogicMail-om, lijepi i đabe push mail, radi ko urica...

http://www.logicmail.org/

A za lock tipkovnice možeš uzeti AutoLock odlicna stvar

http://appworld.blackberry.com/webst...t/3709?lang=en
__________________
Alwayz into something ....
rinchy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2011., 15:56   #101
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Uz to, nisam nikako uspio osposobiti BT da prima podatke sa drugog mobitela na sebe na BB-u, dok je slanje išlo normalno.
Odeš na muziku ili slike i onda Receive using BT.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 14:20   #102
manoval
Banned
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 188
GPS navigacija na BlackBerry 8110 ?

Dobio sam mobitel "BlackBerry 8110" i čuo sam da ga mogu koristiti za GPS navigaciju pošto vidim u karakteristikama da ima GPRS i ugrađen GPS modul.
Šta mi sve treba da bi ga mogao koristiti kao GPS navigator.
manoval je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 14:37   #103
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
On ima neki svoj poseban program, ali mu ne znam ime. Bilo je prije nekoliko mjeseci u Vidiju tema o navigacijama na mobačima pa su i njega obradili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 14:43   #104
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor rinchy Pregled postova
Bubba, probaj sa LogicMail-om, lijepi i đabe push mail, radi ko urica...

http://www.logicmail.org/

A za lock tipkovnice možeš uzeti AutoLock odlicna stvar

http://appworld.blackberry.com/webst...t/3709?lang=en
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Bubba imaš BB paket od vipa?
Citiraj:
Autor Zujko Pregled postova
Za ovo prvo nemam pojma;a automatsko zakljucavanje tipkovnice Blackberriji nemaju ja mislim (barem moj siguran sam nema).al fakat skoro da i nema smisla imati em radi futrole, em si stavis da ti je recimo onaj lijevi ili desni convenience key za zakljucavanje (gumbovi sa strane mobitela);npr. meni je "left side convenience key" za lock tipkovnice,desni za kameru pa kad sam gotov s koristenjem mobitela stisnem lijevi gumb i roknem blackberry na stol hehe.po meni bolje od autolocka
Thx svima na odgovorima; totalno sam zaboravio na thread jer sam zbrisao na put; uglavnom, prvi dio problema rijesila je aktivacija BlackBerry usluge (ko bi reko ), tako da sad mailovi rade bez problema, kao i ostatak Bere.

Ovaj autolock program cu probati, thx; Zujko, Zujane, ajde nemoj me , nemres mi ne staviti autolock na mobitel koji ima jebeni QWERTY i ocekivati od nekoga tko nema prvi puta mobitel u zivotu da nakon 10ak godina koristenja automatskog zakljucavanja tipkovnice stisce nekakve glupave tipke, FFS, mislim ono, ne kuzim, mobitel ima firewall ali nema autolock, pa tko je tu lud???
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 01:05   #105
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nadjoh ja u furdi Curve 8900, pa reko da zamijenim svoje 6120c cudo s time, em je baterija vec apsisala a one s Ebaya su jos gore, em se poluraspada siroce, pa hajde...

Odnio cudo u servis, posto je pod garancijom, zamijenili onaj klitoris za vrćanje, i sad reko da ja vidim kako ce to raditi meni; uglavnom, kontakte s Nokie sam uspio prenijet i to je manje vise OK.

Ono sto me trenutno mori je mail. Koristim Google Apps, dakle, treba mi nesto za IMAP + SSL. Navodno to njegov ugradjeni klijent podrzava. Registrirao sam se na VIP-ovoj stranici i "dodao" mail, no kada odem na Email Setup u BB-u, imam samo ovo:



Dakel, ove gornje opcije uopce nema!? Uopce ne razumijem sto ga drkaju s time toliko, ima li kakav laksi nacin da imam najjednostavniji IMAP klijent bez previse zajebancije?

Edit: pozabih; postoji li mogucnost da se automatski zakljucava?
Da li si wipe-ao blackberry prije upotrebe?
I da li ti je aktivirana BIS usluga?
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 01:06   #106
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Citiraj:
Autor manoval Pregled postova
Dobio sam mobitel "BlackBerry 8110" i čuo sam da ga mogu koristiti za GPS navigaciju pošto vidim u karakteristikama da ima GPRS i ugrađen GPS modul.
Šta mi sve treba da bi ga mogao koristiti kao GPS navigator.
Ako imas veci internet paket, skini i instaliraj google maps
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 22:51   #107
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel mogu korisnici napisat kolika je realna cijena BB Curve 8900 rabljenog-novog svejedeno,planiram ga kupit pa da me se ne oženi
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2011., 06:29   #108
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 11:49   #109
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Imam pitanje pa se nadam da bi mi netko mogao pomoci;

Prodao sam frendu BB8900 prije par mjeseci i njemu ne radi konekcija na Net kad je izvan wireless mreže. Znam da je to meni uredno radilo ali se vise ne sjecam u cemu bi mogao biti problem. Data services je uredno ON... Probao sam i svoju karticu uvaliti i opet ne radi a prije 3 mjeseca je radilo. Ocito je on (ili jos ja) nesto posemerio po opcijama, ali ne znam sto....

Dakle, kliknem na browser i kaže mi da je to WiFi aplikacija i da trebam konekciju na WiFi... Znam da je meni to radilo i izvan WiFi mreže a nisam imao BB opciju ukljucenu kod T-mobile-a
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Franf. 28.09.2011. u 12:20.
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 18:58   #110
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Uđeš prvo u Browser -> Options -> browser configuration -> i pod Browser bi trebalo biti nešto tipa vodafon live (tako je kod mene u vipu), mislim je podešeno na hotspot i zato javlja taj problem.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 19:15   #111
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 14:55   #112
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Postoji li mogućnost brisanja svih poziva/propuštenih/odgovorenih u jednom potezu? Koliko vidim Curve dozvoljava samo brisanje jednog po jednog poziva...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 20:40   #113
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
upomoć (vidi post iznad)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2012., 10:13   #114
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
ugl, caps lock + scrool kako bi se označilo više stavki...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 19:45   #115
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Nova BlackBerry 10 platforma.



Jako lijepo izgleda, i čini se odličnim, ali mislim da je prekasno za BB.

Pokraj Androida i iOS-a nema šanse.
Uostalom nije li najavljeno da se BB povlači sa tržišta smartphonea?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2012., 18:09   #116
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Postoji li mogućnost instaliranja hrvatskog menija za blackberry?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2012., 18:50   #117
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Pokraj Androida i iOS-a nema šanse.
Uostalom nije li najavljeno da se BB povlači sa tržišta smartphonea?
Nije najavljeno.
BB se ovim model upravo planira vratiti na staru poziciju.
Vjerujem da će uspjeti dobiti svoju tržišnu ciljanu skupinu nazad.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 16:37   #118
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Blackberry backup imenika

Pozdrav,

jel moguce nekako sinkronizirati imenik sa Blackberry-a u outlook ili sa gmail imenikom?
Recimo da trebam prebaciti sve kontakte na Iphone ili Android mobitel, kako mi je to najjednostavnije napraviti?
Take je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 09:11   #119
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 16:15   #120
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na