Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2015., 09:50   #91
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
BTW, ocito kuzis njemacki pa mozes li (mimo Google translatea) dati otprilike sukus onoga sto je napisano u tekstu kojeg si kopirao?
On those grounds, the Court (Grand Chamber) hereby rules:

1. Article 4(2) of Directive 2009/24/EC of the European Parliament and of the Council of 23 April 2009 on the legal protection of computer programs must be interpreted as meaning that the right of distribution of a copy of a computer program is exhausted if the copyright holder who has authorised, even free of charge, the downloading of that copy from the internet onto a data carrier has also conferred, in return for payment of a fee intended to enable him to obtain a remuneration corresponding to the economic value of the copy of the work of which he is the proprietor, a right to use that copy for an unlimited period.

2. Articles 4(2) and 5(1) of Directive 2009/24 must be interpreted as meaning that, in the event of the resale of a user licence entailing the resale of a copy of a computer program downloaded from the copyright holder’s website, that licence having originally been granted by that rightholder to the first acquirer for an unlimited period in return for payment of a fee intended to enable the rightholder to obtain a remuneration corresponding to the economic value of that copy of his work, the second acquirer of the licence, as well as any subsequent acquirer of it, will be able to rely on the exhaustion of the distribution right under Article 4(2) of that directive, and hence be regarded as lawful acquirers of a copy of a computer program within the meaning of Article 5(1) of that directive and benefit from the right of reproduction provided for in that provision.

Evo ovdje je cijela presuda, jedino što nema na hrvatskom što će reć trebat će vremena da se i to prevede!

http://curia.europa.eu/juris/documen...t=1&cid=822575

I da je napisano na hrvatskom sumnjam da bi bilo jasno laicima, zato bi bilo dobro da netko od pravne struke to pojasni laicima što to znači konkretno za tvrtke koje nabave takav softwer. Ja imam svoje tumačenje, ali nisam pravnik pa možda nam pomogne gospodin Peđa Grbin ili Vladimir Šeks onda će nam tek sve biti nejasno!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.10.2015. u 10:16.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 09:54   #92
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako je netko regan na Redditu, nek ami se javi na PM. Zamolio bih ga da mi kupi ključ za W7, a ja njemu pošaljem pare na račun.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2015., 09:58   #93
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako je netko regan na Redditu, nek ami se javi na PM. Zamolio bih ga da mi kupi ključ za W7, a ja njemu pošaljem pare na račun.
Sine Brute ne treba ti to uopće jer ima Win 10 Pro Full za samo 36 EUR!

MS to prodaje na isti način uz 3 puta veću cijenu, a ova tvrtka za samo 36 EUR i sjeti se da je Google tvoj najbolji prijatelj!

Jer ako kupiš licencu za W7 i nadogradiš na W10 licenca ostaje vezana na stroj na kojem je izvršena nadogradnja, razgovarao sa MS o tome!

Ova od 36 EUR je prenosiva naravno nakon deinstalacije!

A sada jedno glupo pitanje, netko je objasnio postupak deinstalacije WIN i deinstalacije licence, pa molim da mi to laički objasni uz pojašnjenja jer ja sam glup a želio bih razumjeti što radim, a postupak kako je opisano daje samo naputke u skraćenicama pa ne razumijem što, gdje, kako i kako to uopće ide, jer ja sam ti stara škola!

Molim upute za Dummies tipove kao što sam ja!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.10.2015. u 10:48.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 10:12   #94
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Windows key deactivation:
Click Start, type: CMD
Right click CMD
Click Run as administrators
slmgr /dlv *product ID KEY READ

To uninstall your product key you need to use the /upk switch, along with your activation ID:
slmgr /upk *product ID KEY UNINSTALL

To install your product key
slmgr /ipk *product ID KEY REG
Može li to malo uz pojašnjenje na zdravoseljačkom jeziku jer ja sam ti dummy tip!

slmgr je naredba za što? ipk i upk mi je jasno, ali dlv mi nije jasan! Može objašnjenje značenja svičeva!

Inače ne koristim multikvotanje jer mi i ovako ovaj server radi jako sporo i sporo mi otvara editiranje poruka kao i spremanje, a imam vezu optika 100/100! Ista stvar je i na monitor.hr jer vidim da se čeka dok povlači reklame koje se prikazuju na stranici. Ista stvar je i ovdje!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.10.2015. u 10:48.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 20:48   #95
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Sine Brute ne treba ti to uopće jer ima Win 10 Pro Full za samo 36 EUR!

MS to prodaje na isti način uz 3 puta veću cijenu, a ova tvrtka za samo 36 EUR i sjeti se da je Google tvoj najbolji prijatelj!
Koja to tvrtka?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 23:40   #96
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Koja to tvrtka?
Znaš da nije dozvoljeno davati linkove na takve stvari!

Softwer je legalan kao i tvrtka, ali je zabranjeno reklamiranje tvrtki!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 01.11.2015. u 06:33.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 13:06   #97
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Ovo je, u svakom slucaju, na stranu tvojih bezbroj sumanutih postova , zanimljivo. I naravno, nema apsolutno nikakve veze sa zmuklerima koji su se dokopali Excel tablica sa svojih fakulteta pa za 10$ lifraju MSDN AA kljuceve.

Iako to sto pricas i citirao si nema apsolutno nikakve veze s Microsoftom i/ili "europskim sudom" (radi se o Bundesgerichtshof koji je njemacki savezni sud).

No, koliko vidim, UsedSoft prodaje (barem u online shopu) samo Server verzije Windowsa.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 13:15   #98
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Vidio sam to prije nekoliko godina kada sam na ebay kupovao win 7 licencu za kućni komp. Baš su tu presudu reklamirali.

Nije mi se samo dalo tražiti da li to što njemački sud kaže nešto, vrijedi i u ostalim zemljama EU. Pretpostavio sam da ne vrijedi i zaboravio na to.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 18:04   #99
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je, u svakom slucaju, na stranu tvojih bezbroj sumanutih postova , zanimljivo. I naravno, nema apsolutno nikakve veze sa zmuklerima koji su se dokopali Excel tablica sa svojih fakulteta pa za 10$ lifraju MSDN AA kljuceve.

Iako to sto pricas i citirao si nema apsolutno nikakve veze s Microsoftom i/ili "europskim sudom" (radi se o Bundesgerichtshof koji je njemacki savezni sud).

No, koliko vidim, UsedSoft prodaje (barem u online shopu) samo Server verzije Windowsa.
Očito nisi pročitao linkove koje sam dao a tamo je odluka EU suda a ne Njemačkog!

Ovo je stranica na kojoj se objavljuju presude http://curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo1_6308/

A ranije ti je dan link na presudu, ali treba znat pročitat više od 3 riječi, a ne biti samo bahat i bezobrazan i davat glupe i nesuvisle odgovore koji veze s vezom nemaju!

Očito komuniciram s ljudima kojima treba 1 slika, maksimum 3 brojke i 1 slovo, jer ako je više od toga onda imaju problema psihičkih, jer treba otvoriti link i pročitati presudu koja ima i na engleskom a može pomoći i na slovenskom ako treba.

A za skraćeno tumačenje same presude nađi si pravnika da ti to nacrta u skladu s tvojim mogućnostima razumijevanja, a ja nisam pravnik!

A da si se malo potrudio pročitati presudu vidio bi da su stranke u sporu companija Oracle i jedna tvrtka koja se bavi prodajom rabljenih licenci, pa bi ti bilo sve jasno i zašto je to ponukalo MS da počne iznajmljivati softwer radije nego da prodaje licence!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 01.11.2015. u 18:27.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 18:55   #100
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ne moraš biti bezobrazan:
http://curia.europa.eu/juris/documen...rt=1&cid=87456

Preko mobitela sam bio otvarao neki pdf koji sada ne mogu pronaći.

Referring court
Bundesgerichtshof

Još ne vidim gdje je to EU sud? Možda negdje pogrešno gledam. Sve što brzim pregledom mogu vidjeti je da je njemački sud, na temelju neke EU direktive, donio presudu.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2015., 19:17   #101
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
***************

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 01.11.2015. u 19:50.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 21:53   #102
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Još ne vidim gdje je to EU sud? Možda negdje pogrešno gledam. Sve što brzim pregledom mogu vidjeti je da je njemački sud, na temelju neke EU direktive, donio presudu.
To svi vidimo, osim covjeka od bezbroj rijeci a malo korisno recenog.

Mozda kad se odbananira cemo u nesto sazetijem tekstu uspjet saznati ime tvrtke u Nemčiji koja prodaje Windoze ("rabljenje") za povoljnije pare. Sasvim realno, obzirom na sve navedeno (i procisceno od njegovih +oo slova), mozda uopce ne bi bilo lose sloziti upit prema... hm, nekome (posto DI vise ne postoji kod nas) pa vidjet sto oni sluzbeno kazu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 23:31   #103
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
To bi bio uzaludan pokušaj, vjerujem da postoji "deal" Država - M$ pa možeš pretpostaviti odgovor.
Ako ima nekakve istine o ovom što kolega sa 1.00000 slova govori, prije ćeš pravu informaciju naći negdje po EU.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 23:46   #104
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To bi bio uzaludan pokušaj, vjerujem da postoji "deal" Država - M$ pa možeš pretpostaviti odgovor.
Ma nije problem, i "odjebi" je odgovor, samo malo je promaseni tajming obzirom na 8. 11.

Mozda sljedece godine.

Citiraj:
Ako ima nekakve istine o ovom što kolega sa 1.00000 slova govori, prije ćeš pravu informaciju naći negdje po EU.
Problem je u tome sto mi je ta informacija ionako nemeritorna dok ne dobijem neko slovo od domacih izdajnika. Tada mogu njuskati po vani.

Polu covjek - polu Gutenberg je mozda na nekom tragu, a nesto mi ne zvoni u pamcenju da sam vidio kako je itko apologetizirao i mahao s nekakvim presudama po ovdasnjim prostorima.

Ono sto je kljucno pitanje u svim dokumentima koje je megaslovo iznjelo jest cinjenica da se samo pise o legalnosti PRODAJE takvih licenci, no buduci da nisam pravnik, ne znam slijedi li nuzno iz toga da je koristenje trece strane koja je takvu licencu kupilo podlozno istoj dozvoli.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 21:35   #105
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Suma sumarum, gdje uzeti licencu sa win 7 pro ali da imam legalan racun za firmu, treba mi 3 kom ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:30   #106
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Itko ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 13:37   #107
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Kako da ti odgovorim kada mi je brza ruka osvetnika druga Brke udarila ban.

Dao sam Vam sažet odgovor na pitanja ali je netko to pobrisao čitajući samo dvije zadnje rečenice koje sam namjerno stavio i nakon 15 minuta počeo pisati zašto sam ih stavio, ali me osvetnička ruka administratora prekinula u pola upisa sa banom kojeg je jedva dočekao.

Poznata stvar sa drugih foruma jer ako ne pušeš u isti rog kao admini onda dobiješ ban, dok onima koji pušu u isti rog tolerira se sve, pa tako i vrijeđanja i provociranje. Tako je bilo i ovdje jer kada sam se požalio na kršenje pravila foruma njegovo vrhovno zapovjedništvo mi je poslalo javnu poruku da sam dobio što sam tražio. Dakle mene se ne štiti a kada uzvratim na isti način, mada mi to nije običaj komunikacije, onda admin jedva dočeka razlog za ban. Jer jedno je što se nekome ne sviđa nečiji stil pisanja, a drugo je kršenje pravila foruma.

Što se tiče navedene problematike sve ispitano naručeno i isprobano!

Odgovor na pitanje nadobudnog i ostalih sam dao u obrisanom tekstu!

Nemam to namjeru ponovno pisati ali sažetije i konkretnije od toga ne ide, a nemam se namjeru ponavljati jer mi drug Brko reče da se ponavljam pa sada neću to pisat ponovo ima kod njega vidljivo pa neka vrati.

Prijenos licence objašnjavam svima koji neznaju kako to ide sa primjerom da ako odneseš svoju ženu kod susjeda i tamo je ostaviš, susjed ju može legalno nastaviti koristiti bez ikakvih zakonskih posljedica, jer tako je reko EU sud.

Da ste čitali ili barem pogledali prethodne linkove nebi trabunjali da je to Njemački sud, ali nepismenima je teško nešto objašnjavat ako se uopće ne potrude pogledati linkove koje sam ostavio.

U obrisanom postu je to dano još kraće i jasnije, pa ako duga ruka druga Brke kao admina koja je to obrisala isto tako to može vratiti natrag.

Jer vidim da uopće nije pratio tekst i sadržaj, već ga smeta forma i podsvijest koja mu ne da mira jer neki mogu i nešto napisati i konkretno i reći za razliku od podatka od 2 broja i jednog slova i sa time ne reći ništa!

Konkretno sve što sam rekao u obrisanome stoji od riječi do riječi.

A ako budete dobri i to vratite a i pročitate tih par rečenica, onda ću vam poslati slike dva računa gdje i pošto je kupljeno kao i prenijeti moje iskustvo sa registriranjem takvog softwera i skrenuti pažnju na neke stvari oko registracije, ispravnosti računa i gdje to nabaviti po cijenama koje su ranije spomenute.

Evo volim biti jasan i ne vrijeđati nikoga od spominjanja telefona raznih i svega ostaloga do Gutenberga i sl, a da na kraju nakon tog sveg mudrovanja izađe da nismo sposobni pročitati tri rečenice i donijeti konkretan zaključak, a kamoli zvati trgovca, microsoft i sve to ispitati što košta vremena i novaca, ali sada mi može doć gospon državni inspektor i povući me za onu stvar a ja mu se mogu samo smijati i reći izvolite i drugi puta.

Inače evo vam za razmišljanje i sve legalno za tvrtku, sa legalnim računom i ključevima za aktiviranje:

Win 10 PRO samo 30,25 EUR
Deal Win 7 PRO + MS Office 2013 Pro samo 42,00 EUR

Sada nema vremena, ali neka mi netko napiše kako nakačiti sliku od dva računa u post, pa ću vam pokazat da je sve legalno i kako trebaju izgledat računi i dati savjet kako naručiti inače mogo sam dobiti i po nižoj cijeni. Ove dvije tvrtke posluju legalno i to već preko 15 godina, a sada i znaju kako treba izgledati račun za RH jer smo par puta ispravljali neke stvari na računu kako bi to dobilo stvarnu zakonsku formu usklađeno sa našim zakonom i to po savjetu iz Microsofta, što se tiče kupljenog softwera.

Da kao što koristite nečiju ženu pa ta bude isto rabljena iz druge ruke, tako možete koristiti i rabljeni softwer i da sve bude legalno i u skladu sa zakonom jer licence su prenosive a tako je rekao i presudio EU sud, ali samo treba otvoriti linkove i pročitati prve 4 rečenice iz presude.

Ponosni vlasik legalnog softwera sa legalnim računom. Ko što rekoh kod nas u Vrapču i nije tako loše, jer brat Bing uvijek ima dobre cijene!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 09.11.2015. u 13:50.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 14:44   #108
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Evo volim biti jasan i ne vrijeđati nikoga od spominjanja telefona raznih i svega ostaloga do Gutenberga i sl, a da na kraju nakon tog sveg mudrovanja izađe da nismo sposobni pročitati tri rečenice i donijeti konkretan zaključak, a kamoli zvati trgovca, microsoft i sve to ispitati što košta vremena i novaca, ali sada mi može doć gospon državni inspektor i povući me za onu stvar a ja mu se mogu samo smijati i reći izvolite i drugi puta.
Kao i obicno, beskorisno si dugacak, pa sebi za vjezbu a nama za dusu, mozes li u jednoj jednostavno prosirenoj recenici (jer zaista dulje od toga nije potrebno) odgovoriti na sljedeca dva pitanja:

a) kako se zove trgovina od koje si dobio racune s tim cijenama
b) link na dokument o EU sudu o kojem trabunjas vec n-ti post a sve sto si dao i pokazao prica o njemackom sudu
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 15:05   #109
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kao i obicno, beskorisno si dugacak, pa sebi za vjezbu a nama za dusu, mozes li u jednoj jednostavno prosirenoj recenici (jer zaista dulje od toga nije potrebno) odgovoriti na sljedeca dva pitanja:

a) kako se zove trgovina od koje si dobio racune s tim cijenama
b) link na dokument o EU sudu o kojem trabunjas vec n-ti post a sve sto si dao i pokazao prica o njemackom sudu
Imas linkove, a imas i skraceno samo je duga ruka druga Brke bila jako brza, pa neka ti vrati obrisani post. Da ti skratim muke evo ti na PM obrisani post.

Otvori treći link i usporedi s onim citiranim iza toga i reci o kojem se sudu radi, ali javno!

I nije jedna već dvije trgovine!

I jopet ne čitaš! Postavio sam jedno glupo pitanje, tj. zamolio sam uputu kako da postavim slike računa ovdje na stranicu! I dobio sam opet glupi odgovor!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 09.11.2015. u 15:28.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:28   #110
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
@sakomako

Eto, nakon sto si opet ubio MySQL bazu s bezbroj znakova, ja ti se moram ispricati, izgleda da si ipak u pravu po pitanju sudstva.

Izgleda da je EU sud ipak *potvrdio* presudu njemackog suda. No eto, to se moze s pravim linkom i jednom recenicom jasno objasniti.

http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf?num=C-128/11#

Sad ima smisla traziti kakve to implikacije na domace izdajnike.

Ajde nam sad daj ime te firme od koje si uzeo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:34   #111
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Nemoj biti bezobrazan, Bubba te lijepo kulturno pitao, daj direktan odgovor bez muljanja.

Nije stvar u tome da je Drug Brko brz ili spor, nego koliko ti imaš osnovne kulture pisanja na forumu.

No to nije tema ovog topica, daj podatke a) i b)
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:45   #112
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
sakomako

Daj više jedanput ime tog dilera tak da jadan plebs ne maže debeloj guski vrat...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:45   #113
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
@sakomako

Eto, nakon sto si opet ubio MySQL bazu s bezbroj znakova, ja ti se moram ispricati, izgleda da si ipak u pravu po pitanju sudstva.

Izgleda da je EU sud ipak *potvrdio* presudu njemackog suda. No eto, to se moze s pravim linkom i jednom recenicom jasno objasniti.

http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf?num=C-128/11#

Sad ima smisla traziti kakve to implikacije na domace izdajnike.

Ajde nam sad daj ime te firme od koje si uzeo.
Trenutno na stranci od obje tvrtke je stanje slijedeće. Jedna ima stranicu u radu, a na drugoj je stranica sa ponudim softwera prazna.

Kao što rekoh ako je za privatno lice postupak je narudžba i plaćanje preko PAY PAL kod jedne, a kod druge se mora platiti direktno na njihov bankovni račun, a to je cca 30 kn dodatno za transfer novca. S time da su mi poslali račun koji je plativ u roku 8 dana i još mi napomenuli da se ne moram žuriti s plaćanjem. S obzirom na bagatelnu cijenu softwera bilo bi poželjno da se takav softwer ne prerodaje dalje, ali poznavajući naše ljude mislim da će brzo biti svašta od toga.

Ako je za tvrtku treba EU porezni broj izvadit kod svojeg poreznog referenta za one koji to još nisu napravili i potrebno je iz sudskog registra tvrtke skenirati dvije strane o samoj tvrtki iz kojih se vidi kada je osnovana i sl. i to im se pošalje uz narudžbu u e-mailu.

Onda su cijene netto bez poreza koji se kasnije obračuna samo u knjigama po našoj vrijednosti PDV-a, ali se u stvarnosti nikada ne plati.

Rekoh dajte uputstvo za postavu slika oba računa i sve tamo piše osim mojih podataka koji će biti izostavljeni. Ljudi govore engleski i može se sa njima komunicirati bez problema.

Ono što je bitno da na računu napišu licencu kao i da napišu koja je vrsta licence OEM ili Retail, jer je to bitno inspektorima, a MS je svejedno!

Također je bitno da je VAT 0,00 EUR, kao i da pišu podaci tvrtke uz EU porezni broj kako moje tako i njihove.

Licenca na papiru mora odgovarati ID produkta kada se pogleda u stroju i to je sve. Legalno i po zakonu.

Licenca je korištena i u principu može se 2 puta aktivirati automatski preko neta, a dalje telefonski.

I win 10 pro je bio 1 instaliran, tako da sam ja bio 2 korisnik sa 2 aktivacijom po redu i prošlo je automatski. Ostali softwer je morao biti aktiviran telefonskim putem.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 16:51   #114
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ne žurim sa podacima jer su količine ipak ograničene, a jednom forumašu sam poslao link, pa nek dečko to prvo u miru naruči, pa ćemo onda dati na PM link ili javno samo si nekak mislim da će biti par stotina narudžbi odjednom pa da im ne crkne server!!

Inače takvi izdajnici stanuju i u Nemačku, ali ima tamo dobrih duša koje su bile spremne ići na EU sud i dobiti presudu. što je imalo implikaciju na MS i njegov odnos da ubuduće iznajmljuje softwer, a ne da prodaje licence!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 18:10   #115
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
osales-software.de - kupio od njih s ebaya prije koju godinu, ali za privatno, vjerovatno se da i ovako
usedsoft-shop.com - ova je navedena u presudi
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 21:01   #116
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
osales-software.de - kupio od njih s ebaya prije koju godinu, ali za privatno, vjerovatno se da i ovako
usedsoft-shop.com - ova je navedena u presudi
Nije! Ali da se malo poslužite Googlom i upotrijebite pravu riječ sve se samo posloži!

Malo logike kada se nešto traži. Meni je tako uvijek kada neznam kako što naći i pravu riječ, ali poslije se sve samo otvori!

I još jedna napomena, tražilice su podešene da nađu one firme koje više plate za oglašavanje, a to treba zaobići!

Inaće nadogradio w7pro za koju mi je MS rekao da je oem verzija na w10 i sada je po oznaci ID retail verzija, a ona w10 za koju sam dobio naznaku od prodavača da je retail je u stvari oem verzija! Lutrija na kvadrat!

Evo dopuna, napravio čistu instalaciju iz ove oem švapske sedmice i sada imam retail hrvatsku desetku, sve radi i na čistom hrvatskom, riješio se švabe! Sve radi kako treba i sve uređaje uredno prepoznalo. Preskočio ključ kada me je tražilo i nakon instalacije i reboot registracija aktivna a ID proizvoda pokazuje da je to retail verzija. A što je najvažnije išlo kao poklon uz Office jer sam office toliko košta a ima i skupljih izdanja koja su bez kombinacije sa w7.

I sve legalno i uz račun.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 09.11.2015. u 23:04.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 01:51   #117
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
http://www.softwarebilliger.de/

Uzimao od njih u nekoliko navrata, bez ikakvog problema, za pravne i fizičke osobe.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 07:25   #118
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
http://www.softwarebilliger.de/

Uzimao od njih u nekoliko navrata, bez ikakvog problema, za pravne i fizičke osobe.
Bravo majstore! Prvi pametan koji zna što radi, ali nisu najjeftiniji ima i boljih. A sada kada imaju prvi podatak sada dalje mogu i sami.

Inače ove cijene su dosta visoke kod ovih!

Ko što rekoh stranica im trenutno prazna ali su im cijene na pola od ovih evo e-mail za kontakt i tel . najbolje je poslati narudžbu sa svojim podacima privatnim ili ako je za tvrtku sa podacima za tvrtku uz izvadak iz sudskog registra i EU poreznim brojem prodaju i u volumenu od 1, 2, 3, 5, 10 licenci za win 7 pro i to x32, x64 ili x32/x64 cijena ista.

Licenca je 11 i nešto EUR, a sa brojem licenci cijena pada!


http://edv-rhein-sieg.de/

Imaju i Office po cijenama koje nisu za reč, i to 2010 do 2013 pa naviše, sa 2 ili više licenci i u kombinaciji sa win7 gratis!

info@edv-rhein-sieg.de
004922959064890

Cijene su vam ovdje

http://galaxy-computer.rakuten-shop....dows-86348560/

Sad vidite razliku između novih i rabljenih licenci.

Ali oprez to nisu cijene od rakuten.de već od ove tvrtke koje sam dao link i od njih treba naručiti na onaj e-mail ili telefon.

Dakle softwarebiliiger.de i nije baš billiger!

Kao što vidite na oriđiđi stranici nema podataka o softweru ali na oglasnoj od rakuten.de imate sav softver od ovih koje sam spomenuo i kod kojih se naručuje putem e-maila ili telefona.

Kome treba office najbolja je opcija u kompletu sa win7 pro, jer su win7pro tada badave!

Možete vidjeti da ima varijanata win7 pro x32, x64 i x32/x64!

S obzirom na cijene očekujem pustošenje trgovine u kratkom roku.

Inače ima i ona druga trgovina sa w10 pro za 36 EUR i kod njih ima također ostalih stvari, ali su malo viši sa cijenama ali opet povoljniji od ovih billiger, jer obično nije sve billiger iako tako piše!

No prvo opustošite ovu trgovinu pa ćemo ić dalje. Ima u Nemačku još trgovina. Rekoh jučer osobi s kojom kontaktiram da se pripremi na lavinu od nekoliko stotina narudžbi u kratkom vremenu!

I još jedna napomena količine su ipak ograničene tako da tko prvi njemu djevojka!

Dvojici sa foruma sam dao prednost od 1 ili od pola dana! Pozdrav od Megaslova Gutenberga!

I za kraj ovo su cijene po kojima bih volio vidjeti softver koji se masovno koristi, a ovo je dokaz da onda ne bi bilo crnih kopija!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 10.11.2015. u 08:28.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2015., 10:26   #119
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Inače ostavite malo traga tko je što naručio, kakva su mu iskustva, da vidimo dali sam bio u pravu o navali na licence.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2015., 10:31   #120
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Ni traga, ni glasa od studenog. Trebam windowse 7 pro, gdje uzeti najjeftinije kljuc? Treba mi za fizicku osobu.
salvarez je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na