Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.09.2021., 07:29   #31
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
S obzirom da se to događa u noći...je li joj palo na pamet da ugasi mobitel kroz noć?
/cut
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Palo je, ali to ne riješava problem.

S obzirom da isključivanje uređaja ne predstavlja i zaustavljanje stvaranja troška, ja sam i dalje stava da je SIM na neki način kloniran. Trošak se može stvarati dalje samo ako je SIM kartica aktivna, što bi značilo da klonirana kartica i dalje negdje vrti pozive.

Ovdje je navedeno da se SIM može klonirati i bez fizičkog pristupa SIM kartici:
https://www.quora.com/How-can-I-clon...he-actual-card

Ima još hrpa sajtova koja opisuje postupak.
Neću ulaziti u rasprave oko toga je li moguće ili ne, računajte samo da sam mobilni uređaj ima pristup SIM kartici i da uređaj šalje podatke odašiljaču mobilnog operatera, a sad može li netko preusmjeriti te podatke nekome drugome, to je već stvar forenzike.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 30.09.2021. u 08:53.
Sinac je offline  
Staro 30.09.2021., 11:20   #32
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nešto sam naučio da postoji mogućnost instalacije nekih sitnih virusa na SIM karticu.

Jel to istina?

I je li tipa 256kb dosta za tako nešto ubaciti na SIM?
Mommistake je offline  
Staro 01.10.2021., 00:15   #33
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Vjerujemo da znaš za virus koji kruži SMS porukama, a čiji je sadržaj: "Imate 1 novu govornu poštu..."

Klikom na link iz SMS-a, virus može preuzeti kontrolu nad tvojim uređajem i aplikacijama na uređaju te nekontrolirano slati SMS poruke i izazvati neželjene troškove na A1 računu. Kao i u sličnim situacijama, molimo te da zbog sigurnosti vlastitih podataka nikada ne otvaraš nepoznate i sumnjive linkove niti uzvraćaš pozive na sumnjive brojeve.

S obzirom na to da se ovdje ne radi o situaciji koja je direktno vezana uz nas i da se broj pošiljatelja svaki put mijenja, ne možemo sa sigurnošću reći kada će prestati dolaziti SMS poruke. Ono što možemo jest još jednom podsjetiti, a čega se i sami pridržavamo, da ne otvaraš link jer na taj način se isti šalje svim tvojim kontaktima. Dovoljno je da samo obrišeš SMS u slučaju da ga dobiješ.
https://www.a1.hr/podrska/obavijesti
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 01.10.2021., 00:41   #34
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Jel taj drek samo na Androidu ili je obuhvaćen i iOS?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 01.10.2021., 08:24   #35
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sve jasno, ali mislim da kod njih to nije isti slučaj.

Jako sličan, ali nije isti.

Jer ovo:
Citiraj:
Što ako sam instalirao aplikaciju iz SMS-a?
Oni koji su instalirali aplikaciju, mogu napraviti sljedeće:

1. u mobitelu ući u Postavke (Settings) > Pristupačnost (Accessibility)> Instalirane aplikacije/ usluge (Installed services) > isključiti aplikaciju Voicemail

2. zatim Postavke (Settings) > Aplikacije (Apps) > deinstalirati aplikaciju Voicemail
ne odgovara njihovom slučaju, pošto je mobitel 2 puta factory resetan.
Mommistake je offline  
Staro 01.10.2021., 08:40   #36
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Da li je probana sim kartica u drugom uredaju?

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
BlackDwarf je online  
Staro 01.10.2021., 08:47   #37
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
po mogučnosti ostavit 1tj . neka pretplata
pa ako i tamo ode račun u nebesa .. znaš koji je faktor
dadoremix je online  
Staro 01.10.2021., 21:51   #38
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
S obzirom da isključivanje uređaja ne predstavlja i zaustavljanje stvaranja troška, ja sam i dalje stava da je SIM na neki način kloniran. Trošak se može stvarati dalje samo ako je SIM kartica aktivna, što bi značilo da klonirana kartica i dalje negdje vrti pozive.

Ovdje je navedeno da se SIM može klonirati i bez fizičkog pristupa SIM kartici:
https://www.quora.com/How-can-I-clon...he-actual-card

Ima još hrpa sajtova koja opisuje postupak.
Neću ulaziti u rasprave oko toga je li moguće ili ne, računajte samo da sam mobilni uređaj ima pristup SIM kartici i da uređaj šalje podatke odašiljaču mobilnog operatera, a sad može li netko preusmjeriti te podatke nekome drugome, to je već stvar forenzike.
Ima samo jedan sitan problem, iako je sve moguće. Sa kloniranom karticom zoveš koliko god te volja jer vlasnik niti ne zna da su izvršeni pozivi s klonirane kartice. U ovom slucaju se cuju glasovi na telefonu i pozivi se ostvaruju s njenog telefona. Ili je haknuta kartica u smislu da se može njome upravljat na daljinu, ili je nešto s mobom tj prilikom tvorničkog reseta ,kartica automatski ( nekakav skriven sms na simu) ponovo aktivira "virus" ili što već jest.
Ja bih probao sim staviti u dumb phone da se eliminira mogucnost haknutog smartphonea i u taj smartphone bih probao staviti nekakv tomato/bonbon s 20kn na racunu za probu.
spawn je offline  
Staro 04.10.2021., 13:09   #39
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Zasto imam osjecaj da ce prica na kraju biti potpuno drugacija od ovoga sto je napisano na forumu. Tako to obicno biva kad su informacije iz sedme ruke. Kladim se da mobitel ne poziva sam i da vjerojatno nije resetiran, a i ako jeste onda povuce virus kroz backup odmah nazad. Sve ostalo mi zvuci poprilicno nevjerojatno i toliko SF da cisto sumnjam da ce se netko toliko potruditi sa raznim kloniranjima SIM kartice radi par tisuca kuna.
WraGG je offline  
Staro 04.10.2021., 13:19   #40
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Zasto imam osjecaj da ce prica na kraju biti potpuno drugacija od ovoga sto je napisano na forumu. Tako to obicno biva kad su informacije iz sedme ruke. Kladim se da mobitel ne poziva sam i da vjerojatno nije resetiran, a i ako jeste onda povuce virus kroz backup odmah nazad. Sve ostalo mi zvuci poprilicno nevjerojatno i toliko SF da cisto sumnjam da ce se netko toliko potruditi sa raznim kloniranjima SIM kartice radi par tisuca kuna.
slazem se
Mihael je offline  
Staro 04.10.2021., 13:24   #41
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Hvala momci na pomoći, korisni ste kao žmigavci na BMW-u.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 04.10.2021. u 14:00.
Mommistake je offline  
Staro 04.10.2021., 13:33   #42
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Samo smo realni i ne zivimo u SF filmovima. Nastavi istrazivati, mozda postanes novi Snowden pa ces si moci priustiti BMW
WraGG je offline  
Staro 04.10.2021., 14:21   #43
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ima samo jedan sitan problem, iako je sve moguće. Sa kloniranom karticom zoveš koliko god te volja jer vlasnik niti ne zna da su izvršeni pozivi s klonirane kartice. U ovom slucaju se cuju glasovi na telefonu i pozivi se ostvaruju s njenog telefona. Ili je haknuta kartica u smislu da se može njome upravljat na daljinu, ili je nešto s mobom tj prilikom tvorničkog reseta ,kartica automatski ( nekakav skriven sms na simu) ponovo aktivira "virus" ili što već jest.
Ja bih probao sim staviti u dumb phone da se eliminira mogucnost haknutog smartphonea i u taj smartphone bih probao staviti nekakv tomato/bonbon s 20kn na racunu za probu.
Da rezimiramo, isključivanje mobilnog uređaja ne sprječava stvaranje troška na dotičnom telefonskom broju mobilne linije, barem je Mom tako naveo. Logika je da se inače trošak stvara samo putem SIM kartice i obračunava se prema upotrebi SIM kartice koja napravi trošak. Mobilni uređaj nema ništa s potrošnjom ako je isključen jer je SIM kartica tada neaktivna i odjavljena s mobilne mreže. Ako je nad SIM karticom na bilo koji način samo preuzeta kontrola, ne bi nastajao trošak dok je uređaj isključen, bio u pitanju virus ili nešto drugo. Dakle, jedino logično objašnjenje nastanka troška dok je uređaj isključen je da je na neki način SIM kartica klonirana i da klonirana kartica stvara trošak.
Sinac je offline  
Staro 04.10.2021., 14:28   #44
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da rezimiramo, isključivanje mobilnog uređaja ne sprječava stvaranje troška na dotičnom telefonskom broju mobilne linije, barem je Mom tako naveo. Logika je da se inače trošak stvara samo putem SIM kartice i obračunava se prema upotrebi SIM kartice koja napravi trošak. Mobilni uređaj nema ništa s potrošnjom ako je isključen jer je SIM kartica tada neaktivna i odjavljena s mobilne mreže. Ako je nad SIM karticom na bilo koji način samo preuzeta kontrola, ne bi nastajao trošak dok je uređaj isključen, bio u pitanju virus ili nešto drugo. Dakle, jedino logično objašnjenje nastanka troška dok je uređaj isključen je da je na neki način SIM kartica klonirana i da klonirana kartica stvara trošak.

Evo prihvatio bih i to objasnjenje, ali da takva klonirana kartica primi SMS, sama uspostavi poziv sa doticnog aparata i da se cuju glasovi, a nakon toga da se izbrise svaki trag poziva i SMS-a?
Ne znam, meni to zvuci malo nevjerojatno. Mislim da tu fali nekih informacija ili su neke stvari u cijeloj prici lagano izmisljene ili netocno prenesene.
WraGG je offline  
Staro 04.10.2021., 14:46   #45
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Dakle, jedino logično objašnjenje nastanka troška dok je uređaj isključen je da je na neki način SIM kartica klonirana i da klonirana kartica stvara trošak.
A dokle ćeš ponavljat jedno te isto?
Kakva klonirana kartica, da se to radi onda bi 50.000 ljudi u državi imalo s tim problema i dobivali bi račune od par tisuća kn, a ne samo jedna baba od 70 godina koja čuje zvukove u glavi.
Eto baš su se na nju namjerili hakeri i klonirali joj karticu. :facepalm:

Baš kako kaže WraGG, ne može nitko prepričavat tuđe probleme po forumu i ne znam čemu takve teme uopće.
Pa neće valjda forumaši koji nemaju uvid u apsolutno ništa riješiti taj problem, mogu samo bubat neke svoje teorije.

Ovdje jedino operater može riješiti bilo kakve nejasnoće i nitko drugi.
Ako nekome nije jasan račun nek ide u poslovnicu i tamo se s njima raspravlja i to riješava, a ne na forumu.

Tko smatra da nije potrošio taj mjesečni iznos nek piše prigovor operateru pa će mu ovi detaljno odgovoriti i pojasniti da je potrošio.
zalman1 je offline  
Staro 04.10.2021., 14:57   #46
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo prihvatio bih i to objasnjenje, ali da takva klonirana kartica primi SMS, sama uspostavi poziv sa doticnog aparata i da se cuju glasovi, a nakon toga da se izbrise svaki trag poziva i SMS-a?
Ne znam, meni to zvuci malo nevjerojatno. Mislim da tu fali nekih informacija ili su neke stvari u cijeloj prici lagano izmisljene ili netocno prenesene.
Glasove s uređaja ne mogu objasniti osim time da se veza preko SIM kartice duplira na oba aktivna uređaja. Na originalnom uređaju s originalnom SIM karticom ne vide se pozivi i SMS-ovi jer su napravljeni s drugog uređaja.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
A dokle ćeš ponavljat jedno te isto?
Kakva klonirana kartica, da se to radi onda bi 50.000 ljudi u državi imalo s tim problema i dobivali bi račune od par tisuća kn, a ne samo jedna baba od 70 godina koja čuje zvukove u glavi.
Eto baš su se na nju namjerili hakeri i klonirali joj karticu. :facepalm:

Baš kako kaže WraGG, ne može nitko prepričavat tuđe probleme po forumu i ne znam čemu takve teme uopće.
Pa neće valjda forumaši koji nemaju uvid u apsolutno ništa riješiti taj problem, mogu samo bubat neke svoje teorije.

Ovdje jedino operater može riješiti bilo kakve nejasnoće i nitko drugi.
Ako nekome nije jasan račun nek ide u poslovnicu i tamo se s njima raspravlja i to riješava, a ne na forumu.

Tko smatra da nije potrošio taj mjesečni iznos nek piše prigovor operateru pa će mu ovi detaljno odgovoriti i pojasniti da je potrošio.
Čemu nervoza? Kolega Mom pokušava dobiti informaciju odakle da uopće krene s rješavanjem problema jer posjet operateru i razgovor s "tetom s pulta" nije urodio nikakvim plodom. Jesi se potrudio pročitati malo početne postove?
Sinac je offline  
Staro 04.10.2021., 15:00   #47
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Je zalman1 u pravu si, forum nije za nikakve rasprave, dapače treba ugasiti sve forume osim za objave znanstvenih radova i peer reviewa.


Meni jedna od naj zanimljivih tema na forumu odavno i baš me zanima kako će se to razriješiti. Nisam imao ništa pametno za dodati pa sam šutio al evo kad se lavina pokrenila...
OuttaControl je offline  
Staro 04.10.2021., 15:12   #48
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Čemu nervoza? Kolega Mom pokušava dobiti informaciju odakle da uopće krene s rješavanjem problema jer posjet operateru i razgovor s "tetom s pulta" nije urodio nikakvim plodom. Jesi se potrudio pročitati malo početne postove?
S kime je osoba potpisala pretplatu?
Operaterom.
Tko isporučuje uslugu?
Operater.
Tko isporučuje račun?
Operater.
Kome se žaliti i gdje treba riješiti problem?
Na forumu ili kod operatera?

Kakve su to izjave "nije urodilo plodom"?
Nema šta urodit plodom, tražiš objašnjenje na licu mjesta i pišeš prigovor.
Daj se naučite pravilima iz ugovora koji se potpisuje.

Nema se šta čitati prvi ili zadnji post kad je to opet prepričavanje iz 7. lica ko što su neki rekli i nitko ovdje nema uvid u pravo stanje stvari.
Ne može mi nitko reći da operater ne može vidjeti gdje su i kako nastali troškovi, jer to je njegova dužnost.


Ali bolje 13 puta ponavljati kako je kartica klonirana.
zalman1 je offline  
Staro 04.10.2021., 15:13   #49
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Glasove s uređaja ne mogu objasniti osim time da se veza preko SIM kartice duplira na oba aktivna uređaja.
Nemoguce. Phone aplikacija (ili neka druga kojoj su dane ovlasti) mora biti aktivna da bi doslo do komunikacije izmedju sim kartice i zvucnika. Osim toga ako je sim kartica i klonirana onda je aktivna samo ona koja se koristi. Nema nikakvog dupliranja razgovora.


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 04.10.2021. u 15:24.
WraGG je offline  
Staro 04.10.2021., 15:50   #50
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja sam ovo pitao samo iz razloga jer postoji mogućnost da je netko imao isti/sličan problem, pa možda zna kako dalje.

Ovo za autentičnost priče, mogu potvrditi da je 95% toga točno (ako ne i 100%), jer mi za vikend vrag nije dao mira i otišli smo do frendice i njenih roditelja gdje je 5 ukućana potvrdilo autentičnost priče (3 sestre i roditelji).

Kao što rekog, čekamo da vidimo što će A1 reći, zamjena kartice je drugi korak.

Kako će se riješiti račun, ne znam, ali eto za sada nemam nikakav noviji info. Snimku sam vidio na svoje oči, gdje frendica snima mobitelom mamin mobitel, koji doslovce nema ništa upaljeno u pozadini, display je ugašen a čuje se žamor s mobitela van. Strašno nešto.

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 04.10.2021. u 16:55.
Mommistake je offline  
Staro 04.10.2021., 16:32   #51
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Zanimljiv slučaj! Nije uoće stvar u prigovoru, već kako se nešto takvo može dogoditi i to nakon svih mogućih resetiranja. Serviser ako uđe u softwer mobitela morao bi naći o čemu se radi.
sakomako je offline  
Staro 04.10.2021., 16:40   #52
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Zanimljiv slučaj! Nije uoće stvar u prigovoru, već kako se nešto takvo može dogoditi i to nakon svih mogućih resetiranja. Serviser ako uđe u softwer mobitela morao bi naći o čemu se radi.
Neće doći do servisera uopće ja mislim.

A1 pa zamjena kartice, ako to ne pomogne, idemo vidjeti što s mobitelom napraviti.
Mommistake je offline  
Staro 04.10.2021., 16:56   #53
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Neće doći do servisera uopće ja mislim.

A1 pa zamjena kartice, ako to ne pomogne, idemo vidjeti što s mobitelom napraviti.



Pitanje je i koliko servisera jako dobro poznaje sam softwer mobitela i koliko je u stanju od njih uopće pronaći neke izmjene u softweru pa da ustanovi što se događa. A upitno je i imaju li uopće softwerske i hardwerske alate kojima mogu tako nešto provjeriti? S obzirom na cijenu rada jednog sata servisera i cijenu samog mobitela postavlja se pitanje koliko je to sve isplativo. Na kraju se svede kupi novi mobitel i novu SIM karticu, jer te to na kraju dođe jeftinije i manje ćeš vremena izgubiti.


S druge strane HAKOM a vjerujem da na nivou EU postoji neka služba koja se bavi i ovakovim očito kriminalnim radnjama koja bi takve stvari bez obzira na isplativost istraživanja istog trebale raditi na otkrivanju počinitelja ovakovih radnji i kažnjavanju ovakovih pojava. Ako toga za sada i nema vrijeme je da EU osnuje stručni tim koji bi se bavio ovakovim prijevarama, kao i mnogim drugima koje postoje na internetu, a ne da ljudi niti ne znaju što ih je snašlo i da se praktično nemaju kome požaliti niti od koga dobiti neku zaštitu.
sakomako je offline  
Staro 04.10.2021., 17:04   #54
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nema smisla više razglabat dok se ne utvrdi lista ispisa poziva i odgovor operatera. Znači isprobati sve sto smo napisali da treba isprobati, redom. Drugi telefon s istom karticom, druga kartica s drugom brojem i isti mob, ista kartica i neki dumb fon i čekanje ispisa poziva. Dotad lokot pa kad doznamo više neka Momm pošalje poruku i otključamo temu, jer može možda nekome pomoći.
spawn je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na