Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2015., 14:32   #7351
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
chinch itd...

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- Network functions - vidim da se neki od njih daju spojiti na LAN/WLAN mrežu. Jel to znači da se u suštini mogu ponašati kao recimo WDTV Player, znači povlačiti video i Audio fileove s NAS-a i shareanog foldera na računalu?

- Ako je gore navedeno točno, jesu li ovakvi uređaji ograničeni formatima i codecima ili žvaču više manje svašta? kakva je situacija s titlovima?
Tocno je da imaju Lan i(li) WiFi ali ne sluze za gledanje filmova tj. oni samao prolaze kroz AVR, AVR nije WDTV i slicno u tom slucaju ali mozes vrtiti recimo mjuzu tipa mp3, Wav, Ogg i slicno sa NAS-a (imas GUI na TVu i mozes to ali iinstlairas neku AVR aplikaciju (obicno svi proizvodjaci imaju neku svoju za apple i Android i preko toga upravljas sadrzajima a reciever ga pusta na zvucnike). Sto se tice filmova i titlova to nije namjena ovoga tako da zaboravi ideju da ti netreba neki media player .


Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- AirPlay - na dosta modela vidim navedeno ovo... No ja sam zagriženi korisnik Androida, postoji li nešto slično za Android?
DLNA

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- Internet Radio - jel Recevier mora biti spojen na računalo u mreži ili može sam "doći" do internet radija ako kroz LAN ima vezu na internet? i postoje li obično bookmarksi za internet radio?
Na samom recieveru je to obicno komplicirano za korisitti (zbog pisanja texta/searcha preko daljinskog ali preko neke tablet/mobitel aplikacije je dosta jednostavnije i zabavnije). Radi naravno preko mreze/routera. Nemoze sam doci do interent radia ako nije povezan sa internetom bilo zicno ili WiFi - logicno, ne ? BTW neki od njih imaju i podrsku za spotify i slicne servise pa ako imas neku pretplatu/login mozes to upisati u receiver tako da ti se spaja na te interent radio servise.
-->
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- Ovo je vjerojatno najgluplje od svih pitanja, al cisto da budem siguran: toliko HDMI ulaza na nekom modernom receiveru znaci da sve mogu spojiti na njega (DVD player, MAX-TV prijemnik, ovo ono) i onda samo jedan HDMI-Out na telku i to je to? onda na Receiveru i njegovom GUI-ju biram source.
Blizu . Da, sve ustekas u neki AVR i onda iz njega u TV preko ARC HDMI ulaza (Audio Retrun Channel) ako ti TV to ima i tada sve radi dvosmjerno (TV cujes na recieveru, i sve sto je u recieveru cujes/vidis na TVu) bez zezanicije sa in/out kalbelima ulazim ako nekad prije scart-->chinch itd...

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- Network functions - vidim da se neki od njih daju spojiti na LAN/WLAN mrežu. Jel to znači da se u suštini mogu ponašati kao recimo WDTV Player, znači povlačiti video i Audio fileove s NAS-a i shareanog foldera na računalu?

- Ako je gore navedeno točno, jesu li ovakvi uređaji ograničeni formatima i codecima ili žvaču više manje svašta? kakva je situacija s titlovima?
Tocno je da imaju Lan i(li) WiFi ali ne sluze za gledanje filmova tj. oni samao prolaze kroz AVR, AVR nije WDTV i slicno u tom slucaju ali mozes vrtiti recimo mjuzu tipa mp3, Wav, Ogg i slicno sa NAS-a (imas GUI na TVu i mozes to ali iinstlairas neku AVR aplikaciju (obicno svi proizvodjaci imaju neku svoju za apple i Android i preko toga upravljas sadrzajima a reciever ga pusta na zvucnike). Sto se tice filmova i titlova to nije namjena ovoga tako da zaboravi ideju da ti netreba neki media player .


Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- AirPlay - na dosta modela vidim navedeno ovo... No ja sam zagriženi korisnik Androida, postoji li nešto slično za Android?
DLNA

Citiraj:
Autor perich Pregled postova
- Internet Radio - jel Recevier mora biti spojen na računalo u mreži ili može sam "doći" do internet radija ako kroz LAN ima vezu na internet? i postoje li obično bookmarksi za internet radio?
Na samom recieveru je to obicno komplicirano za korisitti (zbog pisanja texta/searcha preko daljinskog ali preko neke tablet/mobitel aplikacije je dosta jednostavnije i zabavnije). Radi naravno preko mreze/routera. Nemoze sam doci do interent radia ako nije povezan sa internetom bilo zicno ili WiFi - logicno, ne ? BTW neki od njih imaju i podrsku za spotify i slicne servise pa ako imas neku pretplatu/login mozes to upisati u receiver tako da ti se spaja na te interent radio servise.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 14:32   #7352
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Zamolio bih malu pomoć u vezi kabela za spajanje linije s kompom. Spojio sam sony hcd rx77 liniju s kompom u kojemu je ASUS xonar dx zvučna s onim najjeftinijim 3.5mm na 2rca kabelom od 5m. Nakon 5.1 i 2.1 zvučnih sustava ovo mi je preporod. Bolji mi je zvuk slušati cd sad preko računala nego preko cd playeru koji je u liniji.

E sad me zanima da li bi bilo još kakvih pomaka u zvuku ako uzmem ovaj Bandridge kabel?
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=19813

razmišljao sam možda i neki kineski "high end" kabel s ebaya. Svaka preporuka je dobrodošla i isprike ako sam fulao temu.
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 09:10   #7353
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
možeš kupit radi mirnog sna, ali zvukovno nećeš dobiti apsolutno ništa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 09:28   #7354
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a to si reko zato jer:

a - ima štorex amplifikaciju i zvulje
b - izvor nije hvalevrijedan
c - nešto treće....
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 09:33   #7355
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
prvenstveno a
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 09:37   #7356
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a ipak je i to bio napredak...i sam kaže...očito Asus ima bolji DAC ..
eto - to je početak, ako uskoro promjeni liniju za neki low klass entry pojačalo i male zvučnike...tek će se onda zalaufati...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 09:39   #7357
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije taj sistem toliko rezolutan da bi "čuo" kabel.

imao sam tu liniju kao početni sistem u životu i na kraju sam je koristio kao izvor uz vanjski amp, druge zvučnike, stalke i sub... e to je promjena već, kabel nije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 10:07   #7358
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
ovo mi je za sad početak . Prvo sam uzeo liniju za mizerne pare preko njuškala, onda zvučnu na preporuku tu s foruma i stvarno je odlična... zvuk daleko čišći nego kad slušam glazbu samo na liniji. Stereo pojačalo je slijedeće na listi ali će morati malo pričekat dok ne skupim nofceke (plaća je mala ). Linija je bila za prvu ruku i fala bogu na računalne zvučnike se više ne vraćam .

Znači s kabelom ne bi niš dobio...hvala svejedno na odgovoru .
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 12:37   #7359
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Pa gle, obzirom da je riječ o 69 kn.....služit će ako ništa u kasnijoj fazi kad će imat kakav-takav doprinos. Jedino preporučam kraću dimenziju, recimo do 2 m ako možeš rasporedit nekako komponente. Predlažem upgrade ovim redom: zvučnici, amp pa dac...sve SH za početak. Dobrodošao u klub ljubitelja glazbe i dobrog zvuka ☺
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 16:44   #7360
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
-Imam indentičan Bandridge kabel kojeg si linkao samo duljine od 1m također kupljen u hgspotu, kabel je OK kvalitete i definitivno bolji izbor od ovog najjeftinijeg kojeg koristiš.

-Kao što su ti dečki prije rekli zvukovno nećeš čuti nikakvu razliku, no postoji razlog zašto ipak kupiti bolji kvalitetniji kabel. Naime ti jeftiniji audio kabeli su često loše ili nikako oklopljeni pa u pojačalo unašaju razne interferencije tj. šumove i često 50hz brumm (zujanje) koje se može čuti ako odvineš pojačalo na "prazno" do max..,

-Imam punu kutiju tih jeftinih kablova koje sam testirao i usporedio sa skupljim kablovima, što se zvuka tiče nema neke bitnije čujne razlike kada se međusobno spajaju audio uređaji na jeftinija "entry level" pojačala - no jedna stvar je uvijek bila zajednička kod tih jeftinih kablova: uvijek pojačani šum i zujanje što nije bio slučaj kod boljih kablova. Ti šumovi nisu toliko izraženi na niskim glasnoćama, no ipak treba u audio sustavima težiti što čišćem zvuku

-Dakle ti jeftini kablovi od vrijednosti par kuna se doslovno ponašaju kao antene, pogotovo ako je u pitanju dugačak kabel (5m) stoga nečeš pogriješiti ako kupiš bolji kabel iako imaš samo običnu liniju. Kao što sam rekao ovaj Bandridge je OK i ne moraš kupovati ništa bolje.

Zadnje izmijenjeno od: Zero_X. 26.01.2015. u 17:50.
Zero_X je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:32   #7361
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Zero_X Pregled postova
-Imam indentičan Bandridge kabel kojeg si linkao samo duljine od 1m također kupljen u hgspotu, kabel je OK kvalitete i definitivno bolji izbor od ovog najjeftinijeg kojeg koristiš.

-Kao što su ti dečki prije rekli zvukovno nećeš čuti nikakvu razliku, no postoji razlog zašto ipak kupiti bolji kvalitetniji kabel. Naime ti jeftiniji audio kabeli su često loše ili nikako oklopljeni pa u pojačalo unašaju razne interferencije tj. šumove i često 50hz brumm (zujanje) koje se može čuti ako odvineš pojačalo na "prazno" do max..,

-Imam punu kutiju tih jeftinih kablova koje sam testirao i usporedio sa skupljim kablovima, što se zvuka tiče nema neke bitnije čujne razlike kada se međusobno spajaju audio uređaji na jeftinija "entry level" pojačala - no jedna stvar je uvijek bila zajednička kod tih jeftinih kablova: uvijek pojačani šum i zujanje što nije bio slučaj kod boljih kablova. Ti šumovi nisu toliko izraženi na niskim glasnoćama, no ipak treba u audio sustavima težiti što čišćem zvuku

-Dakle ti jeftini kablovi od vrijednosti par kuna se doslovno ponašaju kao antene, pogotovo ako je u pitanju dugačak kabel (5m) stoga nečeš pogriješiti ako kupiš bolji kabel iako imaš samo običnu liniju. Kao što sam rekao ovaj Bandridge je OK i ne moraš kupovati ništa bolje.


e super hvala na savjetu. Lagani šum se čuje kad pojačam do kraja i neki tihi brum ali taj brum skužim tek kad prislonim uho bliže zvučnicima. Nije ni šum strašan jer sam ga jedva čuo od kompa Htio sam si uzet kraći kabel ali je problem kaj mi ne mogu stacionirat liniju nigdje tak blizu kompu. Možda bi sa 3m nekak mogo navuć. 4 bi mi bilo optimum ali nemaju bandridge u ponudi. Hvala svima na savjetima . Polako ću se s vremenom selit na bolje stvari . Za sad mi je još zvučna kartica najdraži investicija ). S njom sam najveći pomak čuo.
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 22:41   #7362
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
-Da, mali šum i zujanje nije toliko strašno - kod takve linije koja nema vrhunsko pojačalo ako i staviš bolji kabel ne možeš puno čujno utjecati na to ako i samo pojačalo ima loš SNR tj. šum. -Kod kvalitetnih HiFi pojačala zamjena jeftinog kabela sa kvalitetnim kabelom baš dolazi do izražaja čujna razlika između lošeg (kineskog iz supermarketa) i dobrog kabela pogotovo glede smanjenja šuma i smetnji. U svakom slučaju nečeš pogrešiti ako uzmeš bolji kabel.

Zadnje izmijenjeno od: Zero_X. 26.01.2015. u 22:46.
Zero_X je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 13:50   #7363
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
slika govori tisuću riječi



LIKE A BOSS!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 15:48   #7364
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Kolko košta, 100kn po kvadratnom centimetru?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2015., 15:52   #7365
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nemam pojma, to sam sinoć slučajno uočio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 11:52   #7366
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Pozdrav!

Trebao bi savjet oko manjih (dimenzijama do 30cm visine) zvučnika Bookshelf a da ipak zvuče na nešto, da je bass bar 12cm. Idealno bi bilo do oko 1000kn za par , može i koju kunu gore. Znam da svi hvale Dali Zensor 1 i sl. ali mi je on nažalost izvak buđeta.

Gledao sam slijedeće :

Denon Sc -n9 http://sonusart.hr/product.aspx?c=30&p=1510

Denon Sc -m39 http://sonusart.hr/product.aspx?c=30&p=286

Heco victa prime 202 http://www.heco-audio.de/en/loudspea...ime-202?c=3043

Boston Acoustics CS 26 MKII - http://www.ronis.hr/zvucnici-boston-...MK_II/product/

MONITOR AUDIO M1 - http://www.ronis.hr/zvucnici-monitor...diom1/product/

Tannoy Mercury V1 - http://www.audiopro.hr/proizvod/tann...r=0&idPro=4983

Ima li itko iskustva s nekim od tih zvučnika? Ovi Denonovi su mi simpatični jer su stvarno mali (visina oko 23cm) a bass je 12cm i cijena im je stvarno OK.
Može neki drugi prijedlog?
Sokios je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 23:37   #7367
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Na što ih spajaš i gdje bi ih držao?
Ako misliš da je 5-inch driver garancija boljeg (dubljeg, definiranijeg) basa, ne mora nužno značit. Ovisi i o samoj konstrukciji, a najviše o smještaju. Mislim da Scansonic za tisuću kuna daje u paketu i zidne nosače- to ti je značajnije nego veća bas jedinica za istu lovu. S5 je model, čini mi se.
Starija Wharfedale serija je već duže na akciji u Provoksu-9.0 mini monitor je 920 kn. To su lijepi i ugodni visoki, a bas će najviše ovisit o ovom gore kod bilo kojeg zvučnika... Od ovih koje si predložio rekao bih prvo Tannoy, pa MA.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 23:47   #7368
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Jedino kaj diamond 9.0 ima 10cm driver,sad kak to dela,to je upitno,jer to je stvarno sića od membrane,al ovisi di ga misli držat.
Od ovih s linkova ja bi razmotrio zadnja tri,i pokušat ih čut ak je ikak moguće.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 06:13   #7369
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Bilo bi spojeni na AV reciver Pioneer VSX 324 , za početak bi ih držao na polici (stalku za TV) a kasnije možda neki stalci ali sad bi sigurno neko vrijeme bili na toj polici.

I ja sam razmišljao o wharfadel Diamond 9.0 zvučnicima i po svemu mi odgovaraju ali me strah da će biti "prazan" zvuk bez bassa zbog male membrane od samo 10cm.

Neznam koliko je bitna informacija da bi većinu vremena slušao tiše do srednje glasno (malo dijete u kući-beba) tako da nikako ne bi slušao glasno, dakle ne trebaju mi glasni jaki zvučnici nego želim da zvuče ok na nižoj razini glasnoće.

Zadnje izmijenjeno od: Sokios. 05.02.2015. u 06:32. Razlog: dodavanje wharfadel zvučnika
Sokios je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 09:40   #7370
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
E jbg, to je sveti gral hi-fija......dobar zvuk na malim glasnoćama (razgovorni nivo glasnoće i tiše) znači odličan/izvanredan na realnom nivou glasnoće. Čitaj - big money gear...

Tim više ako bas "pliva" na normalnoj glasnoći (da zvuk ispuni sobu), na tiho se neće uopće čut. Mislim da nema drugog odgovora nego da osiguraš najbolje uvjete u situaciji koju imaš - zvučnike na zid ili eventualno podloške - koje god odabereš, pa da pustiš da se usviraju i vidiš na čemu si i jesi li zadovoljan u konačnici kad svira na tiho....

Alternativno, iz pozicije nekog kome je isto bebač nedavno ušao u kuću - šparaj godinu-dvije dok bebi ne bude smetalo malo glasnije (tj. kad počne spavat noć u komadu), pa nakon toga kupi trajnije rješenje. U međuvremenu probaj sa slušalicama....

Obzirom da otkad je mala došla u kuću slušam isključivo njen mobil (i gledamo skupa kak se vrte životinje), mislim si da ću i ja kupit neki DAP i malo bolje sluške, jer se na hi-fi već počela skupljat paučina....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 18:27   #7371
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Problem sa subwooferom

Oprostite ako sam uletio na krivu temu, ali mislim da bi ovdje mogao dobiti najbolji odgovor.
U zadnje vrijeme mi se subwoofer čudno ponaša pri gledanju filmova, prvo je jako tih, a onda preglasan - i nekad mi uopće ne reagira volume kontrola na njemu.
Otišsao sam u Audyssey setup i pustio referentni ton, i volume kontrola ispravno reagira, ali mi se čini kao da čujem još neko kvrckanje u subwooferu.

Sub je bio prije par godina na servisu, i tip je rekao da je ljepilo na membrani bilo loše pa da je zato zvrckalo. Čini mi se da se to ponovilo, ali nisam siguran.

Ovo je bio servis: http://g-electronic.hr/
Subwoofer je Monitor audio R370HD: http://www.monitoraudio.co.uk/produc...dius-hd/r370hd

Znate li nekog stručnog tko bi mi mogao obaviti servis subwoofera, ili da se opet kockam s ovim servisom i riskiram da se to ponovi
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 18:38   #7372
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa meni kao laiku izgleda da kad zvučnik "krcka" da je "gotov" dakle da je zavojnica dobila po piksi...
mada zvučnik može raditi i sa probušenom membranom ali onda nema potisak pa ne zvuči kak treba.
da nije do elektronike u njemu i zato krcka??

probaj nać na netu one test CDe sa tonovi ma od 20-20 000Hz pa pusti. ako je zvučnik (driver) ispravan trebao bi odrasit sve tonove bez krckanja i jednoličnim tonom.

samo obrati pažnju dali se krckanje događa kad je "hladan" ili kasnije kad radi par sati da eliminiraš elektroniku.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 20:24   #7373
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Zvuči mi više kao da nema potisak, tj. ne zvuci kako treba, i to samo ako više pojačam (jer valjda treba raditi veći hod). Pustio sam s par web siteova testne tonove između 10-200Hz, i uredno mi zvuče, bez krckanja, samo mi se čini da nema "punch" kakav bi trebao biti.

Slično mi je bilo tako i prvi put prije servisa, nakon servisa je sve bilo OK.
Samo tad nisam zamijetio da nekad ne mogu regulirati glasnoću.

Još jedna stvar, kad sam išao odspajati RCA kabel od suba na receieveru, zdrmao me statički elektricitet...i prije par dana mi se slično dogodilo, samo sam to tada osjetio na metalnoj ploči od suba. Čini mi se da se kabel malo savinuo na kraju, pa nisam siguran jel je od toga, ali nisam baš presretan zbog toga...

Uglavnom, servis mi sigurno treba, samo je pitanje gdje da ga odnesem
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:32   #7374
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Planiram ubost DAC na ebayu pa me zanima da li se plaća carina (ako da, koja je stopa u igri) na hifi opremu ili samo PDV?
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 08.02.2015. u 17:23.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:31   #7375
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne znam postoji li posebna stopa za Hi-fi - mislim da nema razloga za to, ali mogu ti reći za orijentaciju kako sam ja prošao.
Naručio sam sa Amazona.uk, račun je bio 700 kn, carina je tražila da priložim račun i u pošti sam platio negdje 200 kn ukupno,mislim da je bila i neka poštanska usluga uz carinu. PDV mislim da je bio istaknut na računu - VAT dakle, pa mislim da je to to.
Bio je u Bugu prošle godine dosta veliki tekst vezan uz ulazak u EU i promjene u web-shopingu, kolko se sjećam baš taj PDV je bio u igri - plaća se prema stopi u zemlji gdje je registrirana trgovina?

Neke druge stvari, koje su bile sve skupa oko 300 kn sa DX-a, došle su mi bez ikakvih dodatnih nadoplata. Kak se tu rješava porez, nemam pojma...
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 11:10   #7376
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Ok, hvala na odgovoru. S obzirom da je DAC 125 dolara, u tom slučaju mogu očekivat 300ak kuna poreza.

http://www.amazon.de/dp/B00NLX24GG/r...eaa30a5a5e4c_S

Našao sam ga i na njemačkom Amazonu samo ne znam da li se to može ondje kupit i da li šalju u Hrvatsku te da li šalju direktno iz Njemačke ili Kine? Pretpostavljam da ako šalju iz Njemačke, onda nema poreza ni carine...
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 10.02.2015. u 11:16.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 11:35   #7377
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Moj seller je bio gluck-express iz Hong Konga, tj. iz Kine....čekao sam tri gladne godine da stigne

No mislim da je catch u tome u kojoj web-trgovini kupiš, dakle - račun ti izdaje Amazon.de. Barem je od Amazona bio moj račun.

Ne znam kakav je sad odnos funta-euro, probaj vidjet i na Amazon.uk, možda te dođe jeftinije ako kupiš u funtama.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 11:52   #7378
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Cijena je manje više ista kao da ga kupim i u Kini (ebay), samo što Kinezi imaju besplatnu dostavu, ali riskiram platit PDV u tom slučaju.

Da li je skupa dostava na Amazonu, ne vidim nigdje cijenu?

EDIT: Probao kupit dotični uređaj na Amazonu, ali Amazon ga ne želi iz nekog razloga dostavit u Hrvatsku. Izgleda da ću ga morat uzet direktno od Kineza.
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 10.02.2015. u 22:22.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 13:33   #7379
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Pitanjce, ako netko zna odgovor.

Dokopao sam se Technics SU-V670 pojačala, i sad gledam i nemogu u njega banane na žicama od zvučnika ubosti, nego samo gole žice. Ima li kakva caka da to ipak osposobim, znam da nisam to mogao ni na yamahinom risiveru, pa sam pocupao one neke plastikice iz konektora, ali ovdje nevidim da je takav slučaj ili se varam
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 09:34   #7380
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa mislim da ti je lakše skinut banane i gurnut gole žice nego mijenjat kompletne terminale na ampu
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na