Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2022., 11:50   #691
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Zavisi koji model precizno od svake firme + za koju namjenu + koji ISP / tip konekcije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2022., 13:18   #692
koprivavkc
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi koji model precizno od svake firme + za koju namjenu + koji ISP / tip konekcije.
Nemjena je da bude i mesh, a ISP će biti Max2 5G.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk

Npr
https://www.mall.hr/routeri/asus-rt-...ig06c0-bo3100-

https://www.mall.hr/routeri/tp-link-...nd-wifi-ax5400

https://www.mall.hr/routeri/tp-link-...fi-6-dual-band

https://www.mall.hr/routeri/linksys-...-wifi-6-ax1800

https://www.mall.hr/routeri/linksys-...ri-band-ac3000

Zadnje izmijenjeno od: koprivavkc. 10.10.2022. u 19:41.
koprivavkc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2022., 14:33   #693
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Dali znate gdje bih mogao nabaviti 9V adapter s 3m kabla, ili da najednostavnije uzmem dvozilni i presjecem postojeci?

Fali mi 1,5m kabla, na mazonu postoje produzetci ali kod nas ovako nesto pronaci pa cak i same adaptere je lutrija.
https://www.amazon.com/5-5mm-2-1mm-E.../dp/B01G6N5PFY
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 14:41   #694
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Sam si rekao opcije:
a) precvikat pa ubaciti potrebne dužine
b) nabaviti gotovi produžetak
c) sam napraviš produžetak

Nedavno je netko pitao isto, našli smo u Chipoteci odg. konektore ..... vjerojatno je kolega to već polemio i stavio u funkciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 15:02   #695
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Dali znate gdje bih mogao nabaviti 9V adapter s 3m kabla, ili da najednostavnije uzmem dvozilni i presjecem postojeci?

Fali mi 1,5m kabla, na mazonu postoje produzetci ali kod nas ovako nesto pronaci pa cak i same adaptere je lutrija.
https://www.amazon.com/5-5mm-2-1mm-E.../dp/B01G6N5PFY
Baci oko ovdje i stranicu prije za varijantu c):
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=363

Ja sam nedugo pitao za sličan slučaj, nabavio u chipoteci spomenute adaptere, kabel se našao doma neki i sad čekam vikend da to smontiram.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 15:08   #696
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Ja ga falim da je već riješio a kad ono zabušava
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 15:51   #697
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
A radi se preko tjedna. Na kraju sam naručio poštom pa dok je to došlo u moje malo misto
Onaj produljeni ženski konektor imaju samo u 5x pakiranju pa sad imam i viška
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 07:20   #698
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Što nisi uzeo obicni produzni kabel i produzio na taj način?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 13:51   #699
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Što nisi uzeo obicni produzni kabel i produzio na taj način?

Mjesta u kanalici vise nema, debljina, krutost, pa mi na kraju stoji opet "đomba" od utikaca...

Cisto samo za ekipu od gore hvala za link na chipoteku, ali prije nego cu ovdje napisati post, pisem mail na chipoteku i lik mi ovo odgovori da nemaju...

Screenshot-1
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 14:47   #700
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Šta nemaju ?
Gotovi kabel ?

Ima konektora pa sam složiš kabel,
kolega je prijavio da ima i viška jer su valjda imali 5x pakiranje za jedan od konektora (pa se dogovorite)
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2022., 18:51   #701
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Kad smo već kod tih konektora...
ženski (rupa unutra) sam dobio 5 u pakiranju, a muških (pin unutra) samo jednog.
S tim da su ovi moji ženski duljine konektora 14 (trebalo mi 12+), a takav je gotovi kabel teško naći. Obično su 10mm duljine.
Ovi iz chipoteka su loše kvalitete, ženski još nekako, ali muški mi se raspao u rukama, bio je čudan od početka i doslovno se raspao dok sam lemio žicu - ispao je pin iz sredine
Ženski sam iskoristio, našao ispravljač od jednog starog rashodovanog routera kojeg mi nije šteta, odrezao njegov kabel i gore nalemio ženski konektor iz chipoteke tako da sam sve na kraju uspio ugurati u kanalicu.
@freak, ako ti pomaže, pošaljem ti koji konektor poštom, javi se na PM. Ovaj gornji s tvoje fotke.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 19:28   #702
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Da, da, u chipoteci često zna biti loših čajniz komponenti ....
Sad mi je žao šta ti nisam našao kod kronos - a ili holex - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 21:13   #703
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta nemaju ?
Gotovi kabel ?

Ima konektora pa sam složiš kabel,
kolega je prijavio da ima i viška jer su valjda imali 5x pakiranje za jedan od konektora (pa se dogovorite)
Ne, kad sam slao mail pitao sam ako nemaju gotov kabel dali imaju samo konektore pa bi sam nadostiklao ali odmah su me otpucali. Uspio sam na tavanu na kraju iskopati 9v neki drugi pa sam presjekao te zice i iskoristio ga. Tako da je isto rijeseno

Nego kad sam vec u temi, dali bi mogao naci solidan ruter koji bi mi zamjenio ovaj od Iskona, problem je ovaj njihov V45_B10, sto ima svega 54mbs na wifi-u, dok drugi koji mi extenda mrezu prema radioni ima 150mbs, pa dali bi se moglo pronaci nesto solidno do 400-500kn ili bi ipak morao izdvojiti nesto vise love.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:00   #704
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Zavisi šta bi htio postići, opisivali smo u ovoj i srodnim temama (uključujući o Iskonu).

U toj 400-500kn ima TP-Link C6 / C7, ...

Na SZK tražiš da to njihovo veselje prebace u Bridge mode za Internet konekciju i ugase mu WiFi, na njemu ostaje VoIp i/ili IpTv ako ih imaš,
isto tako potvrdiš sa njima User / Pass (pazi na full oblik) za PPPoE konekciju.

Spojiš svoj router, ubaciš gore definirani User / Pass za PPPoE konekciju i pjevaš
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 21:13   #705
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
100 /// 802.1P ---> 0 /// MTU ---> 1492 /// PPPoE ///

IPTV VLAN ID ---> 1500 /// 802.1P ---> 2 /// Bridge ///
-->
Da se dijelom nastavim na ovaj zadnji post od Nikkyja, molio bih preporuku za router koji je bitno kvalitetniji i pouzdaniji od trenutnog Speedporta plus kojeg mi je HT dao, a koji vidim da zna zezati i zblesirati se pa ga moram resetirati.

Trenutačni setup mreže je (na optici): Raisecom ONT-Speedport plus- TP-link Tl-SG1016DE switch. Wifi imam rješeno preko TP-link Omade AP-a.

2 STB-a za Max tv koji su direktno spojeni na Speedporta, pa bi mi trebao router na kojem se i to može konfigurirati bez prevelike muke.

Speedporta bih htio kompletno maknuti ako je moguće, da samo stoji u bridge modu i to je to, a sad čitajući po forumu nisam pametan što odabrati.

Dakle kad od SZK dobijem podatke za PPPoE krećem u konfiguraciju, zanima me jesu li i dalje važeći podaci sa susjedne teme za HT optiku ili je došlo do nekih promjena: Internet VLAN ID ---> 100 /// 802.1P ---> 0 /// MTU ---> 1492 /// PPPoE ///

IPTV VLAN ID ---> 1500 /// 802.1P ---> 2 /// Bridge ///
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 22:15   #706
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Da, ti podatci i dalje vrijede, sa ti da na optici imaš dvije moguće varijante:

a) sa Speedšrotom
Speedšrot ostaje spojen na ONT, samo je prebačen u Bridge mode za Internet,
na njemu direktno ostaje IpTv (MaxTv) i VoIp (tel.), WiFi mu ugasiš,
iza njega spajaš svoj router za Internet, treba ti samo User / Pass za PPPoE, za Vlan - ove ne brineš jer to odrađuje Speedšrot

b) bez Speedšrota
svoj router spajaš direktno na ONT,
tada trebaš sve navedene podatke / parametre ispravno postaviti (od Vlan - a za svaku konekciju pa dalje), ovisno o uređaju / pameti IpTv se lakše ili teže podesi,
VoIp traži uređaj koji ga ima i zna biti gnjavaža podesiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 00:43   #707
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Preporuka routera

Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Ne, kad sam slao mail pitao sam ako nemaju gotov kabel dali imaju samo konektore pa bi sam nadostiklao ali odmah su me otpucali. Uspio sam na tavanu na kraju iskopati 9v neki drugi pa sam presjekao te zice i iskoristio ga. Tako da je isto rijeseno

Nego kad sam vec u temi, dali bi mogao naci solidan ruter koji bi mi zamjenio ovaj od Iskona, problem je ovaj njihov V45_B10, sto ima svega 54mbs na wifi-u, dok drugi koji mi extenda mrezu prema radioni ima 150mbs, pa dali bi se moglo pronaci nesto solidno do 400-500kn ili bi ipak morao izdvojiti nesto vise love.

Imam vr2100 tplink na iskonu, uz ukljucen qos radi kao sat. Ide direkt zica iz zida u njega. Malo podesavanjani voila. 2.4 ghz je jako dobar, 5ghz odlican. Zica radi odlicno, imas za podesiti auto reset ako ti zatreba. Vec 2-3 mjeseca ga imam i odlican je. Ovaezan zadnji fw u njega. Nije 500 kn ali odvoji malo vise , isplati se
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 09:05   #708
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,407
100 /// 802.1P ---> 0 /// MTU ---> 1492 /// PPPoE ///

IPTV VLAN ID ---> 1500 /// 802.1P ---> 2 /// Bridge ///
Ne treba ti xDSL Modem Router. Sasvim je dovoljan bilo koji Router only TPLink / Asus, itd ... sa WAN portom i da ima IPTV VLAN tag a koliko znam svi ga imaju.

A ako ti treba VoIP moraš pribaviti svoj Username i Password od VoIPa da bi uopće razmišljao o setupanju VoIPa na vlastitoj opremi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
-->
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Da se dijelom nastavim na ovaj zadnji post od Nikkyja, molio bih preporuku za router koji je bitno kvalitetniji i pouzdaniji od trenutnog Speedporta plus kojeg mi je HT dao, a koji vidim da zna zezati i zblesirati se pa ga moram resetirati.

Trenutačni setup mreže je (na optici): Raisecom ONT-Speedport plus- TP-link Tl-SG1016DE switch. Wifi imam rješeno preko TP-link Omade AP-a.

2 STB-a za Max tv koji su direktno spojeni na Speedporta, pa bi mi trebao router na kojem se i to može konfigurirati bez prevelike muke.

Speedporta bih htio kompletno maknuti ako je moguće, da samo stoji u bridge modu i to je to, a sad čitajući po forumu nisam pametan što odabrati.

Dakle kad od SZK dobijem podatke za PPPoE krećem u konfiguraciju, zanima me jesu li i dalje važeći podaci sa susjedne teme za HT optiku ili je došlo do nekih promjena: Internet VLAN ID ---> 100 /// 802.1P ---> 0 /// MTU ---> 1492 /// PPPoE ///

IPTV VLAN ID ---> 1500 /// 802.1P ---> 2 /// Bridge ///
Ne treba ti xDSL Modem Router. Sasvim je dovoljan bilo koji Router only TPLink / Asus, itd ... sa WAN portom i da ima IPTV VLAN tag a koliko znam svi ga imaju.

A ako ti treba VoIP moraš pribaviti svoj Username i Password od VoIPa da bi uopće razmišljao o setupanju VoIPa na vlastitoj opremi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.11.2022. u 10:58.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 10:47   #709
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, ti podatci i dalje vrijede, sa ti da na optici imaš dvije moguće varijante:

a) sa Speedšrotom
Speedšrot ostaje spojen na ONT, samo je prebačen u Bridge mode za Internet,
na njemu direktno ostaje IpTv (MaxTv) i VoIp (tel.), WiFi mu ugasiš,
iza njega spajaš svoj router za Internet, treba ti samo User / Pass za PPPoE, za Vlan - ove ne brineš jer to odrađuje Speedšrot

b) bez Speedšrota
svoj router spajaš direktno na ONT,
tada trebaš sve navedene podatke / parametre ispravno postaviti (od Vlan - a za svaku konekciju pa dalje), ovisno o uređaju / pameti IpTv se lakše ili teže podesi,
VoIp traži uređaj koji ga ima i zna biti gnjavaža podesiti.
Hvala na odgovoru, ova varijanta pod a) mi se čini kao neko polovično rješenje, jer i dalje bi Speedšrot odrađivao Maxtv, pa u slučaju da počne raditi probleme opet sam nigdje.

Ako sam dobro razumio - ovo što kažeš da je b) varijanta bi značilo da u ovom slučaju Speedšrot mogu kompletno maknuti, isključiti iz struje, izvaditi? Mislio sam ako se i stavi svoj router da od providera mora uvijek biti prisutan u bridge modu, čisto da forwarda promet, ali prema ovome što kažeš izgleda da nije tako?

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ne treba ti xDSL Modem Router. Sasvim je dovoljan bilo koji Router only TPLink / Asus, itd ... sa WAN portom i da ima IPTV VLAN tag a koliko znam svi ga imaju.

A ako ti treba VoIP moraš pribaviti svoj Username i Password od VoIPa da bi uopće razmišljao o setupanju VoIPa na vlastitoj opremi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Nope, VoIP nemam i ne vjerujem da će mi trebati, a sad ako kažeš može ići bilo koji router može li neka preporuka par modela za koja imaš saznanja da stabilno i pouzdano rade? Ako već kupujem vlastitu opremu spreman sam izdvojiti novaca da mi net pouzdano radi bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.11.2022. u 11:01.
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:13   #710
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Obzirom da nemaš VoIP onda je izbor uređaja veći i konfig puno lakši.
U b) varijanti (na optici) Speedšrot se ne koristi uopće, spremiš ga u ladicu / ormar.

Dakle, trebaš pokriti Internet + IpTv (MaxTv), izbor bi bio na neki od jačih / boljih Asusa,
zgodni su jer u web konfigu imaju već predviđeno za takvu kombinaciju,
po starijim postovima / temama bilo je i slika kako podesiti.
Neki noviji TP-Link - ovi to isto imaju.

Kolega Karlo može uskočiti / predložiti konkretni model.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 11:52   #711
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
Evo konkretno ja imam optiku u kombinaciji ONT + FritzBox 4060 i radi perfektno, doduše, samo net, tako da ako se da Fritz iskombinirati i za TV moj glas ide za njega

Čak sam i raspitivao se tu u svezi njega i otkad ga imam apsolutno ni jedan jedini problem nije isplivao. WiFi odličan i 1 WAN/LAN port je 2.5Gb ako ti treba.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 00:25   #712
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Npr ovaj Asus RT-AX55 kojega je linkao koprivavkc na vrhu stranice bi bio ok?

EDIT: možda je glupo pitanje, ali jedna stvar me malo buni i nije mi baš jasna. Kako kažeš Nikky u b) varijanti samo maknem Speedšrota znači ne trebam ga stavljati u bridge mode niti ništa takvo? Jer koliko znam routeri koje daju provideri komuniciraju svako toliko s acs-om, povlače konfiguraciju, firmware i što već...ako maknem providerov router, na koji način ću biti "vidljiv" HT-u da to tako kažem, kako oni znaju ako mi npr Max tv ne radi što napraviti i slično? Pretpostavljam da mi oni ne mogu tada sa svoje strane drkati po routeru na neki način, resetirati konekciju, ili ipak mogu?

Zadnje izmijenjeno od: Tirion. 08.11.2022. u 01:22.
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 08:00   #713
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Npr ovaj Asus RT-AX55 kojega je linkao koprivavkc na vrhu stranice bi bio ok?

EDIT: možda je glupo pitanje, ali jedna stvar me malo buni i nije mi baš jasna. Kako kaže Nikky u b) varijanti samo maknem Speedšrota znači ne trebam ga stavljati u bridge mode niti ništa takvo? Jer koliko znam routeri koje daju provideri komuniciraju svako toliko s acs-om, povlače konfiguraciju, firmware i što već...ako maknem providerov router, na koji način ću biti "vidljiv" HT-u da to tako kažem, kako oni znaju ako mi npr Max tv ne radi što napraviti i slično? Pretpostavljam da mi oni ne mogu tada sa svoje strane drkati po routeru na neki način, resetirati konekciju, ili ipak mogu?
ACS konekcija služi ISPu da ti može daljinski upravljat routerom npr. promjena WiFi postavki, reboot, firmware update.
Konfiguracija se downloada kada stisneš reset tipku pa onda interna skripta odradi posao spajanja na ACS te downloada tvoj config i primjeni ga.
MaxTV (IPTV) ide preko druge zasebne bridgeane konekcije i preko toga vrši IPTV STB software updateove,itd...

Za vlastitu router opremu trebaš znati postavke i tvoj PPPoE username/password (ako ISP koristi PPPoE sesiju).

Ako ti npr. MaxTV neradi nešto si krivo konfigurirao ili rebootaj IPTV STB (isti igrokaz kao kad zoveš SZK za troubleshooting).

Iskreno ali zašto bi dao ISPu pristup mreži preko ACSa, nije prvi ni zadnji put da se korisnici bune da su im PortForward i ostale funkcije resetirane na defaultno.

Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Evo konkretno ja imam optiku u kombinaciji ONT + FritzBox 4060 i radi perfektno, doduše, samo net, tako da ako se da Fritz iskombinirati i za TV moj glas ide za njega

Čak sam i raspitivao se tu u svezi njega i otkad ga imam apsolutno ni jedan jedini problem nije isplivao. WiFi odličan i 1 WAN/LAN port je 2.5Gb ako ti treba.
AVM pametuje oko skrivanja naprednih postavki pa npr. nema šanse da podigneš IPTV uslugu na njega preko WebGUIa. Moraš editat config da proradi a i to je upitno dali bi prošlo.
Noviji Fritzboxi čak ne prihvaćaju editiran config i samo ga overwritreaju.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.11.2022. u 09:10.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 10:41   #714
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
OK, kužim. Svakako namjeravam staviti vlastiti router, pa kad već o njima pričamo imaš li mi za preporučiti neki model da je stabilan i pouzdan u odnosu na Speedšrota? Vidim ovdje se dosta spominju Asusovi i Tp-linkovi modeli, treba mi nešto i što nije pretjerano komplicirano za podesiti, da je user-friendly koliko je to moguće. Ja sam na HT optici.

Hvala unaprijed
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 11:15   #715
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Kako rekoh ranije, za tu kombinaciju (Internet + MaxTv) gledaj neki od Asusa.


EDIT: Možda Asus RT-AX55:
https://www.asus.com/networking-iot-...eries/rt-ax55/
https://www.protis.hr/products/detai...desktop/159524
to bi bila solidna osnova cijele mreže, na žalost cijena je prilična i samo je pumpaju gore

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.11.2022. u 14:31.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 22:36   #716
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
AVM pametuje oko skrivanja naprednih postavki pa npr. nema šanse da podigneš IPTV uslugu na njega preko WebGUIa. Moraš editat config da proradi a i to je upitno dali bi prošlo.
Noviji Fritzboxi čak ne prihvaćaju editiran config i samo ga overwritreaju.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Thnx na info za IPTV.
Nisam znao jer nisam ni pokusavao maxtv osposobiti na njemu posto (trenutno) imam samo net kod HT-a, a on radi tip-top


Sent from my iPhone using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 23:17   #717
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ne znam u kojoj točno temi da pitam, ali eto ovdje ću pošto mislim da mi treba zamjena routera.
Dakle problem je slijedeći, počelo se pojavljivati učestalo u nazad nekoliko mjeseci da konstantno imam packet loss dok igram online, pogotovo navečer kad supruga gleda yt, neki video u fhd a ja igram online.
Prije toga nije bilo, spojen sam sa pc-em na wifi, tv je također spojen na wifi, svi uređaji u stanu su spojeni na wifi, ne odjednom naravno. Ali najviše se to događa kada istovremeno ja igram a ona gleda nešto na tv-u online.
Čak se ponekad i dogodi da se intenet veza skroz zablesira na par sekundi i onda se vrati.
Moje pitanje je, jel taj problem zbog šrotiks routera koji koristim, tcom defaultni router koji dobiješ kad uzmeš internet preko njih.
Također koristim integriranu wifi 6 karticu na matičnoj. Jel problem što je ona noviji standard nego router, pretpostavljam da je router neko kinesko govno koje ima wifi mogućnost tek toliko da ima.
Razmišljao sam o spajanju kabelom ali je to teško izvedivo.
Dakle da kupim novi router ili da zovem tcom da mi oni zamjene. Nije mi problem kupiti novi router zasebno, samo ako će mi to poboljšati stvari i riješiti problem.
Gledao sam asus RT-AX53U, jel to ok ruter?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 05:30   #718
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Prvo, izlazna brzina veze koju ti je dao ISP je koja?
Drugo, spajate se na 2.4 ili 5GHz? Preporučio bi ti razdvajanje SSID-eva i spajanje svih klijenata na 5GHz. 2.4 brzo ostane bez bandwitha za današnje vrijeme.
I treće, android mob, wifi analyzer i provjeri malo da te ne ometa neki susjed na istom kanalu. Ovo mi još djeluje kao najvjerojatniji scenarij problema kod tebe.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 06:18   #719
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
50 mbit mi je brzina koju mi daje isp. Ovo sve sto si mi napisao je za mene nepoznanica, nikad do sada nisam probavao nesto takvo niti cuo za to. Prvo mi je palo na pamet zamjena routera posto znam da su ovi tcomovi riza routeri smece. Probam ovo prije pa javim. Ali mislim da mi jedino racunalo ima mogucnost spajanja na 5ghz jer ono ima wifi6 standard karticu. Tv mislim da nema.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 06:50   #720
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Prvo mi je palo na pamet zamjena routera
Zamjena opreme bez ispravne detekcije problema vodi samo i jedino praznom novčaniku.
U načelu, da, slažem se da su ISP routeri smeće.
Primjer, pretpostavimo da koristiš kanal 6 na 2.4GHz i imaš smetnje od susjeda i to je uzrok problema.
Kupiš novi router, i podesiš ga na isti kanal, jer eto i stari je bio na tom kanalu, pogodi što će se desiti?
Imat ćeš potpuno isti problem -novci koliko si platio komad opreme.
Konkretno kod mene, dok sam bio u kući, doslovno prva susjedna mreža koja se pojavila je sjela na isti wifi kanal i radila mi smetnje.
Probaj, za početak, spojiti svoj PC lan kabelom, pa vidi kako onda radi. Time barem izbacuješ ISP stranu iz detekcije, i ograničavaš se na wifi problem.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na