Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2024., 12:02   #6211
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor BundyR Pregled postova
Vidim da nitko nije komentirao ove dvije opcije, a ima nas dosta sa Asus routerima (ili svi prepisujemo samo iz uputa na forumu ).

Prema ovim postovima zar nebi ovo trebalo podesiti ?
Ne jer IGMP odrađuje modem a u ovom slučaju to je tvoj ONT ONU.
Na xDSLu treba podesiti IGMP ako imaš Modem Router kao ja.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 10:54   #6212
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 42
Zamjenio Speedšrot sa Arcadyanom i izgleda da je sada sve ok (da ne ureknem) sa MaxTV. Imao sam peripetije 2 dana sa tehničkom jer mi nije radio net ali to je sad već neka druga tema.
Javim još ukoliko bude promjena.
Nisam stigao provjeriti CPU na speedšrotu, ali se može zaključiti da je u njemu bio problem.

EDIT.
Saga se ipak nastavlja. Zovu me telefnom iz tehničke podrške da su restartali ONT i da li je rješen problem . Ja pitam koji problem kada sada konačno radi kako spadai zašto mi prčkaju po ONT. Ispalo je navodno da su imali prijavljen problem jer nakon zamjene modema nisam se mogao spojiti na net pa sam ih zvao 5 dana ranije (bio je povućen krivi user za PPPoe konekciju u routeru i to sam rješio sam i javio im da zatvore prijavu).
Naravno kada sam došao doma x711 pojavljuje se sporadično
Probao sam restartat svu opremu međutim bez uspijeha. Šta su mogli shebat i ima li tu kakve pomoći s moje strane? Uzgred mogu li oni remote restartat i shebat moj ONT G7.

Zadnje izmijenjeno od: BundyR. 07.05.2024. u 09:02.
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2024., 00:44   #6213
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Pozdrav ekipa, koja je vama brzina neta, vi koji imate i max tv?

Bila mi je ova brzina 2-3 dana prije nego mi je novi ugovor krenuo teći (mali download i upload latency), a onda nakon što mi je krenula teći nova ugovorna obveza (500/250Mbps) mi je trenutno ova brzina sa puno većim download i upload latency?!(imao sam i prije toga aktiviran max tv u prijašnjoj ugovornoj obvezi). Znam da max tv uzima oko 8 Mbps, ali da baš uzima 16 Mbps download i 8 Mbps upload to mi nije jasno, pa ako može pojašnjenje? Što ne bi trebao imati punih 500/250 Mbps brzinu tj. šta ne podignu inače oni brzinu malo više od dogovorene tj. da se kompenzira taj "gubitak" što pojede maxtv? Do nedavno sam imao brzinu 200/100 Mbps, pa je uvijek očitavalo 200 Mbps download, a isto sam imao maxtv. Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 08.05.2024. u 01:11.
Mogy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na