Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2005., 22:05   #1
Giovanni
Premium
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Overclock Celerona 1300 (još jedan u nizu)

Nakon dosta neuspješnog kopanja po starim temama ovog foruma, traženja po Internetu i posta na newsgrupi, odlučio sam svoju potragu za odgovorima završiti ovdje, pa šta bude...

Dakle, posjedujem Celeron 1300 (6B1, tA1), Epox 3VSA (FSB 133), 3x128 noname RAM-a (PC133), cooler Alpha PAL6030.

Podešavanje FSB-a mogu raditi pomoću jumpera na ploči i opcije su mi: 66, 100, 133. U BIOS-u mogu raditi jedinična podešavanja FSB-a, ali tada automatski podižem i brzinu RAM-a i PCI clock, što ne želim.

Također ne želim (pošto ne znam, a i ruke mi se tresu ) lemiti pinove i sl.

Naravno, pokušao sam jednostavno namjestit jumper na 133MHz (gdje bi mi brzina proca bila oko 13x133), ali komp se nije probudio.

Zanima me da li mogu ikako overclockati ovaj proc, a da mi RAM ostane raditi na defaultnoj brzini?
Dakle, da to bude nešto kao što sam napravio sa Celeronom (Coppermine-128) 950 @ 1266 (9.5x133) - ne mora mi nužno Tualatin biti na 13x133, nego na bilo kojoj frekvenciji između 1300 i 1729 uz maksimalnu frekvenciju RAM-a 133 MHz.

Nisam mogao naći nikakav modificirani BIOS, koji bi mi omogućio mijenjanje voltaže proca (možda mi se zato nije htio dignut, kad sam ga kloknuo sa jumperom), pa ako netko zna za nekakav BIOS koji bi mi poslužio na ovoj ploči, neka posta.
Giovanni je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na