Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2023., 18:46   #2371
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,884
Evo meni stigla prva stvar gdje su mi naplatili naknadu i to stiglo iz Uzbekistana. Baterija neka. Shipping je bio "Sellers shipping method".
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2023., 20:59   #2372
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
U pravilu da, ali kao što sam već rekao, na kraju je najbitniji tracking broj koji dobiješ od sellera, ako bude Cainiao Sunyou (SY123456789) onda očekuju harač.
Ako pošalju preko Cainiao Standarda ili Aliex Standarda/ Savera (tracking tipa UAxxxxxxxxxHU ili 158241906121994408510000) onda harača nema.

Daj link od toga itema pa ćemo vidjeti...
,
_____________________________________________________________
https://www.aliexpress.com/item/1005...112e1802QL3ABA

Evo ti link, uzeo sam malo bolji multimetar i još hrpu elektronike, LCD mjerni moduli i sl.. pa su mi stavili u kombiniranu pošiljku.. uredno je sve stiglo u Ponedjeljak, naručio 13.04., dostavio Oversis preko Mađarske naravno.
Ne znam zašto tvrdiš da očekuješ carinjenje kad se već prilikom naruđžbe kod njih obavezo obračunava PDV u skladu sa tvojim postavkama koris.računa tj. prema državi kojoj se šalje.
To mi se događalo prije par godina, ali onda sam naručivao preko Bangoodda i to za teže stvari.. strojarske alate i sl, pa je zapelo na carini. tj. morao sam proći full carinski postupak, ali onda su i propisi bili drugačiji za uvoz robe iz Kine. Čak i tom slučaju mi je dosta toga prošlo bez carinjenja, mislim da zbog velike količine robe koju primaju na carini, to rade onako samo za nešto što im se čini vrijedno i gabaritno je veće tj. teže.

Ovo što kažeš za odabir metode slanja.. uzmem ono što je najpovoljnije, uglavnom Standard ili Cainao. Nikada mi za nijednu stvar nije ponuđeno više od dvije tri opcije slanja, to valjda ovisi o selleru. Za neke stvari je opcija slanja koju nude skoro pola ili više vrijednosti robe, napominjem kako uglavnom kupujem elektroniku, sitni pribor, komponente itd. S obzirom da je ponuda stvarno velika uvijek se može naći ista ili vrlo slična roba sa povoljnom opcijom.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2023., 23:25   #2373
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Danas sam dobio račun, na njemu je obračunati trošak bez IOSS-a. Pošiljka je išla CAINIAO shippingom, preko Uzbekistana. Ok, platio sam školu, nisam znao. Mislim da čak nema veze što je CAINIAO shipping već ovisi što naručuješ. Ja sam naručio baterije. Ježi ga. Ali svakako ću izbjegavati taj način dostave, zlu ne trebalo. Koji su još sve artikli zeznuti osim baterija??
kekec01 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 05:25   #2374
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Mislim da nije problem u sadržaju pošiljke već u shipping metodi.
Ako se dobro sjećam netko je imao slučaj da je seller naljepio IOSS naljepnicu al su ovi na uzbekistanskom Putu svile naljepili novu, bez IOSS-a, naravno.
Uglavnom, Aliexpress metoda je provjerena i neznatno skuplja, no-brainer.
Zanimljivo, meni su neki dan iskombinirali Cainao i Aliexpress u jedan paket.
Tak da bi možda u slučaju da seller ne nudi ništa osim Cainao bilo preporučljivo isti dan kupiti nešto s Aliexpress shippingom, pa je vjerojatno da će Cainao paket skombinirati u ovaj Aliexpress.
Ali sve su to akademske teme, ostaje činjenica da je glavni faktor glede harača čista lutrija, sigurno im dnevno dolazi na stotine paketa bez IOSS broja a nemaju dovoljno ljudi da obrade sve. Tak da vjerojatno na jedan u deset naplate harač.
IMHO
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 19:49   #2375
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,726
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Vidi vraga oba puta kaze postar nemoze mi sad racun izbacit i fino plas 3€,jedan je isa priko uzbekisrana i radi se o jacem ljepilu a druga stvar sticker obicni od 2 $ isa priko Sunyou znaci da covik @Ico_Zg upravu sta pise gori

di_su
isto danas došli paketi,sva 3 odjednom, ovaj preko ubekistana je 20 kuna,ali naručen preko ebaya iz kine,ostala 2 s aliexpressa su free,još moram do pošte po drugi.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 19:53   #2376
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
A sta su koji su ? Masti, lipila,baterije? Ako je sad znam i to

di_su
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 19:57   #2377
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,726
https://www.ebay.com/itm/275580161488?var=576702050040

slao u hrvatsku iako sad piše da ne šalje.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 14:38   #2378
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Aliexpress saver, pričitaj par postova iznad.
Ili Cainao, ako si avanturistički raspoložen
Danas kinez poslao paket, HU su zadnje znamenke, a sad budemo vidjeli hoće li hp ili overseas dovesti i bude li potrebno "harač" platiti
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 16:22   #2379
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Zadnja 3 paketa iz CN mi došla unutar 10 dana. Nice
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 17:24   #2380
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
,
_____________________________________________________________
https://www.aliexpress.com/item/1005...112e1802QL3ABA

Evo ti link, uzeo sam malo bolji multimetar i još hrpu elektronike, LCD mjerni moduli i sl.. pa su mi stavili u kombiniranu pošiljku.. uredno je sve stiglo u Ponedjeljak, naručio 13.04., dostavio Oversis preko Mađarske naravno.
Ne znam zašto tvrdiš da očekuješ carinjenje kad se već prilikom naruđžbe kod njih obavezo obračunava PDV u skladu sa tvojim postavkama koris.računa tj. prema državi kojoj se šalje.
To mi se događalo prije par godina, ali onda sam naručivao preko Bangoodda i to za teže stvari.. strojarske alate i sl, pa je zapelo na carini. tj. morao sam proći full carinski postupak, ali onda su i propisi bili drugačiji za uvoz robe iz Kine. Čak i tom slučaju mi je dosta toga prošlo bez carinjenja, mislim da zbog velike količine robe koju primaju na carini, to rade onako samo za nešto što im se čini vrijedno i gabaritno je veće tj. teže.
.
Predmet iz linka koji si stavio se šalje putem Aliexpress Standard Shippinga sa uredno ispunjenim IOSS brojem, pregled i kontrola se obavlja u Mađarskoj i nema carinjenja niti duplo plaćanja PDV-a. Ponavljam, naplata ide isključivo za Sunyou pošiljke koje dolaze u HR preko Uzbekistana i Vanuatua, na tim pošiljkama selleri skrivaju IOSS broj (zamaskiraju sa zvjezdicama) tako da naša pošta po dolasku opet naplati PDV + carinski pregled iako je PDV uredno plaćen kod narudžbe.

Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Danas kinez poslao paket, HU su zadnje znamenke, a sad budemo vidjeli hoće li hp ili overseas dovesti i bude li potrebno "harač" platiti
HP dostavlja HU pošiljke, međutim ako se dogodi da konsolidiraju ta 3 paketa u jedan onda ćeš dobiti novi tracking broj i dostaviti će Overseas, ali nemaš straha, neće ti naplatiti ništa, bez obzira tko dostavio.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2023., 19:11   #2381
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Bilo bi mi krivo da naplate, jer ipak sam izabrao skuplju dostavu, ali saver shipping a ne cainiao super economy. Zadnji put sam se opekao na ebay-u pa pušem na hladno
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 21:24   #2382
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,726
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Predmet iz linka koji si stavio se šalje putem Aliexpress Standard Shippinga sa uredno ispunjenim IOSS brojem, pregled i kontrola se obavlja u Mađarskoj i nema carinjenja niti duplo plaćanja PDV-a. Ponavljam, naplata ide isključivo za Sunyou pošiljke koje dolaze u HR preko Uzbekistana i Vanuatua, na tim pošiljkama selleri skrivaju IOSS broj (zamaskiraju sa zvjezdicama) tako da naša pošta po dolasku opet naplati PDV + carinski pregled iako je PDV uredno plaćen kod narudžbe.


ova moj item s ebaya uopće nisam znao kako će poslat,općenito s ebaya uopće ne piše kako će kinez poslat,dal preko mađarske ili uzbekistana??

Cainiao Super Economy ili Cainiao Super Economy for Special Goods

znači ovo pamtimo na aliju da idu preko uzbekistana i dodatna plaćanja sigurna.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 11:50   #2383
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Danas sam naručio 100g žice za lemljenje, dostava je free sa praćenjem pošiljke, a seller ima nekakvu "Choice deal" rasprodaju i baš me zanima pošto je to u suradnji sa alijem, kad seller pošalje pakat i kad stigne kod nas hoće li biti kakvih nameta jer neznam kojom metodom paket bude išao i dali će ioss biti ispravan ako ne ide preko mađarske nego direktno u hrvatsku

https://a.aliexpress.com/_mPy7ndK
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 21:01   #2384
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,726
danas došla 3 itema spakirana u 1 paket overseasom,naručena 20 i 22.4,bez dodatnih davanja.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 21:25   #2385
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Neko naručivao sat preko Alija u zadnje vrijeme?
Gledaju sve pošiljke iz Kine il kak imaš sreće?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 05:45   #2386
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Neko naručivao sat preko Alija u zadnje vrijeme?
Gledaju sve pošiljke iz Kine il kak imaš sreće?

Nema harača garantirano ako odabereš Aliexpress shipping.
Meni u prosjeku stižu za desetak dana pošiljke.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 06:34   #2387
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Kako je krenulo s onim HP haračem mislio sam gotovo je s kinezima, ali oni su se snašli i evo, meni nikad bolja nije bila kupnja s AliExpressa
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 08:08   #2388
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Zadnji paket došao sa spojenih 11 odvojenih narudžbi unutar dan dva.
Prosjek 3 tjedna za dolazak, čak i one obavijesti o trackingu su dosta točne
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 12:11   #2389
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Sunyou sa HP haračem oko 2 tjedna
Aliexpress Standard ili Saver shipping preko Mađarske dolazi za 2-3 tjedna, ovisi o pošiljci
Najsporiji je PostNL preko Belgije/Nizozemske kojim neki prodavači pošalju iako se odabere Aliex Standard Shipping, cca 6-7 tjedana
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 12:56   #2390
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Kakva je ono bila sitaucija s Ali paketima s brojem UA......HU koji su išli preko Mađarske, jel se može to pratiti nakon izlaska iz HU ili ne?
Kronologija:
Mađarska pošta - ne prepoznaje tracking number
HP - 24.04.2023 Pošiljka je otpremljena HUBUDB BUDAPEST 1005
Aliexpress/Cainiao: 21.04. došlo u Budapest, nakon toga 24.04. Received by local delivery company i 29.04. Arrived at local delivery center
Ali to prikazuje kao "Out for delivery". U lokalnoj pošti vele da ne vide uopće taj tracking broj
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 13:35   #2391
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Nažalost ne može, to se ne skenira na ulazu i HR.
Meni je 14.04 bio status (Received by local delivery company - Out for delivery) i donio ga poštar 27.04.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 17:23   #2392
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Kako je krenulo s onim HP haračem mislio sam gotovo je s kinezima, ali oni su se snašli i evo, meni nikad bolja nije bila kupnja s AliExpressa
Ali samo ako pripaziš koju metodu dostave odabereš, što za pojedine sellere ili čak i vrste proizvoda i nije moguće
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 17:43   #2393
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kakva je ono bila sitaucija s Ali paketima s brojem UA......HU koji su išli preko Mađarske, jel se može to pratiti nakon izlaska iz HU ili ne?
Kronologija:
Mađarska pošta - ne prepoznaje tracking number
HP - 24.04.2023 Pošiljka je otpremljena HUBUDB BUDAPEST 1005
Aliexpress/Cainiao: 21.04. došlo u Budapest, nakon toga 24.04. Received by local delivery company i 29.04. Arrived at local delivery center
Ali to prikazuje kao "Out for delivery". U lokalnoj pošti vele da ne vide uopće taj tracking broj
iz mojeg iskustva kada na aliexpressu pod status piše:

Out for delivery
[HR]Arrived at local delivery center

drugi dan obavezno dođe do mene.

barem je tako bilo u zadnji 7-8 pošiljki.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 18:03   #2394
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Meni zadnjih 7,8,9 nije ni doslo. Sve na istu foru,izaslo iz madarske i poslje ništa.... Ovi u Alije ne jebu refound ni 2 posto...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 18:50   #2395
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Meni zadnjih 7,8,9 nije ni doslo. Sve na istu foru,izaslo iz madarske i poslje ništa.... Ovi u Alije ne jebu refound ni 2 posto...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

Astigospe sad sam se usro da to nije sudbina i kod ovog mog.
Dva paketa naručena isti dan stigli a ovaj stoji.

Jel su ti tvoji nepristigli imali isti takav (ne-HU) tracking broj?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 19:28   #2396
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Meni zadnjih 7,8,9 nije ni doslo. Sve na istu foru,izaslo iz madarske i poslje ništa.... Ovi u Alije ne jebu refound ni 2 posto...
Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
_______________________________________________________________

Imao sam isti problem, jer je jedna pošiljka išla sa tim hebenim NL-shipingom koji ima nikakav tacking za razliku od standardnog. Da ne duljim, pisalo mi da stoji na kineskoj carini od 20.04 do prije neki dan... Uredno pokrenuo Refund kod Alija, naravno Seller je pokrenuo žalbu (Dispute) tj. zamolio da još malo pričekam jer je kao kod te opcije slanja normalno da update shiping statusa bude po 10 dana i više. Naravno odbio sam to i zatražio opet Refund, iz Alija stiže obavijest da ukoliko se kupac (ja) ne dogovori sa sellerom, da oni pokreću postupak u roku od 2-3 dana. Tako je bilo, nakon 3 dana zamolili me iz Alija da pričekam još koji dan jer je pošiljka navodno krenula i u tranzitu je.
I to sam odbio i rekao da mi vrate uplatu... Jbg. drugi dan išao provjeriti, eto robe na carini u HR, pa sam otkazao refund!
Uglavnom ovo je prvi put da sam imao takav problem, jednom mi prodavač nije mogao isporučiti robu u razumnom roku, uredno se ispričali i vratili novce za 2 dana na Aircash.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 19:39   #2397
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Astigospe sad sam se usro da to nije sudbina i kod ovog mog.
Dva paketa naručena isti dan stigli a ovaj stoji.
Jel su ti tvoji nepristigli imali isti takav (ne-HU) tracking broj?
___________________________________________________________

Pa to ti je još 03.05. stiglo u sortirni centar Overseasa u Hrvatskom Leskovcu, da su ovi u Overseasu normalni ( a znamo da nisu), dobio bi to u Petak.
Sve ti piše tu na linku:
https://tracking.expressone.hu/?plc_...26127258510000
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 19:53   #2398
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Evo broj UA302918417HU

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 20:13   #2399
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Nažalost Aliexpress Saver Shipping je postao problematičan iz već spomenutog razloga što Aliexpress presuđuje u korist prodavača ako paket ne stigne.
Ne bih se čudio da su to prodavači počeli iskorištavati i davati lažne tracking brojeve od drugih kupaca iz iste zemlje, dogodilo mi to često kod pokvarenih prodavača na Aliexpressu koji paket nikada nisu niti poslali.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 20:22   #2400
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
___________________________________________________________

Pa to ti je još 03.05. stiglo u sortirni centar Overseasa u Hrvatskom Leskovcu, da su ovi u Overseasu normalni ( a znamo da nisu), dobio bi to u Petak.
Sve ti piše tu na linku:
https://tracking.expressone.hu/?plc_...26127258510000

Hvala, sad bi mirnije spavao da nije pun mjesec
Znači, ako je samo hrpa brojki bez slova to ide preko Overseas, a ako je HU onda je HP?
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na