Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2023., 22:28   #961
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,564
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ljudi, postoji li igdje više kakav pravi FLAT neograničen internet opcija za uzet? Nije mi bitna brzina toliko koliko stabilnost i da je stvarno flat.
ja već godinama imam mjesečni promet od 2,5 terabajta u downu i slično u up-u nikad ništa niti upozorenje 7 godina optike na t-comu i sada 5 mjeseci na a1,
mada kod jednih i drugih stoji fair usage klauzula ali na upit t-comu mi je rečeno da nije definirana i da je više tu za slučaj ako dođe do tehničkih problema
da imaju s pravne strane privremeno paravo ograničiti promet.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 11:39   #962
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Napisao sam da mi nije bitna brzina TOLIKO koliko flat..tj bio bih zadovoljan i s 1TB, dok recimo telemach ima pokućni s limitom od 200GB..to skurim u par dana pravog trošenja...
Mobilni internet teško da će itko ponuditi da je pravi flat. Za više prometa moraš uzeti fiksni internet.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2023., 17:58   #963
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Ne bas potpuno tocno, HT nudi Flat mobilni internet koji koristim vec godinama bez ikakvog je problema. Jest da je skup, ali je pravi flat
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 18:01   #964
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Kolege koriste simpa tjedni flat i tmobile unlimited tarife u ruterima i rade oko 1TB prometa. Vjerojatno postoji neki fair usage. Ocito je visi od toga.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2023., 18:13   #965
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nije li da HT na 5G paketu (max2 5g) nudi 2TB prometa + kad ga potrošiš brzina pada na relativno prihvatljivih 20mbita?

ja bi to smatrao "pravim flatom" obzirom da je 20mbita još uvijek brzina koju mnogi na parici i dalje nemaju.

a i mislim da si fulao temu, ovdje smo komentirali fiksni pristup. koji je uvijek flat. ima ona druga tema za 4g/5g.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 09:09   #966
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Trebam preporuku za optiku u novoj zgradi (instalacije su postavljene).


Lokacija: Zagreb, Stenjevec (zapad)



Iskon, Tele2 ili A1?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 18:51   #967
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
telemach
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 18:32   #968
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Jel netko uzimao nedavno neki paket optike sa sportskim kanalima kod HT-a? Ugovor ističe pa gledam kakve se cijene sad nude i što se može najbolje dobiti, sad imam MAX3 premium sa gotovo svim tim kanalima i 200mbps za 324kn mjesečno, Arena kanali su mus, bez toga ne mogu ugovarati ništa
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 11:52   #969
vbr666
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: tu
Postovi: 17
Pozdrav, zanima me postoji li neka dobra opcija za internet na moru tipa homebox ili nešto slično da imam samo kroz mjesec dva ugovornu obavezu ili da nekako platim najam samo za mjesec dana? Treba mi od 26.5-8.6 samo? Tamo u apartmanu gdje idemo nema interneta.
vbr666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 11:55   #970
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor vbr666 Pregled postova
Pozdrav, zanima me postoji li neka dobra opcija za internet na moru tipa homebox ili nešto slično da imam samo kroz mjesec dva ugovornu obavezu ili da nekako platim najam samo za mjesec dana? Treba mi od 26.5-8.6 samo? Tamo u apartmanu gdje idemo nema interneta.
uzmeš onda stick ili tako spajaš ili preko moba dijeliš hot spot
Royksopp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2023., 10:12   #971
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Trenutno koristim T-com maxadsl, bakrena parica, 80/15 za 21e mjesecno. Jel trenutno ima sta bolje/pametnije, optika mi trenutno nije opcija.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 14:19   #972
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 28
Je li bolje uzeti 300/150 za 24,10 EUR kod jednog operatora koji je veći ili 500/100 za 33,05 EUR kod manjeg operatora gdje očekujem bolju i bržu tehničku podršku u slučaju potrebe i poziv je Službi za korisnike izravan bez automata.

Bojim se da pošto je mreža tek u izgradnji, ali već pri kraju cca još mjesec dana do uključenja (nadam se) da će možda biti češći kvarovi i potreba prijavljivanja istih (!?).

Ne znam kako je bilo kod drugih na tek netom izgrađenoj optičkoj mreži.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 09:08   #973
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nećkaš se za rune? fibernet vs tko?

glej, za rune ti sami tehničari operatera ne dolaze, već to odrađuje rune.

operater nudi uslugu kroz kabel od rune-a. od operatera ćeš dobiti terminalnu opremu tj za rune ti ju dođu oni spojit prvi put. to je uglavnom mikrotik ac2 + ata ako uzmeš telefoniju.

osim samih kvarova opreme sve druge kvarove rješava rune. prdne kabel, prdne ONT, prdne centrala, ti prijaviš kvar operateru a oni dalje rune-u.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 10:25   #974
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Ajde baš lijepo ako je to sad tako.
Ja sam imao fenice 24 mjeseca i to je najgori isp koji sam koristio ikada. Napio sam se od sreće taj dan kada sam prešao na drugog isp. Stalno sam imao problema, promijenili su mi 4 routera i nisu mi dali da stavim svoj uređaj, a uvijek je bio problem do njihove opreme.
Sad sam prešao na satcom i nema problema. Jest nešto sitno skuplje, ali popijem jednu pivu u kafiću manje i eto mi te razlike u cijeni. A i da nešto treba, ima direktan broj telefona.

P.S.
Fenice je napokon počeo stavljati mikrotik?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 10:44   #975
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
pisalo je negdje u temi da je od fiberneta dobio ac2. ili sam krivo zapamtio. GT i TT daju ac2 ali nemaš mu pristup.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 13:22   #976
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 28
Nije RUNE, nego je HT uz pomoć EU fondova, ovo što grade po cijeloj Hrvatskoj. Svejedno hvala sad mi je jasno isto kao i preko bakra popravlja onaj čija je mreža. U igri su ovi da kažem uobičajeni operatori da je preko RUNE nema dvojbi uzeo bih preko Fiberneta.

Zanima me ako uzmem paket od npr. 1000/500 mogu li njihovi ruteri preko wifi to prenijeti ili moram preko LAN za punu brzinu? Koji operator daje najbolji ruter? Imam na računalu wifi 6. Ne bih želio stavljati svoj ruter.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 14:26   #977
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Morat ces zavuci ruku malo dublje i porusiti sve zidove izmedju kompa i rutera ako zelis puni i nesmetani gigabit preko wifija jeftinije je u bauhausu uzeti kanalice i provuci zicu, pa cak i da zeni 7 dana moras objasnjavati zasto ta ruzna zica mora proci bas tu kroz dnevni.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 15:27   #978
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor pula89 Pregled postova
Nije RUNE, nego je HT uz pomoć EU fondova, ovo što grade po cijeloj Hrvatskoj. Svejedno hvala sad mi je jasno isto kao i preko bakra popravlja onaj čija je mreža. U igri su ovi da kažem uobičajeni operatori da je preko RUNE nema dvojbi uzeo bih preko Fiberneta.

Zanima me ako uzmem paket od npr. 1000/500 mogu li njihovi ruteri preko wifi to prenijeti ili moram preko LAN za punu brzinu? Koji operator daje najbolji ruter? Imam na računalu wifi 6. Ne bih želio stavljati svoj ruter.

sa HT optikom se stvari malo kompliciraju, čisto jer su veliki, i kvarovi se dugo rješavaju, ako ništa drugo onda dok tehničaru tvoj nalog ne dođe na red.

koji ti to operater osim ht-a nudi uslugu preko ht optike? ako misliš na iskon, iskon je ht samo je još uvijek ofarban u narančasto.

gigabit ti nije potreban, i ne, ne moraju ti isporučiti gigabit preko wifija. ni hakom ni ht ne priznaju takve "reklamacije" jer to nisu reklamacije. operater ti je dužan isporučiti ugovorenu brzinu na svom routeru, tj na kabel. wifi je wifi.

da si uzeo paket od 2gbita, bi isto tražio 2 gbita na wifiju? ne postoji takva tehnologija.



meni je smijeh da netko doma "mora" imati 1 ili 2gbita "jer mu trebaju", a radio sam u firmi gdje je 8 soma ljudi jahalo na jednom gigabitu sasvim normalno bez da su se nešto žalili...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 16:23   #979
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da si uzeo paket od 2gbita, bi isto tražio 2 gbita na wifiju? ne postoji takva tehnologija.
U pravu si da wi fi ne ulazi u reklamciju, ali nisi da ne postoji takva tehnologoja. Wi-fi 6 to može. Ja imam 1 GB preko A1. Router Tehnicolor. Acer laptop podržava wi-fi 6 i brzina na njemu je ista kao i na kabelu, oko 980 Mbit/s. Wi fi 6 je stvarno čudo i ogromni napredak u povjesti wi-fi-a.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 04.11.2023. u 23:02.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 16:57   #980
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Ponekad mi se čini da se ljudi vole preseravati brzinama interneta. Realno, volio bih imati optički internet, ali što će običnom čovjeku 1 gbps, 2 gbps..? Ja bih bio presretan da imam osnovnu brzinu na HT optici (300/150), a ne 29/5 na bakru.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 21:29   #981
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Ponekad mi se čini da se ljudi vole preseravati brzinama interneta. Realno, volio bih imati optički internet, ali što će običnom čovjeku 1 gbps, 2 gbps..? Ja bih bio presretan da imam osnovnu brzinu na HT optici (300/150), a ne 29/5 na bakru.

Ne toliko davno je jedan korisnik na ovom forumu tvrdio da poslovnim korisnicima nikad neće trebati više od 128kbps downloada, jer je on valjda slao samo tekstualne mailove.
Šteta je da nemaš optiku i želim ti da je što prije dobiješ kao mogućnost, pa da možeš birati, a možda će se tada neki tvoj susjed čuditi da što će ti 300/150, kad je i 29/5 previše za običnog čovjeka.
Nadam se da shvaćaš kako je super što postoji mogućnost izbora, tamo gdje postoji, pa si svatko uzme ono što misli da zadovoljava njegove potrebe.
https://gfiber.com/
Ovi gore nude već 8 gigbita u downloadu, pa tko voli i tko misli da mu treba, a može i platiti, taj će si to i uzeti. Ne može jednostavnije od toga.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 23:06   #982
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Malo preteška riječ preseravati, ali kolega je htio reći da nema potrebe za bržim od 300 Mbit/s. Vjerovatno je u pravu. Meni sigurno ne treba, ali isto imam 1 Gb, jer sam ga dobio sa dobrim popustom. I da, ne treba imati optiku za takve brzine. Meni mojih 1 Gb radi savršeno preko koaksijalca od A1 (čak sada i nema više 1 Gb, nego 2 Gb).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 00:20   #983
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,391
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Ne toliko davno je jedan korisnik na ovom forumu tvrdio da poslovnim korisnicima nikad neće trebati više od 128kbps downloada, jer je on valjda slao samo tekstualne mailove.

To što je netko izjavio njemu na dušu.
Ali iskreno firmama koje rade na bauštelama netreba više od 30/5.
Oni niti neuploadaju više od 100MB ako je u pitanju neki ACAD nacrt.

Druga je stvar kada imaš IT firmu i kućni server ili si neki popularni Twitch streamer/YouTuber e tu onda se jako dobro osjeti koliko je bitna brzina optike.

99,9% korisnika više se kurči optikom tipa "Uf jesam skinuo GTA V za 10 minuta"


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 09:50   #984
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
To što je netko izjavio njemu na dušu.
Ali iskreno firmama koje rade na bauštelama netreba više od 30/5.
Oni niti neuploadaju više od 100MB ako je u pitanju neki ACAD nacrt.

Druga je stvar kada imaš IT firmu i kućni server ili si neki popularni Twitch streamer/YouTuber e tu onda se jako dobro osjeti koliko je bitna brzina optike.

99,9% korisnika više se kurči optikom tipa "Uf jesam skinuo GTA V za 10 minuta"


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
O tome i pišem. Ne treba generalizirati.
To što je nekome dosta 25/5 ne znači da nekome ne treba 10 gigabitni link i bok.
Važno je da imamo mogućnost izbora.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 10:30   #985
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 28
Tako je, bitna je mogućnost izbora pa neka svatko uzme što želi i što mu treba. Pitanje koje sam postavio vezano za brzinu 1000 i može li preko wifi-ja sam postavio jer ako nešto uzmem, a nije neka velika razlika u cijeni u odnosu na pakete s manjim brzinama, onda to želim i iskoristiti maksimalno. Svjestan sam da je najbolje povezati žičano, ali zašto vući žicu ako može bežično. Otprilike 9-12 osoba ukupno, u prizemlju moguće poslovni prostor, volio bih to sve povezati s jednim priključkom ako je ikako moguće da bude dovoljno brzine i pokrivenosti.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 10:58   #986
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor pula89 Pregled postova
Tako je, bitna je mogućnost izbora pa neka svatko uzme što želi i što mu treba. Pitanje koje sam postavio vezano za brzinu 1000 i može li preko wifi-ja sam postavio jer ako nešto uzmem, a nije neka velika razlika u cijeni u odnosu na pakete s manjim brzinama, onda to želim i iskoristiti maksimalno. Svjestan sam da je najbolje povezati žičano, ali zašto vući žicu ako može bežično. Otprilike 9-12 osoba ukupno, u prizemlju moguće poslovni prostor, volio bih to sve povezati s jednim priključkom ako je ikako moguće da bude dovoljno brzine i pokrivenosti.
Za tako nešto dobiti, ili da svi uređaji podržavaju wi fi 6 (što je teško) ili uzeti MESH sistem
https://www.bug.hr/savjeti/sto-su-me...ni-wi-fi-13869
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:19   #987
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 632
Idemo redom;

Brzine od 1 Gb/s, pa i više, mogu se postići samo s Wi-Fi 6 standardom. Wi-Fi 5 ide do teoretskih 866 Mb/s, ali to je teoretski, pa u većini slučajeva dobiš puno manje. Baš je nedavno TP-Link predstavio Wi-Fi 7 router koji daje brzine do 11 Gb/s ako se ne varam. Tako da nije da se ne može, može se, ali treba imati uz Wi-Fi 6 router i kompatibilne uređaje s podrškom za isti.

Osobno sam nedavno nabavio novi Asus router (zamijenio TP-Link Archer AX20 nakon dvije godine; pokvarile se LED-ice, pa slao na garanciju i dobio povrat novca) i sada, osim bolje pokrivenosti imam još veću brzinu nego što sam imao s TP-Linkom. Razlog? AX20 preko 5 GHz daje maksimalnih 1201, ali to je u samo u teoriji, pa sam u realnosti imao oko 850 Mb/s dok je brzina preko 2.4 GHz bila dosta manja. S Asusom bez problema potegnem brzinu koju imam preko LAN-a oko 950 Mb/s, a na 2.4 ide do 400 Mb/s što je odlično.

Vezano za brzinu, svatko bira što mu je potrebno. 30 Mb/s ti je i više nego dovoljno za surfanje i YouTube, ali to je za jednu osobu. Kada vas više živi u kućanstvu, ni 300 Mb/s ti nekada nije dosta. Ako netko od ukućana igra igre, danas iste imaju nadogradnje od 300 GB; još dodaj tu streaming, milijun uređaja spojenih na mrežu. A1 sad ima najveći nerazmjer brzina, pa biraš između 300 i 2 Gb/s; drugog izbora više nema.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2023., 14:35   #988
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Sa 50-70 Mbps brzinom 4G neta sam uredno gledao tri streama iptv-a, i par istovremenih yt qhd streamova i skidao torrente bez stucanja neta ili ogranicavanja brzine. To sam probao iz zabave, da vidim kad ce sve poceti stucati. Bio sam zadovoljan rezultatima nakon sto sam utukao pare u modem i ruter i podesio qos na ruteru. Dao sam prioritet poslovnom laptopu i android boxu, spustio prioritete torrentima itd itd... Prije je sve stucalo cim bi surfao dok gledam yt. Nedaj boze upaliti teams poziv.

Nisam ni razmisljao o icemu boljem.

Kasnije sam uzeo 250/50 bakar i jednostavno vise ne razmisljam o netu. Uz sve gore navedeno mogu nesto i odigrati jer ping vise ne divlja pod loadom sto je boljka 4G-a.

Optiku bi uzeo samo zato jer znam da nije puno skuplja i manje je osjetljiva na potopljene sahtove Da mi treba gigabit? Definitvno ne. Da bi se kurcio njime po komsiluku? Nemam vise tlinaest godina
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 12:08   #989
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trenutno koristim T-com maxadsl, bakrena parica, 80/15 za 21e mjesecno. Jel trenutno ima sta bolje/pametnije, optika mi trenutno nije opcija.
Kako 80/15 sa bakrenom paricom? Full si blizu centrale ili što?

Ja ne mogu dobiti više od 26/4. Kad mi je upaljen maxtv padne na 21/4
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 12:22   #990
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Udaljenost i kvaliteta parice dosta igraju tu. Kod mene maxdsl bakar ide 250/50, kutija di se spajam je na niti 50 m od zgrade, ali ova kutija je sa centralom spojena mislim optikom ili tako nesto, ugl moderna neka kutija. Dok sam bio u strogom centru grada u staroj zgradi imao sam bakar 25/5 i problem je bio u zicama jer sam mijenjao operatere i nitko nije mogao nista napraviti. Sad sam malo van centra i u novogradnji pa valjda sve to igra ulogu na kraju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na