Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2023., 10:35   #1321
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Sumnjam da ćeš vidjeti razliku, i jedan i drugi ssd koji si naveo spadaju u mid-range.
Ima ssdova koji su baš top klasa, više troše i više se griju, tu bi možda i bilo primjetno.

Mene više zanima di si našao taj hynix za kupiti?
Nisu baš nešto zastupljeni po trgovinama, samsung je puno popularniji...

Ima ovdje -> https://www.amazon.de/-/en/hynix-Int...=3SFZGXEOZF3LP


nije mi bitna brzina nego me samo zanima koliko battery life-a dobijem. Ovaj je navodno turbo efikasan u usporedbi sa ostalima.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 21:30   #1322
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
M.2 NVMe SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,...

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ima ovdje -> https://www.amazon.de/-/en/hynix-Int...=3SFZGXEOZF3LP


nije mi bitna brzina nego me samo zanima koliko battery life-a dobijem. Ovaj je navodno turbo efikasan u usporedbi sa ostalima.

Imam Samsung 970 Pro 1TB u službenom lapu. Baterija osjetno dulje traje s njim. Primjetio sam to kada bi dumpao neke kontejnere ili disk image od parsto GB direkt na lap. Sve što treba odraditi napravi trenutno i praktički je besposlen a nema pseudo-SLC i slične svinjarije koje ga opterećuju u pozadini.

I za divno čudo ne grije se uopće osim kada pokreneš neki sintetički test.

MLC rulz

Nakon stotina SSDova koji su mi prošli kroz ruke MLC, TLC, QLC i Optane, nikada ne bi kupio SSD bez DRAM cachea.

Samsung mi je uvijek prvi izbor. Mišljenja sam da sve ostalr SSDove kupuju oni koji nemaju za Samsung ili žele proći jeftinije.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 21:47   #1323
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nakon stotina SSDova koji su mi prošli kroz ruke MLC, TLC, QLC i Optane, nikada ne bi kupio SSD bez DRAM cachea.
Jel to vrijedi samo za SSD na kojem će biti OS ili smatraš da bi svaki SSD trebao imati DRAM, pa i ovi za storage?
thnx
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 02:36   #1324
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Naručio na kraju P31.

Razlika između tog i nekakvog lošijeg prosjeka je od pola sata do sat battery life-a u thinkpadu sličnom mojem. Znači nije zanemarivo. Hynix ima svoj kontroler koji je dosta efikasniji od ostalih, ssd je brz ali vrlo malo troši i ne grije se uopće, savršen izbor za laptop. Budem stavio koji test kad stigne sa amazona.

Što se samsunga tiče, 970 pro je superioran zbog mlc-a i ovo što kolega kaže je nekad bilo točno, no danas više nije. I 980 pro i 990 pro su TLC pogoni sa slc cacheom, nema više mlc-a ni kod samsunga. Kad sam uzimao desktop ssd, top modeli kingstona (Fury Renegade) i wd-a (SN 850X) nisu bili ništa lošiji od samsunga, dapače. Jednako su brzi ali se ne griju toliko.

Nego, pošto planiram klonirati ssd sa laptopa na taj hynix (Ima Macrium hynix verziju reflecta) može li preporuka za m2 ssd usb case koji ima takav usb-nvme bridge koji dozvoljava OS-u da vidi proizvođača ssd-a? Pošto ovo čudo radi samo sa hynix ssd-ima?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 06:40   #1325
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ja imam nekoliko nvme kućišta, s nijednim ne radi to što želiš, pričalo se u temi o m.2 kućištima oko toga.
Probao sam WD i Samsung nvme ssd-ove, ne mogu reći kako će se hynix ponašati u kućištu ali sumnjam da će ga softver vidjeti.
Ali za običan klon diska možeš koristiti bilo koji softver, ne moraš taj official.
Ja sam to radio preko hirens live cd-a.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 11:21   #1326
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Naručio na kraju P31.

Razlika između tog i nekakvog lošijeg prosjeka je od pola sata do sat battery life-a u thinkpadu sličnom mojem. Znači nije zanemarivo. Hynix ima svoj kontroler koji je dosta efikasniji od ostalih, ssd je brz ali vrlo malo troši i ne grije se uopće, savršen izbor za laptop. Budem stavio koji test kad stigne sa amazona.

Što se samsunga tiče, 970 pro je superioran zbog mlc-a i ovo što kolega kaže je nekad bilo točno, no danas više nije. I 980 pro i 990 pro su TLC pogoni sa slc cacheom, nema više mlc-a ni kod samsunga. Kad sam uzimao desktop ssd, top modeli kingstona (Fury Renegade) i wd-a (SN 850X) nisu bili ništa lošiji od samsunga, dapače. Jednako su brzi ali se ne griju toliko.

Nego, pošto planiram klonirati ssd sa laptopa na taj hynix (Ima Macrium hynix verziju reflecta) može li preporuka za m2 ssd usb case koji ima takav usb-nvme bridge koji dozvoljava OS-u da vidi proizvođača ssd-a? Pošto ovo čudo radi samo sa hynix ssd-ima?
Može link sa Amazona?
Puno sam pozitivno saznao preko reddita. Kažu da manje grije, manje cucla kao i Kioxa.

Uzmi si uGreen usb-c nvme i lako češ prebaciti.

970 pro je posljednji MLC ali zato 970 Evo Plus nešto brži. Griju se , jedino samo obični 980 ne grije i šteta što nema više od 1TB.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 11:38   #1327
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Može link sa Amazona?
Puno sam pozitivno saznao preko reddita. Kažu da manje grije, manje cucla kao i Kioxa.

Uzmi si uGreen usb-c nvme i lako češ prebaciti.

970 pro je posljednji MLC ali zato 970 Evo Plus nešto brži. Griju se , jedino samo obični 980 ne grije i šteta što nema više od 1TB.
https://www.amazon.de/-/en/hynix-Int...t-items&sr=1-1

Samo pazi da je dućan Hynix EU, ima i Hynix USA ali oni ne šalju nama.
Da, ja sam isto dosta proučavao i odlučio da se isplati uzeti.

970PRO isto nema u 2TB nažalost. Po svemu sudeći taj P31 je za laptop koji je često na bateriji odlična stvarčica. Budem napravio koji bench kad stigne.
Fala na ugreen preporuci, budem onda njega.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 15:18   #1328
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
M.2 NVMe SSD - specifikacije, pitanja, rasprava, review, firmware update,...

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Jel to vrijedi samo za SSD na kojem će biti OS ili smatraš da bi svaki SSD trebao imati DRAM, pa i ovi za storage?
thnx

Ako nema DRAM cache onda on svoje mape piše stalno po NANDu i čita ih stalno sa NANDa umjesto samo povremeno. To je puno sporije i brže propada NAND.

Intel 660p je QLC sa DRAM cacheom. Radi mi osjetno brže nego DRAMless SK Hynix sa TLCom kojeg je zamijenio.

DRAMless SSDovi prilično brzo krepaju u serverima. Isprobano.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 20:38   #1329
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Sjećam se da je raja nešt kukala zbog ventova na AM5 chipsetovima....




kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 20:49   #1330
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
To neće u moj komp nikad pa ni onda. Nek se vrti ventilatorčić nekom drugom

"allowing gamers to gain valuable milliseconds on latency or professionals to process ever bigger files even faster."
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 21:34   #1331
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
sad vidim da je Samsung 970 Pro jako skup??razlog??1700 kuna 1tb model, 980 pro 2tb za 1200 kuna.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 21:45   #1332
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Valjda zato što je još jedini preostali MLC NVMe u prodaji
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 21:52   #1333
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Pozz,rikava, tj riknuo mi je stari disk u T480. Nisam u toku i ne znam sad koji drugi disk uzeti. Znaci treba mi obicni disk (ne znam sad kako se tocno standard zove), a ne disk za onaj manji 2242 port. Na disku sam trenutno imao oko 300GB tako da bi i pola TB bilo dosta al s obzirom na cijene nek bude 1TB.

Bio bi zahvalan na konkretnom ili par prijedloga, a jedini uvjet je da ga mogu sutra kupiti i preuzeti negdje u Zagrebu. Sam cu prelistati nabavu ali ne znam sam na brzinu odluciti koji disk. Kolko vidim cijene su od 50 do 70eura tak da cijena nije bitna. Bitna mi je pouzdanost pa brzina. Zahvaljujem unaprijed!

Ne znam napamet koji je disk unutra ali u jednom trenu mi se youtube zblesirao, firefox ugasio i nisam ga vise mogao pokrenuti jer je kao upaljen ali ga u `ps -lA | grep fire` procesima nije bilo.
Nakon reboota se disk vise nije pojavljivao. Laptop je zgasen, sljedeci dan se upalio kao da nista nije bilo, backupirao sam sto je bitno i nastavio koristiti. Nakon dva dana opet ista stvar s youtubeom i diska nema u biosu. Pisem ovo u nadi (tj strahu ) da mi netko potvrdi da je ovo klasicno rikavanje diska, a ne da mi rikava maticna npr.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:06   #1334
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ako sam dobro shvatio, tebi treba SATA SSD.
Uglavnom, gledaj samo neki od ova dva:
Crucial MX500
Samsung 870 EVO
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:11   #1335
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ubij me ne znam. Ovakav

https://m.media-amazon.com/images/I/..._QL70_ML2_.jpg

To bi trebao biti m.2 2280 kolko sam izguglao na brzinu. Osim ako nema jos tri standarda koji slicno izgledaju. Kazem, ne kuzim se zato sam naveo model laptopa. Ako postoji neka dvojba reci pa cu ga izvaditi, mislim da cu prije tako otkriti koji je nego guglanjem
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:15   #1336
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Uf, sorry, krivo sam skontao, znači treba ti m.2 format ali sad ne znam jel u taj laptop ide m.2 SATA ili m.2 NVMe, istog su izgleda ali drugačiji konektori.
To treba provjeriti, možda da poslikaš taj trenutni, ili možda netko na forumu zna koji ide u taj model laptopa...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:22   #1337
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
NVME je to, u T480 je po defaultu nekakav pci-e 3.0 PM981 Samsung.
Probaj nać neki 970 EVO Plus, mislim da je to pristojno za 70-ak EUR ako ima.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:22   #1338
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Raskopa sam ga, unutra je "WD pc sn720 NVMe".
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:22   #1339
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ne znam napamet koji je disk unutra ali u jednom trenu mi se youtube zblesirao, firefox ugasio i nisam ga vise mogao pokrenuti jer je kao upaljen ali ga u `ps -lA | grep fire` procesima nije bilo.
Nakon reboota se disk vise nije pojavljivao. Laptop je zgasen, sljedeci dan se upalio kao da nista nije bilo, backupirao sam sto je bitno i nastavio koristiti. Nakon dva dana opet ista stvar s youtubeom i diska nema u biosu. Pisem ovo u nadi (tj strahu ) da mi netko potvrdi da je ovo klasicno rikavanje diska, a ne da mi rikava maticna npr.
Vidim da si na Linuxu pa pretpostavljam da znaš bootati live distru.

Ako imaš /dev/nvme0n1... onda je NVME SSD (najvjerojatnije)
Ako imaš /dev/sda... onda je SATA SSD
Vidi i u dmesg-u

Postoji vrlo mala vjerojatnost da imaš SATA SSD i Optane kao cache. U tom slučaju ćeš vidjeti oba.

Ovo sve vrijedi samo pod uvjetom da ti drive nije skroz umro.

Instaliraj si nvme-cli paket pa sa nvme komandom možeš vidjeti što se događa sa NVME SSD-om.
Za SATA SSD stavi smartmontools pa vidi sa smartctl. Ako koristiš neki GUI (GNOME npr.) onda imaš gsmartcontrol koji to lijepo vizualno prikaže.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:30   #1340
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
NVME je, vidi gore model..
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Instaliraj si nvme-cli paket pa sa nvme komandom možeš vidjeti što se događa sa NVME SSD-om.
.
Ma ne vidi se u BIOSu uopce, ak se vidi mogu uc u Ubuntu bez problema.
Bio sam izvrtio taj nvm-cli prije par dana kad sam ga uspio upaliti i po onom nekom threadu na stack exchange (ili kak se vec zove taj klon SOa) i wear je bio na 3% nakon valjda 3god, mislim. Ne sjecam se kad sam uzeo laptop vise.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Za SATA SSD stavi smartmontools pa vidi sa smartctl. Ako koristiš neki GUI (GNOME npr.) onda imaš gsmartcontrol koji to lijepo vizualno prikaže.
Thanks, znam za ubuduce.
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
NVME je to, u T480 je po defaultu nekakav pci-e 3.0 PM981 Samsung.
Probaj nać neki 970 EVO Plus, mislim da je to pristojno za 70-ak EUR ako ima.
Skoro previdio post. Puno hvala i tebi i ostalima na brzoj i efikasnoj pomoci
https://www.futura-it.hr/samsung-ssd...42083/product/

Zadnje izmijenjeno od: hash. 25.05.2023. u 22:49.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:57   #1341
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Sad vidim da T480 ima samo dvije PCI-e 3.0 linije za ssd, umjesto četiri. Samo da znaš da 3.0 x4 ssd će raditi na 3.0 x2. Zvuči strašno, ali vjerojatno se u svakodnevnom radu i neće vidjeti razlika osim ako se često ne prebacuju velike količine podataka na disk. Preporuka ostaje taj samsung po meni, ako netko ima bolju ideju nek napiše.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 23:41   #1342
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
NVME je, vidi gore model..


Ma ne vidi se u BIOSu uopce, ak se vidi mogu uc u Ubuntu bez problema.
Bio sam izvrtio taj nvm-cli prije par dana kad sam ga uspio upaliti i po onom nekom threadu na stack exchange (ili kak se vec zove taj klon SOa) i wear je bio na 3% nakon valjda 3god, mislim. Ne sjecam se kad sam uzeo laptop vise.

Thanks, znam za ubuduce.


Skoro previdio post. Puno hvala i tebi i ostalima na brzoj i efikasnoj pomoci
https://www.futura-it.hr/samsung-ssd...42083/product/
Obrati pozornost na post http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1193 i http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1248

Ako uspiješ naći stari kontroler Phoenix i na konju si.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Sad vidim da T480 ima samo dvije PCI-e 3.0 linije za ssd, umjesto četiri. Samo da znaš da 3.0 x4 ssd će raditi na 3.0 x2. Zvuči strašno, ali vjerojatno se u svakodnevnom radu i neće vidjeti razlika osim ako se često ne prebacuju velike količine podataka na disk. Preporuka ostaje taj samsung po meni, ako netko ima bolju ideju nek napiše.
Dobro će raditi 970 EVO Plus ili obični 980 (ovako gledamo kao 1Tb).
Imao sam T480 skoro dvije godine, sa nvme diskom WD SN720 515gb , brzine u zapisu i čitanju ne prelazu preko 1780 Mb/s i zato će manje zagrijavati nego na full PCIE stazice.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 19:17   #1343
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ja sam to radio preko hirens live cd-a.

Ok, ugreen usb kučište uzeto, čeka se ssd. Gledam hirensa, ima Acronis, AOEMI backupper, Lazesoft disk image i clone, Macrium Reflect...što preporučaš za clone ssd->ssd?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 19:32   #1344
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
NVME je, vidi gore model..


Ma ne vidi se u BIOSu uopce, ak se vidi mogu uc u Ubuntu bez problema.
Bio sam izvrtio taj nvm-cli prije par dana kad sam ga uspio upaliti i po onom nekom threadu na stack exchange (ili kak se vec zove taj klon SOa) i wear je bio na 3% nakon valjda 3god, mislim. Ne sjecam se kad sam uzeo laptop vise.
Ako si u mogućnosti, posudi SSD od nekoga pa isprobaj, M.2 SSD se u T480 povezuje kabelom, možda je on problem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 20:17   #1345
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ok, ugreen usb kučište uzeto, čeka se ssd. Gledam hirensa, ima Acronis, AOEMI backupper, Lazesoft disk image i clone, Macrium Reflect...što preporučaš za clone ssd->ssd?
Ja sam klonirao sa Lazesoft, ali to ti je stvarno svejedno.
Kloniraš, isprobaš novi ssd i ako radi - radi.
Lako je ponoviti ako nešto nije uspjelo.

P.S. Koristio sam Hirens PE: https://www.hirensbootcd.org/download/
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: nepalac. 26.05.2023. u 20:23.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2023., 23:25   #1346
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
može peporuka za nvvme, treba mi novi sistemski i disk za igre u jednom. Trebam zamjenu za postojeći intel ssd koji je već davno trebao biti zamijenjen.
Cijena do 100E.

Ide u prvu konfu na B550 mini itx ploču.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2023., 04:57   #1347
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Za te pare možeš dobiti brzi 1TB ili spori(ji) 2TB.
Nisi napisao koju pcie verziju nvme slota laptop posjeduje.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2023., 09:53   #1348
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Za te pare možeš dobiti brzi 1TB ili spori(ji) 2TB.
Nisi napisao koju pcie verziju nvme slota laptop posjeduje.
nije laptop nego desktop pc, pci 4.0 je slot.

1tb model je sasvim dovoljan
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2023., 10:31   #1349
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
WD 850X, Samsung 980Pro, Kingston Renegade, sve je to oko 100 EUR za 1TB i svi su dobar izbor.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2023., 21:36   #1350
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
WD 850X, Samsung 980Pro, Kingston Renegade, sve je to oko 100 EUR za 1TB i svi su dobar izbor.
hvala. Biti će wd ili kingston, ovisno što je prije dostupno
junkieee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na