Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.17%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.05%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.00%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 29 13.62%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.62%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.25%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.76%
Anketa s više izbora. Glasači: 213. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2023., 10:24   #151
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Dok ne bude pisao broj, barem polovice navedenih korisnika, da napustaju placanje, ili koristenje uopce, BorGoogle moze mirno nastaviti jos rigoroznije, te jos vise na stetu korisnika.

Neka se nitko ne uvrijedi tko je pristao na pretplatu, ali sama ideja da placam pretplatu najvecem oglasivacu na svijetu, koji ionako na samome prometu, svakog racuna ima koristi, koji me poput pravne sluzbe, trazi privole 7/24; njemu da bi jos isao placati da bi pogledao neki video. Radije skinem kompletan video i prevrtim ili pogledam u miru, bez promo izivljavanja. Koliko je vec svojim nametanjem, cak i datumski propalih ideja, ucinio stete youtubeu kakav je nekoc bio.

I nije uopce Youtube toliko vazan, postoji vec prilican broj alternativa, posebno za vrijeme covidizma, problem je kako ih uciniti relevantnijim za veci broj korisnika, te dovesti jos par milja vise, radi gledanosti i klikova.

Uz neku bolju kampanju, nije nemoguce, samo dobiti masovniju solidarnost danas od ljudi za stvari koje su im u navikama, pravi je podvig.




.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 10:39   #152
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A kuda ih to tjera?
Tjera ih da manje gledaju youtube, ne moraju nužno otići na drugi servis.
Dnevno sam 2-3 sata na youtubu, ne pada mi na pamet 3 sata gledati sadržaj pun reklama pa onda bolje neću ništa ni gledati.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 14:55   #153
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Plus otkad sam otkrio turski vpn i youtube premium za 10 kn ostajem na njemu

Rumbleu fali mobilna aplikacija i vise sadrzaja, al primarno mobilna app
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 15:23   #154
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Google Alternative ili kad stvari odu predaleko

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dosta je da puste reklame sa istog servera odakle ide video i mozemo zaboraviti na sva Adblock rijesenja. U tom slucaju Adblocker moze samo "ne prikazat" reklamu al ne moze "iscupat" reklamu iz videa.

To je već dugo tako. Adblockeri poput uBlocka režu reklame na layeru 7 pa zato mogu i dalje blokirati.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Dok ne bude pisao broj, barem polovice navedenih korisnika, da napustaju placanje, ili koristenje uopce, BorGoogle moze mirno nastaviti jos rigoroznije, te jos vise na stetu korisnika.

Neka se nitko ne uvrijedi tko je pristao na pretplatu, ali sama ideja da placam pretplatu najvecem oglasivacu na svijetu, koji ionako na samome prometu, svakog racuna ima koristi, koji me poput pravne sluzbe, trazi privole 7/24; njemu da bi jos isao placati da bi pogledao neki video. Radije skinem kompletan video i prevrtim ili pogledam u miru, bez promo izivljavanja. Koliko je vec svojim nametanjem, cak i datumski propalih ideja, ucinio stete youtubeu kakav je nekoc bio.

I nije uopce Youtube toliko vazan, postoji vec prilican broj alternativa, posebno za vrijeme covidizma, problem je kako ih uciniti relevantnijim za veci broj korisnika, te dovesti jos par milja vise, radi gledanosti i klikova.

Uz neku bolju kampanju, nije nemoguce, samo dobiti masovniju solidarnost danas od ljudi za stvari koje su im u navikama, pravi je podvig.
.
Nažalost to je tako. Premium su uzeli neki ljudi za koje sam mislio da nikad ne bi. Šok i vjeverica.

Kad im kažeš da su se reklame mogle zaobići bez plaćanja i da Google sada zna točno što sve gledaš samo odmahnu rukom i vele da ionako već sve znaju. I u pravu su. Prst u uho.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 12.05.2023. u 15:29.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 17:40   #155
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Adblockeri poput uBlocka režu reklame na layeru 7 pa zato mogu i dalje blokirati.

Znači nemogu efektivno sjebati adblock riješenja?
Koji im je onda rezon s tim novim "anti adblocker" YT promptovima s obzirom da ih je trivijalno ukloniti?
Izgleda mi ko potez očajnika.
Većina sajtova koji su imali te promptove su davno položili oružje i pomirili se s adblock sudbinom
Ili nešto propuštam?
Ipak je to Google, treba ih ozbiljno shvatiti kad nešt tak uvedu ničim izazvani.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 18:11   #156
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Mozilla will maintain support for blocking WebRequest in MV3. To maximize compatibility with other browsers, we will also ship support for declarativeNetRequest. We will continue to work with content blockers and other key consumers of this API to identify current and future alternatives where appropriate. Content blocking is one of the most important use cases for extensions, and we are committed to ensuring that Firefox users have access to the best privacy tools available.

https://blog.mozilla.org/addons/2022...ap-next-steps/
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2023., 18:41   #157
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2023., 09:12   #158
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
na žalost reklame su se proširile kao pošast biblijskih razmjera posvuda, tv, radio internet...sve su uglavnom beskorisne navlakuše za obmanu i prijevaru i nitko tome ne želi stat na kraj.

ne znam odnosi li se zabrana i na nas W korisnike, android YT ni ne gledam
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2023., 13:40   #159
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 331
Najgore je što su reklame skoro duplo glasnije od videa koji želiš pogledat.
A 120 dolara godišnje za premium je loša šala.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 06:51   #160
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
VPN stavit na tursku, i uzeti premium za 1.5 eura mjesecno
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 08:53   #161
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Najgore je što su reklame skoro duplo glasnije od videa koji želiš pogledat.
A 120 dolara godišnje za premium je loša šala.
To je glavni razlog zašto korisitm adblock na jutubu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 15:39   #162
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Google Alternative ili kad stvari odu predaleko

I to uz silovanje da gledaš reklamu koja te ne zanima (ne možeš ju preskočiti). Da mi je zanimljiva pogledao bi ju i možda čak kliknuo…
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 18:56   #163
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Da predaš više podataka Googlu bile bi ti i reklame zanimljivije
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 23:22   #164
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
To može biti samo dobro za mene, zar ne?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 05:22   #165
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Da predaš više podataka Googlu bile bi ti i reklame zanimljivije

Ja sam isključio adblocker da vidim šta će se desiti i prva reklama je bila strašna, neki ljigavi tip s britanskim naglaskom mi je probao uvaliti svoj financijski instrument.
Turska pretplata mi ne gine.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2023., 21:13   #166
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Postoji workaround sa UBlockOriginom a pitanje je samo dokad će da radi.

https://www.reddit.com/r/pcmasterrac...dblock_policy/



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2023., 21:19   #167
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
uBlock za sada još uvijek radi. Kod mene nema nikakvih limita ni reklama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2023., 22:12   #168
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
na bravetu sa sponsor block i revanced jos uvijek sve normalno
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2023., 22:15   #169
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Bit ce....


https://www.techspot.com/news/99281-...thing-you.html


Vrijeme da zavrtim Nextcloud
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 23:45   #170
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
eVo primjera gdje su dobro finacirani Faktrografi svijeta, u velikom poslu, objasnjavajuci u Google balonu informacija, sto je doista poruka filma "Sound Of Freedom" te zasto je je Disney pokusao pokopati, da ga publike nikad ne vidi.

A onda saznamo kad Hulu, Amazon, Netflix i ostali ne zele uopce promovirati zbog "kontroverze" jer njihovim vlasnicima ne pase film koji se bavi svercom djece, pedofilskim lancima, te elitnoj prostituciji djece, onda znas da nesto ne stima. Za iste one narucitelje, zbog kojih je Epstein, slucajno izvrsio "samoubojstvo" te zbog kojih je Google, pola godine cistio sve mrezne slike, na kojima su "uglednici" u drustvu s Epsteinom.

Pazljivo poslusajte detalje:

1) Denzel Washington LOSES IT On Hollywood Taking Down Sound Of Freedom

2) Mel Gibson exposes Oprah’s secret…

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 31.07.2023. u 23:57.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 12:44   #171
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Pogledati vlasničku strukturu medija s razumijevanjem i prostor za bilo kakvo čuđenje iščezava.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 13:02   #172
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Koje je ovo navodjenje na "istinu", uzas.
Sta je to Denzel reka?
Sta je Oprah učinila?

Pa nista nismo culi direktno, ali cu te navesti da jesu!!!

Da tu neceg ima, vjerojatno, ali ono c'mon!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:45   #173
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Pogledati vlasničku strukturu medija s razumijevanjem i prostor za bilo kakvo čuđenje iščezava.
Ne cudim se ni vlasnicima, jos manje cinu, ali se radi od jednoj od najvise obradjivanijih medijski vijesti trenutno u Americi. Na tisuce videa, sto medijskih kuca, sto komentatora ili filmskih ili drugih aktera. A uz sve "faktografi" upregnuti po svim duzinama da odrzavaju "cestitost" neobranjivih likova. A sad kad je gledanost napravila rekordan start, uz rame s najvecim hit naslovima, sigurno nije pomoglo cenzorima.

Do prekjucer uopce nisam znao ni za film, jas manje sto se desava, pa mi je bilo interesantno.

A koliko im smeta film, valjda najbolje govore snimke, gdje su gledatelje laznim dojavama o pozaru, upaljenim svjetlima za vrijeme projekcija, nudjenjem karata za druge premijere, pokusavali demotivirati od gledanja: Dijelovi koje su gledatelji snimali, ali ima ih zasebno puno vise za naci na video servisima.

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Koje je ovo navodjenje na "istinu", uzas.
Sta je to Denzel reka? Sta je Oprah učinila?
Ne znam Ivo, mozda nemas strpljenja odslusati video do kraja? Jer Denzel jasno veli da se film ne smije cenzurirati. Htio sam postaviti pet videa, ali sam toliko bio umoran, da sam odustao nakon drugoga. Cak sam i poduplao istu poveznicu na naslov drugog videa, pa sam isao traziti da nadjem pravi.

Imas ih toliko na temu, da mozes birati od koga zelis cuti komentar na film i pozadinu cime se bavi.

Oprah je bila javno sramocena, nakon sto se prema izjavama glumaca, blisko druzila s tada uhicenim Weinsteinom, sugerirajuci, da mu je dovodila glumice na preporuku. Prije toga je otvorila skolu za mlade djevojke u Africi :

Oprah recently built a school called the Oprah Winfrey Leadership Academy for Girls in a town called Henly-on-Klip, 40 miles outside Johannesburg, South Africa, according to Newsweek. Included in this school will be a yoga studio, beauty salon, indoor/outdoor theaters and large fireplaces in every building. There are also hand-picked china dishes, mattresses, uniforms and oversized closets, as well as plenty of tribal art and bright colors to decorate the walls. “These girls deserve to be surrounded by beauty, and beauty does inspire,” Oprah said.

kriticari su je pitali zasto nije otvorila skolu u Americi, za siromasne, jer Afrika ima uhodane kanale za kojekakve sex promete. Uglavnom njena skola u Africi, do danas je imala nekoliko seksualnih skandala, sto mozes pretrazivanjem pronaci na mrezi, samo probaj nesto manje cenzorno od Googla, jer on servira uljepsivace i faktografe na vrhu ponude rezultata.

Ostatak mozes pretraziti do mlle volje na temu, materijala ima na bacanje.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 21:27   #174
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Reakcija mainstreama i industrije na taj film je savršeno normalna i očekivana ako se zna kakvi ljudi to tamo drže. Pogotovo kad se uzme u obzir izuzetno kršćanska
pozadina Jima Caviezela dok konce odavno vuku neki posve drugi ljudi, da ne kažem pleme
Na Oprah ne znam da li treba trošiti riječi, vjerojatno i ne.
Faktografi su mala Ministarstva Istine, samo što se ne zovu tako iz istog razloga iz kojeg odavno nemamo ministarstva rata već samo obrane
Sve to dakako ima svoja objašnjenja, ali sumnjam da je to tema za ovaj forum.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 23:22   #175
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Pa zanimljivo je.
Bas malo pretrazujem, Oprah je specijalna cura...
Nevjerojatno.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 13:05   #176
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Ima specijalnih cura i dečki koliko ti srce zaželi
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 17:05   #177
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Evo jednog "kulturnog" soka, posebno kad vidite tko je u potpisu.

Svatko moze pokrenuti peticiju, pisati pisma, raditi proteste, protiv necega sto zastupa, ali novo obiljezje "toleratnih" je da uz protrest, uvijek pozivaju ne mreznu cenzuru ili blokadu.

Pa ce tako uz nepravu koja ih zadesi, samo jos zamoliti i da se mrezno blokiraju i love oni koji ne misle kao oni:

Some 250 Hollywood celebrities from movies, TV and music have signed their names to an open letter urging big tech companies to crack down on anyone who doesn’t fall into line with the trans agenda, including advocating life changing gender surgeries on children.

was signed by hundreds of famous names including Amy Schumer, Ariana Grande, Demi Lovato, Jamie Lee Curtis, Judd Apatow, Patrick Stewart and many more.

1) Lista potpisanih junaka

2) 250 Hollywood Celebrities Sign Letter Demanding Big Tech Censor Anyone Who Opposes Trans Surgeries On Kids

3) 250 Hollywood Celebrities Sign Letter Demanding Big Tech Censor Anyone Who Opposes Trans Surgeries on Kids

Suptilna poveznica na Sounds Of Freedom:

4) Hollywood Stars Have a LOT of Trans Kids


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 17:01   #178
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Google Alternative ili kad stvari odu predaleko

Ti selebritiji ne smiju “misliti” drugačije od mainstreama.

Svi su pokupovali Priuse kada je to bilo popularno, zaljevali su se ledenim kantama i radili hrpe drugih stvari jer bi ih razapeli da nisu. Tako i ovo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 13:13   #179
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
To je stvarno maestralno sagrađena kuća od karata: 24 hour news cycle + celebrity culture.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 06:33   #180
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Citiraj:
Mustafa Suleyman, the British entrepreneur who co-founded DeepMind, said: “The business model that Google had broke the internet.”

Citiraj:
Anyone who has tried to find anything on Google in recent years knows that Suleyman is 100% correct. Google’s search results have become so bad because website makers play the SEO game, and that means creating content that Google’s algorithm likes – but, and here’s the kicker, what Google’s algorithm likes, is not really what people like. Writing an article to please a computer is entirely different from writing an article to please a human. There are very clear and well-understood and thoroughly studied rules about writing in a way that makes things easy to read, but Google’s algorithm doesn’t optimise for that.
And now “AI” is being trained on this crap content, so that they will also produce crap content. We’re not far away from a future where bots are writing content for other bots that teach other bots to write content for bots. In fact, that future may already be here, judging by some of the style of writing I’ve been seeing even on otherwise venerable outlets.

https://www.telegraph.co.uk/business...tafa-suleyman/
tomek@vz je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na