Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2007., 10:22   #1
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
LCD DAEWOO TELEVIZOR DLP-32C3

http://www.se-mark.hr/MiniWeb/webtrg...12&ItemID=1621

Kupio sam navedeni televizor u Ipercop-u gdje je na akciji za 3999 kuna.Nakaon dva dana isprobavanja jako sam zadovoljan .Televiziju gledam preko vanjskog dvbt-a i slika je super ,dvd filmovi izgledaju odlično čak i analigna televizija izgleda bolje nego sam se nadao,gledljiva je.Naravno kod televizije je mana razvučena slika ili opcija gledanja sa crnim rubovima sa strane ali to je opče poznata stvar.

Ono što bi mene zanimalo je :

Imam zadnji šrot od dvd playera(smartvision) i spojen je preko skarta na telku+5.1 zvučnici direktno na njegove izlaze.slika je na televizoru odlična ali znam da bi moglo i malo bolje.Da li mi netko može napisati kolika je stvarno razlika prelaska sa skarta na hdmi priključak i player sa upscalingom.Da li se investicija isplati.

Razmisljam i dvoumim se između

42134 **DVD player Samsung DVD-HD950, HDMI, DivX/SACD/Mp3/WMA, Video DAC 10 Bit, Audio DAC 192 KHz/24Bit 999,00

ili

23583 DVD player Quadro DVD-933 Divx, HDMI, USB, 5/1 čitač kartica, crni 399,00 + hdmi kabal od 100 kuna= ukupno 500 kuna


Znam da je prvi klasu bolji ali isplati li se dati 500 kuna više i isplati li se uopče prelaziti sa skarta na hdmi,da li je razlika u slici uočljiva?

Hvala.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 15:07   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa kad upališ 720p sliku preko hdmi-ja slika je itekako bolja... samo za 1000kn bi ja uzeo pioneera 696 ili 600 puno prije samsunga.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2007., 15:50   #3
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo pronašao sam neke članke pa koga zanima neka se upozna

http://www.bluejeanscable.com/articl...videocable.htm

http://forum.ecoustics.com/bbs/messa...79/122868.html

uglavnom istrazujuci dosao sam do zaključka da mi je najbolja solucija uzeti KONPONENTNI kabel(cc 100 kn) i spojiti postoječi dvd player tim kablom.Tvrde ljudi da je razlika u slici neprimjetna imeđu komponentnog i hdmi kabla .tako i tako sam televizor kovertira signal preko komponentnog na višu rezu480>720.

samsunga sam mislio zbog 5.1 izlaza jer koristim 5.1 zvučnike za kućno kino (pc set) a mislim da to gore predloženi pioneer playeri nemaju uopče 5.1 izlaz preko činčeva.

Guraju hdmi kao čudo koji to izgleda baš i nije.Uostalom hdmi je samo dvi + zvuk a probao sam na dosta monitora razliku između vga(analogno) i dvi (digitalno) i nema neke drastične razlike barem meni.

Što se telke tiče razlika između konponentnog i skarta bi morala biti vidljiva u korist konponentnog.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 17:15   #4
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Pioneer 696 ti ima AC3 i DTS dekodere, a samim tim i sve moguce izlaze. Sto se tice kvalitete slike nije bas preko HDMI izlaza toliko bolja nego preko RGB-a pod uslovom da je DVD kvalitetan.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 20:00   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čekaj uspoređuješ interlaced sliku preko rgb scarta i upscale-anu progressive preko hdmi-ja na lcd telki?

@mladen... ne konvertira televizor ništa, jedino izvor može napraviti upscale, a komponenti izlazi daju max. 576p ako se ne varam (da se razumijemo to je analogni izvor koji se u dvd-u pretvara iz digitalnog u analogni, pa kabel, pa opet a/d konverzija u tv-u i to je glavna prednost hdmi-ja koji je digitalni cijelim putem i izbjegava dodatne konverzije)

pioneer 696 ima 5.1 cincheve izlaz 100% sa ac3 i dts dekoderom (sad sam pogledao na svom).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 20:53   #6
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Bez upscale sa rgb-om razlika je jako mala, Philips LCD i Pioneer 490 + 696.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 21:16   #7
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Bez upscale sa rgb-om razlika je jako mala, Philips LCD i Pioneer 490 + 696.
pa da ,to kažu isto i ovdje

http://forum.ecoustics.com/bbs/messa...79/122868.html

konponentni izlaz koji može prikazati hd je ili podjednak ili čak i bolji od hdmi izlaza bez obzira na prijelaz sa analogno-digitalno-analgno barem kod dvd filmova.Kod hd playera je razlika primjetnija u korist hdmi izlaza.Kupiti ću komponentni kabel i ostati za sada na postojećem playeru.Nebi ni to da nemam samo pravi rgb/cvbs skart u koji sam uključio dvbt stb dok je ovaj drugi skart ulaz u kojem je dvd samo cvbs tako da vjerujem da mora biti razlike sa konponentnim.

Tek ako ne budem zadovoljan upustiti ću se u investiciju od 1000 kuna za novi dvd player.Nisam siguran da se isplati prelazak na hdmi makar i sa upscalingom,barem prema gornjem linku.Da nije tako onda se i nebi vodile rasprave konponentni/hdmi već bi valjda svi potvrdili da je hdmi isplativa solucija vrijedna novog ulaganja u dvd reprodukciju.

Jednostavno nisam siguran zato i pitam ovdje da li ima netko tko je probao iz prve ruke.

@syss prema tablici u uputama od televizora konponentni kabal može dati sve do 1920 X 1080i.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 21:51   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@ubleha... usporediti najbolji prijenos od scarta (rgb) i najlošiji hdmi (480i iliti ista stvar) je onak malo smiješno, pa ako spajaš preko hdmi-ja ziher nećeš ne-potegnut do 720p.

samo ne vidim razloga ostati na analogiji kada su današnji upscale playeri jako dobri u svom poslu, čak i nižem segmentu.

ma može on primati 1080i, ali koliko može primati progressive... progressive je čak i veći napredak u kvaliteti nego dizanje reze (po meni).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 08:27   #9
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nekazem da cu ostati, samo kazem da je jako mala razlika u slici niti blizu koliko bi nas htjeo marketing ubijediti, drugo nekoristim 480i nego 576p.
Na dosta filmova je jako mala dobit dizanjem rezolucije na 720p, negdje se vidi dobitak a bogami negdje nista.
Koristi 3 DVD-a Pioneer 490 i 696 spojeni sa HDMI vezom a Pioneer 525 sa RGB tako da mogu porediti, znaci nije da nema razlike ali ona nije niti blizu velika kao sto nas pokusavaju ubjediti marketinski timovi raznih firmi, naravno da dosta ovisi o samom snimku i kvaliteti LCD-a Philips ima PixelPlus 2HD procesiranje pa sam prilicno dobro pegla sliku.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 10:36   #10
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo što više filmova gledam to sam sigurniji da je sama kompresija dvd filma najvaznija.Ako je film kompresiran na više od 75% nebu mu pomogao nikakav uber napredni izlaz na playeru.Film koji nije kopresiran izgleda odlično i preko skarta.Izgleda bolje nego na lcd monitoru koji je spojen sa pc-om preko dvi kabla (digitalno).Naravno ,moje subjektivno misljenje vjerovatno uvjetovano razlikom u veličini ekrana.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 03.09.2007. u 10:49.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2007., 11:22   #11
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Naravno da je kompresija jako vazna ja sebi najvece hitove snimam na DL medije.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na