Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2007., 10:10   #691
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zgoda koja se dogodila prije par dana u ve-mulju Rijeka. Frend i ja složili trećem frendu konfu. Došao čovjek i preda papir s popisom komponenti. Kažu sve je ok, bit će za par dana. Frend usput zatraži i da mu daju ponudu za neki all-in-one uređaj (kopirka, printer, skener), ali da nije na tintu. A Neven iz ve-mulja mu izvali da takvi uređaji koštaju 3.000-5.000kn. Čovjek mu tvrdi da je na webu hgspota i linksa gledao slične za <2.000kn, a Neven mu kaže neka i njemu kupi jednog po toj cijeni ! Čovjek se okrene, ode u hgspot i kupi jednog za 1.500kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 11:49   #692
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Ono, ja bih rado napisao neku svoju zgodu, ali je*eno je nema. Ne postoji

Kupio memoriju u Ve-Milu, radila tjedan dana normalno i paf... dođem u Ve-Mil, dobijem odmah novu. Hvala-'đenja

Kupim x800GTO u HGSpotu..dođem doma... ne radi (nije otvarana kod njih). Bilo prekasno za vratit. Dođem sutradan i kažem "kartica ne radi, kupio sam ju jučer".. prođe 2 minute lik donosi novu karticu. Hvala-'đenja.

Kupim digitalac u HGSpotu... radi dva dana normalno, a onda se počeo nešto softver glupirat'. Dođem u HGSpot.. dobar dan-dobar dan. Fotić se blesira. Lik uzme, proba slikat, vidi da softver nešto brije...ode i donese fotić... hvala-'đenja.

Frend u Linksu kupi napajanje. Dođe doma, napajanje mrtvo ko najmrtviji mrtvac. Dođe u Links, dečki testiraju, dobije novo napajanje.. hvala-'đenja.

Eto, to su svi kvarovi za koje znam u garantnom roku i nisam imao niti jedan problem. Možda me se boje svi

A što se tiče gafova prodavača..to mi se ne dešava jer sve što kupujem izdiktiram prodavačima. Nemam pitanja za njih, jer sam definitvno pametniji od njih

Konfiguracije nikada ne kupujem, sklapam ih sam i problemi riješeni.
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 13:59   #693
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
A što se tiče gafova prodavača..to mi se ne dešava jer sve što kupujem izdiktiram prodavačima. Nemam pitanja za njih, jer sam definitvno pametniji od njih
Probaj ici u Optimum Racunala - tamo sam kod one zenske deset minuta pokusavao kupiti disk za laptop! Trebao mi je disk sad i odmah i nikako da to njoj dodje do glave - ja hocu kupiti ono sto imaju na lageru, sto mi moze odmah dati i nakon sto smo pet puta prosli ponudu gore-dolje, ispadne da jedini disk koji su imali, a kojeg sam mogao odmah uzeti sa sobom, je 80 GB Hitachijev. Meni se zurilo, a ona me davi s glupostima.

Isto tako, drugi put sam ju morao deset minuta nagovarati da mi otvori kutiju od monitora da pogledam straznju stranu monitora, odnosno da vidim jel je A ili S matrica (vlasnici Samsunga 226bw ce mozda znati o cemu pricam). Ono, kad sam dosao, gospon je pokazivao nekoj zenski fotic i mislim si ajde bozja zeno kupi vec jednom taj fotic pa da moze i meni nesto prodati - mislim si samo da se opet ne pojavi ona sisata baba (ne kuzi da nije dovoljno imati sise da bi osoba bila dobar prodavac u informatickoj trgovini - jos bar da ih istice na adekvatan nacin ) pa da mi ona nesto prodaje... I kakve sam (ne)srece, dosla ona. Pa me ispituje a koje bi ja slovo, pa tu na kutiji pise S pa ovo pa ono. Zato jer jedino sto je meni poznato kako determinirati te monitore je prema slovu A ili S (ili C) koje se nalazi na straznjoj strani monitora. Kak da onda ja znam dal neko slovo S u kilometarskoj kripticnoj oznaci na kutiji znaci da je to monitor s S panelom!? E, doslo mi je da ju... Onda ju jos pitam nek provjeri dal dolazi DVI kabel s monitorom, ona ga u kutiji ne vidi, pa dobro kupim i DVI kabel, dodjem doma i viidim da u kutiji od monitora sad imam dva DVI kabela. E... Ako cu jos sto morati tamo kupovati, ljubazno cu ju zamolit nek pozove drugog striceka jer bi inace moglo doci do krvoprolica.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 14:44   #694
!v0
NECRIS DARKWALKER
 
!v0's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 175
e da u optimi su usporeni i bahati!
Neki dan zovem optimu i nejavljaju se,ja zvao 3 puta dok mi se nisu javili,ja pitam jel ima ta i ta memorija,oni kažu biti če danas u 5,ok,i ja još pitam kolika je garancija jer na netu nepiše on meni 3g,ja rekoh dolazim još danas po to!
Dođem ja u optimum u točno 5.30h,ispred mene su bila 2 lika koji su isto nešto kupovali,i 2 prodavača na šanku(jedan je tražio tipke po tipkovnici koda je čorav ili nikad nije prije vidio tipkovnicu,a drugi je bio na kompu pravio se koda nešto radi,da bi kasnije vidio kako surfa po forumu.hr).
U 5.45h dolazim na red i pitam za memu onaj prodavač kaže sačekaj,i ode iza po ram
U 5.50 dolazi sa ramom i gleda ga kako je ljepi i naranđast i tako ga gleda i okreče kojih 5min,a u međuvremenu zvoni telefon ko lud,i niko se neželi javiti
U 5.55 odlazi opet u skladište i vrača se za kojih 5min,a telefon i dalje zvoni
u 6.00 usudio se pitati svog prijatelja koji surfa po Forum.hr koliko ima ovaj ram garanciju,a on njemu pogledaj kod nabavljača!
u 6.10 on se uspio logirati na msan i nači proizvod
u 6.15 mi predaje sav sretan i ponosan na sebe račun i kaže mi dođite opet,u tom trenutku iživciran njihovom bezobrazluku i retardiranosti želim mu reči da ode u 3PM,no nisam to reko jer mi je stari bio iza mene,također sav nadrkan,jer sam mu reko da če kupovina trajati 5min,odužila na sitnih 45min!!!!!!!!!!
__________________



MBO:Biostar TForce 570 U
CPU:AMD x2 3600+(65nm)@2800Mhz
RAM:1GB TwinMos Twister 800mhz
VGA:ATI x300
ZVUK:AUDIGY 2 PLATINUM EX
PSU:MS 400w
MIŠ:LOGITECH MX518

(\__/)
(O.o )
(> < )

This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
!v0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 16:14   #695
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor MaxB Pregled postova
Probaj ici u Optimum Racunala - tamo sam kod one zenske deset minuta pokusavao kupiti disk za laptop!
Eto, dobro da si spomenuo. Išao ja tamo JEDNOM (i nikad više) kupit' grafulju sa frendom.

Zaboravio sam koja je bila u igri, ali sjećam se da nigdje nije bilo za kupit osim kod njih, jer bila je riječ o AGP verziji koja se brzo prodala kod ostalih.

I nakon 2 razgovora telefonom i provjera, frend si rezervira tu karticu i idem ja s njim tamo. Čovjek sav sretan. Dođe tamo, žena donese karticu kad ono ogromnim slovima i prikladnim crtežom označena PCI-X

I lik se nateže sa njom dal' je rezervirao tu karticu ili nije, a ja se valjam pokraj.

Da sam ja bio u pitanju, stjer'o bi ju u pizdu materinu i zahvalio na rezervaciji .. ipak treba bit uljudan
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2007., 21:34   #696
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Edited - molim moderatore da obrišu - hvala.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD

Zadnje izmijenjeno od: Ozy. 03.07.2007. u 01:36.
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 18:56   #697
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Edited - molim moderatore da obrišu - hvala.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD

Zadnje izmijenjeno od: Ozy. 03.07.2007. u 01:36.
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 19:21   #698
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Može brisanje...

Zadnje izmijenjeno od: WichitaQ. 11.07.2007. u 10:29.
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 19:37   #699
PC Maniac
0 dB is my style.
 
PC Maniac's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
...

Zadnje izmijenjeno od: PC Maniac. 03.07.2007. u 12:49.
PC Maniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 17:56   #700
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Pih a ja moram nositi svoju grafulju na servis....... bas me zanima koliko cu zivaca i vremena izgubiti.... :/
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 18:34   #701
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Talking

Nije baš provala ducana al je provala kupca

dođe kupac u shop u kojem radim i frendu veli:
L: Dajte mi tintu.
F: Kakvu, za koji model printera?
L: ne znam, pa kod vas sam ga kupil kaj bi to trebal znati lolara iza u servisu se svi skorom upišali od smjeha a lik je otišo bez tinte

zgoda No2

L: Dajte mi onaj kompjuter s tankim ekranom
F: Mislite novo računalo s LCD monitorom?
L: Da, da... ekran 17 => činča <=
F: ( uredno sprovede račun )
L: Da svojoj ženski da pridri monitor, dok ne plati, a ona ga nasloni na vrata, lik se zdere na nju:
L: Neee, si ti normalna, tekući kristali se budu izlijali!!
Loooooooool

zagoda No3

Dajte mi 2 ventilatora 8 milimetra
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 20:29   #702
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
NIsam mislio da cu ici tako skoro pluvati po nekom od ducana ali ovo je daleko prelilo casu.Iskreno bilo je toga, ali ovo mi nece tako skoro sjesti.

Procijenite sami.Kao zadnji laptop na lageru.Da sa ga barem imao srecu upaliti da se uspijem uvjeriti i nakon toga mirno zaspati u nadi da je ovo jedini OK dva cirkusa vezan za ovaj laptop.

Slijedi:


i moj osbni pobjednik:


Pretrivijalne greske da bi cak i njima promakle.

O da skoro zaboravih, naravno da se radi o Feniks-kompjutori-ma!
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 21:30   #703
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Feniks se jako pokvario , cijene sa weba ne vrijede u ducanu , stanje lagera jos gore - na webu ima , dodjes pa nema ... a vec 2 ili 3 tjedna stoji im na naslovnoj strani kao usb stick 2gb za 119kn na vikend akciji , ali dodjes tamo petak ili subota i naravno Ima ali ne po toj cijeni vec po 200kn skoro .. uzas , kao akcija prosla al nije maknuto sa weba ....

I prije par tjedana sam gledao dobrih 5 minuta kako prodavac pokusava ubaciti micro sd karticu u mini sd slot , kao Ima caka rekao mu sef servisa , umro sam od smjeha , I na kraju veli : NEsto vam ne stima sa mobitelom , inace idu jer to je sve isti standard
Router je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 22:37   #704
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
nosio komp na servis jer je bio pod garnacijom i s naljepnicom pištao je kad se palio i bilo je pištanje vezno uz grafičku i to im napišem u opisu kvara komp se vraća s servisa i lik mi kaže sad sve radi ali nešto pišti kad se pali. komp je došao neispravan s promjenjenom memorijom i napajanjem. još jednom u servis jer ne radi i kažu da su očistili kontakte od grafičke i sad radi ( vjerovatno nije nikad bila ni uštekana dobro )
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 13:22   #705
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
NIsam mislio da cu ici tako skoro pluvati po nekom od ducana ali ovo je daleko prelilo casu.Iskreno bilo je toga, ali ovo mi nece tako skoro sjesti.

Procijenite sami.Kao zadnji laptop na lageru.Da sa ga barem imao srecu upaliti da se uspijem uvjeriti i nakon toga mirno zaspati u nadi da je ovo jedini OK dva cirkusa vezan za ovaj laptop.

Slijedi:


i moj osbni pobjednik:


Pretrivijalne greske da bi cak i njima promakle.

O da skoro zaboravih, naravno da se radi o Feniks-kompjutori-ma!
ROTFL dali ti adapter i bateriju od HP-a
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 01:55   #706
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Angry Čudnovato (pre)mali disk

381.32kn

Dotični artikl je bio na akciji. Kao najjeftiniji od 160Gb diskova,uzeo sam ga frendu za konfu. Kupljeno negdje oko 10.07.-i i večeras po sastavaljanju imam šta vidit.
1. Vrećica presječena i hdd vađen,ne vide se tragovi korištenja,tako da je vjerojatno zbog serijskog broja vađen...ili...
2. HDD od "punih" 160GB ima svega 128GB...

Nekako debeloooo premalo... Sad dali je to takva serija pa je zato na "akciji" i takve "čarobne cijene" neznam,ali lako moguće...

Uglavnom molim savjete i mišljenja zašto je tomu tako;te preporučujem svima da ne! kupuju taj disk.

Također naglašavam da sutra zovem Vemil,i ma šta rekli nosim ga tamo,jer to nemože biti takav disk,tj. te veličine;iako posve normalno radi. Dali mu ploča nije skroz "u centru" ili šta,ali on nema svoj kapacitet (umanjen za ono sa formatirenjem,jer neformatirani je kao 160GB...)...

Smatram se oštećenim,a ako ga neću mijenjat,jer sad sam već osim winsa i neke podatke ubacio unutra,onda ću svakako tražit povrat novca do cijene onoga te marke i karakteristike ali od 120GB...
-->
Dakle ovako :
Vemil - Artikal 20574 - Hitachi HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200RPM 8MB cache --- 401.39kn (akcija;rabat 5%) ---> 381.32kn

Dotični artikl je bio na akciji. Kao najjeftiniji od 160Gb diskova,uzeo sam ga frendu za konfu. Kupljeno negdje oko 10.07.-i i večeras po sastavaljanju imam šta vidit.
1. Vrećica presječena i hdd vađen,ne vide se tragovi korištenja,tako da je vjerojatno zbog serijskog broja vađen...ili...
2. HDD od "punih" 160GB ima svega 128GB...

Nekako debeloooo premalo... Sad dali je to takva serija pa je zato na "akciji" i takve "čarobne cijene" neznam,ali lako moguće...

Uglavnom molim savjete i mišljenja zašto je tomu tako;te preporučujem svima da ne! kupuju taj disk.

Također naglašavam da sutra zovem Vemil,i ma šta rekli nosim ga tamo,jer to nemože biti takav disk,tj. te veličine;iako posve normalno radi. Dali mu ploča nije skroz "u centru" ili šta,ali on nema svoj kapacitet (umanjen za ono sa formatirenjem,jer neformatirani je kao 160GB...)...

Smatram se oštećenim,a ako ga neću mijenjat,jer sad sam već osim winsa i neke podatke ubacio unutra,onda ću svakako tražit povrat novca do cijene onoga te marke i karakteristike ali od 120GB...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 03:48   #707
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
381.32kn

Dotični artikl je bio na akciji. Kao najjeftiniji od 160Gb diskova,uzeo sam ga frendu za konfu. Kupljeno negdje oko 10.07.-i i večeras po sastavaljanju imam šta vidit.
1. Vrećica presječena i hdd vađen,ne vide se tragovi korištenja,tako da je vjerojatno zbog serijskog broja vađen...ili...
2. HDD od "punih" 160GB ima svega 128GB...

Nekako debeloooo premalo... Sad dali je to takva serija pa je zato na "akciji" i takve "čarobne cijene" neznam,ali lako moguće...

Uglavnom molim savjete i mišljenja zašto je tomu tako;te preporučujem svima da ne! kupuju taj disk.

Također naglašavam da sutra zovem Vemil,i ma šta rekli nosim ga tamo,jer to nemože biti takav disk,tj. te veličine;iako posve normalno radi. Dali mu ploča nije skroz "u centru" ili šta,ali on nema svoj kapacitet (umanjen za ono sa formatirenjem,jer neformatirani je kao 160GB...)...

Smatram se oštećenim,a ako ga neću mijenjat,jer sad sam već osim winsa i neke podatke ubacio unutra,onda ću svakako tražit povrat novca do cijene onoga te marke i karakteristike ali od 120GB...
Stavi SP1 ili 2 i prepoznat će svih 160.
-->
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Dakle ovako :
Vemil - Artikal 20574 - Hitachi HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200RPM 8MB cache --- 401.39kn (akcija;rabat 5%) ---> 381.32kn

Dotični artikl je bio na akciji. Kao najjeftiniji od 160Gb diskova,uzeo sam ga frendu za konfu. Kupljeno negdje oko 10.07.-i i večeras po sastavaljanju imam šta vidit.
1. Vrećica presječena i hdd vađen,ne vide se tragovi korištenja,tako da je vjerojatno zbog serijskog broja vađen...ili...
2. HDD od "punih" 160GB ima svega 128GB...

Nekako debeloooo premalo... Sad dali je to takva serija pa je zato na "akciji" i takve "čarobne cijene" neznam,ali lako moguće...

Uglavnom molim savjete i mišljenja zašto je tomu tako;te preporučujem svima da ne! kupuju taj disk.

Također naglašavam da sutra zovem Vemil,i ma šta rekli nosim ga tamo,jer to nemože biti takav disk,tj. te veličine;iako posve normalno radi. Dali mu ploča nije skroz "u centru" ili šta,ali on nema svoj kapacitet (umanjen za ono sa formatirenjem,jer neformatirani je kao 160GB...)...

Smatram se oštećenim,a ako ga neću mijenjat,jer sad sam već osim winsa i neke podatke ubacio unutra,onda ću svakako tražit povrat novca do cijene onoga te marke i karakteristike ali od 120GB...
Stavi SP1 ili 2 i prepoznat će svih 160.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 06:53   #708
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
moguće je ovo što ti je fera rekao,mislim da win bez sp-a ne prepoznaje preko 120 i kusur
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 09:51   #709
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Imao sam isti problem ... Stavi SP1 ili SP2
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 11:00   #710
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
Eto, dobro da si spomenuo. Išao ja tamo JEDNOM (i nikad više) kupit' grafulju sa frendom.

Zaboravio sam koja je bila u igri, ali sjećam se da nigdje nije bilo za kupit osim kod njih, jer bila je riječ o AGP verziji koja se brzo prodala kod ostalih.

I nakon 2 razgovora telefonom i provjera, frend si rezervira tu karticu i idem ja s njim tamo. Čovjek sav sretan. Dođe tamo, žena donese karticu kad ono ogromnim slovima i prikladnim crtežom označena PCI-X

I lik se nateže sa njom dal' je rezervirao tu karticu ili nije, a ja se valjam pokraj.

Da sam ja bio u pitanju, stjer'o bi ju u pizdu materinu i zahvalio na rezervaciji .. ipak treba bit uljudan

Slično i sa mnom, ali sa benq 1655. Nazoved da pitam imaju li ga i oni vele da imaju. Dođem do njih i vele da nemaju, ali će naručiti za tjedan dana. Nazovem za 5 dana (za svaki slučaj ), vele da nemaju. Želim rezervirati, oni vele da će ih dobiti dovoljno pa rezervacija nije potrebna. JA inzistiram, ali inzistira i žena, pa ja prestanem inzistirati Nazovem za tjedan dana, veli da dolazi popodne. Nazovem popodne i žena odbrusi da su prodali pošiljku....rekoh, moju kunu nikad nećete vidjeti u vašoj trgovini (niti su je prodali, niti su je dobili, već su bili bezobrazni prema kupcu koji ih je nazvao dvaput i bio spreman platiti lopovski nabijenu cijenu od preko 450kn za tu pržilicu), dok su sve ostale bile ispod 300.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 11:06   #711
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Onaj frajer u Optimumu je super extra brz, kupnja matične, grfae i proca je trajala malo više od 40min, American je bio u igri, stara se počela smijat frajeru koliko je nesposoban onda si možete mislit kak je meni bilo..

Nije da kod njih neću više niš kupit ali definitivno će mi opet past mrak na oči kad opet dođem tamo i vidim tog frajera.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 13:42   #712
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Hvala za koristan savjet.
Nisam sinoć stigao stavljati SP2 jer je već bilo kasno;samo sam winse nabacio i ubacio neke dokumente za kredit,šta već. Ali i u onom sranju od windows setup-a mi nije izbacio "pravu megabajtažu" nego smrdljivih 131xxx MB..

Ok,winsi nemaju integriran SP u sebi,ali opet,sumnjivo mi bilo...tim više jer je vrećica od HDD-a bila odrezana;kao da se ne vidi serijski broj kroz nju...

No dobro,stavljam ja na to i SP2 i ako treba winse opet sa integriranim SP-om;pa da vidimo onda.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 15:14   #713
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
imat ćeš 138GB, a disk je dosta dobar i vrlo je brz, oko 65MB/s
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 15:55   #714
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Ma u redu što se toga tiče...ali i 138GB je premalo...
Ja imam Seagate od 160GB i ima ravno 148.8GB tj. skoro pa 149GB... Pa nisu valjda ove druge ploče defektne,smanjenog kapaciteta ili shta...?...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 17:47   #715
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Ma u redu što se toga tiče...ali i 138GB je premalo...
Ja imam Seagate od 160GB i ima ravno 148.8GB tj. skoro pa 149GB... Pa nisu valjda ove druge ploče defektne,smanjenog kapaciteta ili shta...?...
sorry moja greška

imat ćeš 153GB jer je taj disk ustvari od 164 a ne od 160GB

pozdrav
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 18:21   #716
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Danas bio u Vemilu Zg , frend uzeo hard isto , uzeo za mrvicu manje od 350kn seagate-maxtor 160gb , isto otvoren pa se zalili ali SVI su im takvi stvarno , iako nije u redu da onda ostave naljepnicu gore Ne primaj ako je polomljena naljepnica. Formatiran dao 153gb , skoro 4gb vise od mog samo seagatea .
Jedino ne kuzim zasto na racunu i webu se naglasava Seagate-Maxtor a na hardu samo lijepo , veliko , crno na bijelo pise Maxtor .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 19:09   #717
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Seagate je kupio Maxtor, ali kao firma i dalje postoji.

Nažalost, Maxtori nisu poznati kao pretjerano pouzdani i bolje bi bilo da si uzeo 'čisti' Seagate makar ga platio nešto više.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 20:57   #718
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Seagate je kupio Maxtor, ali kao firma i dalje postoji.

Nažalost, Maxtori nisu poznati kao pretjerano pouzdani i bolje bi bilo da si uzeo 'čisti' Seagate makar ga platio nešto više.
Hvala , nisam to znao . Vidim da tu na forumu hrpa ekipe je imala nesto sa Maxtorima , ali osobno jos nisam , imao sam 60gb koji nakon 3 godine kod mene vec godinu dana radi kod frenda i savrsen je .
Ma nisam uzimao sebi(meni je hgspot drazi zbog 5 god. garancije pa sam tamo i uzeo svoju Baru) , a nije me htio poslusati da uzme Hitachi a i cijena ga je povukla bez obzira na samo 2mb cachea . veli da ce mu sluziti kao skladiste
Router je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 14:45   #719
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Seagate je kupio Maxtor, ali kao firma i dalje postoji.
Maxtor kao firma vise ne postoji, ali Seagate prodaje proizvode pod markom Maxtor (Solutions). Samo ne znam jesu li ti proizvodi Maxtorova ili Seagateova tehnologija - ako vec nisu Seagateova (a s obzirom na specifikacije i samo tri godine garancije rekao bih da nisu), vjerojatno ce s vremenom postati. Ili ce Seagate s vremenom ugasiti ime Maxtor, sto je najvjerojatnije.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, Maxtori nisu poznati kao pretjerano pouzdani i bolje bi bilo da si uzeo 'čisti' Seagate makar ga platio nešto više.
Maxtori su zbilja imali dosta problema. Moguce je da Maxtor nije imao mogucnost (novac, strucnjaci) popraviti svoju tehnologiju pa je bolje da ih je kupio Seagate, nego da se jos dalje zakopavaju u probleme. Vjerojatno nesto slicno kao IBM-Hitachi, samo sto je IBM zbilja spizdio stvar s diskovima, a prvenstveno sa svojim odnosajem prema kupcima (znali su da im diskovi crkavaju, a javno su lagali da s njihovim diskovima nema nikakvih problema).

Zadnje izmijenjeno od: MaxB. 28.07.2007. u 14:57.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 19:53   #720
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Evo da dignem moju najdražu temu na forumu malo... Događaji iz HGSpota prije par sati... Otišao kupiti slušalice za mp3... Ispred mene bio tip koji je nadograđivao komp... A lik koji mu slaže nema pojma... Prvo mu je rekao da ne prelazi na PCI-E jer je potpuno ne potrebno i preporučio mu da uzme AGP ili integriranu... I gleda on malo komp i kaže.. Ma znate, AGP vam je preskup... Nećete naći grafičku osrednje kvalitete ispod 2000kn!!! Meni mrak pao na oči.. Čak sam mu mislio pomoći.. Sad mi je žao tog lika... Bacio pare u vjetar... Stavio mu je Kingmax 1gb rama... A za matičnu i proc neznam... Ukupno mu je bilo 1300kn... Na kraju mu je stavio neku ploču+memoriju za 1300kn... S tim da je grafička integrirana... Dođem ja na red... Pitam ako ima Creative slušalice za mp3... Lik me gleda, možda nikad nije čuo za mp3... Prije toga sam provjerio ako imaju na webu te slušalice, imaju.. Morao sam mu pokazivati na webu te slušalice, a onda je rekao da će doći za par dana jer trenutno nemaju... Pa mi je ponudio neke Philipsove slušalice i pazite ovo... Cijena je 20kn veća nego na webu...svašta... I ništa... otišao kasnije do Sony centra, za 62kn kupio slične slušalice kao stare i prezadovoljan sam... Ovo je zadnji put da kupujem u HGspotu...
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na