Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2021., 17:50   #721
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Neman pojma Ne koristim google home, al for a fact znam da vlasnik firme (Shellya) koristi Alexu za sve integracije i scene pa pretpostavljam da je to dobro implementirano

Kako mislis aplikacija pokvari HT? Shelly aplikacija ga pokvari? Nisam zadovoljan sa aplikacijom ali takvih problema nisam ima, jednom kad sam doda, sve je radilo/radi zna nekad otic offline al rijetko, onda pristupam preko IP-a
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 00:06   #722
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Znači... evo dodao utičnicu (outlet preimenovan u light) i HT i to uredno google vidi, radi sa glasovnom naredbom (turn light off).. vidi i stari Sonoff koji je držao lampu, preimenovao ga u radio, i to pali i gasi... za sad sve radi iz Googla kako spada... osim button 1... Button 1 je na cloudu isto kao i ova dva uredjaja, ali ga Google iz nekog razloga ne vidi u listi, a pitanje da li se uopce moze i dodati.

A kroz aplikaciju od Shellya nisam uspio skontat kako da je isti button i za paliti i za gasiti. Moze se napraviti Long press da postavi scenu u kojoj je relej On, a short press Off, ili 2 za on 1 za off, ali nikako da bude jedan klik off/on.

To je boljka i rm minija, isto ne moze paliti i gasiti klimu s jednom tipkom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 00:25   #723
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Toggle:

Ima sve u api dokumentaciji, samo je programerski orijentirana

Taj problem s googlom i botunom neznam stvarno, sumnjam da se ne može dodati na Google, vjerojatno ima neka caka

kaze sajt
Citiraj:
Compatible with Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant, and home automation servers using MQTT, CoAP, and REST API.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.04.2021. u 00:31.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 01:39   #724
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Sve u svemu, puno hvala na pomoci, to je vise manje to, jos moram skontat kako najbolje rijesit ruter jer sam si vec slozio backup preko 4G/LTE pa ona varijanta s pinganjem DNS-a ili sličnim neće ići jer će ping prolaziti, a DSL link će biti down. Smislim nešto, ali to je ionako za drugu temu, da ne idemo tu off topic

edit: i ovo riješio s ruterom, fenomenalno

edit2: da li je problem ako je na Plugu samo 5W potrošnja?

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 07.04.2021. u 02:19.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 14:25   #725
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
Dali na shelly.hr ima mozda neki kod za popust tipa za prvu kupnju ili netko ima neki kod pa da je voljan podijeliti? uzeo bih 2 shelly-a 1L i 2 bypassa
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 15:20   #726
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Mislim da nema, a taman su istekle uskršnje akcije iako pise na stranici idalje da je 100 kn a u biti je 115 kad stavis u kosaricu :/
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 10:44   #727
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Minions :-)

Neki dan mi došli iz kine oni mali Xiaomi Mijia Thermometer 2, bluetooth LE, model LYWSD03MMC. 1x CR2032 baterija, navodno bi trebali raditi barem 6mj.
Kako ne koristim Mi aplikacije, odmah su preflashani s custom ATC fw. Najlakši flash ikada, samo se naklika kroz browser
Zasad nikakvih problema s prijemom BLE signala, usb stick je uštekan u malom kompu koji je zakopan u dnevnoj u elementu ispod TVa, a najdalji termometar je u kuhinji, 2 zida od cigle dalje, iza velikog frižidera na kuhinjskom elementu. Radi bez grešaka, sampling rate za mjerenje im je svakih 2.5s. Dalje ide u HASS (custom integracija s githuba), očitava se svake minute. Navodno radi i HASS integracija s original firmwareom.
Preciznost nije loša. Nemam baš s čime usporediti, ali imam neki Trotec temp/higro metar koji sam kupio u kompletu s odvlaživačem i razlika u temp. na Mi termometrima (ako ostavim jedan kraj drugoga) je 0,1-0,2 °C, a u vlažnosti 5-10%, u korist Mi uređaja.
Nije loše za paket od 3 komada i ukupnu cijenu od 16$, došlo do mene za 3 tjedna
Jedina zamjerka je nešto slabije čitljivi LCD ekran, ali ne smeta me jer ih ne mislim baš puno gledati. Sad razmišljam da sam mogao uzeti i skuplji model s e-ink ekranom.
Jedino što navodno ne idu baš van na hladno, čitam da baterije krepavaju preko zime na hladnom.

Ima netko preporuku za sličan uređaj, ali za vanjsku uporabu?

Za terasu mi treba, preko ljeta opako tuče sunce, a preko zime nije prehladno.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 12:01   #728
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Neki dan mi došli iz kine oni mali Xiaomi Mijia Thermometer 2, bluetooth LE, model LYWSD03MMC. 1x CR2032 baterija, navodno bi trebali raditi barem 6mj.
Kako ne koristim Mi aplikacije, odmah su preflashani s custom ATC fw. Najlakši flash ikada, samo se naklika kroz browser
Zasad nikakvih problema s prijemom BLE signala, usb stick je uštekan u malom kompu koji je zakopan u dnevnoj u elementu ispod TVa, a najdalji termometar je u kuhinji, 2 zida od cigle dalje, iza velikog frižidera na kuhinjskom elementu. Radi bez grešaka, sampling rate za mjerenje im je svakih 2.5s. Dalje ide u HASS (custom integracija s githuba), očitava se svake minute. Navodno radi i HASS integracija s original firmwareom.
Preciznost nije loša. Nemam baš s čime usporediti, ali imam neki Trotec temp/higro metar koji sam kupio u kompletu s odvlaživačem i razlika u temp. na Mi termometrima (ako ostavim jedan kraj drugoga) je 0,1-0,2 °C, a u vlažnosti 5-10%, u korist Mi uređaja.
Nije loše za paket od 3 komada i ukupnu cijenu od 16$, došlo do mene za 3 tjedna
Jedina zamjerka je nešto slabije čitljivi LCD ekran, ali ne smeta me jer ih ne mislim baš puno gledati. Sad razmišljam da sam mogao uzeti i skuplji model s e-ink ekranom.
Jedino što navodno ne idu baš van na hladno, čitam da baterije krepavaju preko zime na hladnom.

Ima netko preporuku za sličan uređaj, ali za vanjsku uporabu?

Za terasu mi treba, preko ljeta opako tuče sunce, a preko zime nije prehladno.



Koju "custom integraciju" sa Githuba si koristio?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 14:32   #729
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
@srale
Ovu:
https://github.com/custom-components/ble_monitor
Podržano ti je više senzora, radi vrlo jednostavno, samo sluša broadcast koje oni sami rade. Nema spajanja na njih, nema pollinga, nema hubova/posrednika,...

Ima i neka Xiaomi integracija već podržana od strane HASS, ali ne radi za ovu generaciju senzora.Samo koliko ja imam iskustva s HASS, sad kroz nekoliko verzija kad oni to implementiraju, opet će se nakon upgradea sve potrgati
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 19:08   #730
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Jel ima kakvo jeftino rješenje za snimanje okućnice? Da snima na SD karticu u slučaju detekcije pokreta? Pošto interneta i struje nema na toj poziciji?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 08:25   #731
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel ima kakvo jeftino rješenje za snimanje okućnice? Da snima na SD karticu u slučaju detekcije pokreta? Pošto interneta i struje nema na toj poziciji?
Recimo ovo, ima vise modela. Reolink koristim vec duze vrijeme i radi jako dobro.

https://reolink.com/hr/product/argus-eco/
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 20:18   #732
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Hvala ti, bacim oko
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 11:21   #733
robif
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: GB
Postovi: 14
Imam Sonoff T4EU1C prekidace i zanima me dali se oni mogu povezati sa SONOFF Smart Home Zigbee Bridge uredajem
Npr kad senzor pokreta se aktivira da mi upali svijetlo u kuci koje je spojeno preko Sonoff T4EU1C prekidaca
robif je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 12:50   #734
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Jedna od upotreba je u apartmanima/vikendicama za najam. Pa mulac ostavi upaljenu klimu i otvoren prozor i ode na izlet. Ovako moze biti otvoren prozor tipa 30min i gasi klimu nakon toga.

Iako je istina da nije ju zdravo na silu gasiti.

Uzmi broadlink mini 3, to je IR odasiljac. Kad je prozor otvoren duze od X slozis da broadlink posalje signal klimi da se ista ugasi

Imam slicno slozeno doma na dvije klime i radi bez greske
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 12:51   #735
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor robif Pregled postova
Imam Sonoff T4EU1C prekidace i zanima me dali se oni mogu povezati sa SONOFF Smart Home Zigbee Bridge uredajem
Npr kad senzor pokreta se aktivira da mi upali svijetlo u kuci koje je spojeno preko Sonoff T4EU1C prekidaca

Sonoff T4EU1C se spaja na WiFi, senzor pokreta na bridge, sve zajedno imas u njihovoj aplikaciji i vjerovatno se moze tamo sloziti ovo sto tebi treba
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 16:05   #736
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Da li koristi tko kakav smoke detektor a da je zigbee kompatibilan ili da je moguća bilo kakva integracija s HA?

Treba mi zapravo i smoke i plin detektor. tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 17:06   #737
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Ja koristim Tasmota Sonoff RF bridge, 3 smoke senzora i 2 poplave ako ti to može dati ideju pa da vidiš.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 17:28   #738
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Koje smoke senzore koristiš?

Baš sam nekidan flashao Sonoff brige s tasmotom i dodao par senzora za temp.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 18:16   #739
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koje smoke senzore koristiš?

Baš sam nekidan flashao Sonoff brige s tasmotom i dodao par senzora za temp.
Ove koristim već par godina i rade i dan danas:
https://www.aliexpress.com/item/3303...3a994c4dcDY4Yd

I mogu reći da iz iskustva (pečnica se zadimilia) a i dao sam ga kolegi da ga zadimi sa dimom cigarete i isto okida.

I ove za vodu isto par godina:

https://www.aliexpress.com/item/3295...3a994c4dlYBzZs


Ovaj sam isto naručio al nikako da dodje imam samo monoxide u kupatilo pa bi stavio da je smoke i monoxide:

https://www.aliexpress.com/item/1005...532f4c4dRkzOW8
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2021., 23:27   #740
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Sinoć sam tek skužio kada sam čitao detaljnije da si ti na RF spektru Tražim zigbee divajseve prvenstveno, iz razloga jer mi se neda još jedan bridge koristiti.
Iako imam negdje u kutiji jači model broadlink IR blastera s RF opcijom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 13:00   #741
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Baci oko
https://zigbee.blakadder.com

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 20:03   #742
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Do sada sam koristio Get Piper uređaj koji sam kupio davno na Indigogo aukciji. To je indoor kamera koja ima Android aplikaciju, detekciju pokreta, alarm itd. Ali jedna od bitnijih funkcija joj je bila to što je ujedno i Z-WAVE hub.

Uz nju sam koristio dvije AEOTEC gen5 smart switch utičnice (Z-WAVE plus).

Pošto mi je Piper izdahnuo neki dan, imate li kakvu preporuku za zamjenu?
Indoor kamera mi je ono, poželjna i nice to have, ali nije obavezna. Ono što je bitno je hub i aplikacija uz njega.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 12:25   #743
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Bok, trebam preporuke ako netko ima... trebam jeftinu nadzornu kameru koja zadovoljava sljedece uvjete:
- radi na baterije (kakve god, glavno da ih mogu zamijenit ili napunit)
- spaja se na wifi (neam mogucnosti provest kabl bez zahvata skupljih od same kamere)
- snima na SD kameru
- motion-triggered
- full hd (valjda su sve takve ovih dana)
- night vision kakav takav, treba max 10m, nije nuzno da osvijetli nogometno igraliste po noci
- moguc pristup preko neke aplikacije "izvana" (kda nisam spojen na wifi) bi bio super

thanks unaprijed na prijedlozima.... do sad sam samo nasao nekakvu Reolink Argus Eco koja ima manje vise dobar dio ovih uvjeta, al' me zanima dal' ima nes slicno/bolje?

Cijena do 100 eura pliz.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 13:29   #744
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
reolink su mrak, ali toboze samo na NJIHOV nvr idu Xiaomi battery modeli? Oko 50tak e, mislim da sve pokrivaju
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 22:45   #745
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Od battery modela je postojao blink od amazona. Znam da je imao neki poseban gateway u koji se mogao onda ubosti usb stick za pohranu. Baterije su im godinama držale.

Svojevremeno su ih hvalili ali mislim da je to više za kuće i veći broj kamera.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 23:25   #746
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 433
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Od battery modela je postojao blink od amazona. Znam da je imao neki poseban gateway u koji se mogao onda ubosti usb stick za pohranu. Baterije su im godinama držale.

Svojevremeno su ih hvalili ali mislim da je to više za kuće i veći broj kamera.

Sent using Tapatalk
Dobar je blink. Ima sync modul u kojeg se moze ubost usb storage ( on povezuje outdoor ili indoor camere dok blink mini ga ne treba) ako ne zelis placat mada evo ja vec 7 mjeseci koristim cloud i nigdje ga ne placam. Ne znam jesu li zaboravili ga iskljucit ili sto hehe

Jedino problem sa blinkom tj nije problem vec nema funkciju da biljezi vrijeme i datum na snimkama. Mozda ubace u skorije vrijeme jer firmware se svako malo nadogradi sli zasad i dalje bez te funkcije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 21:31   #747
chriss2212
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Split
Postovi: 1
Pozdrav zanima me mogu li se spojiti žarulje Livarno lux iz lidla na Xiaomi Zigbee 3 Hub? Uzeo sam u lidla Silvercrest hub i žarulju i radilo je par sati i nije mi se više nikako mogao mob spojiti na hub a pronalazi ga u aplikaciji, probao sam reset na hub-u dosta puta, mijenjao lan port, reset rutera i ništa nije pomoglo pa sam vratio hub a ostavio žarulju za neki drugi hub.
chriss2212 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:06   #748
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
Pozdrav.

Postoji li pametno tipkalo (ne prekidač)?

Naime. Trenutačno imam automatska garažna vrata i imam složeno tipkalo kojim ih dižem i spuštam (imam i daljinski). Kad bi postojalo pametno tipkalo ljepo bi ga povezao na net i instalirao na mob aplikaciju pa nebi trebao razmišljati imam li daljinski ili nemam sa sobom.
To tipkalo nebi trebalo slati 220v nego samo kratko spojiti dva kontakta na pločici motora. Može biti na baterije ili spojeno na 220v meni svejedno jer imam pripremu za sve.
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:34   #749
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ovako nešto.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:33   #750
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Shelly 1 bi to imao (suhi kontakt). Samo neznam dali ima za podesiti da drzi kontakt 1-2 sekunde, koliko vec treba.

Ja sam to radio sa sonoff mini, al ga treba prepravljati da bude suhi kontakt, da ne pusta fazu. U aplikaciji podesiti 2 sekunde i sve radi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na