Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2021., 00:05   #2851
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Po defaultu, na Windowsima nećeš moći ništa pročitati jer Qnap koristi Ext4 file system (a Windowsi NTFS).
Ima obostranih rješenja (Ext driver za Windowse kao i NTFS driver za Linux (čiji je Qnap OS derivat). Da te ne buni, Qnap može koristiti NTFS ali samo na USB, eksternom driveu.

Da li će diskovi biti konfigurirani kao single, JBOD, neki od RAID-ova, to je druga razina, ispod samog file systema.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 18:09   #2852
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor Marin!!! Pregled postova
Molio bi malu pomoć.
Qnap, ako stavim diskove u JBOD da li disk pri vađenju iz nas-a radi normalno u windowsima?
Ako stavim u raid win neće očitati podatke s njega a idem na prostor ne na sigurnost. Ne bi htio da zbog kvara jednog diska izgubim sve podatke što pretpostavljam da bi bilo da stavim u single disk ili raid formaciju.

Edit:
U JBOD ga ne može čitati nego za to treba biti u single disk.

Ako ne koristiš neki od redundantnih RAIDova (1,5,6,10) podatke ćeš svakako izgubiti sa diska koji krepa. Ako koristiš redundantni RAID briga te za Windowse, ako krepa jedan disk NAS je i dalje funkcionalan i pristupaš podacima normalno, možeš rebuildati RAID kad staviš novi disk, a dotad i dalje imaš podatke, ali nisu zaštićeni od krepavanja i drugog diska. Osim ako je RAID6, onda mogu dva diska krepati bez da išta gubiš.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 19:52   #2853
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Imam QNAP nas spojen na gigabitnu mrezu.

File transfer NAS > PC (kabel) = 100 MB/s
File transfer NAS > laptop (wifi) = jedan laptop 20 MB/s, drugi 13 MB/s

U isto to vrijeme, laptop s interneta skida fileove 50 MB/s... Speedtest prolazi 500/120 kolika je i optika.

Ne vidim problem ni s laptopima, ni s Wi-Fi-om, ni s NAS-om... A transfer izmedju njih je prespor.

QNAP TS-251+

Savjeti?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 22:59   #2854
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Los kabel, 100 mbitna lan kartica na laptopu?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 23:00   #2855
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Wifi kabel?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 06:41   #2856
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
mozda MTU ima kakvog utjecaja, jumbo frameovi?
uostalom, u kucnoj mrezi bi ti wifi brzina tribala bit ogranicena brzinom wifi, a ne interneta tako da bi u teoriji (ovisno o APu) moglo ic i brze, ali za takvo sto obje kartice (AP i u laptopu) moraju podrzavat vecu brzinu.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 07:43   #2857
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Updateao sam Intel wireless driver i sada ide i file transfer cca. 70 MB/s s NAS-a na laptop. Valjda je to bio problem. Nekako sam skeptican
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 09:15   #2858
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Wifi kabel?
Eh, brzo citao pa nisam vidio wifi.

Odredene intelove wifi kartice jedu govanca na win 10. Najcesca stvar je prekid konekcije.

Driver bas i ne pomogne.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 09:54   #2859
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Samo da javim feedback u vezi Synology DSM 7.0.

Uglavnom instaliroa sam DSM 7.0 beta prije nekih 7 dana na rezervni NAS DS 415+ (offline NAS backup) i ono sto sam primjetio (osim ljepseg GUIa, bolje sigurnosti za login password...) za sad je da dok kopiram fileova sa glavnog NASa na ovaj da raste memory usage. Neznam zasto bi kopiranje fileova toliko koristilo RAM ali mislim da je neki memory leak u DSM 7 Beta prije nego normalno.

Kad bootam NAS mem usage je nekih 18% , nakon par sati kopiranja fileova (nista drugo ne radim na tom NASu) je nekih 30%. Sinoc prije spavanja je bilo 49% jutros kad sam pogledoa vec pise 62% a prekjucer sam ga resetiroa jer je doslo do 86% mem usage.

Po forumu sam malo gledao i vidim da su neki ljudi rekli da ima siguran memory leak sa DLNA+Plex usage ali ja sve sto radim je kopiranje fileova tako da nemam veze sa DLNAom. Meni se cini generlano da DSM 7 Beta ima memory leak a ne samo kod DLNA.

Uglavnom Beta je beta pa ako vam nije bitno nesto do novih DSM7 featuresa strpite se jos koji mjesec priej upgradea .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 10:15   #2860
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Jedino što me veseli kod novog DSM-a je Photo station / Moments ujedinjenje. Možda napokon naprave nešto vrijedno korištenja.

Ali čekam barem nekoliko ažuriranja prije nego li prebacim svoj DS na 7.0.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 13:51   #2861
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Ajme ljudi pomognite, više nemam ideja:
Skužio da Synology ima aplikaciju Moments.
Instalirao je, pojavio se folder /home/xxx/Drive/Moments.
Uploadao gore par slika, da vidim kako izgleda struktura.


Kreira sljedeće:
/home/xxx/Drive/Moments/Mobile/<mobitel model>/<ime albuma>.


nakon toga sam prebacio svoje slike koje već postoje na Synologyju, poštujući taj filepath i format.
Da stvar bude blesavija, od 12 foldera, jedan mi je prikaza, druge uopće nije indexira.

ima li tko kakav savjet, kako to treba obaviti?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 13:55   #2862
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Imam QNAP nas spojen na gigabitnu mrezu.

File transfer NAS > PC (kabel) = 100 MB/s
File transfer NAS > laptop (wifi) = jedan laptop 20 MB/s, drugi 13 MB/s

U isto to vrijeme, laptop s interneta skida fileove 50 MB/s... Speedtest prolazi 500/120 kolika je i optika.

Ne vidim problem ni s laptopima, ni s Wi-Fi-om, ni s NAS-om... A transfer izmedju njih je prespor.

QNAP TS-251+

Savjeti?
Da ne zaboravim javiti... izgleda da je driver bio problem.
Nakon updatea opet ide full brzina.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 13:56   #2863
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
@Ivo_Strojnica - S obzirom da Moments ode u povijest i povezuju se dvije aplikacije "Photo Station" i "Moments" u novu aplikaciju "Synology Photos" mozda bolje da sacekas sa svime time dok ne instaliras DSM 7.0 ??
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 13:58   #2864
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
ma da?
zna li se datum kada to sve kreće?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 14:00   #2865
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ma da?
zna li se datum kada to sve kreće?
Beta se moze instalirati jos od prosle godine (ja je imam na jednom NASu zadnjih 7-8 dana ali meni je taj NAS samo file storage tako da nisam isprobavao aplikacije)

Ovdje imas nesto objasnjeno u vezi toga
https://www.youtube.com/watch?v=KhFY5yMlujU
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 15.02.2021. u 14:37.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 14:36   #2866
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
e hvala, pogledam nakon posla.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 08:26   #2867
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Synology DS216+II

Napravio sam skriptu (node javascript), koja sama stvara log datoteke (txt) te bilježi rezultate u njih. Sama skripta i datoteke se nalaze unutar /homes/username/Drive foldera, znači trebale bi se sinkronizirati.
Ali iz nekog razloga, kada skripta napravi datoteku, Drive valjda ne vidi da postoji nova datoteka ili da je bila neka izmjena, i ne sinkronizira s drugim klijentima.
Sama datoteka je dostupna i vidljiva direktno na NAS-u, ali se ne sinkronizira niti na jedan klijent putem Drive sync desktop aplikacije.

Ima li netko ideju zašto Drive (bivši Synology Cloud Sync) ne sinkronizira datoteke koje su stvorene od strane skripte na NAS-u i kako riješiti problem?

EDIT: Da napomenem da se skripta izvršava pod root korisnikom na NAS-u, ne znam da li to ima veze s čime.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 13.04.2021. u 08:32.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 10:51   #2868
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Ako se skripta vrti pod rootom onda će i datoteka koju kreira imati roota kao ownera i neće joj moći pristupiti sync ako je pod drugim userom. Možeš dodati u skriptu kad kreira datoteku da joj podesi permissone ili da joj promijeni ownera tako da sync proces može pristupiti datoteci i sinkronizirati je.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 11:24   #2869
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Logično, ali mi se čini da sam bio prijavljen s tim korisnikom preko web sučelja i da sam vidio datoteke. Testiram ponovno kada budem u mogućnosti pa javim.

Zahvaljujem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 13:21   #2870
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Logično, ali mi se čini da sam bio prijavljen s tim korisnikom preko web sučelja i da sam vidio datoteke. Testiram ponovno kada budem u mogućnosti pa javim.

Zahvaljujem.
Seks na najjače.
Testirao bih tvoje, ali mi Synology ne dozvoljava ssh prijavu s korisnikom koji nije u admin grupi.

Ok, reko pokrenut ću skriptu putem "taska/cron" iz GUI.

Naravno da ne može, skripta se uredno izvrši, sve 5, ali iz nekog blesavog razloga Synology ne dozvoljava skripti pisanje u datoteku. Niti kada je pokrenuta kao root, bilo koji drugi admin ili običan user.

Probao sam i s "node scripta.js>>task_debug.out 2>&1"
Da zapiše output u datoteku u istom direktoriju, i radi, ali se datoteka ne sinkronizira s Drive iako je vlasnik taj korisnik i grupa 100 users.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 14:49   #2871
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Imaš li pristup crontabu od roota? Pa da ubaciš da svako minutu provjerava permissione i ownera tog loga i mjenja ih u onog korisnika koji vrti sync?
Night je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 15:30   #2872
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Imaš li pristup crontabu od roota? Pa da ubaciš da svako minutu provjerava permissione i ownera tog loga i mjenja ih u onog korisnika koji vrti sync?
Imam pristup svemu, ali nije do toga. I pomislio sam da je do toga što je drugi vlasnik datoteke, pa sam je obrisao, kasnije i mijenjao naziv. Ali iz nekog razloga kada se skripta pokreće preko taska, ne radi uopće zapisivanje u datoteku (bez obzira na korisnika root, admin, user...), iako sve ostalo prođe bez problema.

"node scripta.js>>task_debug.out 2>&1"
Na ovaj način kada pokrećem skriptu zapisivanje radi bez problema, ali svejedno sync ne radi iako je vlasnik datoteke isti kao korisnik synca.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 13:51   #2873
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Pozdrav,


potpuna sam neznalica u svijetu NAS-a, molim pomagajte


Ne očekujem da mi nitko prstom upre u određeni NAS, nego samo da mi pomognete na što trebam paziti kod specifikacija, uzeo bih i polovni ako naleti.


Svrha:
  • backup
  • videoteka za 4k filmove
Imam Xiaomi mi box S, na NAS bih pohrabio filmove za gledanje, pretpostavljam da bi Xiaomi odradio video dio, ne znam koja mi je brzina potrebna izmedju NAS-a i boxa, odnosno da li i stariji NAS-ovi mogu odraditi posao? Na sto da pazim? NAS bi bio spojen ethernet kablom.


Imate li preporuku za neki disk koji bi odradio gore navedeno u NAS-u?


U NAS bih stavio dva diska u RAID 1.


Unaprijed hvala
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 14:50   #2874
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jedno pitanje, iskreno ne sjećam se više jel to bilo moguće na Synology-u.

Koristio bih NAS za public cloud odnosno nekakav sharing, alternativa za FTP. Nešto ala NextCloud varijanta. Dio fajlova koristimo interno, dio je dostupan za public download i upload (ovisno o pravima).

Omogućava li ikoji NAS da se spojiš na njega i skineš neke fajlove direktno na njega ? A ne da prvo skinem na svom PC i onda uploadam na njega u određeni folder.
Npr. imamo download zonu za svoje korisnike i ja sam doma na 10/1Mbps vezi, dok je NAS na 100/100. Dok na skinem kod sebe 1GB i uploadam ga na NAS sa 1Mbps uploadom, prođe pola dana.

Ja bih htio zaobići malo to i spojit se na NAS, nekakvim browser-like forom (HTTP protokol ) skinuti taj 1GB sa nekakvog trećeg site-a na NAS u folder. Em skidam sa 100Mbps vezom, em čim se skine je dostupan za public. Umjesto pola dana, traje 3minute.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 15:38   #2875
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Synology to može sigurno, moraš imati pristup NAS-u izvana, Download Station instaliran na NAS-u, i DS get na smartphone-u ili preko običnog browsera na računalu. Otvoriš DS get , kopiraš link koji hoćeš skinuti i to je to, NAS kreće sa skidanjem i sprema ga u folder koji si odabrao.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:39   #2876
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
...
Svrha:
  • backup
  • videoteka za 4k filmove
Samo za storage (bez transkodiranja) i neki stariji NAS bi trebao biti dovoljan. "Trebao" jer bitrate 4k filmova nije baš fiksna veličina, rasteže se od 15, 30 pa sve do 80 ili 100 Mbit, pa bi se kod ovih većih neki stariji NAS mogao zagrcnuti jer i kad imaju 1Gbit mrežnu karticu u praksi je to puno bliže 100 MBit. Naravno, ovisit će i o kvaliteti kućne mreže.

Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Imate li preporuku za neki disk koji bi odradio gore navedeno u NAS-u?
U NAS bih stavio dva diska u RAID 1.
Bilo koji iz aktualne ponude, brzina nije usko grlo.
Postoje i modeli prilagođeni NASevima (Seagate IronWolf ili WD Red) ali uz malo sreće, poslužit će i neki vulgaris (Seagate Barracuda ili WD Blue).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 18:20   #2877
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Jedno pitanje, iskreno ne sjećam se više jel to bilo moguće na Synology-u.

Koristio bih NAS za public cloud odnosno nekakav sharing, alternativa za FTP. Nešto ala NextCloud varijanta. Dio fajlova koristimo interno, dio je dostupan za public download i upload (ovisno o pravima).

Omogućava li ikoji NAS da se spojiš na njega i skineš neke fajlove direktno na njega ? A ne da prvo skinem na svom PC i onda uploadam na njega u određeni folder.
Npr. imamo download zonu za svoje korisnike i ja sam doma na 10/1Mbps vezi, dok je NAS na 100/100. Dok na skinem kod sebe 1GB i uploadam ga na NAS sa 1Mbps uploadom, prođe pola dana.

Ja bih htio zaobići malo to i spojit se na NAS, nekakvim browser-like forom (HTTP protokol ) skinuti taj 1GB sa nekakvog trećeg site-a na NAS u folder. Em skidam sa 100Mbps vezom, em čim se skine je dostupan za public. Umjesto pola dana, traje 3minute.
synology ima synology drive aplikaciju koja ti synca nešto s tvog diska na folder na nas-u, i to uredno radi i kad si van firme. međutim ne možeš ti "skidati" kroz browser iz jednog taba (npr) u synology koji ti je u drugom tabu (npr), jer to ti čak i nije limitacija nas-a već ulaziš u sferu networkinga.

čak i da si dodaš share-ani folder kojem ćeš pristupati kroz vpn , opet zbog načina rada - fajl će se "direktno" skidati na NAS po sistemu da ga tvoj komp skida s neta i istovremeno uploada u taj folder.

pitanje je odakle bi ti skidao te fajlove? synology ima downloader app koji se instalira na samu mašinu, i nudi nekakav rudimentalni download manager.


za ostalo, jednostavnije ti je u firmi pustit upaljen komp (ili složit neki drugi rezervni komp) i spajat se od doma preko nekog remote desktop programa, i tako skidati direktno u firmi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 18:31   #2878
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Pozdrav,
Svrha:
  • backup
  • videoteka za 4k filmove

U NAS bih stavio dva diska u RAID 1.
NAS nije bekap!
ako ti treba bekap, onda radiš odvojeno bekap na vanjske diskove/trake/nešto šesto. NAS je upravo to - NAS. to nije bekap.
možeš se zaštiti do neke mjere ali opet je kroz godine to rizik.
npr ako kupiš 2 ista dista iste marke isti model - događalo se da jedan disk krepa, misliš si OK imam drugi - i taman dok radiš rebuild raid polja ti i drugi disk krepa. izgubio si sve. barem miješaj diskove u ovom slučaju, jedan wd red jedan ironwolf.
pod dva - uleti ti kriptovirus i zalocka ti sve. šta sad?
snapshoti ti mogu pomoći ako si ih upalio i ako ti nas podržava snapshote.
ovdje možeš malo isto pomoći ako pažljivije daješ permissionse userima, ali windowsi to loše hendlaju pa ćeš se izmučit.
tako da - nas nije bekap.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 18:56   #2879
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Sa većinom se slažem ali ovo ne kužim
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
NAS nije bekap!
... ili misliš na RAID ?
Zašto NAS ne bi bio backup ako mu primarna uloga nije file-server ? (u postu nije precizirano).
Npr. imam stariji NAS samo za to, spoji se na druge kompove (i primarni NAS) napravi sync (ili što već treba) i nakon toga opali snapshot.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 19:01   #2880
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
većina usera misli da je nas=backup.
ako imaš 2 nas-a, i složiš ih da je drugi kopija prvoga, onda da. u tom slučaju to se i naglasi
sa 2 synologyja imaš takve mogućnosti kroz sam sustav (server-client, imaju svoje aplikacije za to), ako ne se složi rsync ili šta već target nas podržava.
rsync provjereno radi (synology -> linux mašina).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na