Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2022., 19:05   #4411
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Imate li preporuku za uredski monitor 27" ili više, 16:10 rezolucije? Da nije 1920x1200 na 27". Vidim da je prije bio dostupan DELL UP3017 koji je 30" s rezolucijom od 2560x1600, ali ga više nema nigdje, a i cijena je bila paprena.
https://egarner.hr/shop/cijena/huawe...m_medium=click

ali ne kod nas kupit na njemačkom amazonu je 500 eura sad 450 na popustu ima i manje rabljeni,znam da ne šalju u rh ali baš ovaj ne šalju druge šalju i polovni ovaj šalju,ja sam njega mislio za gaming uzet ionako sad igram na 1920x1200 60 herza,ali možda ću onaj gamerski dell iznad uzet za 2500.

https://www.amazon.de/HUAWEI-MateVie...zcF9hdGY&psc=1
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 00:23   #4412
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Jel bolji 27" Samsung Odyssey 27AG500 ili DELL S2721DGFA?
Karakteristike su im tu negdje.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 11:52   #4413
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Jel bolji 27" Samsung Odyssey 27AG500 ili DELL S2721DGFA?
Karakteristike su im tu negdje.
Mislim da ne možeš faliti između ta dva. Gledajući specifikacije slični su, no ja bi dao Dellu blagu prednost. Ima veću pokrivenost SRGB spektra, ima usb hub, lokalno zatamnjenje (kakvo takvo), nešto bolju ergonomiju. Samsung ima nešto veći kontrast sudeći po Rtingsu... Usporedba
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 15:31   #4414
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Uzet ću i ja Della onda. Vidim da je sa trenutnom cijenom popularan a već duže planiram upgrade sa 24".

Nadam se i da su nakon fine tuninga boje vjerne jer često obrađujem obiteljske fotke a i zaigram ponekad igre pa mi se činio kao dobar allrounder.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2022., 16:44   #4415
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Uzet ću i ja Della onda. Vidim da je sa trenutnom cijenom popularan a već duže planiram upgrade sa 24".

Nadam se i da su nakon fine tuninga boje vjerne jer često obrađujem obiteljske fotke a i zaigram ponekad igre pa mi se činio kao dobar allrounder.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Tu nebi trebao imati problema, kvalitetan IPS panel i odlična SRGB pokrivenost praktički garantiraju vjeran prikaz boja. Za postavke pogledaj stranicu-dvi unazad...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 23:22   #4416
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Pozdrav svima. Evo stigao mi je Dell S2721DGFA a kako me kolega forumaš zamolio kratak osvrt staviti ću ovdje pa moždajoš nekoga bude interesiralo.

Postavke su za ovaj test bile defaultne:
* brightness: 50%
* contrast: 75%

no meni je ovaj brightness prejak pa sam kasnije za ugodije korištenje smanjio i podesio custom color prema preporučenim. Nakando ću se još poigrati sa fine tuningom kada stignem.

S obzirom da su po netu uglavnom slike bleeda prenaglašene jer ljudi snimaju mobitelima sa auto postavkama koji zbog mraka automatski pojačavaju ekspoziiju ja sam postavke držao na manual nastojati prikazati realnu sliku ali ima i verzija sa nabrijanom ekspozicijom kako bi se stekao bolji dojam gdje se eventualno bleed pojavljuje.

Kada se sjedi ravno ispred monitora bleeda gotovo da i nema, moram se baš potruditi da bi ga uočio a posebno nakon što sam smanjio brightness sa defaultnog.
Ne znam jesam li dobio stvarno dobar primjerak ali ja ne primjećujem ništa što bi mi skretalo pažnju kad radim u mraku. Na mom starom Dellu P2414H sam bleed primjećivao puno više iako nije bio prenaglašen ali ovdje mi izlgeda jako dobro.
Kad se promijeni kut gledanja onda se vidi dosta izraženo pozadinsko osvjetljenje, posebno odozgora što se vidi i na slikama ali je uniformno.

Mrak u sobi. Potrudio sam se postavke kamere podesiti da snimka odgovara onome kako vidim i golim okom.
https://vimeo.com/774875081


Mrak u sobi, normalna ekspozicija:

Mrak u sobi nabrijana ekspozicija kamere:


Fotka odozgora (radi tv i lagano osvjetljava prostoriju):


Mrak u sobi normalna ekspozicija kamere:

Mrak u sobi nabrijana ekspozicija kamere:


Mrak u sobi normalna ekspozicija kamere, pogled s desna:


I za kraj jedan sa upaljenom rasvjetom gdje sad vidim i neki odsjaj od lustera iz kuhinje ili je nešto s tv-a bljesnulo no nije mi se dalo ponovno fotkat:


Valjalo bi i jedan test napravit kad se sve postavke namjeste kako treba s kalibracijom no tada bi izgledalo samo bolje a i ovo nije loše.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 01:00   #4417
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nisam uspia ubost S2721DGFA na akciji u linksa/hgspota ali posto planiram prec na 27 2k IPS 144+hz i neku 3070 skoro, vrijedi li taj monitor 2800 koliko mu je puna cijena u normalnim ducanima (uzi, instar, futura)?
Vidim da su i ostali monitori tih specifikacija otprilike u tom rangu i vise.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 08:55   #4418
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nisam uspia ubost S2721DGFA na akciji u linksa/hgspota ali posto planiram prec na 27 2k IPS 144+hz i neku 3070 skoro, vrijedi li taj monitor 2800 koliko mu je puna cijena u normalnim ducanima (uzi, instar, futura)?
Vidim da su i ostali monitori tih specifikacija otprilike u tom rangu i vise.
https://www.hgspot.hr/monitor-dell-s...-usb-3-0-pivot

provjeri u HGSPOT-u, ali treba baš kupiti u poslovnici.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:51   #4419
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nisam u hr ali ne pada mi napamet i da jesan ic trosit svoje vrijeme za potencijalno 1 komad u trgovini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:55   #4420
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Nije 1 komad, i nikad nisu izložbeni (u tome je caka tj bed da ne meožeš vidjet monitor u živo prije kupovine). Ja sam sebi naručio, stiže za 4-5 dana u Ri.
Cijena je predobra. Bed je jer nema onog povrata za 14 dana, ali ako mi ne legne, vjerujem da ću ga uspjet riješiti relativno brzo i bezbolno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:11   #4421
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Došao u 15 - 20 min prije otvaranja poslovnice u Dubravi, vani temperatura oko nule , gusta magla, hladno i samo jedan uspred mene u redu s kojim sam popričao nakratko.

Imali su jedan komad prodali ovom prvome koji je još nadoplatio neku siču za dodatnu garanciju.

Na utrinama su imali 5 komada, a na španskom 3 ; u 8h i 3 min.

U 8 i 10 vec je sve bilo raspordano ...

Prodavac mi nudi neki drugi model, odbijam , uzeo ddr5 memoriju kod njih, i pitam dal ce ih bit možda još i kaže da bi trebali još doci poslijepodne još nekoliko komada (pretpostavljam i u drugim poslovniocama isto).

Dao kaparu te ostavio broj moba ... pa ako prođe prođe.

U najgorem slučaju dobijem povrat novca.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:25   #4422
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Došao u 15 - 20 min prije otvaranja poslovnice u Dubravi, vani temperatura oko nule , gusta magla, hladno i samo jedan uspred mene u redu s kojim sam popričao nakratko.

Imali su jedan komad prodali ovom prvome koji je još nadoplatio neku siču za dodatnu garanciju.

Na utrinama su imali 5 komada, a na španskom 3 ; u 8h i 3 min.

U 8 i 10 vec je sve bilo raspordano ...

Prodavac mi nudi neki drugi model, odbijam , uzeo ddr5 memoriju kod njih, i pitam dal ce ih bit možda još i kaže da bi trebali još doci poslijepodne još nekoliko komada (pretpostavljam i u drugim poslovniocama isto).

Dao kaparu te ostavio broj moba ... pa ako prođe prođe.

U najgorem slučaju dobijem povrat novca.
A ja sam nazvao poslovnicu u Ri. Nakon provjere rekli mi da ih imaju za naručiti, da ih ima više na stanju da nije nikakav problem. Stiže slj tjedan.

Po ovim silnim rasprodajama, rekao bih da očito izlazi novi model. Ugl. meni je ova cijena top. Dođe skoro kao neki najobičniji 27 1440p sa 60-75hz. Nadam se samo da me neće zezat ono treperenje osvjetljenja na niskom brajtnesu. Ako me bude zezalo, ide na prodaju i bok.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 12:37   #4423
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
[QUOTE=Disco;3640647 Nadam se samo da me neće zezat ono treperenje osvjetljenja na niskom brajtnesu. [/QUOTE]


Na monitoru za 2K kuna treperi osvjetljenje?
The end is nigh.
kopija je offline   Reply With Quote