Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2021., 17:07   #121
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor zlatko Pregled postova
jel može obrazloženje ..ako prekineš nulu jer onda sve ode na 400 V.???
Ako je monofazni priključak, ako pukne nula , ništa se ne događa. Napon na faznom vodiču je 240 V. Strujni krug nije zatvoren i ništa se ne događa.Uređaji ne rade. Ako je trofazni priključak, ako pukne 0 opet se ništa ne događa jer nije zatvoren strujni krug. Ne rade uređaji na fazi na kojoj je pukla 0. Napon na fazi je opet 240 V. 400 V je napon između dvije faze .
Evo Smuchac ti je u međuvremenu objasnio još bolje od mene jer se amaterski bavim strujom pa se ne bih svega ni sjetio. Jedna nula na trofaznoj instalaciji trpi struju sve tri faze, ne samo jedne kako si napisao. Kad nule nema, događa se razlika potencijala između faza i uređaji dobivaju 400 V. Ako imaš uređaje iste snage, svi će dobiti jednak napon, ali to je rijetkost, možda kada bi na nekoj fazi imao sve iste žarulje. Inače, jači uređaj povlači više struje i pad napona na njemu je veći pa logično u tom krugu slabiji uređaji dobivaju više napona i izgaraju, a tu ulaze razni kućanski aparati i tehnička oprema. Žarulje sa žarnom niti bi još nekako i preživjele, ali ne dugo, dok sve ostalo pušta bijeli dim, a kad dim izađe, ništa više ne radi.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
U vezi tog (nazovimo ga tako) upozorenja važan detalj je jeli se radi o std. napajanju (čitaj: kopno, zgrada, kuća, ...) ili se radi o generatoru na brodu.
U drugom slučaju nema klasične 0 kakvu podrazumijevamo "na suhom", postoji napon na "obje žice" (između kojih je 230V za monofazno), zato se na brodu koriste dupli prekidači, ...
To je detalj na kojem dosta električara "padne" kad dođu na brod

Morao sam ispričati cijelu priču da bi shvatio na šta je aludirao kolega.
Tako je, brodovi također funkcionioniraju na temelju razlike potencijala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 08:19   #122
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Kablovi s 5 žila imaju žutozelenu žilu za uzemljenje,plavu koristiš za nulu a jednu od preostale tri (crna,smeđa,siva) kao fazni vodič.

Zelenožutu... Zbog ovoga se pada stručni ispit
tomov je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2021., 09:20   #123
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Koji me sruši za žutozelenu odmah ga uzemljujem.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 09:36   #124
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor zlatko Pregled postova
jel može obrazloženje ..ako prekineš nulu jer onda sve ode na 400 V.???
Ako je monofazni priključak, ako pukne nula , ništa se ne događa. Napon na faznom vodiču je 240 V. Strujni krug nije zatvoren i ništa se ne događa.Uređaji ne rade. Ako je trofazni priključak, ako pukne 0 opet se ništa ne događa jer nije zatvoren strujni krug. Ne rade uređaji na fazi na kojoj je pukla 0. Napon na fazi je opet 240 V. 400 V je napon između dvije faze .
Evo preporuka za video i kanal:
https://www.youtube.com/watch?v=2rlEn6cq0LU
Citiraj:
Autor BojanZG Pregled postova
Puno hvala na opširnom odgovoru. I ja sam si tako zamislio - jedna tabla s limitatorom i 3 osigurača 20A pa iz njih u FID po etažama.
Ma kakvi osigurači nakon limitatora, ograničit ćeš si struju po svakom katu pa će te boliti glava...
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Nadalje,sad se stavljaju fid sklopke 0.03 kao glavne i nema potrebe posebna za kupaonicu.
Kako gdje. Obično u manjim stanovima to prolazi bez problema, a na nekim većim objektima gdje ima puno potrošača se obično stavljaju i dalje dvije fidovke jer neki uređaji malo "cure" prema zemlji pa kad ih zbrojiš jedna fidovka od 0.03 zna biti na knap. Također kod slabije fidovke se znaju događati "anomalije" da ispada kad grmi u blizini...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 11:15   #125
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
kratki skrol na prvu stranicu, tamo smo vec na siroko raspravljali oko Fidovki
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 01:45   #126
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Gdje u ZG ili okolici kupiti trofazno monofazni razdjelnik kao ovaj:

https://zivic-elektro.com/?product=t...azno-monofazni

Trebam baš razdjelnik koji će mi dati tri odvojene faze na svaku šuko utičnicu, a ne da podijeli jednu fazu na tri utičnice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 08:51   #127
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nisam znao da se netko sjetio to proizvesti
Da nazoveš ove sa linka i pitaš ?
Uvijek ti ostane da iskuješ sam.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 12:01   #128
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Novi problem sa strujom u ovom sugavom stanu -.-

Ujutro sve bilo ok, problem se pojavio popodne iz cista mira i trajao je cijeli dan. Danas se vise ne ponavlja i to mi je sve skupa bizarno.

Imam plinski stednjak, 4 ringle (4 odvojene kontrole na ploci). Tri ringle/kontrole rade ok, stisnem kontrolu, iskra radi, nema problema. Ali ta jedna kontrola cim udari iskru iskopca mi osigurac. Inace koju god kontrolu na stednjaku koristio, iskru bacaju sve 4 ringle, ali se pali samo ona kojoj dolazi plin, logicno. Pretpostavljam da problem nije u iskri na ringli nego negdje oko te cetvrte kontrole jer cim je stisnem iskoci osigurac. Pecnica normalno radi.

Ovo je slika, iskopca mi treci s lijeva u gornjem redu (ignorirajte strelicu prema limitatoru, stara je slika)
https://i.imgur.com/bMioNgp.jpg

Sta bi to bilo? Zasto se danas to vise ne dogadja a jucer mi je u raznim pokusajima redovito iskakalo (gasio trosila po stanu itd)? Znam samo da se nije nista dogodilo, nije se prosipala voda po kontrolama, nista neobicno. Skuhao kavu ujutro, htio je skuhati i popodne pa pocela sranja.


Jos uvijek cekam gazdu da mi posalje elektricara i daj boze upgrejda limitator (post 63) pa bi mu odmah i ovo prijavio jer mi je pun k struje u ovom stanu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 12:31   #129
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Stvarno je vrijeme da bježiš iz tog stana, samo nemoj naći još gori
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 12:59   #130
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
A bas! Toliko o novogradnji iz ~2008-e... Manje problema sam imao u austrougarskom stanu gdje su istu razvodnu kutiju dijelila dva i pol domacinstva -.-

Sljedece gdje bjezim ce svakako biti nesto s mojim imenom u vlasnickom listu, ali dotad se moram malo strpiti. Jbga, znas kako je danas stanje, cijene su otisle u nebo, a ovdje s obzirom na sve troskove jos uspijevamo solidno ustediti sa strane.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2021., 14:48   #131
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nisam znao da se netko sjetio to proizvesti
Da nazoveš ove sa linka i pitaš ?
Uvijek ti ostane da iskuješ sam.
Nazvao bih, ali sam sad daleko od VU, a trebalo bi mi odmah da ne vučem produžne iz drugih utičnica. Htio sam sam složiti, ali ne mogu naći kutiju s odvojenim fazama, morao bih kemijati, odvajati faze čime bi to sve izgubilo čvrstoću ili da mi iz jednog štekera vise tri izvoda što mi je isto malo bezveze.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Novi problem sa strujom u ovom sugavom stanu -.-

Ujutro sve bilo ok, problem se pojavio popodne iz cista mira i trajao je cijeli dan. Danas se vise ne ponavlja i to mi je sve skupa bizarno.

Imam plinski stednjak, 4 ringle (4 odvojene kontrole na ploci). Tri ringle/kontrole rade ok, stisnem kontrolu, iskra radi, nema problema. Ali ta jedna kontrola cim udari iskru iskopca mi osigurac. Inace koju god kontrolu na stednjaku koristio, iskru bacaju sve 4 ringle, ali se pali samo ona kojoj dolazi plin, logicno. Pretpostavljam da problem nije u iskri na ringli nego negdje oko te cetvrte kontrole jer cim je stisnem iskoci osigurac. Pecnica normalno radi.

Ovo je slika, iskopca mi treci s lijeva u gornjem redu (ignorirajte strelicu prema limitatoru, stara je slika)
https://i.imgur.com/bMioNgp.jpg

Sta bi to bilo? Zasto se danas to vise ne dogadja a jucer mi je u raznim pokusajima redovito iskakalo (gasio trosila po stanu itd)? Znam samo da se nije nista dogodilo, nije se prosipala voda po kontrolama, nista neobicno. Skuhao kavu ujutro, htio je skuhati i popodne pa pocela sranja.


Jos uvijek cekam gazdu da mi posalje elektricara i daj boze upgrejda limitator (post 63) pa bi mu odmah i ovo prijavio jer mi je pun k struje u ovom stanu.
Misliš na treći slot ili treći "device"? Jer to pokraj limitatora je FID sklopka koja uzima dva mjesta i od četvrtog mjesta idu osigurači. Ako misliš na FID, onda ti negdje probija vlaga pa se neki vod spaja sa zemljom i izbija FID.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 15:24   #132
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Tocno kako kazes, treci slot dakle drugi uredjaj - znaci FID. Jbga, nisam znao sto je, ali osigurace raspoznajem. Tnx za pojasnjenje! Mozda se uvukla neka voda prethodnih dana pod knob od ringle, al ko za inat bas jucer nismo nista ni prali ni cackali (nije nas bilo doma).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 16:49   #133
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
A onda je zalivena dan prije pa voda kapilarno pronalazi put do unutrašnjosti sklopke. Ako je tvoja ploča, raskopaj, počisti smeće jer ga sigurno ima od kuhanja i pranja, zabrtvi nečim što podnosi visoke temp i to je to.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 07:59   #134
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Zna se kondenzirat vlaga u samom kućištu ploče i zajebava periodički i random pa je teško locirati kvar jer nije stalno prisutan. Instalacija i rcd ti dakle rade točno onako kako bi trebalo a sexa te ploča s ringlama dok je sa strujom sve u najboljem redu. Pozovi majstora da raskopa ploču s ringlama,očisti eventualnu vlagu unutra i knobove i to ti je to. Upgrade limitatora ti ne ide bez plaćanja provideru a "električar" to ni ne smije raditi. 4,6kW koliko sad imaš je za razumno korištenje skoro pa dovoljno. Moja kuća je na 5,75kW tj limitator od 25A i nikad nije pao.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 09:27   #135
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Nekad majkemi sumnjam u ispravnost tog limitatora. Zna iskociti kada ugasim klimu i bojler i upalim obicno kuhalo za vodu ili peglu. Znaci od ostatka potrosaca tu su frizider, tv, komp, mreza, mozda kakva led lampa... Nemam nis jace upaljeno. To se dogadja neovisno o uticnici i totalno random. Puno rijedje otkad se hladim na klimu sto mozda ima smisla jer klima tada manje cucla. Nisam pametan.

Tnx za ove savjete oko ploce, nista nije nemoguce.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 10:27   #136
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
A takav je limitator - 20A * 230V = 4600W. Ni pegla ni kuhalo za vodu nisu mali potrošači (po 2000W? ), a u tom trenu ti recimo frižider upali kompresor i povuče veliku struju i eto ti ga na...

Ali da, klima u principu kod hlađenja troši manje struje nego kod grijanja - manja je razlika u temperaturi vani i unutra...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 16:23   #137
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Limitatori su praktički tromi/spori osigurači i trpe uglavnom bar 30 posto više neko vrijeme tj. ne padaju ko oni spori koji se meću za sve strujne krugove u stanu. Znaju "oslabiti" ako puno puta padnu tj. počnu padati i za manje tereta s vremenom ako su izmučeni.
Fun fact: Lik mi pio krv da mu 32A limitator ispada bezveze i došao sam sa strujnim kliještima. Ispao je na 62A. Išlo je 12,18,22,28,34,40,52,58,60 i na 62A je pao. Radi se o restoranu i sve sam raspalio i snimao video u ekran na kliještima. Liku začepio žvalo i otišo like a boss.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 17:14   #138
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hehe, trebalo je snimiti video završne scene 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 17:23   #139
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Meni je stalno iskakao osigurac 25A koji se nalazio iza limitatora(nepitaj) pa mi je dosao hepovac i stavio 40 taj osigurac(limitator ostao 25) i od onda nemam nikakvih problema, ali doduse i shellyi gase bojlere kad ode ukupna potrošnja preko 6.3kw ali od onda sve funkcionira, ali da, limitator nece lako okinut.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 09:37   #140
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Da,kad ne ide,uzmeš veći čekić.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 14:00   #141
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Neko od stručnjaka, ako bi bili dobri, trafo u prilogu, sto treba dovesti na primarnu stranu? Na izlaznoj ima izlaze 0/18/15/0/15/0/20/24

__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 17:07   #142
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A da za početak napraviš slike kako treba (naljepnice i oznake na regleti) ?
Ova slika je mutna pa ti pogađaj ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 17:35   #143
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
bas da je slika mutna, nebi reko

nikky protrljat malo okice i klikenzi na sliku
bude veča
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 18:56   #144
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Uglavnom izgleda da je napon primara 380
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 20:11   #145
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da za početak napraviš slike kako treba (naljepnice i oznake na regleti) ?
Ova slika je mutna pa ti pogađaj ...
Stvarno ti je mutna slika ili?
Ugl, jest, napon jest 380v, ali sto bi bio SCH?
Dal to znaci da ide jedna faza iz trofazne uticnice na 380V, I dal treba ic nula (plava) na 0, te sto je pobogu u tom slucaju SCH?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 20:28   #146
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Na mobu, pogledam kasnije na kompu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.08.2021. u 11:32.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 21:56   #147
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Nisam se susreo sa takvim označavanjem... Da s instrumentom provjeriš što je tu povezano s čim?
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 00:51   #148
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Dal to znaci da ide jedna faza iz trofazne uticnice na 380V, I dal treba ic nula (plava) na 0, te sto je pobogu u tom slucaju SCH?
Između dvije faze je 380 V, bez nule, a ovo SCH bi trebala biti oznaka za Schneiderove modularne switch boarde, ne nalazim datasheet tog trafoa, trebalo bi pisati da je SCH certificiran. Odakle je izvađen?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 02:05   #149
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Poslali mi iz Italije skupa sa upravljackim panelom za jedan stroj, trafo bi trebao biti za isprobat panel prije ugradnje, sa sekundara bi trebao u panel ustekat 18 9 0 0 AC, al nemam pojma kaj i kako je zamisljeno spojit primar, nisam se sa tim susretao. Oni naravno n godisnjem do kraja mjeseca...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 08:46   #150
devilldey
Registered User
Moj komp
 
devilldey's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Chemnitz
Postovi: 25
Čudne oznake. Po ovome bi trebalo spojit na 380 i Sch. Kakve su oznake na drugoj strani?

Zadnje izmijenjeno od: devilldey. 11.08.2021. u 08:51.
devilldey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na