Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2021., 06:51   #271
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Ako nekog ekipa zanima imam dijelova za servere/workstatione. Ploče, proceva itd.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 10:06   #272
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Skužio u međuvremenu da je ploča custom made za kanadski Kontron, sve flešao najnovije s njihove stranice, uspio podesiti FRU i SDR tako da sad 5 delti ne zvuči kao jumbo jet pri polijetanju, snižene sa 10000 okretaja na pristojnih 1500-2000, vidjet ćemo za koji dan kako to ide pod opterećenjem kad pustim CHIA plotove.

Idle vuče oko 90W iz utičnice. Jedina opcija za boot dok ne stignu SAS kabeli je bila SATA M2 SSD

ESXi:


segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2021., 10:24   #273
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
BTW, info o procesoru gledano iz BMC-a kaže:



Odakle ovih 1.6V? Potrošnja mi je bitna, a ovo mi izgleda kao overvolt...a ne znam način kako provjeriti stvarni napon u ESXi-u, osim možda da bootam neki live Linux sa USB-a pa očitam nekim alatom
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 11:23   #274
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
A vjerojatno cpu core voltage, vidi:
- na netu info o tom cpu
- u Bios - u jeli možeš / imaš opcija za overclock / downclock
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 11:26   #275
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A vjerojatno cpu core voltage, vidi:
- na netu info o tom cpu
- u Bios - u jeli možeš / imaš opcija za overclock / downclock
ma to je serverska ploča, nema tu nikakvog OC-a ni DC-a, sve default

Specifikacija procesora kaže "VID Voltage Range 0.65V–1.30V"

https://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/...648L%20v3.html
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 11:35   #276
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Onda jedino ostaje hakiranje Bios - a a to treba znati odraditi, može biti komplicirano.
Računaj da postoji mogućnost da krivo mjeri / prikazuje taj napon.

"Blagodati" serverske platforme, s jedne strane si dobio a sa druge strane izgubio ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 09:46   #277
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne vidim dobro na slici ali mi se čini da su hladnjaci na CPU okrenuti da blokiraju zrak što ga ventovi "guraju".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 10:51   #278
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne vidim dobro na slici ali mi se čini da su hladnjaci na CPU okrenuti da blokiraju zrak što ga ventovi "guraju".
Je, tako mi je bilo stiglo nakon kupovine al okrenuo sam za 90 stupnjeva u međuvremenu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 10:52   #279
Usr
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Pula
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Onda jedino ostaje hakiranje Bios - a a to treba znati odraditi, može biti komplicirano.
Računaj da postoji mogućnost da krivo mjeri / prikazuje taj napon.

"Blagodati" serverske platforme, s jedne strane si dobio a sa druge strane izgubio ...
Malo je offtopic buduci na vrijeme posta al vjerujem da ce mnogi naci ovaj post zanimljivim.
Postojeci firmware se hakirati ne moze vise nego proizvodjac omoguci u postavkama, moze se hakirati bios na nacin da se kompajlira vlastiti sto naravno nije jednostavno i rizicno je jer mozemo unistiti plocu.
Ontopic, korisnik u kontekstu iz tog hacka ne bi imao koristi ako nema jos neke druge zelje...

Ja koristim svoj bios samo iz jednog razloga a to je da svi biosi u sebi sadrze backdoor i sakupljaju informacije o nama i rade profil za svakog od nas na NSA serverima.
Ajmo malo istrolati temu pricom kako je sve pocelo
Nekad su procesori imali backdoore (imaju i danas) medjutim kako su dali dokumentaciju open spurce developerima, s vremenom je pazljivim postavkama u linux kernelu postalo moguce onemogicit cpu backdoor
NSA je to rijesila tako sto su proizvodjaci maticnih poceli stavljati backdoor u biose
I to je pravi razlog nastanka coreboot i slicnih projekata.

Coreboot (spominjem njega jer ga koristim )
Je free bios baziran na linux kernelu, skida se source kod i sa ncurses se konfiguira slicno kao i kernel, zatim se kompajlira u image koji se stavlja na flash memoriju maticne.
To je riskantno jer u slucaju greske, mozemo maticnu baciti u smece

Ali tu ima jos zanmljivih pogodnosti. Recimo kod mene kernel nije spremljen na disku vec na maticnoj ploci na romu.
Taj rom je jako mali, ovisno o ploci, ako uspijemo slozit mali kernel mozemo ga staviti uz bios na rom i sustav se buta direktno sa roma dok init i root idu sa diska.

Vjerujem da ce mnoge zanimat pa cisto za info.
Coreboot trenutno najbolje sto podrzava jest 1151 arhitektura, medjutim dosta je tesko naci maticnu na kojoj ce sve raditi kako treba

Kome je do prave slobode, ne da ga se spijunira i sl, potrudit ce se
Postoji i libreboot koji je jos slobodniji ali slabije podrske, za rijesavanje backdoora dovoljan je i coreboot

Zadnje izmijenjeno od: Usr. 06.01.2022. u 10:59.
Usr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 11:03   #280
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
Kako si kernel spremija na maticnoj u ROMu?
Koji chip?
Kako bootloader boota s njega?
Koliko prostora ima taj rom?
Zar se ne zove čip ROM jer je Read Only Memory?
Kako si ti pisa u njega?

Odakle si ti ispa? Zašto mislis da su tu retardi koji ne znaju struku?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2022., 11:05   #281
Usr
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Pula
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Kako si kernel spremija na maticnoj u ROMu?
Koji chip?
Kako bootloader boota s njega?
Koliko prostora ima taj rom?
Zar se ne zove čip ROM jer je Read Only Memory?
Kako si ti pisa u njega?

Odakle si ti ispa? Zašto mislis da su tu retardi koji ne znaju struku?
Kernel skupa sa corebootom flashiras na rom
Bootloader niti nemam jer mi ne treba, imam payload
Za vise informacija i how to imas google
https://www.coreboot.org/Payloads
Mozes napravit dva kernela, jedan minimalni da buta root i init i onda koristis kexec da promjenis kernel ako ti trebaju neke funkcionalnosti osa koje minimalni kernel ne podrzava..
Mozes i odrediti u kojoj ce adresi memorije biti koji kernel ako te brine da te neki CIA agent ne exploita
https://0xax.gitbooks.io/linux-insid...otstrap-6.html
Mozes sta hoces i kako hoces, pa to je linux, zato ga i koristimo
Ne ne mislim da su ovdje retardi..
Svi smo mi tu istih interesa svi volimo istu materiju, niko od nas nije ni retard ni noob jer da je ne bi ga tu ni bilo...
Nubovi kupuju casopise

Zadnje izmijenjeno od: Usr. 06.01.2022. u 11:44.
Usr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 19:42   #282
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
E ovo ću bogami istražiti, stvarno zanimljiva informacija.
Još uvik ne znam kako flešaš sam ROM, jer sam često naiša na pljusku sustava, radi errora "component is Read only".
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 13:07   #283
Usr
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Pula
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
E ovo ću bogami istražiti, stvarno zanimljiva informacija.
Još uvik ne znam kako flešaš sam ROM, jer sam često naiša na pljusku sustava, radi errora "component is Read only".
Sa coreboot ne bi trebalo biti problema ali najsigurnije je kupit flash programmer i raditi sa ugasenim racunalom.
Ovo "on the fly" nisam probao ali sam vidio dosta korisnika na irc koji su tako flesali, vecinom laptope
Uvijek je najbolje putem manjeg otpora, ugaseno racunalo najmanje sansa da nesto podje krivo
Usr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 01:18   #284
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Usr Pregled postova
Malo je offtopic buduci na vrijeme posta al vjerujem da ce mnogi naci ovaj post zanimljivim.
Postojeci firmware se hakirati ne moze vise nego proizvodjac omoguci u postavkama, moze se hakirati bios na nacin da se kompajlira vlastiti sto naravno nije jednostavno i rizicno je jer mozemo unistiti plocu.
Ontopic, korisnik u kontekstu iz tog hacka ne bi imao koristi ako nema jos neke druge zelje...

Ja koristim svoj bios samo iz jednog razloga a to je da svi biosi u sebi sadrze backdoor i sakupljaju informacije o nama i rade profil za svakog od nas na NSA serverima.
Ajmo malo istrolati temu pricom kako je sve pocelo
Nekad su procesori imali backdoore (imaju i danas) medjutim kako su dali dokumentaciju open spurce developerima, s vremenom je pazljivim postavkama u linux kernelu postalo moguce onemogicit cpu backdoor
NSA je to rijesila tako sto su proizvodjaci maticnih poceli stavljati backdoor u biose
I to je pravi razlog nastanka coreboot i slicnih projekata.

Coreboot (spominjem njega jer ga koristim )
Je free bios baziran na linux kernelu, skida se source kod i sa ncurses se konfiguira slicno kao i kernel, zatim se kompajlira u image koji se stavlja na flash memoriju maticne.
To je riskantno jer u slucaju greske, mozemo maticnu baciti u smece

Ali tu ima jos zanmljivih pogodnosti. Recimo kod mene kernel nije spremljen na disku vec na maticnoj ploci na romu.
Taj rom je jako mali, ovisno o ploci, ako uspijemo slozit mali kernel mozemo ga staviti uz bios na rom i sustav se buta direktno sa roma dok init i root idu sa diska.
Vjerujem da ce mnoge zanimat pa cisto za info.
Coreboot trenutno najbolje sto podrzava jest 1151 arhitektura, medjutim dosta je tesko naci maticnu na kojoj ce sve raditi kako treba
Kome je do prave slobode, ne da ga se spijunira i sl, potrudit ce se
Postoji i libreboot koji je jos slobodniji ali slabije podrske, za rijesavanje backdoora dovoljan je i coreboot
_____________________________________________________________


E jesi zabrijao..
Ti stvarno misliš da si zanimljiv toliko da te NSA prati, i da bi ti "Custom ROM" tu pomogao. A tko će ti podesiti tj. napraviti RHEL (hardened) distribuciju Linuxa i iskompajlirat sve device drivere pa i patch-ati sam kernel da si 100 posto siguran da imaš neprobojni sustav?
I opet ti nikakav hebeni Linux ni VPN ni TOR neće pomoći, jer NSA i FBI ima dostup do svih podataka sa Onion routera (imaju hrpu svojih u mreži, namjerno), VPN-ova i sl.. Za tvoju informaciju, čak i ovi naši špijuni iz Zvonimirove ul. te skinu ko goluba.. provjereno. U realnom vremenu se u HR skida, snima i analizira protok podataka sa magistralnih rutera, do brzine 40GB/s po kanalu.. pa sad ti vidi.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 09:59   #285
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
@BusMaster
Koje su to špije iz Zvonimirove?

From Tapatalk With Love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 14:00   #286
Usr
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Pula
Postovi: 12
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
_____________________________________________________________


E jesi zabrijao..
Ti stvarno misliš da si zanimljiv toliko da te NSA prati, i da bi ti "Custom ROM" tu pomogao. A tko će ti podesiti tj. napraviti RHEL (hardened) distribuciju Linuxa i iskompajlirat sve device drivere pa i patch-ati sam kernel da si 100 posto siguran da imaš neprobojni sustav?
I opet ti nikakav hebeni Linux ni VPN ni TOR neće pomoći, jer NSA i FBI ima dostup do svih podataka sa Onion routera (imaju hrpu svojih u mreži, namjerno), VPN-ova i sl.. Za tvoju informaciju, čak i ovi naši špijuni iz Zvonimirove ul. te skinu ko goluba.. provjereno. U realnom vremenu se u HR skida, snima i analizira protok podataka sa magistralnih rutera, do brzine 40GB/s po kanalu.. pa sad ti vidi.
Kernel se lako rijesi. Ne treba ti hardened source za neprobojan sustav. To treba ze servere
A i hardened source konfiguracija nije nista komplicirana ako si na TI sa kernelom...
Pa to ti je obican kernel sa par patcheva, sve je isto


Znam za modem, svi modemi su spijuni.
Za sad jos nisam nasao nacin da to rijesim, ali rijesit ce se i to u open source... do tad cemo se pokrivati torom
Vidis da je slobodan kod buducnost, RISC -V se razvija pomalo. Bit cu prvi koji ce si promjenit arhitekturu na cpu cim to bude moguce.
U buducnosti sve ce biti free kod

Ne skrivam ja nist i boli NSA kukec za mene ali zelim privatnost
I vjeruj mi, sto se tice racunala, potpuno je imam. Jedino jos ti modemi su problem za sada

Inace coreboot je kao linux ima i svoje distribucije, libreboot npr koje su gotove samo treba flashat za razliku od coreboota gdje morate sami radit konfiguraciju i kompajlirat iz scratcha sto trazi dosta iskustva i znanja ali opet daje pogodnost konfiguracije.
Ima jos distribucija coreboota, npr za thinkpad laptope itd... ali to je sve out of the box i korisnik nema puno mogucnosti u konfiguraciji
Moze se i kupiti hardware sa corebootom.
Cisto za info ako ko zeli probat a da ne prlja prste po assembleru

Zadnje izmijenjeno od: Usr. 09.01.2022. u 14:10.
Usr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 09:59   #287
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor conan Pregled postova
@BusMaster
Koje su to špije iz Zvonimirove?

From Tapatalk With Love
http://digarhiv.gov.hr/webpac-hidra-...IDadr&v=016105
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 07:30   #288
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Možda glupo pitanje, ali koja bi bila razlika između workstationa i dobro složene custom konfiguracije? Odnsono, zašto bi se netko u tom slučaju odlučio za gotovi workstation, koje bi bile njegove prednosti?


Imam naime frenda koji hoće novi workstation kupiti,a kod ans u ponudi više jedva da toga i ima, na nabavi mi izbacuje dvije firm koje drže gotove workstatione, a rok isporuke im je svima od 4 do 6 tjedana plus što svega jedan ili dva modela možemo naći koj iodgovaraju njegovim potrebama, a njemu treba hitno. I sad dvojimo dal da mu slažem nešto custom made jer mu je dugo za čekat.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 08:13   #289
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako je zapeo za workstation, nek aga naruči izvana. Sigurno će stići prije nego da ga naruči kod nas. I biti će mu jeftiniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 08:28   #290
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Imas neki pouzdani shop da znas da je ok i da su brzi? I da moze platit na firmu?

Mislim zapeo je covjek jer je do sad radio samo na workstationu, i ne razumije skroz da su unutra 90% iste komponente kao i u custom made konfiguracijama
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 08:31   #291
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Nema hitno ovih dana baš, čeka se dosta, moji neki klijenti čekaju i po 6 mjeseci za opremu.
A razlika za koju si pitao je što je workstation testiran, provjeren u smislu kompatibilnosti međusobno komponenti, i garancija te support koji dobiješ. Ako si informatički obrazovan to ti ništa ne znači u prijevodu ako se dobro posloži custom konfa.
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 08:52   #292
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Možda glupo pitanje, ali koja bi bila razlika između workstationa i dobro složene custom konfiguracije? Odnsono, zašto bi se netko u tom slučaju odlučio za gotovi workstation, koje bi bile njegove prednosti?


Imam naime frenda koji hoće novi workstation kupiti,a kod ans u ponudi više jedva da toga i ima, na nabavi mi izbacuje dvije firm koje drže gotove workstatione, a rok isporuke im je svima od 4 do 6 tjedana plus što svega jedan ili dva modela možemo naći koj iodgovaraju njegovim potrebama, a njemu treba hitno. I sad dvojimo dal da mu slažem nešto custom made jer mu je dugo za čekat.
Ovisi i o tome za što mu treba, za neke stvari treba jaki CPU, za druge je bitnija grafika ili storage...

Npr

https://www.heinzsoft-shop.de/lenovo...en-201341.html
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 09:12   #293
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Nema hitno ovih dana baš, čeka se dosta, moji neki klijenti čekaju i po 6 mjeseci za opremu.
A razlika za koju si pitao je što je workstation testiran, provjeren u smislu kompatibilnosti međusobno komponenti, i garancija te support koji dobiješ. Ako si informatički obrazovan to ti ništa ne znači u prijevodu ako se dobro posloži custom konfa.

Ma tako nekako i ja razmišljam, čisto provjeravam sam sebe


Čovjeku nije lova u pitanju, želi stabilnost i pouzdanost, radit će se u autocadu i projektiranje općenito.


Rekoh mu i ja da ako baš želi workstation nek ide na tu varijantu, ali problem je u hitnosti, treba mu to jučer. Pa zato mislim da ćemo mu mu složit custom made na kraju.


Mislin, ja na svojoj "radnoj stanici" radim i pun ozahtjevnije stavri, stabilno i pouzdano, a custom made je. Ne ovo iz siga, moram to updateati


Ovako nešto bi mu bilo skroz ok:
https://www.heinzsoft-shop.de/lenovo...re-190600.html


Al ako su tako duga čekanja (kod ovog piše dva radna tjedna, to vjerojatno nije točno ako su zastoji), onda bolje složit odmah u par dana konfiguraciju tu.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 10:03   #294
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Problem sa "radnim stanicama" od della, lenova, hpa i ostalih je sta imaju posebna napajanja i maticne u većini slučajeva, i ako neš od toga crkne van jamstva good luck u potrazi djelova. Sad dal su kvalitetnije napravljene i slozene nego ako sam to radis neznam.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 10:39   #295
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Radna stanica bez Xeona ili Threadrippera je samo malo jaci komp. Nit kaj vise nit kaj manje. Na kraju se sve svodi na to sto kupac zeli i dal se misli zajebavat kad nekaj krepa ili bude lokalni "strucnjak" to rijesavao.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 10:41   #296
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Možda glupo pitanje, ali koja bi bila razlika između workstationa i dobro složene custom konfiguracije? Odnsono, zašto bi se netko u tom slučaju odlučio za gotovi workstation, koje bi bile njegove prednosti?


Imam naime frenda koji hoće novi workstation kupiti,a kod ans u ponudi više jedva da toga i ima, na nabavi mi izbacuje dvije firm koje drže gotove workstatione, a rok isporuke im je svima od 4 do 6 tjedana plus što svega jedan ili dva modela možemo naći koj iodgovaraju njegovim potrebama, a njemu treba hitno. I sad dvojimo dal da mu slažem nešto custom made jer mu je dugo za čekat.
Ja sam si napravio copy/paste kofiguracije od PUGET SYSTEMS-a. Jedino je ram drukčiji, ostalo sve isto.

Dan danas radi bez greške, bez ijednog BSOD-a, štucanja ili kakvog drugog problema, a zna cijele dane računati kojekakve operacije i optereti u svakoj fazi neku od komponenti do maximuma.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 10:46   #297
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Ako tak gledaš, onda je opet i xeon/tp radna stanica još malo jači komp


A što se zajebancije oko rješavanja nečeg krepanog tiče, nisam siguran da bi to kod nas za workstation bilo išta bolje, obzirom da workstatione u ponudi nema u svim shopovima, a tamo gdje ih ima uglavnom su dostupni po narudžbi kroz par tjedana.


Za custom made pc krepani dio nađeš ipak u par dana najviše.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 10:50   #298
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Mislim da je najbitnije ako to treba biti stabilno 24/7 da se ne radi o nekakvim našpanatim OC kompomentama.

Ako meni komp nešto računa 12h, boli me briga ako to bude u +-1h. Bitno da me ujutro kad se pojavim na poslu dočeka gotov proizvod, a ne error
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 14:35   #299
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
IBM je nekad bio zakon što se tiče supporta, ne znam da li je Lenovo nastavio tim stopama, ali uvijek su (za razliku od nekih drugih) imali sve na skladištu i rješavali probleme unutar 24h, ako treba i zamjenom čitavog stroja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 16:41   #300
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mislim da je u današnje vrijeme teško očekivati ovako nešto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na