Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2017., 21:46   #5701
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Meni je odaziv katastrofalan, brzina je ok, ali recimo otvaram gugl neće ga otvorit čita čita čita pa lupim rifreš pa nekad očita nekad nastavi čitat i ništa onda ugasim tab pa upalim pa se otvori i tako i druge stranice. Na laptopima i mobitelima ista stvar, i to je još uz ovo ostalo šta sam pisao u prijašnjim postovima da imam problem.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.10.2017. u 19:25.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 22:15   #5702
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Danas konačno dobio odgovor od Amisa/Vipa da oni vide da je sve OK kod njih i da napravim mjerenja sa Hakometrom (prijavio brzinu uploada od 7Mbit/sec, a ugovoreno 100/100).

Molim komentar rezultata.

Prvo mjerenje s Hakometrom:

Download brzina od CARNet-ovog posluzitelja: 87.10148 Mbit/s
Upload brzina prema CARNet-ovom posluzitelju: 2.1739123 Mbit/s
Download brzina - paralelni FTP: 40.787544 Mbit/s
Download brzina - paralelni HTTP: 33.839756 Mbit/s
Kasnjenje: 0.0 ms
Varijacija kasnjenja: 0.0 ms
Izgubljeni paketi: 0% loss


Download brzina vaseg linka: 40.787544 Mbit/s

FINISHED at: 2017-10-11 21:45:54
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 20:46   #5703
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Odlican aftersales, svaka cast... Meni je pak dosao racun na 4kn jucer, ali nama je linija bila u stanju mirovanja preko ljeta dok smo bili na moru...
Nazvali me danas iz VIPa i vele da mi zbog problema sa uslugom nece naplatiti racune za 10, 11 i 12. mjesec... I jos ce mi poslati mali znak paznje...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 22:31   #5704
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nazvali me danas iz VIPa i vele da mi zbog problema sa uslugom nece naplatiti racune za 10, 11 i 12. mjesec... I jos ce mi poslati mali znak paznje...
Isto kao i meni. Još mi je ženska rekla da će kroz koji dan net bit normalan opet, a za voip i iptv još nemaju kao info. ali bi i oni uskoro trebali, reko sam da mi voip šušti dok pričam, a na iptvu stream da je preloš do te mjere da uopće niti ne gledam tv, a nisam ni prije nešto, ali sad mi se baš gadi kolko je loša slika. Ne kužim zašto su govorili do kraja rujna da će sve biti prebačeno itd. očito se to odnosilo samo na ime, uplatnice i samu podršku, a ovo sve ostalo šta je bitno za normalno funckioniranje usluge još uvijek očito traje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 22:55   #5705
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne kužim zašto su govorili do kraja rujna da će sve biti prebačeno itd. očito se to odnosilo samo na ime, uplatnice i samu podršku, a ovo sve ostalo šta je bitno za normalno funckioniranje usluge još uvijek očito traje.
Posloziti takav projekt je ogroman posao i moras baratati sa brdo informacija i imati brdo iskustva u vodjenju takvih projekata... Pitanje je koliko iskustva je imao project manager koji je to vodio i da li je bio samo na papiru PMP ili je stvarno imao i iskustva u integraciji na ovom nivou (obicno se za ovakve stvari uzimaju strani konzultanti koji imaju takvog iskustva)... Takav projekt se sastoji od jedno 20-30 projekata male do srednje velicine jer ima svega - od koordinacije spajanja ljudskih resursa, uskladjivanja placa, treniranja korisnicke podrske, migracije sustava naplate pa do konsolidacije ugovora sa dobavljacima, migracije mreza/servera/email infrastrukture, itd... Na zalost, uz najbolje procjene je nemoguce izvesti ovakve projekte bezbolno... U ovom slucaju je najvjerojatnije netko krivo procijenio koliko je komplicirano sloziti mreze ili su naletili na neke skrivene tehnicke probleme (kojih uvijek ima, nekakva ogranicenja i slicno)...

Moje misljenje je da su project manageri koji su bili zaduzeni za vodjenje ovog projekta debelo zakazali jer nisu dobro predvidjeli probleme (aka. identifikacija rizika), nisu dobili dobre procjene trajanja odredjenih dijelova projekta, itd... Vjerojatno su isli po principu - sve ce dobro proci i nisu zaracunavali ograde... Jeziga, takve stvari naucis sa iskustvom... Uvijek moras uzeti Murphya u obzir kada slazes projekt...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 23:01   #5706
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Posloziti takav projekt je ogroman posao i moras baratati sa brdo informacija i imati brdo iskustva u vodjenju takvih projekata... Pitanje je koliko iskustva je imao project manager koji je to vodio i da li je bio samo na papiru PMP ili je stvarno imao i iskustva u integraciji na ovom nivou (obicno se za ovakve stvari uzimaju strani konzultanti koji imaju takvog iskustva)... Takav projekt se sastoji od jedno 20-30 projekata male do srednje velicine jer ima svega - od koordinacije spajanja ljudskih resursa, uskladjivanja placa, treniranja korisnicke podrske, migracije sustava naplate pa do konsolidacije ugovora sa dobavljacima, migracije mreza/servera/email infrastrukture, itd... Na zalost, uz najbolje procjene je nemoguce izvesti ovakve projekte bezbolno... U ovom slucaju je najvjerojatnije netko krivo procijenio koliko je komplicirano sloziti mreze ili su naletili na neke skrivene tehnicke probleme (kojih uvijek ima, nekakva ogranicenja i slicno)...

Moje misljenje je da su project manageri koji su bili zaduzeni za vodjenje ovog projekta debelo zakazali jer nisu dobro predvidjeli probleme (aka. identifikacija rizika), nisu dobili dobre procjene trajanja odredjenih dijelova projekta, itd... Vjerojatno su isli po principu - sve ce dobro proci i nisu zaracunavali ograde... Jeziga, takve stvari naucis sa iskustvom... Uvijek moras uzeti Murphya u obzir kada slazes projekt...
Da ma jasno mi je to, nego baš to šta kažeš zajebali su se menađerčići

Baš me zanima hoće li sad bit fair use-a na FTTHu ili će ostat još uvijek bez granice kao šta je bio kod amisa, zaboravih pitat kad me zvala ženska.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.10.2017. u 19:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 23:30   #5707
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Imas fair usage i kod amisa, bar ja imam. Iako nisam nikad probio limit jer je neka velika brojka.

A za projekt, jebiga, nema neznam koliko ljudi u hr koji vode takve projekte na dnevnoj bazi.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 06:55   #5708
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imas fair usage i kod amisa, bar ja imam. Iako nisam nikad probio limit jer je neka velika brojka.

A za projekt, jebiga, nema neznam koliko ljudi u hr koji vode takve projekte na dnevnoj bazi.
Ja na FTTH nisam imao to je i bio jedan od razloga zašto sam ostao, a sad po novom kako ih je vip uzeo ne znam da li se šta promjenilo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 07:42   #5709
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Imam i ja FTTH i ak se dobro sjećam, bila je stavka fair usage, morao bi potražit.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 12:37   #5710
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 637
Amis nije imao fair use, to su mi i sami Amisovci potvrdili dok je Amis još bio Amis. A sad jel ga ima, ne znam...
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 20:31   #5711
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ja dobio danas odgovor i nude mi raskid ugovora ... al ne znam šta sad drugo uzet ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 20:41   #5712
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Na bakru.. t-com za 219kn max3 50/10 flat, optika isto HT ili Iskon "80Mbps Optika" za 239Kn(FULL paket net+tv+tel). Ostali su koma.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 11:12   #5713
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ja dobio danas odgovor i nude mi raskid ugovora ... al ne znam šta sad drugo uzet ...
Na temelju čega si dobio raskid ugovora (da znam koje smetnje prijaviti)

Ovo je ponuda od prodajnog predstavnika T-Coma:

209 kn paket optike.
Max3
100 mbps internet flat, neograniceni razgovori HR
Osnovni Maxtv +HBO nam je skuplji oko 40 kn ,a prošireni može za 5.
Dobijete voucher 400 kn sancta domenica,bezicni tel za 1 kn.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 11:19   #5714
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Xenon je na Amisovoj optici, kako ce sad VIP dozvoliti - iznajmiti opticku nit T-com-u, hm neznam kako ce to ici, bojim se da jako tesko, bolje reci nikako.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 18:12   #5715
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Ne radi mi windows update već 11 dana isto kao i skype neće se spojit baca error i na PCu i na laptopima doma. Skužio sam da kad dignem hotspot na mobitelu i spojim laptope te prosrčam recimo updejtove i do dijela di ih nađe otkačim hotspot i spojim nazad wifi normalno nakon toga updejtovi se skidaju i skype recimo profunkcionira ako ga spojim, baš čudno dobro su skršili nešto.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 18:28   #5716
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Na bakru.. t-com za 219kn max3 50/10 flat, optika isto HT ili Iskon "80Mbps Optika" za 239Kn(FULL paket net+tv+tel). Ostali su koma.
50/10 mi je tak jadna brzina nakon 100/100 Još mi najprimamljivije izgleda pokućni ili vip homebox jer mi treba samo net.


Koliko se čeka SZK od amisa, zvao juče, 10 minuta i nula bodova.


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Xenon je na Amisovoj optici, kako ce sad VIP dozvoliti - iznajmiti opticku nit T-com-u, hm neznam kako ce to ici, bojim se da jako tesko, bolje reci nikako.

Zašto nebi iznajmili, pa bolje im je zaradit 20kn nego nula, ak već gube korisnika.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 18:40   #5717
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne radi mi windows update već 11 dana isto kao i skype neće se spojit baca error i na PCu i na laptopima doma. Skužio sam da kad dignem hotspot na mobitelu i spojim laptope te prosrčam recimo updejtove i do dijela di ih nađe otkačim hotspot i spojim nazad wifi normalno nakon toga updejtovi se skidaju i skype recimo profunkcionira ako ga spojim, baš čudno dobro su skršili nešto.
Ni meni ne radi Windows update tj. javi grešku kad pokušam ručno "Check for update", ali nisam to povezivao s problemima s vezom. Isto tako ne radi ni Windows SmartScreen, ne mogu se prijaviti na Microsoft Account...
Ja već mislio raditi reinstal windowsa...

Xenon je na Amisovoj optici, kako ce sad VIP dozvoliti - iznajmiti opticku nit T-com-u, hm neznam kako ce to ici, bojim se da jako tesko, bolje reci nikako.

Kod mene nema potrebe za tim pošto T-Com ima svoju optiku.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 19:43   #5718
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko se čeka SZK od amisa, zvao juče, 10 minuta i nula bodova.
Ja sam jednom čekao 3-4min, a više puta po 25+ min. Zoveš 0800091091 ne više 0800502010.


Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Ni meni ne radi Windows update tj. javi grešku kad pokušam ručno "Check for update", ali nisam to povezivao s problemima s vezom. Isto tako ne radi ni Windows SmartScreen, ne mogu se prijaviti na Microsoft Account...
Ja već mislio raditi reinstal windowsa...
Ma to je do njih, nije do tebe. Meni skype ne radi već 11 dana kao ni win update last update 3.10.2017, poludio sam sad moram preko web-a se spajat na skype, a susjedu ne radi ni yahoo aplikacija za mail neće ažurirat uopće.
Nisi primjetio da i stranice isto neke neće ponekad niti otvorit pa vrti vrti u nedogled dok opet ne rifrešaš ili ne zatvoriš pa otvoriš browser. Nešto su gadno oni ukenjali sa tom migracijom, baš me zanima hoće zaista kroz koji dan kako je ženska rekla proradit sve ili ću morat opet zvat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 14.10.2017. u 22:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:59   #5719
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nisi primjetio da i stranice isto neke neće ponekad niti otvorit pa vrti vrti u nedogled dok opet ne rifrešaš ili ne zatvoriš pa otvoriš browser. Nešto su gadno oni ukenjali sa tom migracijom, baš me zanima hoće zaista kroz koji dan kako je ženska rekla proradit sve ili ću morat opet zvat.
Ovo sam primjetio najviše na YouTube-u, ali sam mislio da je do Chome-a pa sam instalirao Mozilu i malo se popravilo. Daj par stranica koje ti neće otvarati pa da probam.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 13:20   #5720
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Ovo sam primjetio najviše na YouTube-u, ali sam mislio da je do Chome-a pa sam instalirao Mozilu i malo se popravilo. Daj par stranica koje ti neće otvarati pa da probam.
Nije da uvijek neće nego u jednom trenu neće pa nakon par minuta otvori, ono kako mu dođe i odaziv stranica je užasan, probao sam pingat i tracert napravit i sve bude oke, očito u tom nekom određenom trenutku se nešto desi da li je to packet loss kakav ili nešto ne znam, probao sam i to mjerit isto sve oke bude u trenu kad mjerim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 13:26   #5721
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto nebi iznajmili, pa bolje im je zaradit 20kn nego nula, ak već gube korisnika.
A vjerojatno zbog nadmetanja i politike VIP-a, bas bi htio vidjeti jel neko sa Amisove optike presao na nekog drugog provajdera koji Amisu - VIP-u placa najam za optiku - opticku nit.
Jel ima takvih, molim da se jave.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 18:40   #5722
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A vjerojatno zbog nadmetanja i politike VIP-a, bas bi htio vidjeti jel neko sa Amisove optike presao na nekog drugog provajdera koji Amisu - VIP-u placa najam za optiku - opticku nit.
Jel ima takvih, molim da se jave.
Kad je meni na vrata došo prodajni predstavnik T-Coma, pitao sam ga dal koriste postojeću (Amisovu nit) ili provlaće svoju i reko je da provlaće svoju.
Ne znam kakva je politika u zgradama gdje je npr. samo Amisova optika.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 20:41   #5723
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sjecam se da je prije cca 4 godine predstavnik stanara s njima potpisao dokumenat - ugovor, kako se Amisu dozvolja uvodjenje optike u nasu zgradu a s tim i ekskluziva na optiku u zgradi.
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 07:12   #5724
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sjecam se da je prije cca 4 godine predstavnik stanara s njima potpisao dokumenat - ugovor, kako se Amisu dozvolja uvodjenje optike u nasu zgradu a s tim i ekskluziva na optiku u zgradi.
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765
Tako je meni je mama potpisala pošto je predstavnik stanara u mom ulazu pa sam dobio još neki ekstra popust
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 10:52   #5725
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sjecam se da je prije cca 4 godine predstavnik stanara s njima potpisao dokumenat - ugovor, kako se Amisu dozvolja uvodjenje optike u nasu zgradu a s tim i ekskluziva na optiku u zgradi.
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765
Nema nikakve ekskluzive. Svatko tko želi može povući, ako mu se isplati.
Mi u zgradi imamo obje optike.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 11:56   #5726
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema nikakve ekskluzive. Svatko tko želi može povući, ako mu se isplati.
Mi u zgradi imamo obje optike.
A nije bas tako o tome odlucuju stanari, a kako vec imamo dvije pralelne kanalice (B.net i Amis) i nekoliko razvodnih ormarica postavljene po stubistu i hodnicima pred vratima bojim se da bas nece biti odusevljeni o jos jednom busenju i o jos jednoj kanalici u zgradi.
Bolje da se provajderi dogovaraju izmadju sebe, ima parica u zidu i coax kabel i optika po kanalicama, znaci sva tri nacina distribucije signala.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 12:06   #5727
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A nije bas tako o tome odlucuju stanari, a kako vec imamo dvije pralelne kanalice (B.net i Amis) i nekoliko razvodnih ormarica postavljene po stubistu i hodnicima pred vratima bojim se da bas nece biti odusevljeni o jos jednom busenju i o jos jednoj kanalici u zgradi.
Bolje da se provajderi dogovaraju izmadju sebe, ima parica u zidu i coax kabel i optika po kanalicama, znaci sva tri nacina distribucije signala.
To nije ekskluzivnost. Na stranu što stanari ne mogu potpuno utjecati na želju pojedinog korisnika i što pojedini korisnik može tražiti uslugu i pored toga što suvlasnici ne žele nešto novo.
Bakar je "kućna" instalacija, coax i optika nisu. Kao što ni sva optika nije "ista" i ne mora značiti da je prihvatljiva drugom provideru.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 12:59   #5728
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To nije ekskluzivnost. Na stranu što stanari ne mogu potpuno utjecati na želju pojedinog korisnika i što pojedini korisnik može tražiti uslugu i pored toga što suvlasnici ne žele nešto novo.
Bakar je "kućna" instalacija, coax i optika nisu. Kao što ni sva optika nije "ista" i ne mora značiti da je prihvatljiva drugom provideru.
OK, nisam predstavnik stanara pa nemam taj ugovor tako da nemogu citirati sto tocno pise (pa sam napisao "ekskluzivu") forumas Thermaltake bi nam mogao napisati sto tocno pise u tom ugovoru izmedju Amisa i zgrade.

A ovo pise na stranicama HAKOM-a:
"HAKOM je, da bi s jedne strane operatorima smanjio nepotrebne troškove koji proizlaze iz multipliciranja instalacija unutar zgrada, a s druge strane zaštitio imovinu suvlasnika od nagrđivanja unutrašnjeg izgleda zgrade nepotrebnim postavljanjem više instalacija, propisima obvezao operatore, koji grade/postavljaju svjetlovodne distribucijske mreže da u zgradama koje se nalaze u području obuhvata svjetlovodne distribucijske mreže (SDM), a nemaju svjetlovodnu instalaciju, ugovore sa (su)vlasnicima postavljanje instalacije unutar zgrada do svakog stana/poslovnog prostora u zgradi. Takvim ugovorom operator postaje „operator zgrade“ u smislu Pravilnika o načinu i uvjetima pristupa i zajedničkog korištenja elektroničke komunikacijske infrastrukture i druge povezane opreme te je obvezan dati pristup svjetlovodnim instalacijama svim drugim operatorima što (su)vlasnicima (odnosno korisnicima stana/poslovnog prostora) omogućuje slobodan izbor operatora usluge. S druge strane svim operatorima je na taj način omogućeno pružanje usluga svim krajnjim korisnicima bez potrebe da postavljaju vlastite svjetlovodne instalacije unutar zgrada."

Nadam se da ce se po tome i postupati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 13:53   #5729
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Nije svaka optika ista, jer Amis ima simetrične veze za razliku od ostalih.

Danas došao računod Amisa za 9 mjesec i cifra ke 2,80 kuna račun je umanjen svim korisnicima Amisa zbog prijelaza i poteškoća u korištenju usluga. Računi su od te smiješne cifre do cca 30 kuna.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 14:13   #5730
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
OK, nisam predstavnik stanara pa nemam taj ugovor tako da nemogu citirati sto tocno pise (pa sam napisao "ekskluzivu") forumas Thermaltake bi nam mogao napisati sto tocno pise u tom ugovoru izmedju Amisa i zgrade.

A ovo pise na stranicama HAKOM-a:...

Nadam se da ce se po tome i postupati.
Jako teško. Problem je što za razliku od bakra optička infrastruktura nije identična svim providerima i praktički nije samo tako lako "prenosiva".
Konkretno mi imamo u zgradi bakar, coax zgrade, coax Bneta, coax Terracoma, optika Amisa, optika THT. To se jednostavno ne da "preseliti" na jedan medij (čak i kad se makne coax zgrade i bakar).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na