Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2022., 00:56   #9931
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
S obzirom koliko će biti dobar trebali bi ga cijeniti 20 000 kn ko i kožnati novu rtx 4090...pa onda nek zarade pošteno kad vrijedi


Zen5x3d je blizu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 20:35   #9932
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Zen 4X3D će bit skuplji nego obični Zen 4 čipovi. A obični ćipovi neće pojeftinit Bar ne godinu dana. Pojeftinit će možda platforma.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2022., 23:38   #9933
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
https://wccftech.com/amd-ryzen-7000-...s-2023-unveil/

Druga generacija 3dcachea + razna poboljšanja u samom Zen 4 dizajnu da bolje funkcionira s 3dcache-om + ddr5 koji se pokazao kao dobar boost u novim igrama + znatno viši taktovi od prve generacije = razvalit će Intel toliko da se plavi i njihovi fanovi neće oporaviti narednih 5 godina. Kad se radi o takvim proizvodima za cijenu ne pitam, bit će odličan partner za 4090 koju bottleneckaju svi trenutni procesori u većoj ili manjoj mjeri.
Tolko ce brutalan biti procesor da ne samo da ce razvalit Intel nego ce razvalit i AMD. Kako ne kuzite da se AMD gadno upucao u koljeno sa x3d modelima?
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 00:17   #9934
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Zato će sad dići cijene.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 10:57   #9935
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Tolko ce brutalan biti procesor da ne samo da ce razvalit Intel nego ce razvalit i AMD. Kako ne kuzite da se AMD gadno upucao u koljeno sa x3d modelima?
Na što točno coljaš ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 11:08   #9936
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Na to da zen4 nema smisla kraj 5800x3d koji je sporiji cca 5% u igrama i samo igrama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 11:19   #9937
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Upravo to. S trenutnim cijenama matičnih ploča, zen4 nema kaj tražiti pored jednog 5800x3d.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 12:19   #9938
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
A i taj 3D ima smisla samo za rijetke pored rxzena 5600 za 1400 kn.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 12:24   #9939
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na to da zen4 nema smisla kraj 5800x3d koji je sporiji cca 5% u igrama i samo igrama.
Izrazio si se kao da postoji samo 1(jedan) zen4 CPU....

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na to da zen4 nema smisla kraj 5800x3d koji je sporiji cca 5% u igrama i samo igrama.
U odnosu na koga ili što ?

Što u stvari pokušavaš reči ?

Citiraj:
Autor gmax Pregled postova
S trenutnim cijenama matičnih ploča
Da trenutno su cijene visoke, no izlazak jeftinijih modela nije daleko.

Citiraj:
Autor gmax Pregled postova
Upravo to. S trenutnim cijenama matičnih ploča, zen4 nema kaj tražiti pored jednog 5800x3d.
I kod tebe je samo jedan zen4 CPU
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 14:03   #9940
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Izrazio si se kao da postoji samo 1(jedan) zen4 CPU....

U odnosu na koga ili što ?

Što u stvari pokušavaš reči ?

Da trenutno su cijene visoke, no izlazak jeftinijih modela nije daleko.

I kod tebe je samo jedan zen4 CPU
Kako za sad stvari stoje, budget opcija ostaje zen3 + AM4 + DDR4, za premium segment ostaje zen4 + AM5 + DDR5,
uz nadolazeće 3d modele... Cijene novih matičnih i DDR5 rama će postupno padati, a Ryzen 7000 bi mogao doživiti popust
tek ako AMD postane ugrožen Intelovim RL modelima u diy segmentu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2022., 14:38   #9941
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Cijena zen4 procesora je relativnono normalna i nevidim puno mjesta za sniženje.
Dok RAM a još više MBOi trebaju/moraju/morali bi prema dolje.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 16:48   #9942
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Mogli bi ti procesori biti puno jeftiniji što se mene tiče, a matične mi čak i imaju opravdanje s obzirom na zahtjeve koje moraju ispuniti i koji se ne mogu uspoređivati sa onima od prije 5 god.. ali to se nuzno ni ne gleda tako banalno. Jednostavno izvlace maximum cijenu koji mogu i to je razumljivo, i ne vidim potrebe da se tu opravdavaju javnosti vec eventualno vlasnicima..

Potencijalni kupci imaju izbor kupiti ili ne, ili kupiti kod konkurencije ili ne..

AMD mi je malo cudan da ne forsira vise best buy klasu, i da olako prepusta 10400f, 12400f, 13600k i slicne poteze konkurenciji ..to se sigurno vidi/osjeti u marketshareu dok oni kalkuliraju dugo za starijom gen uz novu i sa odlaganjem nonX modela u novopredstavljenim generacijama
Vidim kako je to moguće kratkoročno ali mislim da previše lufta daju Intelu i dugoročno im je to po meni glup potez

Kožnati ne bi bio tako milostiv .. nvidija ima čvršći line up bez bitnijih rupa a svejedno posteno naplati premium top
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 07:28   #9943
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 08:38   #9944
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Cijena zen4 procesora je relativnono normalna i nevidim puno mjesta za sniženje.
Dok RAM a još više MBOi trebaju/moraju/morali bi prema dolje.
Nije nikako normalna kad se usporedi sa 13600K koji je zrnce bolji od 7700X a kosta ko 7600X....
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 13:11   #9945
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Nije nikako normalna kad se usporedi sa 13600K koji je zrnce bolji od 7700X a kosta ko 7600X....
7600X košta koliko je koštao i 5600X 300€ msrp.
Jel bi moglo npr 50€ manje, naravno da bi moglo.
Jel postoji jeftinija konkurencija, postoji.
Jel konkurencija mrtva platforma, je.
Jel konkurencija zahtjevnija po pitanju hladnjaka koji isto nešto košta, je.

Dakle po pitanj procesora oba imaju prednosti i nedostatke koji nisu kapitakne veličine.

Kapitalni problem je trenutna cijena MBOa.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 13:44   #9946
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
7600x je dosta loše pozicioniran, s razlogom se loše prodaje.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 14:28   #9947
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
To im asrock, asus i ostali vraćaju što su silovali jednu te istu platformu 4 generacije i tako im izbili dosta para iz džepa. Linkao je dosta dobar video Disco, ispada da sa tim "consumer friendly" pristupom samo gubiš na dulje staze, i ti i tvoji partneri. Treba fino mijenjati socket kao Intel svake godine, tretirat kupce kao stoku i to je put prema uspjehu i to je nažalost tako.



Što se zena4 tiče, opet se vraćamo na ovo prije, za veliku većinu je 5600x puno bolja kupnja. A za ove koji idu na proc od 400 dolara, puno više pluseva vidim za 13600K nego za 7600x. Zanimljivo je kako je ne tako davno AMD-ova prednost bilo više jezgri, onda se puno govorilo o productivity i sl. a sad kad ga ovaj dere u tome za 40% to više nije bitno, stvari su se okrenule.


Intelov s1700 je mrtav, ali sa ovim si miran bar 3-4 godine, i imaš gore DDR5 ako želiš. Što je za AMD učinio longevity AM4 socketa se sad lijepo vidi. Ništa dobroga
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 14:51   #9948
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
IMHO lagano se Gordon i PC World društvo prave blesavi, posebice jer su nedavno snimili materijal hvale za AM4 dugovječnost, a opet s druge strane nagađaju da li će LGA-1700 platforma udomiti još koji CPU nakon Raptor Lakea, mada je već službeno poznato da neće i Meteor Lake stiže s novim LGA-1851 socketom, čipsetom i popratnim pločama. Kaj se pak AM4 platforme tiče, ne znam, istu stvar po pitanju kompatibilnosti smo imali s prijašnjim AM2(+) i AM3(+) procesorima, gdje je isto hrpa modela pasala na obje platforme, ali je AMD u to vrijeme slovil kao dno-dna šrot budžet smetje, pa se nitko nije previše obaziral.

Iskreno, nisu se MBO proizvođači previše obazirali ni na AM4, pa su inicijalne B350 i X370 ploče uz par časnih izuzetaka bile opća žalost, a sad se s novim AM5 modelima žele namiriti svi živi i neživi. Primjera radi, MSI B660 Tomahawk DDR4 i DDR5 imaju podjednaku cijenu od ~2.000 kn, dok MSI B650 Tomahawk AM5 varijanta ide za ~2.500 kn, tak da su cijene pretjerane kak god se okrene, a bilo Intel Raptor Lake ili AMD Ryzen 7000 serija, spomenute MSI Tomahawk ploče su taman kombinacija za nove procesore, dok anemična ASrock B660M-HDV ide za skoro 1.000 kn. I tak jasno da je 13600K itekak bolji izbor od 7600X za sve moguće namjene i taman da 7600X košta 150$ opet ne bi bilo dobro, jer eto - nije zabadava, a "obećali su i očekivalo se".
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.10.2022. u 15:08.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 15:02   #9949
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Ako im nebude išla prodaja nakon izdavanja "jeftinih" MBOa mogu izbaciti 7600 za 249€ i 7700 za 349€
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 15:05   #9950
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nadolazeći AMD socketi, ploče i procesori

Ulazim ko padobranac,samo me zanima jedna stvar koja se često ponavlja. Po čemu AMD ( usput vrijedi i za Intel ) tretira kupce kao smeće? Koliko sam dosad upoznat, procesori i ploče nisu must pay kao porez nego kupiš ako želiš. Ne znam u čemu je sada stara serija za prosječnog korisnika loša? Zašto treba kupovat najnovije i pritom vikat kako su cijene visoke? Zašto uopće vikat na proizvođače da su nekog zajebali i prevarili? Pogotovo AMD koji je na kraju,a nije morao, dozvolio jeftin upgrade na 5xxxx na starijim pločama? Onda po Intelu da je ovakav/onakav a omogucio jeftin gaming za opet prosjecnog korisnika? Ne vidim smisao osim mišljenja da oni moraju prodavat sve vrhunski i jeftino.
Samo nemojte započet fanbojevsku svađu, samo iznosim mišljenje i pitam se kao običan korisnik.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 15:16   #9951
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne vidim smisao osim mišljenja da oni moraju prodavat sve vrhunski i jeftino.
Tu si u 100% u pravu, a danas kad svaka šuša ima internet, ljudi se ponašaju kao da su im te firme nešto dužne, jer su uvijek kupovali samo Intel, AMD, Radeon, GeForce, ASUS, MSI, Gigabyte, itd., a te firme gledaju samo i isključivo svoj interes.

I onda se poteže pitanje očekivanja i obećanja, jer firme moraju na neki način nagraditi vjerne kupce, a ne da sad tu neka ploča iz srednjeg ranga košta 2.000 kn i krivi su Intel i AMD, jer "nisu dali" jeftine ploče za mase.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ili još "bolja očekivanja", da AMD uvijek bude budžet šrot, ali opet nek na neku foru bez novaca izabce nešto kaj bude natjeralo Intel i nVidiju da izda svoje najbolje, pa da se onda opet može kupiti Intel i nVidia.

To su samo neka od aktualnih razmišljanja razočaranih kupaca koje su obje (tri) firme prevarile kad nisu dale budžet gaming procesore i kartice, a to i samo to je ono kaj je bitno.
Da ne pričam kak budu svi ovi recenzenti sljedeće godine pričali kak za novi Intel opet treba nova ploča, a Raptor Lake uopće nije loš, pa ostanite na tome, dok AM5 ide do minimalno 2025.

I nema tome kraja, samo se okreće ploča, ovisno o aktualnoj situaciji.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 15:17   #9952
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
za godinu dana kada izade obicni 7600 i neke jeftinije budget maticne ce biti dobar deal, sada davat dosta vise love za 10% performanse nema smisla
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 18:50   #9953
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
AM5 možda ide do 2025. Isto tako nisu uopće rekli koliko će generacija podržavati. Moglo bi to još biti zen5 i ajmo na novi socket. I to bi im izgleda na kraju i bilo pametnije za buđet.
A kupce su iznevjerili jer su bili obećali podršku na svim AM4 čipsetima za sve CPUe na tom socketu pa su se onda pravili blesavi sa zen3. Na kraju su dali BIOS-e kada je izašao AL i pokazao se kao odlična budget i srednja klasa...bolje i da ne prodajemo matične, nego da naši prelaze kod plavih.
Ma da se razumijemo, svi su oni isti. Samo je nama par očito čudno što sada izvode sa tim cijenama ploča i nepostojanjem nekog 6-jezgrenog proca za 1400-1800kn za AM5.
Baš sam malo bacio oko na B650 ploče i nema ništaq ispod 2100kn, X670 ispod 2600kn, užas. I tko zna kakve su te najjeftinije...nekakve Asrockice.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 19:25   #9954
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Za AM4 su još 2016. rekli da će platforma (Platform = SoC + Chipset (Optional)) biti podržana do barem 2020., da bi dan-danas bila aktualna, isto kak je sad za AM5 rečeno da će ta platforma biti podržana do barem 2025.
Citiraj:
AMD has confirmed its commitment to the new AM5 CPU socket, promising to support the platform until at least 2025, and likely beyond.
E, ali to su onda svi protumačili kao da će apsolutno sve biti podržano na svim mogućim kombinacijama i onda dolazimo do toga da su "obećali" i "iznevjerili", mada je na kraju ipak sve bilo podržano za AM4, a da se ASMedia i MBO ekipa pita, ne bi bilo ničega, već svake godine sve novo, pa se slikajte. I slična stvar bude opet za AM5, jer oni mogu za to složiti koliko god čipseta i modela žele, a na kraju će sve opet pasati - Zen 5 i Zen 6. Kaj se samih cijena tiče, nije samo novo skupo, evo primjera radi, moja B450 ploča je orginal koštala ~1.000 kn, a sad je nema nigdje ispod ~1.500 kn, tak da je sve skupa u krasnom kurcu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 20:05   #9955
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ulazim ko padobranac,samo me zanima jedna stvar koja se često ponavlja. Po čemu AMD ( usput vrijedi i za Intel ) tretira kupce kao smeće? Koliko sam dosad upoznat, procesori i ploče nisu must pay kao porez nego kupiš ako želiš. Ne znam u čemu je sada stara serija za prosječnog korisnika loša? Zašto treba kupovat najnovije i pritom vikat kako su cijene visoke? Zašto uopće vikat na proizvođače da su nekog zajebali i prevarili? Pogotovo AMD koji je na kraju,a nije morao, dozvolio jeftin upgrade na 5xxxx na starijim pločama? Onda po Intelu da je ovakav/onakav a omogucio jeftin gaming za opet prosjecnog korisnika? Ne vidim smisao osim mišljenja da oni moraju prodavat sve vrhunski i jeftino.
Samo nemojte započet fanbojevsku svađu, samo iznosim mišljenje i pitam se kao običan korisnik.
Većina nas koji tu komentiramo, bar mislim, ni nismo nužno kupci nego volimo malo razgovarat i komentirat...on line druženje, niš više ni manje. Ne treba sve shvaćati kao nešto bitno i ozbiljno. Normalno da bu mo kukali na cijene, makar ni ne mislimo kupiti
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 20:39   #9956
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
AM5 će ići onoliko koliko ih Intel natjera, ako Intel bude bio konkurentan ne sumnjam u dugu AM5 podršku. Nisu se nadali da će ih ADL i RPL ovako izudarat, vidit ćemo prve poteze, no cijene svakako trebaju snižavati.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 21:04   #9957
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Koje je uopće službeno objašnjenje za takve cijene AM5 matičnih, jel ga ima uopće ili se pozivaju na inflaciju i sl.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 21:14   #9958
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ciganluk i pederluk od strane MBO proizvođača pod krinkom inflacije, recesije, depresije, rata i općenitog stanja u svijetu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 21:22   #9959
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Moja teorija...tko se usudi napraviti višegodišnju platformu, ploče će koštati X3. E sad, ak iduči Intel socket bude jednako skup, onda mi teorija pada u vodu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 23:05   #9960
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Jedno od opravdanja je bilo da PCI-E 5.0 radi kvalitete signala zahtjeva dodatne slojeve na pločama (kompleksnija/skuplja izrada), ali po toj logici bi onda današnje ploče trebale koštati par tisuća $/€ prema nekadašnjim koje na sebi nisu imale ni IDE kontroler a kamoli mrežu, zvuk ili USB.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na