Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2022., 09:19   #1
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Trajno uređivanje vlastitih threadova

Razmišljao sam o nečemu poput "Recognized Developer" grupi korisnika na XDA Developers forumu. Takvi korisnici mogu moderirati threadove koje sami pokrenu, tj. trajno uređivati svoje postove i zaključati/otključati thread.

Meni osobno bi bilo dovoljno da mi ne istekne nakon nekog vremena mogućnost edita prvog posta.

Konkretno zašto pitam, u podforumu ISP ima svakakvih korisnih informacija razbacanih po threadovima dugim stotine stranica, pa se zagube i ponavljaju. S trenutnim principom rada, održavanje neke vrste FAQ megathreada (ili nečeg sličnog s korisnim informacijama) bi uključivalo periodično povlačenje moderatora za rukav da dodaje info u prvi post.


Moja tema koju bih ponekad ažurirao: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=311065


Imamo i korisnu temu u mrežama koju Nikky mora editirati: https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307226

Po drugim podforumima slabo obitavam pa ne znam točno, ali pretpostavljam da ima sličnih situacija.

Ovo naravno ne bi trebalo omogućiti svima, nego da ide kroz selekcijski proces kao za Premium članove, to neka bude odluka admina i modova.

Ima li volje za ovako nešto?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 12:50   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Prijedlog je ok, javi se mačketini (Tor - u) pa vidi sa njim ...

Za ovaj drugi primjer od Karla, javi mi šta treba ubaciti / mijenjati pa editiram
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2022., 13:47   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mislim da smo to imali.
Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa

Al nek matori pogleda svejedno..
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 15:28   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Mislim da smo to imali.
Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa

Al nek matori pogleda svejedno..
Kaj nije da danas zbog gdpr-a ionako mozes traziti brisanje apsolutno svega? Tako da je efekt isti, bilo opcije da sam nesto pobrises ili ne, cak je i jednostavnije.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 15:38   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Kaj nije da danas zbog gdpr-a ionako mozes traziti brisanje apsolutno svega? T
Koji je ona smisao foruma
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 15:39   #6
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koji je ona smisao foruma
Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 15:44   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 08:49   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ola, ovako - uvijek se možete javiti meni ili nekom od moderatora tog podforuma, pa lako C/P edit prvog posta ili što već. Kad i ako netko dođe to takvog statusa, ionako dobije moder ovlasti za cijeli taj podforum, pa se on brine oko svega toga.
Trenutno nemam ništa između, ili regular user ili moderator - no realno, ne vidim toliko potrebe za time. Godišnje me pinga 5-6 ljudi za takve edite, ja izmijenim i to je to.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 12:28   #9
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Mislim da smo to imali. Pa se par forumaša nadurilo na cijeli svijet, napustilo forum i usput pobrisali sve svoje postove.
Teme koje su ostale nisu ličile na ništa Al nek matori pogleda
svejedno..
Ispravak, neki od brisatelja, uopce nisu napustili forum, samo imaju nove nadimke, koju godinu kasnije, nakon brisajuceg brodoloma

Pricah prije x godina s jednim od njih, te mi nije bilo jasno, odakle je dosla tolika impulzivnost. Ni on sam vise nije mogao objasniti.

Ali zanimljiv mrezni fenomen, jer nije izoliran samo za forume.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Natjerati sve da se slazu s tobom, ili se naduriti i pobrisati sve!
Psihologija cina je sira. Nekakva vrsta forumske casti je narusena u ocima publike/forumasa, gdje autor obitava. Te u nekom labilnijem trenutku dodje do predimenzioniranja vaznosti mreznog/forumskog nesporazuma, neslaganja...

Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u. Nisam uopce znao da me tamo ceka, email dojava zakazala. Nije se sjetila nazvati na telefon, poslati pismo/fax, po golubu. Ona je mrezno zarobljena, te misli (nije jedina) da cim posalje, vjeruje da druga strana mora znati u sekundi, bas servis na koji ona salje. Koji dan kasnije, nije me mogla pogledati od nelagode.

Pa dugogodisnji prijatelji se znaju na mrtvo posvadjati na mrezi, bez da jedan drugoga nazove na telefon, po nekoliko mjeseci. Cudne tajne nosi mreza.

Najvaznije je da se Tor ne pocne zalagati za dodatke mreze Secernog Marka uklopljene u PCE. Onda se mozemo svi obrisati


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 23.05.2022. u 12:44. Razlog: odgovor Renduli
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 23:39   #10
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u...
Ostavio si vlagu na čekanju, nedopustivo krvitiIznosa!
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2022., 09:09   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ispravak, neki od brisatelja, uopce nisu napustili forum, samo imaju nove nadimke, koju godinu kasnije, nakon brisajuceg brodoloma

Pricah prije x godina s jednim od njih, te mi nije bilo jasno, odakle je dosla tolika impulzivnost. Ni on sam vise nije mogao objasniti.

Ali zanimljiv mrezni fenomen, jer nije izoliran samo za forume.



Psihologija cina je sira. Nekakva vrsta forumske casti je narusena u ocima publike/forumasa, gdje autor obitava. Te u nekom labilnijem trenutku dodje do predimenzioniranja vaznosti mreznog/forumskog nesporazuma, neslaganja...

Mene je jedna radijska urednica/voditeljica, kolegica jednog naseg forumasa koji je radio na HR3, na mrtvo izvrijedjala prije vise godina, jer nisam odgovorio na privatnu poruku na forum.hr-u. Nisam uopce znao da me tamo ceka, email dojava zakazala. Nije se sjetila nazvati na telefon, poslati pismo/fax, po golubu. Ona je mrezno zarobljena, te misli (nije jedina) da cim posalje, vjeruje da druga strana mora znati u sekundi, bas servis na koji ona salje. Koji dan kasnije, nije me mogla pogledati od nelagode.

Pa dugogodisnji prijatelji se znaju na mrtvo posvadjati na mrezi, bez da jedan drugoga nazove na telefon, po nekoliko mjeseci. Cudne tajne nosi mreza.

Najvaznije je da se Tor ne pocne zalagati za dodatke mreze Secernog Marka uklopljene u PCE. Onda se mozemo svi obrisati


...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2023., 08:59   #12
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Koji je vremenski limit/okvir u kojem se moze post uredjivati?

btw,jel prije bila mogucnost edit-a ili sam pobrkao loncice?
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2023., 09:08   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Custom je postavljeno, tržnica, svaštara, ostatak foruma...ne znam sad na pamet.
Ako imaš neki takav post, samo na gumb prijavi post, napišeš što želiš, pa netko od moderatora uskoči i editira, nije problem.

Edit, da bila je, vidi gore na početku topica, pa je bilo svega

Zadnje izmijenjeno od: tor. 07.09.2023. u 09:17.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na