Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2021., 00:26   #121
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Napokon mi stigao sa alija SONOFF Zigbee CC2531 USB stick - https://www.aliexpress.com/item/4000...79804c4dSldcMj

Priključio na Pi, instalirao bez ikakvih problema zha i radi out of box - nije potrebno ništa flashati.
Xiaomi senzor temeperature i senzor za vrata rade. Međutim Ikea motion senzor ne radi - kad ga idem upariti zapne na initializing; nakon nekog vremena se pojavi u listi uređaja ali ne pokazuje razinu baterije i ne detektira pokret - stalno je u stanju clear. Ili se možda mora nekako drugačije pratiti stanje senzora.

Zasad nemam ispadanja senzora, nadam se da će tako i ostati.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2021., 15:18   #122
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Moje iskustvo sa ZHa integracijom je bilo poprilično lose u kombinaciji sa Sonoff ZB bridgeom flashanim sa Tasmotom, tako da bi ti svakako preporučio da probas i sa Zigbee2MQTT. CC2531 sa z2m radi jako dobro.


A ovo za sensor ne bih znao, ali iz iskustva, svaki motion sensor ima svoje mušice, sam po sebi, plus da tu utječe način spajanja, pa na kraju ima dosta nepoznanica u jednadzbi
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2021., 11:52   #123
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
@srale7
Hvala za napomenu za Zigbee2MQTT, probao sam prvo sa ZHA da vidim kako će raditi. Nakon tjedan dana mogu reći da radi bez problema, iako nemam još puno stvari spojeno na ZHA - po jedan senzor temperature, pokreta i senzor za vrata. Rasvjetu i dalje imam preko Ikea huba, trenutno mi se ne dira taj dio priče, radi i ovako pa ne diram.
Ikea senzor pokreta nisam uspio natjerati da radi, uzeo Xiaomi i taj radi bez problema za ovim stickom i ZHA integracijom.

Inače cijene u Xiaomi dućanu u Areni su prihvatljive, za 15ak kuna razlike mi se ne čeka par mjeseci da dođe Kine.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 12:17   #124
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
@srale7
Hvala za napomenu za Zigbee2MQTT, probao sam prvo sa ZHA da vidim kako će raditi. Nakon tjedan dana mogu reći da radi bez problema, iako nemam još puno stvari spojeno na ZHA - po jedan senzor temperature, pokreta i senzor za vrata. Rasvjetu i dalje imam preko Ikea huba, trenutno mi se ne dira taj dio priče, radi i ovako pa ne diram.
Ikea senzor pokreta nisam uspio natjerati da radi, uzeo Xiaomi i taj radi bez problema za ovim stickom i ZHA integracijom.
Inače cijene u Xiaomi dućanu u Areni su prihvatljive, za 15ak kuna razlike mi se ne čeka par mjeseci da dođe Kine.

Jedini je problem sto oni imaju samo stare MI uređaje, odnosno nemaju Aqara seriju, sto je u najmanju ruku tuzno
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 10:17   #125
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Ok uzeo sam RPi Zero W jer sam vidio da mozes instalirat hass na njega. Pa ajde racunam super za probu i pocetak pa uzmem pi4gb kasnije, i onda je ispalio da je to 2 godine star post pa da ipak ne možeš i da je pi4 praktički minimum. Onda sam isao traziti requirementse pa kazu ljudi pi4 sa 4gb da je preslab, pa su poceli pricat o nuc i3, i5, i7, cak i o i9 se priča. Jel oni to trollaju il stvarno?

Pa jos malo pa ce doc requirements do xenona i threadrippera? 128 Gb rama?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 10:37   #126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Hass dobro radi na Rpi 3 B+ i na Rpi4 2/4gb, tako da s njima nemas brige. Naravno ovisi sta ces sve natovarit gore, ali relano Rpi 4gb ne mozes zagusit.


Ove priče o nucevima (i3,i5,i7) su malo nategnute, kazem za prosječnog korisnika koji ima 50-200m2 za automatizaciju i ima spojeno 60-100 uređaja, Rpi4 sve vrti bez problema. Super stvar je ulozit u neki bolje router
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 15:08   #127
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Ajd dobro onda, već sam tio odustat od svega i sam složit program za palit gasit stvari i spremat potrošnju u bazu, pa gledam što ljudi spominju i7 i i9, a cak se spominje na hass stranicama:


Uzeo sam Mikrotika ac2, mislio sam prvo uzet RPI onda sam skuzio da nema smisla sve setupirat na ISP router, koji i je govno pa bolje se prvo za mrežu pobrinuti. Mislim da nisam falio tu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 16:03   #128
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Ako se ima volje (a očito da ima čim se instalira Hass &#128514 a ako hardware bude usko grlo, uvijek se može preći na Node-red... A onda nema povratka 😁😁

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 16:10   #129
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ajd dobro onda, već sam tio odustat od svega i sam složit program za palit gasit stvari i spremat potrošnju u bazu, pa gledam što ljudi spominju i7 i i9, a cak se spominje na hass stranicama:


Uzeo sam Mikrotika ac2, mislio sam prvo uzet RPI onda sam skuzio da nema smisla sve setupirat na ISP router, koji i je govno pa bolje se prvo za mrežu pobrinuti. Mislim da nisam falio tu



Jbga, tak je to kad se drzis nebuloza ko pijan plota Realno, sa Ferarijem mozes ici u ducan po kruh i mlijeko, ali nije da moras imati Ferarija da bi kupio kruh i mlijeko.


Ok, mogao si i prvo setupirat HASS,(na RPi4) kad ga poslozis i vidis da ti mreza počne stucat, onda ici na novi router.


Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Ako se ima volje (a očito da ima čim se instalira Hass &#128514 a ako hardware bude usko grlo, uvijek se može preći na Node-red... A onda nema povratka ����

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ili totalni twist, vrtiti Node red u Hassu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 16:49   #130
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ili totalni twist, vrtiti Node red u Hassu
Naravno, ukoliko Hass bude must have... Ja utekao od njihove logike, u biti meni je bila antilogika 😂😂

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2021., 16:58   #131
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Pa ja slozio domoticz na pi zero, radi fino. Složen na njemu i dns update.

Moj domoticz se vrti na rpi3b trenutno, plan ga prebaciti na rpi4.

Nije vrag da se HA stvarno neda sloziti na zero, makar neki osnovni setup za testiranje.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 18:50   #132
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
A ne pise da je supportan više, negdje sam nasao da boot traje preko 10 min...

HA mi je dobra opcija jer mi podržava i shelly nativno,bez mqtt i daikin klimu i roborocka
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 18:55   #133
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
A čovječe, pa smiješno koliko je zahtjevan.

Niie nativno, al u domoticzu imam i daikina i shelly.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 10:11   #134
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Da ali ako uključim MQTT gubim Shelly Cloud feature, a zelio bi ih zadržat. Ali da je zahtjevan, stvarno je, ne kuzim zasto, pogotovo ako je za osnovne stvari, npr ja imam 10 smart uređaja, njima pratit potrošnju i palit ih i gasit može nokia 3310 trebao bi moć i pi zero.... Očito su ga malo previše proširili u pozadini umjesto da su ga apstraktno napravili sa pluginovima.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 10:55   #135
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Koliko ti je veliki docker image?
Ja se zafrkavam cca pola godine s HA čini mi se da je taj program malo napuhan. Kod mene je 1.1GB (x64 platforma). Pa što su sve utrpali unutra??? Jednom sam za probu dizao hass.io u virtualboxu i ne sjećam se dobro, ali čini mi se da je zauzeće na disku inicijalne instalacije bilo čak i veće.
Ne znam, možda za ARM manje troši?
U radu koristi 200+ MB prilično konstantno. Sporo se dosta pokreće (barem na HDD), ali jednom kad je pokrenut onda radi pristojno. Jednom sam malo navinuo za nekoliko senozora da češće dohvaća podatke i database datoteka je začas otišla na 2GB. U pogledu baze podataka malo šteka. Nakon modificiranja pravila za čitanje sa senzora, compact te njegove baze onaj builtin recorder je radio valjda 2h da bi bazu smanjio na 300MB. Trenutno je oko 700MB i ne raste dalje jer sam skresao sva očitanja maksimalno. Nešto ne štima s tim njegovim recorderom, u logu svaki put kod pokretanja HA ima zapisano "Setup of recorder is taking over 10 seconds." i "Waiting on integrations to complete setup: recorder".
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 20:37   #136
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Ja sam mislio malo probati taj HA, al po svemu sudeći zasad mi se neda još sa tim boriti. Dobar mi Domoticz

Nije fora da moram za smarthome imati neki boli glava uređaj koji radi 24/7 i troši neznam koliko struje.

Fora je kod HA što hrpu toga podržava.

Svakako pratim HA da vidim gdje to sve skupa vodi...
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 20:46   #137
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ja si baš razmišljam malo isprobati Domoticz ili OpenHab, ali baš me ta podržanost svega i svačega drži kod HA. Štogod sam se sjetio, HA ima integraciju
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 21:17   #138
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Da zato sam i ja mislio ha, jer sve podrzava bez puno mozganja, ali alternativa ima koliko god oces zapravo...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 20:30   #139
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ok uzeo sam RPi Zero W jer sam vidio da mozes instalirat hass na njega. Pa ajde racunam super za probu i pocetak pa uzmem pi4gb kasnije, i onda je ispalio da je to 2 godine star post pa da ipak ne možeš i da je pi4 praktički minimum. Onda sam isao traziti requirementse pa kazu ljudi pi4 sa 4gb da je preslab, pa su poceli pricat o nuc i3, i5, i7, cak i o i9 se priča. Jel oni to trollaju il stvarno?

Pa jos malo pa ce doc requirements do xenona i threadrippera? 128 Gb rama?
Jel ti stigao Zero? Si isprobao HA na njemu?


OT
Meni stigao moj, stavio octopi na njega(iako je nepodržan i nepreporučljiv) Spoji sa printerom i sve radi bz greške. Printao manje i veće stvari i sve bez problema. Nisam spajao kameru naravno zbog resursa. Malo mu duže treba da boota, ali kasnije sve radi ok.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 21:35   #140
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
taman danas dosao. stavio raspberry pi os na njega za test,upalio i skuzio da nemam input nikakav imam negdi micro otg al ih nemogu naći
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 19:06   #141
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Nista od Hassa na rpizero w, izgubio strpljenje nakon jedno 2 sata naguravanja.

Instalirao hass na komp u VM. Pa moram priznat da je konfiguriranje istog jedna od naj provokativnijih stvari ikad. Sam Home Assistant je na prvu vrlo UI friendly i sl. i bilo je sve ok dok nisam vidio da LG WebOs integracija ima samo "change input" nema niti ugasi upali tv... Pa sam racunao a vidi dodam remote preko HACS, i tu pocinje drama. Uopce neću niti pokušavat objasnjavat koliko je to loše iz dizajnirano, ali ja mislim da je to "worst piece of..." i da to nisu programeri napravili nego antiprogrameri

4 sata kasnije idalje imam samo za prominit input i fejk daljinski koji nista ne radi

Jeli ikad iko uspio upogonit lg webos daljinski? I ima li kakve konfiguracije i gdje ih stavit?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 19:09   #142
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Tko god je rekao da je homeassistant antilogika, bio je u potpunosti u pravu. Znači ako hoces pratit potrošnju uređaja kroz zadnji dan, mjesec, godinu moraš stavit neki poluproizvod "utility monitor" i dodat posebne senzore za svaku od tih kategorija, i onda on u bazu sprema isti podatak za dan, za misec dana i za godinu dana... Logic level 0. Ako nemas tarife u Utility meteru (skupa jeftina struja) ne možeš napravit reset, jer logic jel, pa onda kad dodas tarife sve se zblesi. Onda ideš počistit podatke iz sqlite baze, ne možeš ni to jer je korumpirana, bar kako kaze sqlite viewer, pa je moraš brisat kompletnu.

Umjesto da sprema senzor podatke u bazu po entityu, i onda selektira rezultat zadnjih dan, mjesec, il. godinu ��*♂️ u jedan dan sa par uredjaja baza je narasla na 70 MB, zbog tih karafeka, realna veličina je max 7, iako s obzirom. na set podataka i 0.7

I krajnja stvar zbog koje sam odabrao HA, nativna integracija sa svim uređajima koje imam, nije bas nativna. Vecina toga mi ni dalje ne radi ali vjerojatno je bolje nego ostali sustavi. Iako mi se openHAB cini poprilično kompatibilan.

Ne iskljucijem opciju da sam ja nesto(sve) krivo konfigurirao ali home assistant mi zvuči lose zasad.
Ali UI je fin jako, iako nebi skodilo dodat drag and drop editor za one koji ne vole yaml.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 01.03.2021. u 21:31.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 20:21   #143
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
HM, da si mi ideju da ga još ne isprobavam , prije koju god sam ga isprobao i bio je takav kakav si i rekao. Tako da nisu daleko s tim uspijeli.

Toliko stvari bi me naživciralo kada bi prebacivao preko 80tak kojekakvih switcheva, uređaja, skripti sa domoticza da bi to bilo ludilo

:zivio
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 22:11   #144
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Iskreno, za napravit ovo sto sam napravio u 2 dana, mislim da sam mogao sam napraviti backend aplikaciju u dotnet coru koja ce preko RESTa dohvacati, spremati u bazu i api za servirat podatke, i za jos 2 dana bi UI napravio nista losiji od ovog. Doduše igra tu i moje nepoznavanje Yamla i jinje2, ali sam imao dojam da je vise newb friendly.
Uspio sam napraviti vecinu toga sto sam htio al sam se smorio pravo i za neke prejednostavne stvari.
Jednostavno se bojim sto bi morao sve napraviti da mi treba nešto kompleksnije.

Meni osobno bi bilo nemjerljivo jednostavnije i pristupačnija kombinacija html i js za frontend, da mogu u grafu npr promjeniti boju entiteta... Yaml editor online je isto dramatičan.

A HACS.... to je posebna prica, jos ne kuzim poantu toga i "repozitorija" koji nije repozitorij nego zapravo instaliran plugin ali se zove repozitorij...

Isprobati cu i druge HA(Home automation) sustave, vjerojatno HA i je najbolji, ali sam očekivao puno vise.


EDIT: e da i bug imaju sa shelly 3em native integracijom, stalno se odspaja...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 01.03.2021. u 22:16.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 19:39   #145
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Drago mi je da je još nekome anti-logican hehe... Konfuzija zesca bar za mene...

Tko hoće logiku, jednostavnost a uz nešto znanja i moć neka svakako proba Node-RED. Nema natrag... Genijalna stvar!

A i može na Pi Zero

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 20:13   #146
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Drago mi je da je još nekome anti-logican hehe... Konfuzija zesca bar za mene...

Tko hoće logiku, jednostavnost a uz nešto znanja i moć neka svakako proba Node-RED. Nema natrag... Genijalna stvar!

A i može na Pi Zero

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Isprobam Node-RED svakako, i on mi je bio na test listi.

Ide na Zero koji je za te stvari.

__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 11:38   #147
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Vi koji koriostite Shelly uređaje u kombinaciji s HA koju integraciju koristite i jel imate problem sa tim načinom spajanja?


Prvotono sam svojih prvih par shelly uređaja ubacio preko ShellyforHASS integracije (via HACS) i sve je radilo top, brzo, stabilno i stvarno nisam imao nikakvih problema.
Neki dan mi doslo jos shelly uređaja (motion sensor, jos jedan RGBW2, Duo bulb, 1L) i krenem prvo dodavati shelly uređaje u njihovu aplikaciju odnosno da ih spojim na mrezu i da se onda pojave u HA integraciji.
No međutim, nakon dodavanja Shelly motion sensora, postojeći uređaji počeli ispadat, vise offline nego online, brisao inetgraciju, stavljao ju ponovo, stavljao drugu (nativnu HA integraciju koja se pojavila u međuvremenu) uvijek isti problem, vidim samo ta 4 uređaja i novi uređaji jednostavno se ne zele pojavit u HA-u. I s tim da i ovi postojeći ne rade bas najbolje, odnosno imaju onaj glitch, kad se upali neko svjetlo, i zelim ga ugasit, prekidač se blesira, ali u 90% slučajeva kroz automatizacije u noderedu sve radi ok.


Probao, sve, brisanje integracija, i slaganje sve na novo, vrtio dvije integracije istovremeno, uglavnom, nisam uspio dobit da radi normalno (kao sto je radilo prije) i novi uređaju se jednostavno ne pojavljuju u HASSu, zapeo sam na motion sensoru i duo bulb zarulji. Naravno svim tim uređajima mogu uredno pristupioti lokalno preko IP-a i vecina njih radi ok, tu i tamo znaju biti nedostupni, ali ako sam dobro pročitao i shelly je imao nekih poteskoca, tj trebala bi kroz par dana izaci neka zakrpa da se to rijesi.


Ideje, prijedlozi?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 15:28   #148
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Drago mi je da je još nekome anti-logican hehe... Konfuzija zesca bar za mene...

Tko hoće logiku, jednostavnost a uz nešto znanja i moć neka svakako proba Node-RED. Nema natrag... Genijalna stvar!

A i može na Pi Zero

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Thanks na ideji, bas cu i to probat! ima sam pihole na zerou al mi se zblesira nekad i moran cekat da ucita, puno sporije od 1.1.1.1.

Node red mi se cini vise programerskiji i logican

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vi koji koriostite Shelly uređaje u kombinaciji s HA koju integraciju koristite i jel imate problem sa tim načinom spajanja?
Ja sam koristio nativnu integraciju ali nisam bas zadovoljan kako radi... Niti je dobro integrirano niti su dobre vrijednosti i odspaja se 3EM stalno, kazu da je do. nkvog patcha hassa

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.03.2021. u 15:36.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2021., 18:33   #149
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Nisam. se jos makao sa HA ali sam stavio Node RED.


Pitao sam i na HA grupi i forumu ali opet nema odgovora. Zelim jednu u biti jednostavnu automatizaciju, koju nezz kako napravit :

Kad se uredjaj spoji na wifi(mobitel) upali svjetlo.

Nasao sam Condition: Device Is Home, ali nisam nasao trigger za to... Jel to uopće moguce izvest?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2021., 18:44   #150
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nisam. se jos makao sa HA ali sam stavio Node RED.


Pitao sam i na HA grupi i forumu ali opet nema odgovora. Zelim jednu u biti jednostavnu automatizaciju, koju nezz kako napravit :

Kad se uredjaj spoji na wifi(mobitel) upali svjetlo.

Nasao sam Condition: Device Is Home, ali nisam nasao trigger za to... Jel to uopće moguce izvest?

Pa izvedes to preko Node reda, entity od mobitela, switch, svjetlo koje zelis palit/gasit.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na