Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2020., 19:47   #91
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Evo ugasio iz struje, i radi nakon paljenja... Isao sam provjeriti, da 5.4 je hassio. Odradio sam sve kako je gore na linku, i bootloader isto upgrade na najnoviji, kako je u videu gore. Evo par screnshotova

https://imgur.com/a/yh9HccA

I sad kad vidim da su svi imali probleme s navedenim setupom i orico, dajte jos nesto da testiram prije nego se pol pce foruma potrga za te ladice haha
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:14   #92
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ja sam sad naručio ovaj, po komentarima taj ASM1153E chipset najbolje radi pa da probam sa najnovijim verzijama HASS-a
n30n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2020., 21:06   #93
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Da da, vidio sam da nekima radi, ali nije mi se dalo cekati mjesec i pol, dva za to s aliexpressa. Sad kad sam rijesio ovo da radi, mogao bi cak i naruciti pa nek stoji u backupu
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 18:02   #94
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Imam otprije Ikea žarulje po kući i Ikea hub. Nedavno sam nabavio raspberry pi 4 i na njega stavio home assistant i sada se pomalo igram s time.
Sljedeći korak bi mi bio dodati par senzora po kući - temperatura, prozor i slično.
Znam da mi to neće raditi za ikea hubom pa sam istraživao što i kako uklopiti u home assistant. Nekako mi se najjednostavnije čini uzeti Sonoff hub i na njega staviti tasmotu. To radi bez problema kolko sam skužio u home assistantu?
Što se tiče senzora npr. temperature xiaomi ili sonoff? Imate neku preporuku za koji se odlučiti?
I za kraj ako ima preporuka otkud naručiti sonoff hum i senzore; neki link na allexpress ili slične stranice provjerenog sellera.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 09:07   #95
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 17:03   #96
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Konačno sam krenuo prčkati sa Raspberry Pi3 i Home Assistantom.

Uspio sam sve složiti i dodati HACS, tako da mogu kontrolirati Sonoff uređaje.
E sad, pitanje:
- Imam Sonoff THS (ne znam točno koji model trenutno) koji mjeri temperaturu pufera.
- Dodao sam ga u HomeAssistant

Ono što sad želim je da mi HA pošalje notifikaciju kada temperatura u puferu padne ispod 50 stupnjeva. Kako to složiti ?

Drugo pitanje:
- Da li moram još nešto odraditi da dobivam notifikacije od HA, kada nisam zakačen na mrežu na kojoj se nalazi HA, nego sam na mobilnoj mreži (dakle, nisam doma) ?

Hvala na pomoći !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 11:30   #97
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Konačno sam krenuo prčkati sa Raspberry Pi3 i Home Assistantom.

Uspio sam sve složiti i dodati HACS, tako da mogu kontrolirati Sonoff uređaje.
E sad, pitanje:
- Imam Sonoff THS (ne znam točno koji model trenutno) koji mjeri temperaturu pufera.
- Dodao sam ga u HomeAssistant

Ono što sad želim je da mi HA pošalje notifikaciju kada temperatura u puferu padne ispod 50 stupnjeva. Kako to složiti ?

Drugo pitanje:
- Da li moram još nešto odraditi da dobivam notifikacije od HA, kada nisam zakačen na mrežu na kojoj se nalazi HA, nego sam na mobilnoj mreži (dakle, nisam doma) ?

Hvala na pomoći !



Da, HA nema nazivno "izlaz" na internet, tj ne mozes mu pristupit kad nisi u istoj mrezi u kojoj je i on. Ista stvar je i sa notifikacijama.


Trebas sloziti cloud, opcija ti je direktno preko Nabu case i tako doprineses cijelom projektu, ili to odradis bez doprinosa
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 12:14   #98
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da, HA nema nazivno "izlaz" na internet, tj ne mozes mu pristupit kad nisi u istoj mrezi u kojoj je i on. Ista stvar je i sa notifikacijama.
Ukoliko koristi iPhone klijentsku aplikaciju, HA salje notifikacije putem APNS-a , bez da je HA javno dostupan. Limit je 150 notifikacija unutar 24 sata.

Osobno imam takvu konfiguraciju, kada se dogodi neki event, HA mi uredno salje notifikaciju koristeci APNS iako je izoliran u lokalnoj mrezi.

Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Ono što sad želim je da mi HA pošalje notifikaciju kada temperatura u puferu padne ispod 50 stupnjeva. Kako to složiti ?
Imas ovdje primjer sa notifikacijama.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 15:34   #99
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
-->
Kako se rijesit povremenih laganih ispada/kasnjenja u cijelom Hassu?

Tipa, imam automatizaciju u kupaoni, jedan Xiaomi motion sensor i 2 wifi zarulje (u grupi) I to npr radi vrlo dobro, ali na mojih 30 ulazaka u kupaonu, 27-29 puta se svjetla normalno upale, 1-3 puta se jednosstavno ne upale, odem u hass, tamo pise da je sensor “clear” znači nije okinuo, ili mozda je, ali nije prenio dalje.
Na kompu upalim/ugasim ta svjetla i nakon toga udjem u kupaonu i sve normalno radi, tj rasvjeta se pali.
Ili situacija u dnevnoj, gdje 2 Xiaomi motion sensora pale 6 rasvjetnih tijela, pa se nekad dogodi da ih upali 4 ili 5, svi su “online”, ali ih jednostavno nije okinulo. Ili se upale nakon 15 sec.
Ili ono varijanta uđem u 3 ujutro u dnevnu i ne upali se nista (iako bi trebalo)
Ili kad ispadne jedna zigbee zarulja, pa onda sve sto je meshano na nju (ZB switchevi) ne radi.


Slična situacija u kuhinji (1Xiaomi motion+ zigbee Ikea zarulja+Shelly LED), u vecini slučajeva radi normalno, ali ponekad je jednostavno ne odradi sve kako treba.


Zarulje načelno nisu problem, njih se fizičkim on/off na prekidaču vrati u zivot. Problem je sa senzorima koji su delikatno smjesteni na tesko dostpna mjesta


Trenutno cijelu konekciju odrađujem preko ZHA integracije u kombinaciji sa Sonoff Zigbe bridgeom, flashanim sa tasmotom, tako da je u planu preci (bar testirati) na standardni Zigbee2MQTT sa nekim CC2652R Stickom pa onda imati uvid kako radi na Z2M te onda odlučiti koji način spajanja zadrzati.



Zigbee2MQTT je definitivno projekt koji duze traje, podrzava vise uređaja, i opcenitmo mislim da je vise developmenta uloženo.
Čitam po internetu, naravno nije da ni tamo "cvate cveće" tj ima i tamo problema, ali treba probat pa vidjet sta se ponaša bolje u vlastitom okruzenju.

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 22:35   #100
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Sta mi sve treba da upogonim hass na RaspberryPI da to radi ekstra, i gdje da kupim opremu? SSD imam
Mislio sam
RPi 4 2gb
SSD usb 3 adapter (koji se pokazao kao dobar) vidim. Orico se NE preporuča
i neki powersuply, koliko mi Ampera treba? 1 nije dosta, nesto pise tamo 3A1 jel to znaci da mi trebaju 3? imam viska adaptera od 1/2/2.4 al od 3 nemam
120GB Kingston a400 SSD imam

Gdje da to sve kupim a da me ne oderu, galago nema na stanju vec neko vrijeme... Jel mi bolje uzet Pi 400 nego pi 4 4gb posto je samo 11 eur skuplji? Jel radi Hass na 400? Ovo ako se 2gb ne pojavi uskoro...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 13.01.2021. u 22:44.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2021., 23:25   #101
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Možda ti je bolje virtualizirati za početak, prije troška. Da se malo upoznaš, vidiš što se može i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 23:48   #102
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Da i mislio sam al sam skuzio da mi se neda trenutno jer mi je isključena virtualizacija nije mi se dalo resetat komp
Posto sam vec kupio 1500 kn shelly opreme moram i uparit to sa daikin klimom a hass to najbolje nativno podrzava definitivno uzimam hass. A nuc mi je malo preskupa igračka tako da mislim da mi je rpi debelo najbolja opcija.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 23:57   #103
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma Pi to vrti bez beda, NAS isto ako imaš neki može poslužiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 07:55   #104
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Rpi3 sa sd karticom vrti hass.io bez problema tako da za pocetak mozes i sa sd karticom to vrtiti za testiranje
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 08:41   #105
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Napajanje bar 3A USB-C.
Računaj da ćeš možda poželjeti spojiti i neki externi HDD za torrente i media server.
Ja bih bolje neko metalno kućište koje ima i funkciju heatsinka, nego Pi 400. Hoće li ti trebati tipkovnica ići će to biti samo glomazno kućište?

Razmisli i koji OS želiš vrtit gore, odnosno osim HA što ti još treba na rpi.

Najjednostavnije ti je staviti HomeAssistant OS ali onda nemaš package manager, ne možeš "instalirati aplikacije" već si ograničen na HA addon-e (kojih ima stvarno jako puno). Nisam siguran da postoji transmission daemon addon, to provjeri ako ti je potreban torrent.

Ako staviš raspbian odnosno "raspberry pi os" onda osim HA možeš vrtiti što god želiš, ali moraš ručno instalirati HA, što može a i ne mora biti komplicirano. Naletio sam na ovaj tutorial, mislim da ne može jednostavnije. Osobno imam HA u dockeru mada ga uopće ne shvaćam i ne vidim prednost dockera za mene, osim što po kratkom postupku mogu reinstalirati komplet HA.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:38   #106
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Sta mi sve treba da upogonim hass na RaspberryPI da to radi ekstra, i gdje da kupim opremu? SSD imam
Mislio sam
RPi 4 2gb
SSD usb 3 adapter (koji se pokazao kao dobar) vidim. Orico se NE preporuča
i neki powersuply, koliko mi Ampera treba? 1 nije dosta, nesto pise tamo 3A1 jel to znaci da mi trebaju 3? imam viska adaptera od 1/2/2.4 al od 3 nemam
120GB Kingston a400 SSD imam

Gdje da to sve kupim a da me ne oderu, galago nema na stanju vec neko vrijeme... Jel mi bolje uzet Pi 400 nego pi 4 4gb posto je samo 11 eur skuplji? Jel radi Hass na 400? Ovo ako se 2gb ne pojavi uskoro...

U chipoteci imas dosta dobar izbor dodatne opreme za Rpi, cijene vise nego ok. Tamo imas original PS za njega, mislim da je 80 kn, kao i dosta dobrih kućišta. Ja bi ipak isao na verziju sa 4 gb, financijska razlika je skoro pa zanemariva, mislim radit ce ti normalno i sa 2gb, ali kad ga se natrpa, po meni bolje da ima "lufta"
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:56   #107
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Sta mi sve treba da upogonim hass na RaspberryPI da to radi ekstra, i gdje da kupim opremu? SSD imam
Mislio sam
RPi 4 2gb
SSD usb 3 adapter (koji se pokazao kao dobar) vidim. Orico se NE preporuča
i neki powersuply, koliko mi Ampera treba? 1 nije dosta, nesto pise tamo 3A1 jel to znaci da mi trebaju 3? imam viska adaptera od 1/2/2.4 al od 3 nemam
120GB Kingston a400 SSD imam

Gdje da to sve kupim a da me ne oderu, galago nema na stanju vec neko vrijeme... Jel mi bolje uzet Pi 400 nego pi 4 4gb posto je samo 11 eur skuplji? Jel radi Hass na 400? Ovo ako se 2gb ne pojavi uskoro...
Raspberry PI 4, 4GB
Rpi 4 PSU
Rpi kućište
SATA to USB3.0 adapter

Ta konfiguracija (čak i isti SSD kao u tebe) se trenutno vrti veselo bez ikakvih problema.
Nemoj škrtarit na PSU jer je to prvo i osnovno od čega kreće velik broj problema.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 12:18   #108
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ma Pi to vrti bez beda, NAS isto ako imaš neki može poslužiti.
Nema NAS, niti ga planiram uskoro imat, iako mi nebi bilo lose vjerojatno al nemam jos potrebe.

Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Rpi3 sa sd karticom vrti hass.io bez problema tako da za pocetak mozes i sa sd karticom to vrtiti za testiranje
A necu SD karticu, nista im ne virujen krepaju ko od šale, 3 sam popušio u godinu dana u smart kamerama.

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Napajanje bar 3A USB-C.
Računaj da ćeš možda poželjeti spojiti i neki externi HDD za torrente i media server.
Ja bih bolje neko metalno kućište koje ima i funkciju heatsinka, nego Pi 400. Hoće li ti trebati tipkovnica ići će to biti samo glomazno kućište?

Razmisli i koji OS želiš vrtit gore, odnosno osim HA što ti još treba na rpi.

Najjednostavnije ti je staviti HomeAssistant OS ali onda nemaš package manager, ne možeš "instalirati aplikacije" već si ograničen na HA addon-e (kojih ima stvarno jako puno). Nisam siguran da postoji transmission daemon addon, to provjeri ako ti je potreban torrent.

Ako staviš raspbian odnosno "raspberry pi os" onda osim HA možeš vrtiti što god želiš, ali moraš ručno instalirati HA, što može a i ne mora biti komplicirano. Naletio sam na ovaj tutorial, mislim da ne može jednostavnije. Osobno imam HA u dockeru mada ga uopće ne shvaćam i ne vidim prednost dockera za mene, osim što po kratkom postupku mogu reinstalirati komplet HA.
Iako trenutno ne planiram koristit za ništa osim HA, možda bolje stavit RPiOS , futureprofing? Sigurno lakse ovo instalirat nego nakon x vremena sve ponovo. Ne cini mi se komplicirano nešto. Docker mi je shema, al nisam jos u tim vodama, jel se moze Docker stavit na RpiOS? To nije losa kombinacija.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U chipoteci imas dosta dobar izbor dodatne opreme za Rpi, cijene vise nego ok. Tamo imas original PS za njega, mislim da je 80 kn, kao i dosta dobrih kućišta. Ja bi ipak isao na verziju sa 4 gb, financijska razlika je skoro pa zanemariva, mislim radit ce ti normalno i sa 2gb, ali kad ga se natrpa, po meni bolje da ima "lufta"
Da u chipoteke je nikakva razlika a na galagu je 25 eura razlika(41 vs 66)

Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Raspberry PI 4, 4GB
Rpi 4 PSU
Rpi kućište
SATA to USB3.0 adapter

Ta konfiguracija (čak i isti SSD kao u tebe) se trenutno vrti veselo bez ikakvih problema.
Nemoj škrtarit na PSU jer je to prvo i osnovno od čega kreće velik broj problema.
Dada onda cu uzet origigi PSU, nije neka cijena, jos cu vidit ocu l isa Galaga il nasih ducana ali definitivno nebih s aliex cekao SSD USB. Pogotovo u zadnje vrijeme nece do ljeta doć..., jel može ovo kao alternativa? pretpostavljam da nebi trebalo bit drame, ali citam da neki pišu da podržavaju uređaji USAP a zapravo nisu u potpunosti, a ovdje ne pise koji je cip... Nasao sam da je taj tvoj ugreen ASM1153E ali nisam nasao u nas uređaj sa tim čipom, ima li jos neko dobro iskustvo s nečim?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.01.2021. u 12:56.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 14:06   #109
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
https://www.instar-informatika.hr/va...50710/product/

evo ladice, a ovo sa gašenjem probam danas kad dođem s posla. Iako mislim da sam ga gasio jer sam rpi prepakirao u kućište sa ventilatorom, al svakako provjerim!



Očito ova Orico ladica nekom radi a nekom ne


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A necu SD karticu, nista im ne virujen krepaju ko od šale, 3 sam popušio u godinu dana u smart kamerama.

Treba uzeti A2 tip kartice i s njim ne bi trebalo biti problema


https://www.mall.hr/memorijske-karti...-64-gb-adapter
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 14:50   #110
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ali definitivno nebih s aliex cekao SSD USB. Pogotovo u zadnje vrijeme nece do ljeta doć..., jel može ovo kao alternativa? pretpostavljam da nebi trebalo bit drame, ali citam da neki pišu da podržavaju uređaji USAP a zapravo nisu u potpunosti, a ovdje ne pise koji je cip... Nasao sam da je taj tvoj ugreen ASM1153E ali nisam nasao u nas uređaj sa tim čipom, ima li jos neko dobro iskustvo s nečim?
Ja sam naručio 8.12. i došlo je 5.1. tako da je meni bilo okej.
Bacio sam pogled u nas ali nisam našao u našim shopovima podatke o chipu. Taj ASM1153E se navodi da radi kako treba i zbog toga nisam htio eksperimentirati i loviti na slijepo kod nas koji ću chip dobit.
Pisao sam ranije da sam imao drugu ladicu isto sa aliex koja mi nije radila baš kako treba.
Kolega je naveo eto koja mu je radila kod nas, ali nisam htio riskirati

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Treba uzeti A2 tip kartice i s njim ne bi trebalo biti problema
Ja ne bi mogao mirno spavati da je bilo kakva kartica unutra
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:11   #111
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Očito ova Orico ladica nekom radi a nekom ne

Treba uzeti A2 tip kartice i s njim ne bi trebalo biti problema

https://www.mall.hr/memorijske-karti...-64-gb-adapter
Ma neeema sanse, jos mi to treba kontrolirat struju, a imam ssd koji stoji sa strane... nista kartice za mission critical :P

Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ja sam naručio 8.12. i došlo je 5.1. tako da je meni bilo okej.
Bacio sam pogled u nas ali nisam našao u našim shopovima podatke o chipu. Taj ASM1153E se navodi da radi kako treba i zbog toga nisam htio eksperimentirati i loviti na slijepo kod nas koji ću chip dobit.
Pisao sam ranije da sam imao drugu ladicu isto sa aliex koja mi nije radila baš kako treba.
Kolega je naveo eto koja mu je radila kod nas, ali nisam htio riskirati


Ja ne bi mogao mirno spavati da je bilo kakva kartica unutra
A šta ja znan, složio sam sve u telebita stvarno su ok cijene, samo uzeo drugo kuciste i heatsinkove sto se ljepe, al ne narucujem nista dok ne nađem kućište. Problem je što proizvođači skrivaju koji je čip unutra, a svi ne podržavaju fully USAP i tu nastaju problemi. Ako neko ne preporuci neku ladicu u nas onda cu narucit ovu sa aliex, pa narucit RPI i ostalo kad dođe. Jer bi u protivnom doživio živčani slom čekajuć
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:30   #112
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Istim koracima idemo
Ja sam prvo uzeo originalno plastično kućište za RPI i točno te heatsinkove iz telebita što se lijepe. Kad sam vidio koliko su mali ti heatsinkovi samo sam se nasmijao i stavio ih u ladicu, nisam ih ni zalijepio. Preko ljeta se dosta grijao u običnom kućištu, iako je to vjerojatno sve u normalnim granicama, ali nije mi dao vrag mira i kupio sam taj što sam linkao ranije.
Taj mi je odličan, baš čvrsto i solidno ga prihvati i vrijedi svake lipe.
Jedino napomena sa tim aluminijskim kućištima što bi možda mogli smanjit domet wifija ili bluetootha ako ćeš ih koristiti. Nisam istraživao i isprobavao jer sam ja spojen žicom i ne koristim bluetooth tako da mi je svejedno.

Zadnje izmijenjeno od: n30n. 14.01.2021. u 15:35.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 15:56   #113
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Istim koracima idemo
Ja sam prvo uzeo originalno plastično kućište za RPI i točno te heatsinkove iz telebita što se lijepe. Kad sam vidio koliko su mali ti heatsinkovi samo sam se nasmijao i stavio ih u ladicu, nisam ih ni zalijepio. Preko ljeta se dosta grijao u običnom kućištu, iako je to vjerojatno sve u normalnim granicama, ali nije mi dao vrag mira i kupio sam taj što sam linkao ranije.
Taj mi je odličan, baš čvrsto i solidno ga prihvati i vrijedi svake lipe.
Jedino napomena sa tim aluminijskim kućištima što bi možda mogli smanjit domet wifija ili bluetootha ako ćeš ih koristiti. Nisam istraživao i isprobavao jer sam ja spojen žicom i ne koristim bluetooth tako da mi je svejedno.



Heat sinkovi i oem Rpi kučište su onako, debilana jer džabe heatsinkovi kad je cijeli case zatvoren.

Heatsinkovi idu u kombinaciji sa ovim tipom casea, znacli treba biti otvoreno.
Ili posten case koji si ti uzeo, ili ako se ne mislili nista kemijat po Rpiju onda full closed
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 18:49   #114
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Aha, onda triba iz 2 ducana narucivat, a u chipoteke nije mala poštarina pola hladnjaka, al ok onda ni necu zasad kućište, jedino mi SSD case ostaje problem
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 22:02   #115
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Očito ova Orico ladica nekom radi a nekom ne
uredno radi i dan danas, bilo je 2-3 restarta brute force sto bi se reklo (fidovka izbila-neki radovi bili ) i nikakvih problema

tko je probao da mu nije radila?
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 09:03   #116
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ljudi, zašto naručujete to s alija i drhtite hoće li radit ili ne?
Ovo kućište provjereno radi i košta 85kn. Ima ih još koji provjereno rade iz naših trgovina i jeftina su.
Pa nije valjda problem za 20-30kn?

https://www.links.hr/hr/eksterno-kuc...crno-051603122
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 09:38   #117
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Pa to te ja pitam Links i chipoteku cu na ruke skupit, a rpi i punjac cu narucit sa telebita jer u chipoteke nema punjaca
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 11:04   #118
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Eventualna preporuka za neki SSD? Ili je to svejdno?(odnosno sto jeftiniji sa sto duzom garancijom?)



Imam jedan stariji od 120gb iz vremena kad je 120gb kostalo 2k kn, u međuvrmenu je krepao i dosao je novi, ali i taj je star 6-7 god, pa bi radije kupio novi SSD
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 14:42   #119
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
JA cu sebi Kingston A400, mislim da je opcenito to bestbuy disk trenutno, a pokazao se kao "reliable"
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 14:48   #120
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
I cijena je smijeh, 240 gb za 200 ćuna.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na