Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2022., 13:54   #91
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
To mi treba. Idealno povezivo preko WIFI-a da se može namjestiti po satima. Znaš li slučajno kako se to zove, ili možda proizvodači ?
Termostatski ventili, samo tebi trebaju neki s wifijem. Ja imam ove obične primitivne pa ne mogu ništa preporučiti.


Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Tako sam nešto i ja razmišljao, pojačati gore spremnik, pojačati solare, i staviti možda fotonaponsku elektranu na krov, kad ima prostora i osunčanost je dobra.
Ali volio bi čuti mišljenje i drugih ljudi koji imaju iskustva.
Nije direktno iskustvo, ali ću podijeliti mišljenje na što bih ja išao da sam u takvoj situaciji. A to je fotonaponski sustav i grijanje na klima uređaje. Konfiguracija klima (split ili multi split) pak jako ovisi o tlocrtu. Naravno, dizalica topline i niskotemperaturno podno je isto opcija, ali s većom početnom investicijom.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 10:31   #92
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Nije direktno iskustvo, ali ću podijeliti mišljenje na što bih ja išao da sam u takvoj situaciji. A to je fotonaponski sustav i grijanje na klima uređaje. Konfiguracija klima (split ili multi split) pak jako ovisi o tlocrtu. Naravno, dizalica topline i niskotemperaturno podno je isto opcija, ali s većom početnom investicijom.

Sorry na kasnom odgovoru, ali tapatalk mi ne radi, a onda mi se ne da tipkati na laptop preko vikenda.
Problem je sa klimama je sljedeći. Na svakom od tri kata postoje po tri spavaće sobe u koje bi trebalo ugraditi klime radi grijanja.
Svaka od tih soba je u prosjeku 20-25 m2, znači malo bolja japanska klima od recimo 3,5 kw i već smo na nekih 8-9 000 kuna po sobi.
Što znači 24 000 kn po katu, odnosno 72 000 kuna za kuću.
Dodatni je problem što sam u zoni gdje je zabranjeno vješanje klima na fasadu, znači to bi trebao biti neki multi split sustav što još dodatno poskupljuje čitvu priču.
Također, sa iznimkom jednog kata koji se grije od recimo 12:00 pa na dalje, ostala dva kata se griju od nekih 16:00 pa na dalje, a tada zimi nema sunca pa bi se opet grijalo na struju, koja će naravno isto tako ići gore.


Također, ne znam kako tebi, ali meni osjećaj topline od recimo klime ili centralnog grijanja je totalno drugačiji.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2022., 11:02   #93
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Ak je dobra izolacija kuce, nema potrebe za 20 kvadrata prostora ici na 3.5kw
Moze i 2 kw ili 2.5 max
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 11:06   #94
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
To mi treba. Idealno povezivo preko WIFI-a da se može namjestiti po satima. Znaš li slučajno kako se to zove, ili možda proizvodači ?







Tako sam nešto i ja razmišljao, pojačati gore spremnik, pojačati solare, i staviti možda fotonaponsku elektranu na krov, kad ima prostora i osunčanost je dobra.
Ali volio bi čuti mišljenje i drugih ljudi koji imaju iskustva.
https://shop.shelly.cloud/shelly-trv...EwNzU0MS4w#597

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 11:46   #95
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ak je dobra izolacija kuce, nema potrebe za 20 kvadrata prostora ici na 3.5kw
Moze i 2 kw ili 2.5 max

Evo gledam upravo, Daikin Comfora 2,5 kw 7.144,20 kn + ugradnja 1200 kuna.


Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ak je dobra izolacija kuce, nema potrebe za 20 kvadrata prostora ici na 3.5kw
Moze i 2 kw ili 2.5 max
Citiraj:
Autor mann Pregled postova

Hvala ti, idem pogledati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 12:05   #96
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Pogledaj si ulaznu seriju Toshibe, Fujitsu, Mitsubishi
Sve su to dobre klime
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 12:08   #97
doktordoc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Sisak
Postovi: 71
Pozdrav
Jedno teoretsko pitanje
Okolica ZG, 100 m2, PVC stolarija 14 cm stiropora
Grijanje na plin, stavljeno prije 3 g.,radijatori
Prošla zima 01.10.- 01.05. grijanje i topla voda, temp na 24 stupnja - 3800 kn, ja zadovoljan
Ali s obzirom na sve tko zna
Recimo LG monoblock 9kw, cca 25000 kn, koliko bi to bilo isplativo
Znam da je snaga upitna, ali s obzirom da su zime kod nas u zadnjih nekoliko godina slabe, vjerojatno dosta da se grijem 90 % vremena
doktordoc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 00:00   #98
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Isplativost? Vjerojatno nula, tj. za 15-20 godina.

Evo brzinske kalkulacije:
- GPZ aplikacija kaže da je 3800 kn oko 8000 kWh energije plina što uz korisnost od 90% (malo mi taj broj izgleda nategnut, uzet iz Vaillantovih kataloga) daje 7200 kWh topline;
- za 7200 kWh topline treba oko 2100 kWh struje (COP oko 3,5 što je cca A2/W50, recimo da se zadržavaju radijatori za koje pretpostavljam da su visokotemperaturni pa se voda grije na 50) za što mi HEP-ov kalkulator kaže da košta oko 2200 kn (omjer dnevne i noćne 2:1 ili plava tarifa).

Razlika uz hrpu nekih pretpostavki, al sad se igramo s brojevima, iznosi 1600 kn. I onda se onih 25k isplati nakon 15 godina. Al to je uz sadašnje cijene i plina i struje pa opet sve pada u vodu. Uglavnom, u toj situaciji bolje ne.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 16:08   #99
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Isplativost? Vjerojatno nula, tj. za 15-20 godina.

Evo brzinske kalkulacije:
- GPZ aplikacija kaže da je 3800 kn oko 8000 kWh energije plina što uz korisnost od 90% (malo mi taj broj izgleda nategnut, uzet iz Vaillantovih kataloga) daje 7200 kWh topline;
- za 7200 kWh topline treba oko 2100 kWh struje (COP oko 3,5 što je cca A2/W50, recimo da se zadržavaju radijatori za koje pretpostavljam da su visokotemperaturni pa se voda grije na 50) za što mi HEP-ov kalkulator kaže da košta oko 2200 kn (omjer dnevne i noćne 2:1 ili plava tarifa).

Razlika uz hrpu nekih pretpostavki, al sad se igramo s brojevima, iznosi 1600 kn. I onda se onih 25k isplati nakon 15 godina. Al to je uz sadašnje cijene i plina i struje pa opet sve pada u vodu. Uglavnom, u toj situaciji bolje ne.

Čitam navodno da će i kućanstva biti obradovana novim cijenama električne energije od 01.10.2022
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 16:22   #100
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Voda, plin, struja, sve ide gore min 30-70%
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2022., 20:34   #101
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Sad je vrijeme za solarne projekte na krov ovim tempom će nam ubrzo i za to trebat tema
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 09:16   #102
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Tako je, čisti off grid
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 09:26   #103
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
tako je. i ja namjervam u neko skorije vrijeme investirati u dizalicu topline, pa kasnije solarne ploče...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 09:27   #104
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Voda, plin, struja, sve ide gore min 30-70%
Plin u Ri ide puta 5. Tko hoće jeftinije, mora se prebaciti na garantiranu javnu opskrbu, odnosno gradsku plinaru Zagreb za opskrbljivača.
Biće hrpa sirotinje koja neće znati protumačiti obavijest koju je Energo poslao.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 10:14   #105
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Tako je, čisti off grid

A za čisti off grid trebaju baterije koje ne mozes nabaviti trenutno.
Koliko sam čitao po forumima, samo LG i Tesla prodaju baterije koje bi se mogle koristiti za prosječno domaćinstvo, s time da Tesla svoju bateriju prodaje jedino ako ćeš uzeti i njihov solar.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 10:46   #106
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Plin u Ri ide puta 5. Tko hoće jeftinije, mora se prebaciti na garantiranu javnu opskrbu, odnosno gradsku plinaru Zagreb za opskrbljivača.
Biće hrpa sirotinje koja neće znati protumačiti obavijest koju je Energo poslao.
Plin u Rijeci? 5x skuplje?

Jučer mi je stiglo nešto iz Energa. Moram to pročitati. Kako misliš prebaciti se na gradsku plinaru ZAGREB?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 10:50   #107
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Imas clanak u novom listu pa baci oko.
Jadni ljudi koji koji ce dobiti ogromne racune u buducnosti

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 11:13   #108
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Čitam taj članak... ja sam jedan od tih korisnika plina preko Energa. Nemam pojma što ću sad. Plin inače koristim samo za kuhanje (kako sad ispada, srećom), gledam račun za 06/2022, kuhali smo cijeli mjesec koliko inače kuhamo, račun mi je bio 24kn. Ispada da bi ja sad plaćao preko 100kn.

A što će ljudi koji imaju centralno etažno na plin (grijanje prostora i tople vode za kupanje)? Prijatelj mi govori da mu je u sezoni grijanja račun za plin bio oko 500kn. Što će sad? Plaćati 2500 do 3000kn/mjesečno za plin?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:36   #109
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Čitam taj članak... ja sam jedan od tih korisnika plina preko Energa. Nemam pojma što ću sad. Plin inače koristim samo za kuhanje (kako sad ispada, srećom), gledam račun za 06/2022, kuhali smo cijeli mjesec koliko inače kuhamo, račun mi je bio 24kn. Ispada da bi ja sad plaćao preko 100kn.

A što će ljudi koji imaju centralno etažno na plin (grijanje prostora i tople vode za kupanje)? Prijatelj mi govori da mu je u sezoni grijanja račun za plin bio oko 500kn. Što će sad? Plaćati 2500 do 3000kn/mjesečno za plin?
Meni je bio račun za grijanje 700kn
Da nije smiješno plakao bi. Nema mi bojler dvije godine starosti.
Raskid ugovora i prelaz na GPZ. I to napraviti iza 01.09. da stupi na snagu 01.10., onda je do travnja 2023 garantirana cijena cca 40%-60% veća.
Možeš birat provajdera ko za struju. Dakle GPZ.
I da, iće poticaji sad za solare samo takvi.
Ajde ti debile u mojoj zgradi skupi da se to uzme.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:48   #110
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
što se tiče plina, 1.4.2021. uvedena je liberalizacija tržišta plina u RH, potrošači do tada nisu imali izbora nego su pod mus bili obvezani plin kupovati od defaultnog opskrbljivača, ovisno o mjestu stanovanja.

nakon tog datuma uvedena je opcija izbora, odnosno uvedena je "tržišna usluga". i dalje imate mogućnost ostati na "javnoj opskrbi" (ovisno o mjestu stanovanja, na natječaju su prošli veliki igrači tipa e.on, hep plin, a negdje su i dalje ostali mali opskrbljivači koji su bili i prije tog datuma). javna usluga znači i neku vrstu sigurnosti, odnosno garantira nižu cijenu kad tržište podivlja.

tržišna usluga znači nešto slično kao i pretplata na mobitel. kontaktiraš odabranog opskrbljivača, oni ponude cijenu plina, trajanje ugovora itd., potpiše se ugovor na (ne)određeno vrijeme i vozi miško. imaju obavezu javiti promjenu cijene plina najmanje 30 dana.

od 8./2021. sam na tržišnoj usluzi kod hep plina i ukupno sam uštedio oko 1000kn u odnosu da sam bio na javnoj opskrbi kod e.ona. od 8./2021. do 4./2022. je bilo oko 2,70kn/m3, trenutno je oko 3,30kn/m3.

čekam informaciju od hep plina o novoj cijeni plina, ako cijena grune kako najavljuju, svi koji su na tržišnoj usluzi mogu bez penala otići nazad na javnu uslugu.

problem je u tome da su svi ovi opskrbljivači koji rade javnu uslugu, nabavili određene količine plina na tržištu za svoje postojeće korisnike. sad im se događa da deseci tisuća korisnika s tržišne usluge (gdje će plin biti 10-15kn/m3) bježe nazad na javnu uslugu gdje će ga država držati na Xkn, ali sigurno ne toliko skupo kao na tržišnoj). plina ima i opskrba nije upitna, ali je upitno hoće li GPZ i hep plin popušiti nekoliko stotina milijuna eura ili neće.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:54   #111
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
A što će ljudi koji imaju centralno etažno na plin (grijanje prostora i tople vode za kupanje)? Prijatelj mi govori da mu je u sezoni grijanja račun za plin bio oko 500kn. Što će sad? Plaćati 2500 do 3000kn/mjesečno za plin?
Nije da se ne može. Ja tako radim već nekoliko godina. Kuća 200m2, peleti jedno 6-8 tona po sezoni, konstantno ulaganje u izolaciju i eto ga.

Dobro, nije baš da trošim 3000kn, ali oko 2000kn sigurno.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 12:59   #112
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Raskid ugovora i prelaz na GPZ. I to napraviti iza 01.09. da stupi na snagu 01.10., onda je do travnja 2023 garantirana cijena cca 40%-60% veća.
Možeš birat provajdera ko za struju. Dakle GPZ.
A što će javna opskrba (GPZ i za Rijeku u ovom slučaju) u travnju 2023? Teško da će se baš sve "vratiti na staro" jer neće nikad.

I što će javna opskrba ako im sad naveli npr. kao što Tomašević kaže, očekuju da se cca 50000 korisnika vrati natrag? Otkud im toliko plina po tako jeftinoj cijeni...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:00   #113
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
peleti jedno 6-8 tona po sezoni

Dobro, nije baš da trošim 3000kn, ali oko 2000kn sigurno.
Zar nisu i cijene peleta "otišle u nebo"?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:08   #114
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Dosla mi je obavijest od E.On da ce plin od 1.10. biti 0.75lp/kWh. Jel netko zna na koliko bi GPZ mogao dignuti?
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:12   #115
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
A što će javna opskrba (GPZ i za Rijeku u ovom slučaju) u travnju 2023? Teško da će se baš sve "vratiti na staro" jer neće nikad.

I što će javna opskrba ako im sad naveli npr. kao što Tomašević kaže, očekuju da se cca 50000 korisnika vrati natrag? Otkud im toliko plina po tako jeftinoj cijeni...
A radi što i vlada prijatelju. Kupuj vrijeme.
Da, cijene energenata neće nikad više na staro.
Solari i toplinske dizalice.
Klime sam kupio, lobiram po zgradi za fasadu i fotonaponske.
IMHO, ovaj pičvajz s gorivom i plinom je bio samo pitanje vremena.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:12   #116
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Zar nisu i cijene peleta "otišle u nebo"?
Cijena peleta je otišla duplo, sada je vreća 55kn na više.
A Guls ne znam koliko ti plaćaš te pelete, ali očito u zlatu sada, ako trošiš 6-8 tona po sezoni
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:27   #117
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
Dosla mi je obavijest od E.On da ce plin od 1.10. biti 0.75lp/kWh. Jel netko zna na koliko bi GPZ mogao dignuti?
Zar se plin ne bi trebao računati po m3, a ne po kWh?


Po mom mišljenju, najbolja investicija vam je izolacija zgrade - PVC stolarija, toplinska izolacija ravnog krova i mineralna vuna/stiropor na fasadu su se pokazali kao najbolja investicija za uštedu energije. Ljudima su nakon obnove zgrade troškovi grijanja pali za 2/3. Po kalkulacijama iz projekata, ušteda energije je bila ~70%, a povrat investicije <10g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 24.08.2022. u 13:37.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:41   #118
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Cijena peleta je otišla duplo, sada je vreća 55kn na više.
A Guls ne znam koliko ti plaćaš te pelete, ali očito u zlatu sada, ako trošiš 6-8 tona po sezoni
Fakat, ako su vreće od 15kg po 55kn, 6t ispadne 22000 kn/po sezoni. Nek je sezona 6 mjeseci... cca 3700kn/mjesečno.

Ja se grijem primarno na drva, sad sam još i klimu ugradio. Ove godine sam platio drva 520kn po metru. 5 metara potrošim po sezoni. Što će biti iduće godine, koliko će koštati i da li će ih uopće biti jer je i ove godine bilo problema sa nabavkom.... samo bog zna.

Ove godine planiram kombinirati klimu na početku i kraju sezonee grijanja kad nije tako hladno i drva kad je najhladnije, pa ću vidjeti kako će to ispasti
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 13:54   #119
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zar se plin ne bi trebao računati po m3, a ne po kWh?
Ne znam, meni na racunu pise po kWh, a vidim da je posvuda tako izrazeno. Ovdje se vide svi opskrbljivaci sa trenutnom cijenom https://www.hera.hr/hr/iplin/ al ne znam kako ce im biti od 1.10. pa ako je netko dobio obavijest neka baci info
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 14:10   #120
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Zar nisu i cijene peleta "otišle u nebo"?
Jesu, ove godine sam kupio klimu x2 i nešto drva (20m) pa kako bude.
Pelet je nenormalno skup + nema ga nigdje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na