Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2023., 03:14   #37591
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Prehrana je opijum za mase. To su oni skužili prije 50godina, kad su krenuli s eksplozijom proizvodnje gmo hrane, ima dobar dokumentarac zvan King Corn.
Nek budala bude sita, pa i što više, neka stalno samo o tome razmišlja 5,6x dnevno, daj mu televizor il po novom, mobitel i net, i imaš podanika; kruha i igara, ne.
Ako budali zdravlje propadne od toga, nema veze, sam si je žderonja kriv, naplati mu sad lječenje, drži ga opet za jaja sa medicinom.
Kod nas je pak to manje, ali su tu cigarete; je li vam zanimljivo da usred covid ludila, niste vidjeli nijedan apel da ljudi smanje pušenje, i s time si dakako zaštite respiratorni sustav? Niti jedan plakat, nijedna tv reklama. Jelda da je to malo čudno od strane mudrih dobrotvora koji se eto, baš lijepo brinu za svoje debele, otromboljene ovčice. Ili...nešto drugo posrijedi ?

Druga stvar i zamka u koju stalno upadamo, pogotovo isfrustrirane mini države ko im, da se uspoređuje s SADom, što je uber nerealno, jer je to megadržava od 300 milijuna ljudi.
Tamo valjda ima više beskućnika nego u RH stanovnika. Možda bi realnije bilo da se uzme neka savezna država njihova, al kad i tam ima razlika ogromnih, geografski, rasno itd.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 12:46   #37592
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Say whaaat? 😄
@adaksinjo Jos samo da mi kazes kako da istjeram smrad octa iz stana. 😄😄

Edit: upravo smazao prvu dozu, onako po PS-u: prerezao pecivo, zalio donju stranu umakom od kuhanja, nabacio mesine i bbq umak odozgo, poklopio pecivom i jos malo umaka od kuhanja odozgo. U-BI-O se!!
Cimet mi se ni ne osjeti iskreno, ali sam morao malo dosoliti onako u pecivu. Bas mi je bilo neslano iako sam stavio dvije zlicice soli po receptu. Mislim da je do ove svapske soli koje uvijek moram staviti vise, ali iskreno, na ovoliko mesa bi i inace trebalo ici dosta vise soli.
Ostalo je vrh i preporucujem svakom pravom zderonji da ovo proba.
Vi "woke zderonje" jedite salatu, ali nemojte ni to ako ima puno postotaka u njoj
Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 28.01.2023. u 14:11.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 13:38   #37593
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Decki, tema je Zderonje i sve popratno. Ko bude kontra, ide na hladzenje od mene osobno.

Debeli, pretili itd je u ovoj temi kompliment.

Ostali nek odtaljigaju sa topica.

Jos jedan postotak napisite i banam. Ozbiljno.

Nema lose hrane.

Lp
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 28.01.2023. u 14:08.
nino je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 14:12   #37594
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Say whaaat? ��
@adaksinjo Jos samo da mi kazes kako da istjeram smrad octa iz stana. ����

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Probaj sa sokom od jabuke umjesto octa drugi put
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 14:23   #37595
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
drago mi je da je dobro ispalo. s ovim receptom nahraniš ljudi kolko god treba, samo pojačaš količinu mesa, a imaš sve skupa 10min posla. utrljaš začine dan prije, drugi dan prebaciš u lonac i ubaciš ostale sastojke i opet si x sati miran

ne paše mi taj okus kad je meso presoljeno u pacu, radije uzmem mlinac za sol pa krupnu himalajsku sol sameljem direktno u tanjuru kad je jelo gotovo, a nije mi dovoljno slano.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 07:39   #37596
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Decki, tema je Zderonje i sve popratno. Ko bude kontra, ide na hladzenje od mene osobno.

Debeli, pretili itd je u ovoj temi kompliment.

Ostali nek odtaljigaju sa topica.

Jos jedan postotak napisite i banam. Ozbiljno.

Nema lose hrane.

Lp
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 18:56   #37597
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Napravio i ja pulled pork po vec spomenutom receptu
Ispalo je toppp

https://abload.de/image.php?img=cd09...ac-bedi3c.jpeg

Trebao sam samo umjesat umak sa mesom, isao sam mazat umak na pecivo pa onda meso na to, a jbg covjek uci dok je ziv
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2023., 21:27   #37598
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Ovak, bil sam u Mlinarici prvi puta i mogu reći da su meni ćevapi top. Ukusni, nisu suhi, nisu gumeni (o da i na takve sam znao naići). Lepinja nije premasna, taman.

Jedino je gužva, iako sam napravio rezervaciju oni je poništavaju nakon 10 minuta kašnjenja tako da ako rezervirate dođite na vrijeme.

OK, danas je i bila gužva radi izletnika sa Sljemena tako da ništa čudno.

Uglavnom vratil se bum još koji puta i to vjerojatno bumo neku platu uzeli.


Edit: još me budete nagovorili na pulled pork da isprobam
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 00:24   #37599
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Pusti ti to gumeni, hehehe, sad si mi dao ideju,
kamoli sreće da izmisle hranu koja ti je fina za žvakat a nemre se potrošit (jer se ne guta), ko žvakaća guma!
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 12:50   #37600
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Hebo vas pulled pork, koda ste otkrili kostariku. hehe.


Evo da malo pojačate taj pulled pork sendvić, napravite si tkzv coleslaw salatu.
Nema tu nauke,, zahebi coolinariku.



Naribat kupusa,tanko narezat eventualno, malo ga zgnječit, luka tanko, mrkve naribat, umjesto kupusa bože ići i iceberg salata, ma ja stavim šta imam. radić, crveni kupus, samo trpaj.
dresing je bitan, napravit emulziju masl. ulja, octa(limun event) sol papar, šećer, dijon senf onaj sa sjemenkama, ako nema, može bilo koji. sve pomješat jako da se poveže u emulziju. dodat majoneze žlicu max i jedno vrhnje 200grama. sve izmješat, prelit po salati. E stavite hrpu mesa i hrpu ove salate u sengulicu i deri.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 13:08   #37601
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
Hebo vas pulled pork, koda ste otkrili kostariku. hehe.


Evo da malo pojačate taj pulled pork sendvić, napravite si tkzv coleslaw salatu.
Nema tu nauke,, zahebi coolinariku.



Naribat kupusa,tanko narezat eventualno, malo ga zgnječit, luka tanko, mrkve naribat, umjesto kupusa bože ići i iceberg salata, ma ja stavim šta imam. radić, crveni kupus, samo trpaj.
dresing je bitan, napravit emulziju masl. ulja, octa(limun event) sol papar, šećer, dijon senf onaj sa sjemenkama, ako nema, može bilo koji. sve pomješat jako da se poveže u emulziju. dodat majoneze žlicu max i jedno vrhnje 200grama. sve izmješat, prelit po salati. E stavite hrpu mesa i hrpu ove salate u sengulicu i deri.

čak si donekle u pravu, malo je precjenjeno jelo s obzirom na vrijeme i trud, radio sam pull pork u više navrata i gostima i obitelji, od nule, mariniranja do sporog kuhanja i ispadne to ukusno, al nista sad da padnes na guzicu, s coleslaw salatom odlično paše. prosle godine sam naletio na onoj gastro tražilici gdje ona dva recenziraju hranu, pa su recenzirali podravkin pull pork, kao gotov samo se podgrije...iskreno nisam ni znao da imaju to u ponudi i probao sam u pecivu s coleslaw salatom, i nije los uopce...

https://www.podravka.hr/proizvod/pulled-pork/
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 13:28   #37602
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Nema pulled porka bez ugly drum smokera.

Sve ovo u pećnici je blijeda kopija.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 14:36   #37603
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
čak si donekle u pravu, malo je precjenjeno jelo s obzirom na vrijeme i trud, radio sam pull pork u više navrata i gostima i obitelji, od nule, mariniranja do sporog kuhanja i ispadne to ukusno, al nista sad da padnes na guzicu, s coleslaw salatom odlično paše. prosle godine sam naletio na onoj gastro tražilici gdje ona dva recenziraju hranu, pa su recenzirali podravkin pull pork, kao gotov samo se podgrije...iskreno nisam ni znao da imaju to u ponudi i probao sam u pecivu s coleslaw salatom, i nije los uopce...

https://www.podravka.hr/proizvod/pulled-pork/

Pa nema sve zajedno pola sata posla.
Zacine pomjesas -zarezes meso tamo di je masno, utrljas zacine u meso i zamotas u foliju i preko noci drzis u hladnjaku.
Marinadu napravis iduce jutro čučneš sve u slow cooker, meso i marinadu i ukljucis na low 8-10 sati.
Colesaw napravis u 5 minuta doslovno
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 15:20   #37604
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
skužio sam da ljudi često za jela vole reći ma to ti je gotovo za 20 min, pola sata. ja još nikad nisam naišao na takvo jelo osim eventualno kajgane.
sjećam se da je bila neka emisija sa đejmijem oliverom gdje on kao radi jela koja su gotova za 30 min, a čim počne emisija on ima pripremljenu cijelu kuhinju sa svim začinima nasjeckanim, pripremljenim posuđem, podgrijanom pećnicom, nauljenim tepsijama, mariniranim mesom... samo ta sranja traju više od pola sata.
kad netko kaže da je jelo gotovo za 30 min hoću da, od kada sjedim na fotelji i gledam santa barbaru do kada ne trpam to jelo u usta, prođe 30 min. dajte vi meni takva jela
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 15:30   #37605
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
@vladjan - coleslaw se podrazumijeva, nikad ne slažem pulled pork bez toga, ali sam zaboravio gore spomenuti pa izgleda da su dečki jeli samo peciva i meso

uglavnom uz sve što si napisao, ubacim još i žlicu-dvije meda.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 06:58   #37606
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
skužio sam da ljudi često za jela vole reći ma to ti je gotovo za 20 min, pola sata. ja još nikad nisam naišao na takvo jelo osim eventualno kajgane.
sjećam se da je bila neka emisija sa đejmijem oliverom gdje on kao radi jela koja su gotova za 30 min, a čim počne emisija on ima pripremljenu cijelu kuhinju sa svim začinima nasjeckanim, pripremljenim posuđem, podgrijanom pećnicom, nauljenim tepsijama, mariniranim mesom... samo ta sranja traju više od pola sata.
kad netko kaže da je jelo gotovo za 30 min hoću da, od kada sjedim na fotelji i gledam santa barbaru do kada ne trpam to jelo u usta, prođe 30 min. dajte vi meni takva jela

Kajgana sa špekom
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 08:22   #37607
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Kajgana sa špekom

Možeš prije toga malo zdinstat luk pa baciš špek i jaja... Meni fino
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 09:00   #37608
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
U ned i ja složio jednu verziju pulled porka ali na neki svoj način... Uzeo u komadu 1kg svinjskog vrata s kosti, utrljao sol, papar, češnjak u prahu i crvenu papriku - to se mariniralo 24h. U emajlirani pekač stavio pola litre goveđe juhe (od dana prije) i u to stavio meso, pekao na 150 stupnjeva nekih 5h. Taman je tekućina isparila, kosti se odvajale a meso raspadalo. S tim mesom sam punio tortilje uz dodatak zelene salate, paradajza, ljubičastog luka, kiselih krastavaca i na to tartar umak.
A ovo u vezi vremena pripreme jela... Sve ovisi koliko si spretan u kuhinji i kakva pomagala imaš. Nekima za očistiti i narezati luk treba 5min dok nekome iskusnijem treba manje od minute. Također igra ulogu i organizacija vremena. Očistiš luk, pripremiš si dasku za rezanje, uzmeš tavicu, ubaciš ulje i staviš grijati, za vrijeme dok se ulje zagrije luk je narezan i ubaciš ga dinstati. Dok se luk pomalo dinsta guljačem riješiš mrkvu i narežeš na ploške/kockice, usput riješiš i papriku, tikvice, šampinjone ili nešto drugo po želji. Meso si npr. dan prije narežeš na kockice/trakice ili kak već trebaš i ostaviš marinirati tak da dok pripremaš ručak samo ga izvadiš ranije iz hladnjaka da se malo ugrije i dok treba ubaciš kamo trebaš... Dok ti se povrće dinsta usput opereš dasku, nož i ostalo što si zamazao... Naravno da do tog stadija ne možeš doći danas ako si jučer primio kuhaču u ruke ali s vremenom dobiješ osjećaj pa sve ide nekako lakše...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 12:35   #37609
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
skužio sam da ljudi često za jela vole reći ma to ti je gotovo za 20 min, pola sata. ja još nikad nisam naišao na takvo jelo osim eventualno kajgane.
sjećam se da je bila neka emisija sa đejmijem oliverom gdje on kao radi jela koja su gotova za 30 min, a čim počne emisija on ima pripremljenu cijelu kuhinju sa svim začinima nasjeckanim, pripremljenim posuđem, podgrijanom pećnicom, nauljenim tepsijama, mariniranim mesom... samo ta sranja traju više od pola sata.
kad netko kaže da je jelo gotovo za 30 min hoću da, od kada sjedim na fotelji i gledam santa barbaru do kada ne trpam to jelo u usta, prođe 30 min. dajte vi meni takva jela
Sava jela s otkoštenim pilećim zabatcima/prsima se mogu uz tjesteninu ili rižu napraviti za pola sata.
Npr. smrznuta kineska mješavina za wok, pilatinu narežeš na tanke trake 5 min, propržiš na masnoći u woku koji se za to vrijeme zagrijao 5 min, dodaš smrznuto povrće koje si izvadio 2 sata prije na sobnu temp da se odmrzne i provrtiš ga s piletinom 10 min. Paralelno zakipiš osoljenu vodu u odnosu na rižu 170 %, ubaciš basmati rižu, poklopiš i za 15 min je gotovo.
Ako više voliš tijesto skuhaš špagete.

Jednako se tako mogu napravit razne talijanske verzije tjestenine a'la amatriciana, con lemone, assassinata, putanesca, s dagnjama, s gamberima...svemu tome treba relativno kratka termička obrada paralelno s kuhanjem tijesta, još stigneš i zelenu salatu napravit ako kupiš pakiranu i opranu.

Ako voliš grah s kobasicom kupi u Lidlu svježu kobasu za pečenje, peci 10 minuta dok fino ne posmeđi, izvadi na daščicu, nareži na tanke kolutove, vrati u posudu gdje se pekla, dodaj konzervu graha, dvije velike žlice ajvara, dosoli po potrebi i zabiberi te zagusti po želji s žlicom gustina razmućenog u vodi.


Sve navedeno id za pol sata no ovisi i o tome koliko si vješt i brz u kuhinji.
Ja to radim već 45 godina pa ide...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 12:59   #37610
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Znaci dodjem s posla u 15, jelo mora biti gotovo u 15.30 To je jelo u 30min. Nikakvo prethodno odmrzavanje ili unaprijed nasjeckano povrce. To po meni vise ne spada u domenu jela od 30min, pa otprilike razumijem kolegu jer i ja gledam tog Jamiea i isto zivcanim na neke stvari
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 13:39   #37611
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
jel u tih 30min dolazi i da vas netko nahrani dok ubijate oko nakon posla ili se to očekuje u produžetku?

obično vrijedi ono pravilo da se više vremena treba posvetiti pripremi namirnice, nego samoj obradi i tek onda možemo govoriti o dobrom jelu/hrani. tu ne mislim na kajganu, nego na nešto pošteno.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 14:03   #37612
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
ma jasno, ovdje je riječ samo o tome da ljudi vole banalizirati vrijeme pripreme hrane u stilu ma to ti je samo pola sata, a zapravo se radi o min 2 sata. nema konkretnog jela da je gotovo za pola sata.
slično kao kad pitaš nekoga koliko mu treba do posla pa kaže ma ja sam ti za 15 min do posla, a zapravo, kad uzmeš u obzir da mora doći do garaže, otvoriti garažu, ispeljati auto, dovest se do firme, sparkirati auto, došetati do ulaza, treba mu 40 min.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 14:20   #37613
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 357
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
U ned i ja složio jednu verziju pulled porka ali na neki svoj način... Uzeo u komadu 1kg svinjskog vrata s kosti, utrljao sol, papar, češnjak u prahu i crvenu papriku - to se mariniralo 24h. U emajlirani pekač stavio pola litre goveđe juhe (od dana prije) i u to stavio meso, pekao na 150 stupnjeva nekih 5h. Taman je tekućina isparila, kosti se odvajale a meso raspadalo. S tim mesom sam punio tortilje uz dodatak zelene salate, paradajza, ljubičastog luka, kiselih krastavaca i na to tartar umak.
A ovo u vezi vremena pripreme jela... Sve ovisi koliko si spretan u kuhinji i kakva pomagala imaš. Nekima za očistiti i narezati luk treba 5min dok nekome iskusnijem treba manje od minute. Također igra ulogu i organizacija vremena. Očistiš luk, pripremiš si dasku za rezanje, uzmeš tavicu, ubaciš ulje i staviš grijati, za vrijeme dok se ulje zagrije luk je narezan i ubaciš ga dinstati. Dok se luk pomalo dinsta guljačem riješiš mrkvu i narežeš na ploške/kockice, usput riješiš i papriku, tikvice, šampinjone ili nešto drugo po želji. Meso si npr. dan prije narežeš na kockice/trakice ili kak već trebaš i ostaviš marinirati tak da dok pripremaš ručak samo ga izvadiš ranije iz hladnjaka da se malo ugrije i dok treba ubaciš kamo trebaš... Dok ti se povrće dinsta usput opereš dasku, nož i ostalo što si zamazao... Naravno da do tog stadija ne možeš doći danas ako si jučer primio kuhaču u ruke ali s vremenom dobiješ osjećaj pa sve ide nekako lakše...
Potpisujem, organizacija posla/namirnica i razmišljanje unaprijed je vrlo bitno.
I ja radio pulled pork po gore linkanom receptu s lopaticom. Nešto mi se sviđa, nešto ne (malo mi preslatko), drugi put lako prilagodim.
Mesa ostalo pa će ići u tortilje sa svježim povrćem i umakom, tako uvijek riješavam viškove od preobilatih vikend nakuhavanja😀

Sent from my OnePlus using Tapatalk
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 14:37   #37614
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
jel u tih 30min dolazi i da vas netko nahrani dok ubijate oko nakon posla ili se to očekuje u produžetku?
Ne zaj ovaj napaceni radni narod
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 16:10   #37615
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Napacao carsko, ostavio preko noći, zarolao i stavio u mrežicu, pa 14 sati slow cookinga i 10 minuta roast da dobi malo hrskavosti izvana. Malo je reći da je bilo dobro, ni poslikat nisam stigao, ošlo odmah sve
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 19:37   #37616
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
ma jasno, ovdje je riječ samo o tome da ljudi vole banalizirati vrijeme pripreme hrane u stilu ma to ti je samo pola sata, a zapravo se radi o min 2 sata. nema konkretnog jela da je gotovo za pola sata.
slično kao kad pitaš nekoga koliko mu treba do posla pa kaže ma ja sam ti za 15 min do posla, a zapravo, kad uzmeš u obzir da mora doći do garaže, otvoriti garažu, ispeljati auto, dovest se do firme, sparkirati auto, došetati do ulaza, treba mu 40 min.
Nemoj dramit, treba ti još malo prakse, a smrznuto kinesko povrće za wok možeš izvadit navečer iz ledenice i ostavit u hladnjaku tako da ti zaista treba pola sata za spravljanje ručka.
Svi talijanski recepti s piletinom i pastom su zaista gotovi za pola sata.
Probaj pa javi prolazna vremena...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 12:18   #37617
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Odavno nisam uzea lipši komad mesa u lokalnog mesara, kupujmo Hrvatsko

rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 12:22   #37618
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Neko slučajno ima nekakve prporuke za Mostar, gdje otić žderat, mimo googla
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 14:47   #37619
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Meni je dobra pizza, ćevapi, palačinke bili u Niđe veze, blizu starog mosta
Al imas hrpu izbora pogotovo za ćevape/roštilj.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 18:52   #37620
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Aberdeen angus ribeye
320g, odležan 30 dana
Savršenstvo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na