Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2022., 15:58   #13591
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ljudovi ajde ovako, ja pak imam samo Net 200 bez ugovorne obveze, racun je 178, vidim iz proslih postova da se moze "prosirit" na Mozaik za istu cijenu i dobiti i TV, ima li to smisla posto se tv uopce ne gleda... ima li kakva sansa za nizu cijenu samo neta?
Ti upadaš u tu promociju koju kolege iznad citiraju jer bi proširio uslugu s novim uslugama.
Promocija je iduća (cjenik str. 32/33):
Citiraj:
Postojeći korisnici A1 fiksnih paketa i B.net paketa koji proširuju svoj paket na kombinaciju usluga Super/Turbo Internet + Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket + Flat FON mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu do najviše 170 kn
A sad kako doć do promocije, ne znam. Ostavi broj na stranicama pa nek te nazovu i vidi kaj će ti ponudit i pitaj za tu promociju.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 16:41   #13592
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Evo ja sam dobio informacije iz prve ruke sto se tice ove akcije za produzenje. (170kn)

Ta akcija vrijedi samo za prosirenje na veci paket, naprimjer sa duo paketa na trio paket (povecanje brzine na 1Gbps i dodavanje TV paketa se ne racuna kao prosirenje na veci paket btw)
Znaci ako vec imate bilo koji A1 Trio paket Internet+Tv+telefon onda se ova promocija ne moze dobiti.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2022., 17:37   #13593
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Naravno da su dužni dati popust ako je u cijeniku, i trebali bi definirati po kojim kirterijama daju makismalan popust od 170kn. Po toj logici mogu napisati da daju popust i DO 500 kuna pa ga nikom ne dati.Na kraju ispada da cijenu dobivas na milost ili nemilost osobe koja ti se javi na telefon.
Nisu, sve piše u tom cijeniku. Pročitajte točku 6.

''6 Konačan iznos i količina dodijeljenih pogodnosti u sklopu Posebne ponude određuju se na temelju statusa pojedinog korisnika koji se utvrđuje na temelju sljedećih kriterija: vrijeme provedeno u pretplatničkom odnosu s A1 , broj mjeseci do isteka obveznog trajanja trenutnog ugovora korisnika, redovitost u plaćanju računa, broj izdanih opomena, broj korištenih usluga (paketa te dodatnih TV, internet i telefonskih opcija), korištenje e-računa i/ili SEPA izravnog terećenja, mjesečna potrošnja, broj priključaka ili lokacija korištenja usluga te broj konvergentnih usluga u kućanstvu. ''
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 18:05   #13594
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ljudovi ajde ovako, ja pak imam samo Net 200 bez ugovorne obveze, racun je 178, vidim iz proslih postova da se moze "prosirit" na Mozaik za istu cijenu i dobiti i TV, ima li to smisla posto se tv uopce ne gleda... ima li kakva sansa za nizu cijenu samo neta?
Mene su zvali preko ljeta ako ću preći na gigabitni net, što sam odbio. Onda su mi ponudili net 200 za 10kn manje mjesečno uz produljenje ugovora na 24. mj i to sam prihvatio...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 11:10   #13595
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
informacije iz prvih ruku su samo odjebi koji u tom trenutku još imaju neke logike/smisla.
Garant ima puno ljudi koji su dobili tu akciju bez prosirenja paketa.
Kod A1 (a vjerojatno i kod svih drugih) apsolutno nitko ne zna tko sta placa i zasto, a to je počelo jos davno sa mobitelima na pretplatu.
Kao da svaki kupac u ducanu placa litru istog mlijeka po drugoj cijeni jer znate ovisi o tome koliko dugo tu kupuje, koji je dan u mjesecu, koji mu je broj cipele, kojeg si horoskopskog znaka itd.
Ne moze biti niti legalno. Sve se bazira na tome da ubiju moguću trzisnu konkurenciju i time stete korisniku.
Ako oni imaju raspon od 150 do 300kn ( u svojim isprepletenim cjenicima od 700 stranica ) za istu stvar kako ce itko tko razmislja o ulasku u taj biznis izracunati dal moze konkurirati ili ne.
To treba izregulirati ali ocito je lova ispod stola predobra.
Šaljite ih sve drzavnom inspektoru, što više ih se šalje više će ih koštati i prije će biti nekog pomaka.
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 11:40   #13596
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor petar0 Pregled postova
informacije iz prvih ruku su samo odjebi koji u tom trenutku još imaju neke logike/smisla.
Rekao bi je zato jer ljudi ne zadovoljavaju jasno propisan uvjet.

Citiraj:
Garant ima puno ljudi koji su dobili tu akciju bez prosirenja paketa.
Da, sve vrvi takvim korisnicima. Ne zadovoljavaš uvjete promocije ali evo vam popusti svejedno.

Citiraj:
Kod A1 (a vjerojatno i kod svih drugih) apsolutno nitko ne zna tko sta placa i zasto, a to je počelo jos davno sa mobitelima na pretplatu.
Na računu je jasno definirano što se plaća i koliko. Ako ne uspijevaš to odgonetnuti, jbg onda, ne znam što drugo.

Citiraj:
Kao da svaki kupac u ducanu placa litru istog mlijeka po drugoj cijeni jer znate ovisi o tome koliko dugo tu kupuje, koji je dan u mjesecu, koji mu je broj cipele, kojeg si horoskopskog znaka itd.
Pa ovo već i postoji. Ako imaš one +card ili ti kartice dućana nekolicina proizvoda zna biti dodatno snižena.

Citiraj:
Ne moze biti niti legalno. Sve se bazira na tome da ubiju moguću trzisnu konkurenciju i time stete korisniku.
Što točno ne može biti legalno? Ako smatraš da nešto nije legalno u poslovanju nekog od operatera tada pročitaj pravilnike i regulative od Hakoma te ako i dalje smatraš da nije legalno pošalji prijavu.

Citiraj:
Ako oni imaju raspon od 150 do 300kn ( u svojim isprepletenim cjenicima od 700 stranica ) za istu stvar kako ce itko tko razmislja o ulasku u taj biznis izracunati dal moze konkurirati ili ne.
Cjenik zapravo nije isprepleten već ima svoj redoslijed i jasno se čita. Podijeljen je po kategorijama (fiksna, mobilna) i svaka ima podkategorije. Cjenici su poveći (A1 ima 112 str) jer svaka stavka mora biti opisana i definirana, a imaš business i residential korisnike pa se već tako dupla.

Citiraj:
To treba izregulirati ali ocito je lova ispod stola predobra.
Hakom?

Citiraj:
Šaljite ih sve drzavnom inspektoru, što više ih se šalje više će ih koštati i prije će biti nekog pomaka.
Što je u ovom slučaju za inspektorat? To da korisnici koji ne zadovoljavaju uvjete ne mogu dobiti promociju? lol


Puno tog si natrkeljao, a zapravo ništa smisleno ni korisnog. Trebaš se bolje upoznati s tematikom, a ne samo s onim rekla-kazala iz birtije.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 15:25   #13597
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Rekao bi je zato jer ljudi ne zadovoljavaju jasno propisan uvjet.



Da, sve vrvi takvim korisnicima. Ne zadovoljavaš uvjete promocije ali evo vam popusti svejedno.
A1 nema jasno propisani uvjet za dobivanje popusta.

Ja imam Trio za 199kn (Super internet 200Mbps, Filmski + telefon)
Ja bi proširio paket za Turbo internet+ Filmski + Telefon, nigdje nisu definirali što znači "proširenje usluga".

Tj točka
Postojeći korisnici A1 fiksnih paketa i B.net paketa koji proširuju svoj paket na kombinaciju usluga
Super/Turbo Internet + Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket + Flat FON mogu ostvariti popuste na
mjesečnu naknadu do najviše 170 kn


No čak ajde, ako gledamo točku

Postojeći korisnici A1 fiksnih Trio paketa i B.net 3D paketa za ugovaranje kombinacije Super/Turbo
Internet + Obiteljski/Sportski/Filmski TV paket + Flat FON mogu ostvariti popuste na mjesečnu naknadu
do najviše 100 kn.


Ja spadam u ovu skupinu, pa mi na telefon nije htio dati više od -70kn/mj a zvala me služba za zadržavanje.

Čak bi možda pristao i na -100kn/mj jer definitivno spadam u tu

Ja sam mu točno citirao službeni cjenik, gdje čitam i da mi obrazloži zašto ne mogu dobiti navedenu cijenu pa je samo rekao "ne može".

Njihov temelj se bazira na točki 6
Konačan iznos i količina dodijeljenih pogodnosti u sklopu Posebne ponude određuju se na temelju statusa
pojedinog korisnika koji se utvrđuje na temelju sljedećih kriterija: vrijeme provedeno u pretplatničkom odnosu
s A1 , broj mjeseci do isteka obveznog trajanja trenutnog ugovora korisnika, redovitost u plaćanju računa,
broj izdanih opomena, broj korištenih usluga (paketa te dodatnih TV, internet i telefonskih opcija), korištenje
e-računa i/ili SEPA izravnog terećenja, mjesečna potrošnja, broj priključaka ili lokacija korištenja usluga te
broj konvergentnih usluga u kućanstvu.


Koji oni terete na svoj način, koji nije nimalo jasan, jer netko tko je duže ili kraće dobiva jednak ili manji popust.
Da imaju jasno navedeno -10kn/mj za svaku godinu ili slično, a ne sadašnje stanje.
Budući da nigdje nije navedeno točan uvjet, a nije ni napisano da ne mogu dobiti tu cijenu, pozivajući se na točku cjenika trebao bi dobiti Trio za -100kn/mj bez problema, ali mi ga ne žele dati niti obrazložiti zašto ne.

Moj cilj je dobiti Trio sa Super internetom 1Gbit (309kn redovna) za -100kn popust po cjeniku i -20kn Mozaik grupni popust (što su drugi Uvjeti korištenja i promocija) uz bon 500kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 15:56   #13598
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Pa stvari jesu mutne jer oni i žele da budu takve, piše može a ne mora .... sve se svodi na deri raju max (a me min) i šalji lovu u AT / DE.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 16:15   #13599
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Ma taj A1 cjenik je tako glupo napisan i namjerno je sve nejasno i tajnovito. Ne razumijem kao je uopce legalno. Drzava previse dopusta telekomima da guze građane, zamisli da ovakve cjenike imaju druge industrije.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 17:31   #13600
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Naručio maloprije preko weba, iako sam prethodno zvao.

Uglavnom, kaže lik da ako se premišljam, da ne razmišljam dugo, da je svaki drugi poziv zbog plejke i da će do ponedjeljka vjerojatno biti lager gotov.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2022., 19:00   #13601
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Pupo što si ugovorio i po kojoj cijeni?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 20:09   #13602
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naručio maloprije preko weba, iako sam prethodno zvao.

Uglavnom, kaže lik da ako se premišljam, da ne razmišljam dugo, da je svaki drugi poziv zbog plejke i da će do ponedjeljka vjerojatno biti lager gotov.

A1 u opaku ofanzivu na HT krenuo s tom plejkom


@Ag - a jbg, to je sad druga promocija u igri. Tu je ključna riječ "do". Sretno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 22:05   #13603
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Pupo što si ugovorio i po kojoj cijeni?
Ma ništa Nisam uspio dobiti ni onih 10kn preko weba. Jednostavno nema te opcije više, a juče kad sam klikao bilo je.


Što se tiče muller/konzum bona, to je samo za one koji imaju više usluga (ja imam samo čisti gigabit net). Da to dobijem, morao bi ugovoriti neku pretplatu za mob a nemam ni jedan svoj broj, pa mi to ne odgovara.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 19:03   #13604
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Jesu vam poslali plejku?
Od produljenja ni traga ni glasa više od njih
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 19:04   #13605
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jesu vam poslali plejku?
Od produljenja ni traga ni glasa više od njih
Prijatelj dobio još nekidan

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 21:03   #13606
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jesu vam poslali plejku?
Od produljenja ni traga ni glasa više od njih
Frend isto dobio prošli petak. Naručio je vikend prije.


EDIT:

Naručio prošlu subotu, došla danas, odnosno juče sam dobio papirić, nismo bili doma.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 03.12.2022. u 13:59.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 16:08   #13607
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Uspio sam se izboriti s A1 nakon faze pregovora, dobio sam -100kn mj popusta na Trio.

Nudili su mi 174kn/mj za 200Mbps TRIO+cam
ili za 204kn/mj 1Gbit Trio (uključen CAM)

Uzeo sam za tih 30kn više 1Gbit brzinu


-20KN mozaik popust





Čini mi se sve ok, rekli su mi da mi ne mogu dati Konzum bon od 500kn na ovo, već ili tablet za 174kn ili neki Samsung 50" tv za 1800kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 16:23   #13608
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Cam je 15 kuna mjesečno.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 16:42   #13609
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Da, cam je 15kn.
160kn bi bilo da sam zadržao 200MBps 3D/Trio+15kn cam
190kn je uz brzinu 1000Mbps Trio+15kn cam
Kada već imam mogućnost imati 1Gbit, iako je dosta skuplji
Do sada sam isto plaćao samo 200Mbps

Koji router je najbolji uz 1Gbit?
Fritz ili Tehnicolor?

Nadam se da mogu zadržati starog Kaona radi sučelja
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 03.12.2022. u 20:53.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 23:46   #13610
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Meni je Tehnicolor odličan. Full brzina, stabilan, nema restarta, crne je boje kao Ubee, stoji uspravno i ne svijetli kao bžično drvce. Ako si imao Ubee-a, ako ti dođe Thenicolor, skoro su isti. Tehnicolor je malo deblji. Fritz je bijelo-crvene boje i polegnut je, a i ovdje se pisalo da je preosjetljiv i da je bilo problema snjim. Možeš zadržati Kaona ( ja sam zadržao čak i prastarog Albisa).
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 01:38   #13611
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Molim izbrisat, stavio sam u drugi thread.

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 04.12.2022. u 15:05. Razlog: premjestio
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:25   #13612
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Optika A1 uvedena u 9.mj,
početno bilo prvih par dana nekih problema, pucalo ko ludo svako malo,
nakon toga naprasno prestalo i dva i pol mjeseca u kontinuitetu niti jednom da bi išta bilo,
no evo zadnja dva tjedna veza puca tu i tamo i moram router ugasit i upalit da proradi. Zašto se to događa najedamput?

A1 optika je u ovoj temi,... ova tema je za kabel.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:58   #13613
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Uspio sam se izboriti s A1 nakon faze pregovora, dobio sam -100kn mj popusta ovo, već ili tablet za 174kn ili neki Samsung 50" tv za 1800kn.
Kako to da su popustili. Da li si spominjalo hakom ili su sami od sebe odustali?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 09:58   #13614
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je Tehnicolor odličan. Full brzina, stabilan, nema restarta, crne je boje kao Ubee, stoji uspravno i ne svijetli kao bžično drvce. Ako si imao Ubee-a, ako ti dođe Thenicolor, skoro su isti. Tehnicolor je malo deblji. Fritz je bijelo-crvene boje i polegnut je, a i ovdje se pisalo da je preosjetljiv i da je bilo problema snjim. Možeš zadržati Kaona ( ja sam zadržao čak i prastarog Albisa).
Meni fritz radi stabilno, sad nekidan mi se zbriko nakon x mjeseci. A lampice se mogu ugasiti cini mi se.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 10:33   #13615
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je Tehnicolor odličan. Full brzina, stabilan, nema restarta, crne je boje kao Ubee, stoji uspravno i ne svijetli kao bžično drvce. Ako si imao Ubee-a, ako ti dođe Thenicolor, skoro su isti. Tehnicolor je malo deblji. Fritz je bijelo-crvene boje i polegnut je, a i ovdje se pisalo da je preosjetljiv i da je bilo problema snjim. Možeš zadržati Kaona ( ja sam zadržao čak i prastarog Albisa).
Imaš li pristup A1 Xplore?

https://go.a1xploretv.hr/login

Ja imam stari Kaon pa imam samo pristup na "Tv za van".
Ja bi htio stari Kaon ali novu aplikaciju, za drugi TV/smartphone.

Trenutno imam Fritza 6490.

Cijenu sam dobio jer sam citirao cjenik i uz malo pregovora.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 11:28   #13616
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Imaš li pristup A1 Xplore?
Ne znam. Nisam ga nikad koristio.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 09:20   #13617
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Od danas i ja na 1Gbitu



Je normalno da imam samo 950Mbps?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 09:26   #13618
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
je.....meni ide 950-975
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 15:33   #13619
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Od danas i ja na 1Gbit
Je normalno da imam samo 950Mbps?
''samo'' . Je oko 950 je i meni. Probaj sa ovim HT-ovim speed testom. Njega vole i tehničari od A1, jer nema nikakvih dodataka po sebi.
http://speedtest.ht.hr/

Koji si router dobio?
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 17:24   #13620
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Dobio sam Tehnicolor CGA4236TCH1 i novi Kaon za tv. Nisam mogao zadržati stari Kaon.
Kao Fritzbox više ne dijele, samo Tehnicolor sada ide za 1Gbit.

Sam router ima dosta dobar WiFI, preko 800Mbps većinom dobivam na mobitelu, samo 948MBps na kompu





Međutim, postavke su mu očajne, samo se praktički može Wifi mijenjati.
Nema opciju spajanja hard diska za sharing, nema glasovne poruke na telefonu, hrpa opcija koja postoji na Fritzu nema ovdje.

Usčelju se pristupa na
https://192.168.0.1/

S time da forsira https a nema valjani certifikat, pa mi ne pamti lozinku i mora se 3x stisnuti prije otvaranja.

Korisničko ime je user a lozinka na poleđini routera.
Svaki izbornik otvara cca 10-20 sekundi

Nigdje nisam našao opciju reconnect da dobijem novi IP, što postoji na Fritzu

__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 09.12.2022. u 17:29.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na