Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2023., 17:26   #31
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
jeli tebi poznato da je agencija za kartele ikad reagirala ?
Je, 2011. je AZTN istraživao telekome, ne sjećam se ishoda.

Kartel uvijek možeš ovdje prijavit: https://www.aztn.hr/kartel/prijava-kartela/


edit- a nije bio utvrđen, našao članak o ishodu
https://www.poslovni.hr/hrvatska/azt...kajnike-225571
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 18:28   #32
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
ja imam 5 mobilnih tarifa i mobitel kod a1 i meni je opet ovo savrsena prilika da se maknem sa ugovora, iptv imam putem druge usluge tako da meni mogu samo dudlat veslo.
Pokrenuo zahtjev za raskidom svih brojeva pa ce zvat unutar 5 dana da se dogovorimo oko nove niže cijene koja je definirana u cjeniku.
Ažurirali su cjenik tako da se mogu ostvariti popusti i dodatnih gb.
Čitat odjeljak promocije.
Iznos i gb ovise o usluzi koju imaš.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 23:40   #33
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Dokaz da HAKOM ne služi ničemu.



Ovo je doslovno kršenje zakona. Dogovaranje cijena među konkurencijom.
Hakom i ostale agencije ne služe ničemu osim za zaposljavanje rodijaka i netijaka iz vladajućih stranaka.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 08:05   #34
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Dokaz da HAKOM ne služi ničemu.
Ne slažem se. Nebi sada imao pravo na raskid da nije HAKOM-a ili bi još uvijek plačao potrošnju cijeli mjesec, a ne po danima, itd. Misliš da bi Telekomi sami to ponudili? Kako da ne !!!
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 08:44   #35
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja u jednu ruku kužim A1 i ostale da dižu cijene, vrijednost novca sada i za 2 godine neće biti ista, a trebaju oni živjeti, investirati i razvijati opremu.

Imam dosta usluga kod A1 i finih popusta, pa ja bih svima preporučio da raskinu ugovor i podnesu zahtjev za prelazak na drugog operatera, tada će te dobiti poziv od A1 službe i možete dogovoriti bolje uvjete nego što ste do sada imali.

Ja npr. savršenu plaćam 105 kn mjesečno i uz to sam dobio Samsung A12 ili tako neki bazni model za 9 kn jednokratno bez mjesečnih rata.

Okupite cijelu obitelj u jedan mozaik i fino se da skresati cijena.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 08:59   #36
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ja konkretno nisam ništa uspio kod njih iskamčit, jer nema konkurencije, samo coax.
E pa neki dan sam skupio potpise sustanara za Rune. Pa nek si mami dižu cijenu. Kad šišnem raskid mogu zvat kolko hoće.
A što se inflacije tiče, i poslodavci bi trebali ugraditi praćenje inflacije u plaće.
A povišice su onda zasebna priča. Tek kad to budemo imali u ovoj prčiji možemo razgovarat da je porast cijena radi inflacije fer i OK.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 11:36   #37
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
@tskarda, kako si došao do savršene za 105 kuna?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 17:39   #38
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Rune može biti samo skuplji od A1
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 19:13   #39
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Zvao tip danas te nudi 20kn manje po broju al uz ugovor na 24mj. Reko mu da gasi ugovornu obvezu gdje imam mob i da cu odlucit uskoro dali zelim ugasit sve kod njih i preci dalje.
Mozda zovu opet kad dobiju zahtjev za prijenos svih brojeva.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 19:48   #40
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne slažem se. Nebi sada imao pravo na raskid da nije HAKOM-a ili bi još uvijek plačao potrošnju cijeli mjesec, a ne po danima, itd. Misliš da bi Telekomi sami to ponudili? Kako da ne !!!
Pa i ne baš. Republika Hrvatska, kao članica EU, mora poštivati direktive koje EU donosi. Recimo, besplatan roaming u EU nisu donijeli naši operateri dobrovoljno, to je donijela EU. Također, raskid ugovora ugovorenog na daljinu u roku 14 dana—isto EU.

Nemam nikakve sumnje i da je ovo za raskid po izmjenu uvjeta isto maslo EU. Da nema EU, mi ozbiljno ovdje ne bi imali nikakva prava. HAKOM je tu da ide na ruku operaterima, ne korisnicima. Rijetko su ikada kaznili operatere radi individualnog korisnika, uvijek se išlo u smjeru da ih se ne kažnjava nego su im rekli "ajde zanemarite tog korisnika da ne bude drama" i tako se riješavali problemi. Kažnjavali su ih samo za nepravedne prakse, ali i to samo kada bi primili ogroman broj prijava korisnika.
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja u jednu ruku kužim A1 i ostale da dižu cijene, vrijednost novca sada i za 2 godine neće biti ista, a trebaju oni živjeti, investirati i razvijati opremu.

Imam dosta usluga kod A1 i finih popusta, pa ja bih svima preporučio da raskinu ugovor i podnesu zahtjev za prelazak na drugog operatera, tada će te dobiti poziv od A1 službe i možete dogovoriti bolje uvjete nego što ste do sada imali.

Ja npr. savršenu plaćam 105 kn mjesečno i uz to sam dobio Samsung A12 ili tako neki bazni model za 9 kn jednokratno bez mjesečnih rata.

Okupite cijelu obitelj u jedan mozaik i fino se da skresati cijena.
A1 je u zadnjih 6 mjeseci dizao cijenu usluge 4 puta. Mislim da su samo tri puta dizali cijenu neke tam tarife na bonove (slali SMS poruke korisnicima). Ne znam o kojoj se točno tarifi radi jer nisam korisnik, ali toliko puta cijenu nije dizao ni HT niti Telemach, a nije baš da ni oni nemaju nikakve troškove. Prije toga je A1 dizao za 20 kn svim korisnicima fiksnih usluga. Meni se čini da A1 ide u smjeru da budu tek toliko jeftiniji, da se bar neka razlika vidi između HT-a i njih. Prije je razlika u cijeni bila poveća, sad se polako već smanjuje do pitanja isplativosti prelaska kod konkurencije. Telemach nije ništa bolji, oni su poskupili fiksnu uslugu sa 169 kn na 195 kn, pa mi se praktički više ni ne isplati preć na njih. Ali bili su fer i pošteni i svima koji su prešli i vezali se ugovornom obvezom ostavili tu cijenu od 169 kn. Eventualno ako sad A1 ponovno digne cijenu fiksne usluge, napravit ću prijelaz jer nemam ugovorne obveze, pa sam slobodan otić.

Što se tiče ove tvoje metode za dobivanje popusta, ne radi svaki put, već provjereno. Kolegica iz A1 prebacivala broj u Bonbon, nisu je zvali uopće, a dugogodišnji korisnik bila. Jedan kolega isto, nitko ga nije zvao da mu ponudi jeftinije. To samo pojedine korisnike zovu, vjerojatno one koji su imali puno toga ugovorenog. Onaj tko je imao samo internet i telefon, ili samo mobitel može zaboravit na ikakav poziv.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 20:20   #41
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
To samo pojedine korisnike zovu, vjerojatno one koji su imali puno toga ugovorenog. Onaj tko je imao samo internet i telefon, ili samo mobitel može zaboravit na ikakav poziv.
Ovo nije istina. Trebaju zvati sve, ali možda se nekom agentu nije radilo ili im je prevelika gužva bila pa nisu nazvali. Sors: bivši zaposlenik a1
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 21:09   #42
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ja uopće ne razumijem o čemu vi ljudi pričate, na dnevniku kažu da nema inflacije, pa tko je tu lud
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 04:05   #43
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,569
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pa i ne baš. Republika Hrvatska, kao članica EU, mora poštivati direktive koje EU donosi. Recimo, besplatan roaming u EU nisu donijeli naši operateri dobrovoljno, to je donijela EU. Također, raskid ugovora ugovorenog na daljinu u roku 14 dana—isto EU.

Nemam nikakve sumnje i da je ovo za raskid po izmjenu uvjeta isto maslo EU. Da nema EU, mi ozbiljno ovdje ne bi imali nikakva prava. HAKOM je tu da ide na ruku operaterima, ne korisnicima. Rijetko su ikada kaznili operatere radi individualnog korisnika, uvijek se išlo u smjeru da ih se ne kažnjava nego su im rekli "ajde zanemarite tog korisnika da ne bude drama" i tako se riješavali problemi. Kažnjavali su ih samo za nepravedne prakse, ali i to samo kada bi primili ogroman broj prijava korisnika.

A1 je u zadnjih 6 mjeseci dizao cijenu usluge 4 puta. Mislim da su samo tri puta dizali cijenu neke tam tarife na bonove (slali SMS poruke korisnicima). Ne znam o kojoj se točno tarifi radi jer nisam korisnik, ali toliko puta cijenu nije dizao ni HT niti Telemach, a nije baš da ni oni nemaju nikakve troškove. Prije toga je A1 dizao za 20 kn svim korisnicima fiksnih usluga. Meni se čini da A1 ide u smjeru da budu tek toliko jeftiniji, da se bar neka razlika vidi između HT-a i njih. Prije je razlika u cijeni bila poveća, sad se polako već smanjuje do pitanja isplativosti prelaska kod konkurencije. Telemach nije ništa bolji, oni su poskupili fiksnu uslugu sa 169 kn na 195 kn, pa mi se praktički više ni ne isplati preć na njih. Ali bili su fer i pošteni i svima koji su prešli i vezali se ugovornom obvezom ostavili tu cijenu od 169 kn. Eventualno ako sad A1 ponovno digne cijenu fiksne usluge, napravit ću prijelaz jer nemam ugovorne obveze, pa sam slobodan otić.

Što se tiče ove tvoje metode za dobivanje popusta, ne radi svaki put, već provjereno. Kolegica iz A1 prebacivala broj u Bonbon, nisu je zvali uopće, a dugogodišnji korisnik bila. Jedan kolega isto, nitko ga nije zvao da mu ponudi jeftinije. To samo pojedine korisnike zovu, vjerojatno one koji su imali puno toga ugovorenog. Onaj tko je imao samo internet i telefon, ili samo mobitel može zaboravit na ikakav poziv.
kod ovog prvog ti je osnovni problem neaktivnost HAKOMA odnosno države oko donošenja okvira poslovanja(kvalitetu usluge i opreme) način za povečanje cijena itd. ovako kako je danas da svaki operater donosi svoje uvjete poslovanja a hakom samo potvrđuje ,uvjek je na štetu korisnika,a u praksi to ti izgleda ovako t-com nešto promjeni i svi prate ,a s druge strane t-com ima političku podršku iz njemačke pa da i vlada želi nebi mogla,uglavno iz godinu u godinu se pokazuje da je prodaja HT-a bila katastrofalna greška.

kod ovog drugog trebaš uzet u obzir da ako svi operateri u približno isto vrijeme povise cijene za 10% povečanje neče biti svigdje isto -mada treba tu gledati koliko su kod koga pune cijene ,jer trenutno smo kod svih na nekakvim akcijama,pa će se razlika u cijenama povečavat primjer
-optika t-com tv+ hbo + telefon +1gb = 335kn + 33,5kn(10%) = 368,5kn v.s. a1 ista gotovo u program ista usluga optika preko t-com infre+ televizija+ filmski paket + telefon + brzina 1gb= 279kn + 27,9kn(10%)=306,9kn
znaći prije poskupljenja razlika u cijeni je bila 335 - 279 kn=56kn
poslje poskupljenja će biti 368,5 - 306,9= 61,6 kn,
tako da će a1 u cijeloj prići,mada će se ponašat jednako neugodno kao t-com nakraju povečat razliku za 5,6kn u svoju korist,

pouka priće oni koji su na t-comu optici i imaju mogučnost preći na a1 optiku preko t-com infre trebali bi to u sljedeća dva mjeseca iskoristiti jer tehnički se jedino mjenja router-istina router je nešto slabiji po opcijama ali sve ostalo je isto a finacijski profitiramo i još više čemo mislim nije neka utjeha ali ipak,
to je po meni valjda jedini način da se pokaže koliko smo razočarani ovim odlukama,a i ta klauzula bar meni govori da će svi poskupljivati možda ne u isto vrijeme ali u toku svake godine baš svi,jer ni "male" operatere neće ništa spriječavat da dižu cijene u istom postotku,mada uopće ne sumljam da ugovor t-coma i
a1 o korištenju infrastrukture nije sigurno na štetu t-com-a pa vjerojatno i prelasci svih nebi okrznuli dobit t-coma ,ali ipak...
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 12.01.2023. u 04:31.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 08:14   #44
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nema riječi ni o kakvom dogovoru. Jednostavno se mogu pozvati na službene podatke o inflaciji i podić cijene shodno tome. Jesu se prodavači stanova dogovorili da će svi podić cijenu kvadrata za 30% u godinu dana, možda da hakom nešto oko toga napravi.

Ne znam čemu takva strka iskreno, te internet tv pizdarije možete imati i bez da potpisujete ugovore na 24 mjeseca, tak da prekinete kad god želite. Ako vas zove teta iz telekoma i ponudi ugovor na 24 mjeseca za 5 kuna popusta mjesečno a vi to prihvatite....onda preuzmite rizik koji uz to ide.
Nisu se dogovarali a slučajno svi u istom trenutku traze odrijesene ruke za poskupljenje.

Da se nisu dogovorili barem jedan veci bi izostao i pobrao korisnike dobrim marketingom
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 08:14   #45
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Skalar, 335kn ili 339 nisam siguran je trio 1gbps, mesh, premium ruter, dodatni maxtv, max sport plus, hbo i prosireni te maxtv to go i oni nova i rtl paketi svaki po 3kn

A1 mi je nepovoljniji, 48 eura sada žele za identičnu uslugu a glavna razlika je dodatni prijemnik koji kod njih košta 5eura a kod hta 1.33

Po mojim računicama cijena na dvogodišnjoj bazi je 50 eura jeftinija na a1. Evo uzeo tablet u ht za 20e jednokratno i prodao ga za 100.. pa sam i to anulirao
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 08:58   #46
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Evo dobio pismo od Bonbona u kojem pišu da uvode indexnu klauzulu. Ono što mene zanima da li je ta indexna klauzula zakonita? Je li uvedena u drugim zemljama EU?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 09:11   #47
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Nije, zabranjeno je dizat cijene telekomima. Svi ostali mogu i nitko ih ništa ne pita kad dignu cijene 100%, ali telekomi ne smiju.
Vjerojatno je problem u tome da su telekomi jedini koji su obavijestili ljude da cijene idu gore, trebali su podić i šutit kao svi ostali i nitko ne bi radio probleme lol
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 09:12   #48
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Evo dobio pismo od Bonbona u kojem pišu da uvode indexnu klauzulu. Ono što mene zanima da li je ta indexna klauzula zakonita? Je li uvedena u drugim zemljama EU?
Ima u Austriji, Belgiji, Mađarskoj.
Evo npr. iz uvjeta austrijskog A1, točka 6
https://www.a1.group/en/meta/terms-of-use

No koliko vidim ipak se ne radi o max 10% nego da ne smije biti veća od godišnje stope inflacije.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 07:06   #49
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,569
negdje sam danas čitao da a1 i telemach imaju dozvolu koju su zatražili do 12% a t-com do 10% godišnje,s time da zadržavaju pravo da idu ispod tih postotaka ,jedino je sigurno
da je tih 12 i 10 sigurni max. povečanje,mada ako čitaš sa razumjevanjem bar u a1 tamo piše da zadžavaju pravo mjenjanja te klauzule i ako se to desi da će nam opet dati 30 dana za raskid ugovora,
znači nije sigurno da će biti samo jedno povečanje godišnje u idučim godinama,ako im je taj tekst dozvolio hakom onda to znaći da ga ubuduće nemoraju ni pitati za povečanje postotka.

p.s.zvao sam ih jer su mi mozaik popust isključili , do 12% je potvrdila ,uz riječi da može biti i manje.
zvao sam sad i telemach kaže da još ništa nije odlučeno dali će i ako koliko će objaviti, za do 12% imaju dozvolu
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 13.01.2023. u 08:57.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 09:05   #50
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Čudi me da nema uopće govora o tome u medijima, 10 i 12% to su veliki postotci. Sviđa mi se ovo kao u Austriji da povećanje ne smije biti veće od godišnje stope inflacije, pravednije je.
Treba se izvršitii pritisak na HAKOM kako bi se ova klauzula dovela u red.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 10:03   #51
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Da li je netko zatražio raskid ugovora a da ima uređaj koji se otplaćuje na rate uz UO? Imam uslugu neta samo plus uređaj koji ima još godinu dana otplate pa me zanima ako raskinem da li trebam odmah otplatiti uređaj ili imam mogućnost povrata uređaja.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 10:20   #52
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Incre_Dible Pregled postova
Da li je netko zatražio raskid ugovora a da ima uređaj koji se otplaćuje na rate uz UO? Imam uslugu neta samo plus uređaj koji ima još godinu dana otplate pa me zanima ako raskinem da li trebam odmah otplatiti uređaj ili imam mogućnost povrata uređaja.
Placas uredaj odjednom ili nastavljas placat na rate prema otplatnom planu.


A1 i tele su do stavili max 12% na godisnjoj bazi i ne smiju prelazit vise od postotka od onoga sto kaze agencija.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 10:45   #53
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Incre_Dible Pregled postova
Da li je netko zatražio raskid ugovora a da ima uređaj koji se otplaćuje na rate uz UO? Imam uslugu neta samo plus uređaj koji ima još godinu dana otplate pa me zanima ako raskinem da li trebam odmah otplatiti uređaj ili imam mogućnost povrata uređaja.

I mene je zanimalo pa sam im poslao poruku na facebooku. Ovo sam dobio kao odgovor


Citiraj:
prilikom raskida ugovora, preostale rate uređaja obračunavaju se na posljednjem računu. Darka
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 11:29   #54
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,569
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Placas uredaj odjednom ili nastavljas placat na rate prema otplatnom planu.


A1 i tele su do stavili max 12% na godisnjoj bazi i ne smiju prelazit vise od postotka od onoga sto kaze agencija.
tele još nije odlučilo dali će i koliko aktivirati klauzulu ,tako mi je bar rekla
do 12% im je odobreno ,a o njima ovisi kolko će staviti,bit će da čekaju reaciju tržišta na objave t-coma i a1
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 11:45   #55
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
I mene je zanimalo pa sam im poslao poruku na facebooku. Ovo sam dobio kao odgovor
Namjerno šire dezinformacije pa ih zamoli da provjere svoje uvjete o korištenju opcije uređaj, stavka 9.

https://telemach.hr/podrska/dokumenti

https://cdn.telemach.hr/public/uploa...Y1Mzg2MzExNC4w

Kako je ovdje došlo do nepovoljne situacije za nas kao potrošača primjenjuje se članak 42, stavka 7 zakona o elektroničkim komunikacijama
https://www.zakon.hr/z/182/Zakon-o-e...komunikacijama
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 12:13   #56
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
I mene je zanimalo pa sam im poslao poruku na facebooku. Ovo sam dobio kao odgovor
ja sam od szk a1 decididirano dobio odgovor da nastavljam placanje na rate, a tako sam naglasio u mailu kojim trazim raskid ugovora. iako je njima bolje i lakse da platis odjednom pa to vjerovatno i potenciraju
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 13:07   #57
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
ja sam od szk a1 decididirano dobio odgovor da nastavljam placanje na rate, a tako sam naglasio u mailu kojim trazim raskid ugovora. iako je njima bolje i lakse da platis odjednom pa to vjerovatno i potenciraju
Jeste već počeli sa zahtjevima za raskid? Nešto se bilo pričalo tek kad krenu rate?

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 15:22   #58
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Oleg je izjavio da pregovaraju sa teleoperaterima i da cijene neće narasti 10%. Živi bili pa vidjeli.

https://net.hr/danas/hrvatska/filipo...1-3ab8d9806a8e
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 15:32   #59
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Oleg je izjavio da pregovaraju sa teleoperaterima i da cijene neće narasti 10%. Živi bili pa vidjeli.

https://net.hr/danas/hrvatska/filipo...1-3ab8d9806a8e
Meni zapravo nebitno, jer cijene će biti kolike će biti. Nego bih iskoristio ovaj manevar da se riješim pretplate, tako da mogu opet pecat plejku na akciji, ili nekog drugog operatera.
Baš sam danas vidio da razvlače optiku u ulici mojoj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 15:32   #60
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Nece danas/sutra ali njima je bitno da to ugrade u ugovor pa mogu poslije podic kad god pozele
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na