Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2022., 13:48   #3481
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Naranvo, kako kolege kazu treba vidjeti koja je inace brzina na tornju/lokaciji ali to se moze probati i mobitelom koji je na istom operateru (A1 u ovom slucaju). Ako neki bolji CAT19-20 mob postize vece brzine onda je to to i bolji router ce postici bolje brzine.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:38   #3482
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ekipa jel ikako moguće dobiti 5G Homebox ukoliko adresa nije na popisu kada se vrši provjera na web stranicama od A1?

Trenutno je na toj lokaciji aktiviran 4G Homebox i koristi se već godinama, ali testirali smo 5G na istoj lokaciji i dobili smo veće brzine i manji ping.
Kada sam napravio provjeru na web-u ispada da je adresa nepostojeća i nema mogućnost nikakve mobilne usluge O.o
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 15:07   #3483
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ekipa jel ikako moguće dobiti 5G Homebox ukoliko adresa nije na popisu kada se vrši provjera na web stranicama od A1?

Trenutno je na toj lokaciji aktiviran 4G Homebox i koristi se već godinama, ali testirali smo 5G na istoj lokaciji i dobili smo veće brzine i manji ping.
Kada sam napravio provjeru na web-u ispada da je adresa nepostojeća i nema mogućnost nikakve mobilne usluge O.o
Ne gledaju samo kakav je signal za određenu lokaciju gledaju i koliko je korisnika na toj mikrolokaciji koji se spajaju na određen toranj ako su sve kvote ispunjene ne možeš dobiti ni običan 4G Homebox. Na taj način su se donekle zaštitili od preopterećenja bazne korisnicima.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 21:55   #3484
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Ne gledaju samo kakav je signal za određenu lokaciju gledaju i koliko je korisnika na toj mikrolokaciji koji se spajaju na određen toranj ako su sve kvote ispunjene ne možeš dobiti ni običan 4G Homebox. Na taj način su se donekle zaštitili od preopterećenja bazne korisnicima.

Ma nisu nikakve kvote ni ista drugo u pitanju jer par kucnih brojeva dalje tj blize tornju je moguce dobiti sve 3 usluge od A1 - 5G Homebox, 5G internet i 4G Homebox i svi se spajaju na isti toranj u centru.

Kao sto sam spomenuo ranije, na toj lokaciji se trenutno koristi 4G Homebox, vec godinama, uzet je kada nisu nikakve adrese ispitivali ni ista - dosli u A1 centar i uzeli uslugu i router. A od tada se politika promjenila i govore da “usluga nije dostupna na toj adresi”, a mi bi to zamjenili samo 5G Homeboxom posto smo testirali u par navrata sa mob i brzine su vece, a ping manji nego na 4G.

Znaci no way da se ikako zaobidje ta pi$darija i 4G Homebox zamjeni za 5G Homebox uslugu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 08:48   #3485
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
U poslovnicu i upisu drugu adresu gdije ce se koristiti 5g. Racun ide na tebe na tvoju adresu.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 10:52   #3486
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
Ja sam zamjenio 4G sa 5G autdor na jedvite jade, nisu htjeli. Iako ga imaju svi susjedi nas 5 korisnika. Nema neke brzine, oko 100 mbps, puno mi znači 1T prometa, ljeti bi turisti u apartmanima i vraga potrošili. Dodao sam ap ruter u srednji apartman i svi cuclamo.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 06.01.2023. u 11:03.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 22:03   #3487
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ok, ako uspijem iskemijati da prebace 4G na 5G Homebox, da li netko zna da li se ZTE MC7010 moze iskonfigurirati kao FWA sa dodatnim unutarnjim routerom zbog telefona?

Znaci usluga bi bila 5G Homebox sa mojom opremom (vanjska + unutarnja jedinica) jer mi se cini da se ide narucivati FWA usluga od A1 da je to nemoguca misija posto tehnicar izlazi van na montazu 😅


Sent from my iPhone using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 11:40   #3488
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ok, ako uspijem iskemijati da prebace 4G na 5G Homebox, da li netko zna da li se ZTE MC7010 moze iskonfigurirati kao FWA sa dodatnim unutarnjim routerom zbog telefona?

Znaci usluga bi bila 5G Homebox sa mojom opremom (vanjska + unutarnja jedinica) jer mi se cini da se ide narucivati FWA usluga od A1 da je to nemoguca misija posto tehnicar izlazi van na montazu 😅


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što se tiče telefona dali bi radilo sa 7010 nisam testirao ali mislim da unutarnja jedinica je ta koja je glavna da može odraditi telefon pogledaj karakteristike Fritz!Box 7530 unutarnje jedinice od A1. E sad ovo drugo ti bi stavio svoju opremu i zadržao uslugu 5G Homebox time ništa ne dobivaš a njihova oprema bi ti stajala u kutiji neiskorištena.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 12:31   #3489
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Što se tiče telefona dali bi radilo sa 7010 nisam testirao ali mislim da unutarnja jedinica je ta koja je glavna da može odraditi telefon pogledaj karakteristike Fritz!Box 7530 unutarnje jedinice od A1. E sad ovo drugo ti bi stavio svoju opremu i zadržao uslugu 5G Homebox time ništa ne dobivaš a njihova oprema bi ti stajala u kutiji neiskorištena.
Koja njihova oprema? Uzeo bih samo SIM karticu sa novom uslugom, ili ako je moguće na trenutnoj koja je u routeru da ukljuće 5G Homebox uslugu.

A1 ima tri mobilne tarife što se tiče kućnog interneta:
- 5G Internet (samo net, 1TB prometa, vanjska i unutarnja jedinica, FWA, dolazi monter)
- 5G Homebox (tel+net, može se uzeti ZTE MC801 ali i nemora, prenosiva usluga i na drugu lokaciju)
- 4G Homebox (još ga zovu i Super Homebox, net+tel, trenutno aktivan na toj lokaciji)

Znam za Fritza na njihovoj FWA usluzi, samo me zanima da li bi se ikako dalo tak podesiti i na 5G Homebox-u u kombinaciji ZTE 7010 + neki unutarnji router (može i Fric). Neki ukućani kažu da će im možda zatrebati tu i tamo kućni tel (mada trenutno na 4G Homeboxu je valjda 5 poziva u godini bilo obavljeno )

Jučer sam malo googla ali nisam naišao na nikakav konkretan podatak :/
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 13:04   #3490
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Koja njihova oprema? Uzeo bih samo SIM karticu sa novom uslugom, ili ako je moguće na trenutnoj koja je u routeru da ukljuće 5G Homebox uslugu.

A1 ima tri mobilne tarife što se tiče kućnog interneta:
- 5G Internet (samo net, 1TB prometa, vanjska i unutarnja jedinica, FWA, dolazi monter)
- 5G Homebox (tel+net, može se uzeti ZTE MC801 ali i nemora, prenosiva usluga i na drugu lokaciju)
- 4G Homebox (još ga zovu i Super Homebox, net+tel, trenutno aktivan na toj lokaciji)

Znam za Fritza na njihovoj FWA usluzi, samo me zanima da li bi se ikako dalo tak podesiti i na 5G Homebox-u u kombinaciji ZTE 7010 + neki unutarnji router (može i Fric). Neki ukućani kažu da će im možda zatrebati tu i tamo kućni tel (mada trenutno na 4G Homeboxu je valjda 5 poziva u godini bilo obavljeno )

Jučer sam malo googla ali nisam naišao na nikakav konkretan podatak :/
5G internet ne možeš uzeti samo tarifu ide komplet Askey 6300 ,fric i 5G internet tarifa ostalo možeš uzeti samo tarifu. I da možeš uzeti samo 5G internet tarifu i tvoja oprema imaš samo veći trošak ništa ne dobivaš time. Najbolje sve njihovo.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 13:18   #3491
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
5G internet ne možeš uzeti samo tarifu ide komplet Askey 6300 ,fric i 5G internet tarifa ostalo možeš uzeti samo tarifu. I da možeš uzeti samo 5G internet tarifu i tvoja oprema imaš samo veći trošak ništa ne dobivaš time. Najbolje sve njihovo.
Znam dobro kaj ide sa čim, pls pročitaj moje ranije upise jer vidim da nisi skontao kaj meni treba;

Ja ne želim 5G Internet (FWA, unutarnja i vanjska jedinica i monter da mi dolazi) nego želim postojeću uslugu 4G Homebox prebaciti na 5G Homebox i ako je moguće ZTE 7010 upariti sa (nekom) unutarnjom jedinicom da u najboljem slučaju dobim telefon. Ukoliko nije to moguće, bit će ZTE+unutarnji router/AP, a telefon neću biti u mogućnosti koristiti.
A još jedan problem je kaj mi po adresi prikazuje da mi ni jedna od te 3 usluge nije dostupna, mada se jedna od njih koristi, a dve-tri kuće niže dolje je dostupno sve

ZTE bih uzeo vanjski radi boljeg signala jer sam testirao sa MC801 unutar kuće, u sjenici i na tavanu i naravno dobio sam dosta bolje brzine u vanjskom djelu i na većoj visini, a sumnjam da bi MC801a izdržao hladnoće, vlagu od magle, kišu i sl. nepogode
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 13:46   #3492
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Znam dobro kaj ide sa čim, pls pročitaj moje ranije upise jer vidim da nisi skontao kaj meni treba;

Ja ne želim 5G Internet (FWA, unutarnja i vanjska jedinica i monter da mi dolazi) nego želim postojeću uslugu 4G Homebox prebaciti na 5G Homebox i ako je moguće ZTE 7010 upariti sa (nekom) unutarnjom jedinicom da u najboljem slučaju dobim telefon. Ukoliko nije to moguće, bit će ZTE+unutarnji router/AP, a telefon neću biti u mogućnosti koristiti.
A još jedan problem je kaj mi po adresi prikazuje da mi ni jedna od te 3 usluge nije dostupna, mada se jedna od njih koristi, a dve-tri kuće niže dolje je dostupno sve

ZTE bih uzeo vanjski radi boljeg signala jer sam testirao sa MC801 unutar kuće, u sjenici i na tavanu i naravno dobio sam dosta bolje brzine u vanjskom djelu i na većoj visini, a sumnjam da bi MC801a izdržao hladnoće, vlagu od magle, kišu i sl. nepogode
Onda možeš ako te prebace na 5G homebox. Uzmeš bilo koji router sa Wan priključkom ako ćeš izbaciti tel razgovore i normalno spojiš 7010 sa tim routerom lan kablom imaš Wifi i još par 1Gbps lan priključaka
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:12   #3493
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
Nemoguće postojeću uslugu u A1 4G hombox prebaciti na A1 5G hombox. Imao sam 4G hombox koji je posebna usluga i ista nema veze sa 5G uslugom. Zasad su posebno odvojene ove tri usluge:

-4G hombox - dobiješ 4G karticu i 4G ruter,

-5G Autdor - dobiješ ruter Fritzbox 7530 i vanjsku jedinicu u kojoj je kartica. Montira tehničar i nemoguće ju izvaditi bez oštećenja u slučaju da dozna A1 raskid i povrat opreme, nije mobilno. Umjesto Fritza možeš slobodno staviti neki drugi ruter, ja probao staviti Huawei B535 i radi bez problema, brzine iste kao i preko fritza ali bez tel. linije,

-5G indor - dobiješ ruter, unutra je kartica /možeš ju izvaditi/, mobilno je i možeš ga nositi. Nisam siguran dali možeš uzeti samo karticu od 5G., Karticu od 5G stavio u ZTE MC801A i nije htjela raditi, čujem da ga treba prekonfigurirati da bi radio, dosta je skup - ja svoj prodao.,

Kako ćeš kolega prebaciti postojeću uslugu iz 4G hombox na 5G hombox? Mislim da je to nemoguće jer su to dvije različite usluge neovisne jedna o drugoj.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 08.01.2023. u 17:24.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:20   #3494
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Nemoguće postojeću uslugu u A1 4G hombox prebaciti na A1 5G hombox. Imao sam 4G hombox koji je posebna usluga i ista nema veze sa 5G uslugom. Zasad su posebno odvojene ove tri usluge:

-4G hombox - dobiješ 4G karticu i 4G ruter,

-5G Autdor - dobiješ ruter Fritzbox 7530 i vanjsku jedinicu u kojoj je kartica. Montira tehničar i nemoguće ju izvaditi bez oštećenja u slučaju da dozna A1 raskid i povrat opreme, nije mobilno. Umjesto Fritza možeš slobodno staviti neki drugi ruter, ja probao staviti Huawei B535 i radi bez problema, brzine iste kao i preko fritza ali bez tel. linije,

-5G indor - dobiješ ruter, unutra je kartica /možeš ju izvaditi/, mobilno je i možeš ga nositi.

Kako će kolega prebaciti postojeću uslugu iz 4G hombox na 5G hombox? Mislim da je to nemoguće jer su to dvije različite usluge neovisne jedna o drugoj.
.
5G Homebox (indoor) - router dobiješ ako ga kupiš, možeš zatražiti uslugu i bez routera.

Dobio bih pretpostavljam isto kao i kako se dobio taj 4G Homebox kod preseljenja - bila je fix linija na jednoj adresi i kada se preselilo na drugu nije bilo mogućnosti za fix priključak te je ponuđen 4G Homebox sa zadržavanjem postojećeg tel.broja. Ne vidim zašto se to ne bi moglo i u ovom slučaju osim ako neće biti problema, kao što sam ranije spomenuo, zbog provjere po adresi jer "nije dostupna ni jedna usluga"
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:33   #3495
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
Ni meni nisu htjeli dati na kućni broj 45, ali su mi sami u A1 rekli da to mogu rješiti tako da zatražim da je korištenje istoga na broju 43 /koji ga već ima/ a račun slati na pravu adresu /45/. Jer kao po njihovoj karti na mom broju nema mogućnosti tj. nema 5G signala. Gluposti a svi imaju 5G okolo mene. Došao tehničar i montirao na br 45 ali dan danas stoji u papirima da je isti na adresi 43. Meni prebacili isti broj tel iz 4G na 5G te ide preko VOLTE tj nema prekida interneta kada telefoniraš. Uopće ne smeta internetu.
Inače, ruter ZTE MC801A sam odjednom platio u A1, došao me nekih 1200 kn.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 08.01.2023. u 17:41.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:49   #3496
orozozin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Iz Askeya 6300 se lako izvadi sim karica,odšarafi se 6 šarafa na pločici.Kada sam ju stavio u 5G mobitel brzina nije išla preko 200Mbps.Probao sam staviti Tcom i Telemach kartice i one su radile.Kombinacije su moguće,po meni je bolje ZTE 7010 i savršene tarifa.
orozozin je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 19:52   #3497
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 745


Zte 286R
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 08:19   #3498
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Imam homebox uslugu koja mi trenutacno "spava", i krece mi se aktivirati u pocetkom 6mj... Koristim je samo u apartmanu na moru, a u 6mj jos nemam gostiju, jel je mogu prekinuti i aktivirati pocetkom 7 mjeseca da je ne placam bezveze mjesec vise?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 11:34   #3499
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Pozdrav ,
za par dana mi istiće ugovor za Homebox i dobio mailom poruku/ponudu da produžim ugovor SuperHomebox 4G(jer mi 5G nedostupan) na 24 mjeseci.
Trenutno plaćam 18,47€ a vidim da je cijena ovog SuperHomebox 28,66€( prva 3 mjeseca free) što je povečanje više od 50%.
Zanima me po kojoj "tarifi" se obračunava i dal dobivam istu uslugu(internet + telefon) ako ne produžim ugovor nakon njegovog isteka ?

Dal je netko imao ovakvu situaciju i može dati info iz prve ruke ?

Ima li šanse da se spusti cijena -zvati ili pisati mail na neki kontakt ?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 15:20   #3500
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
otkaži pa ćeš dobit poziv i bolju ponudu.

ja sam dao zahtjev za raskid homeboxa, zvali me, nudili homebox za 120kn (tada) i dodatnih 1tb prometa, šta je bila stvarno dobra ponuda - ali optika je optika.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 16:18   #3501
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Pozdrav ,
za par dana mi istiće ugovor za Homebox i dobio mailom poruku/ponudu da produžim ugovor SuperHomebox 4G(jer mi 5G nedostupan) na 24 mjeseci.
Trenutno plaćam 18,47€ a vidim da je cijena ovog SuperHomebox 28,66€( prva 3 mjeseca free) što je povečanje više od 50%.
Zanima me po kojoj "tarifi" se obračunava i dal dobivam istu uslugu(internet + telefon) ako ne produžim ugovor nakon njegovog isteka ?

Dal je netko imao ovakvu situaciju i može dati info iz prve ruke ?

Ima li šanse da se spusti cijena -zvati ili pisati mail na neki kontakt ?
Ti imaš onaj homebox od 1Tb? Za početak ostavi kako je neka istekne ugovor pa da vidiš koju će ti cijenu staviti lako odjaviš ako nećeš biti zadovoljan i uzmeš Super Homebox sa 500Gb po max brzini i u njemu je uključena noćna opcija.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 22:24   #3502
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
otkaži pa ćeš dobit poziv i bolju ponudu.

ja sam dao zahtjev za raskid homeboxa, zvali me, nudili homebox za 120kn (tada) i dodatnih 1tb prometa, šta je bila stvarno dobra ponuda - ali optika je optika.
kak misliš "otkaži" ? ostalo mi još par dana do isteka ugovora....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 22:27   #3503
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
usluga ti ide dalje, po nekoj cijeni, i nakon isteka ugovora, sve dok ne otkazes...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 22:28   #3504
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Ti imaš onaj homebox od 1Tb? Za početak ostavi kako je neka istekne ugovor pa da vidiš koju će ti cijenu staviti lako odjaviš ako nećeš biti zadovoljan i uzmeš Super Homebox sa 500Gb po max brzini i u njemu je uključena noćna opcija.
ne , imam onaj od 500 ili 600 GB.....
ovo povečanje mi je malo previše - više od 50% praktički za istu uslugu - jedino je ruter "jači" ali mislim da ne opravdava cijenu...
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 22:30   #3505
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
usluga ti ide dalje, po nekoj cijeni, i nakon isteka ugovora, sve dok ne otkazes...
možda znaš po kojoj ?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2023., 23:54   #3506
G-rage
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
možda znaš po kojoj ?
Pogledaj na računu koliko popusta imas, to maknes i to ti je nova cijena bez ugovorne obveze.
G-rage je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 08:18   #3507
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Može li mi netko provjeriti kada se stavi sim kartica iz homebox-a (routera) u mob. što piše u postavkama za sim karticu na mobitelu (da li piše nepoznat broj ili piše tel. broj).


Primjetio sam da mi u ruteru (radi se o huawei-u B818) pod device information - my number piše unknown a siguran sam da je prije pisao tel. broj.
Pa sam stavio sim karticu iz routera u mobitel i isto mi piše nepoznat broj tj. unknown number..


thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 13:58   #3508
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,061
Neznam za SIM koji je u tom routeru, ali SIM kartica za HT-ov "Internet Posvuda" isto nema telefonski broj. Moze se upisat bilokoji, bez ikakvog rezultata/efekta...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 19:49   #3509
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Klasični sim od A1 kojeg sam dobio od njih..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 20:06   #3510
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,061
Sta znaci "klasicni" SIM. Mormalni SIM dodje umetnut u veliku karticu na kojoj se nalazi PIN 1 i 2, PUK 1 i 2, Ser. broj i telefonski broj.
Na kartici koja sadrzi SIM za "Pokucni Internet" ima sve nabrojano osim telefonskog broja...
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na