Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2022., 21:10   #91
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Provjeriti ONT dali je utor za SC/ACP šporak,žut,spaljen.
Ako je onda treba zamjeniti ONT.

Također moguće je da nije kalibriran laser ili da imaš negdje presavijenu optičku nit.

TLDR
Sve pomno provjeriti a ako je sve uredu zvati SZK i tražiti zamjenu ONTa.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Ne znam, nekad neki siteovi rade (jutarnji, gmail, gamespot...), ostali ne (index, steam, discord). Nekad ne radi ništa. Nekad neki koji ne rade na kompu rade normalno preko wi-fi na mobitelu. Uređaji su ispravni jer je em neki dan sve radilo, em mi Homebox koji je još aktivan radi normalno (komp spajam UTP kabelom na jedan ili drugi router). Čini se da je nešto smrdano u routeru (Technicolor, u koji normalno ulazim preko IP adrese, ali nisam ništa dirao), ili negdje dalje kod njih.
Naravno da ću prijaviti kvar.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 05:09   #92
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Nije blentavo.
ISP se mora postavit prema najblentavijim korisnikom.Zato i postoje sve one pizdarije sa ACSom.
Uskoro stiže i TR-369 gdje ti mogu kompletno upravljat cijelom kućnom mrežom.

Ali mene čudi zašto uopće koristiš ISP opremu?
Svi ovdje dobro znamo kakva im je oprema pogotovo oni famozi SS3+Mesh koji zapravo nije Mesh već AP vulgaris.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
pa u92 je dobra komadina opreme u smislu veličine imam doma fritza 7590, što brijem da je nemoguće za sada spojit na a1, imam i asus ac-88u opet dobar komad opreme, s obzirom daje nemoguće porazgovarati na koji način radi internet i tv jer bar preko switcha tv nije preko vlan id ili je traljavo odrađen firmware na routeru,
cijeli zid u routerima mi se neda imat radi 1-2 eventualnog restarta browsera dnevno da bi kemijo,
evo nakon 48 sati, osim nešto dužeg kašnjenja na ulaz u hbo max recimo da je sad 10-tak sekundi duže nego što je bilo na t-comu ostalo sve radi dobro čak je nestalo i početno kašnjenje od sekunde, očito je ženska znala kaj radi kad je podešavala jedino čudi kaj to svima automatski ne naprave, a i dns sam postavio na 1.1.1.1 i 8.8.8.8 sve druge postavke su zaključane.

mogu reči da sam opet zasada zadovoljan do daljnjeg

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Meni je optika nakon par dana dobrog rada (osim par puta kad treba relodati kako kaže skalar) pukla skroz jučer.
prijavi kvar meni su bar rekli da im je poznato i 10min je radila na podešavanjima restartala router daljinski i za sad kašnjenja i odlazak u prazno nestali,
mislim netreba se sa a1 prerano veseliti ali za sad sve dobro radi,
čak više ne osjeti ni promjenu ip adrese.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.12.2022. u 10:23.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 12:26   #93
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Postavke se odavna znaju za sve ISP - ove.
Možda ne čitaš pa vjeruješ random ljudima koji pričaju gluposti.

Inače HT nit -> A1 usluga su isti VLAN - ovi i konekcije kao na A1 xDSLu.

O Innboxu ne želim niti započinjat priču.
Kome se sviđa neka ga koristi.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.12.2022. u 17:39.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:57   #94
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
prijavi kvar meni su bar rekli da im je poznato i 10min je radila na podešavanjima restartala router daljinski i za sad kašnjenja i odlazak u prazno nestali,
mislim netreba se sa a1 prerano veseliti ali za sad sve dobro radi,
čak više ne osjeti ni promjenu ip adrese.
Resetirao router u nedjelju preko A1 aplikacije i sve ponovno proradilo. Običan restart preko power buttona nije ništa postigao. Tko će ga znati...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 22:23   #95
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Što je s provjerom dostupnosti od A1? Ovisi kakav mu je dan, malo je na jednoj adresi dostupna optika, malo coax, malo DSL... Jel i preko telefona isto ili tamo imaju pristup nečemu pouzdanijem?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 22:27   #96
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Što je s provjerom dostupnosti od A1? Ovisi kakav mu je dan, malo je na jednoj adresi dostupna optika, malo coax, malo DSL... Jel i preko telefona isto ili tamo imaju pristup nečemu pouzdanijem?
Meni na webu piše samo da mi je dostupan coax (koji sad i imam njihov - Turbo opcija) i kad sam ih zadnji puta zvao, rekli su mi da mi je dostupna optika preko HTove niti, ali brzina 1gbit/100mbit ?!? Pa rekoh to i sada imam preko coaxa.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 04:36   #97
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
mene su 2x zvali i ponudili brzine su iste kao i na 1gb na t-comu, brzine nisu problem,
kašnjenja 1-2 sekunde povremeno, nije ozbiljni problem ali se primjećuje,
upučuje da bi trebao a1 na novom firmwareu proraditi, a i moguće je da treba neko vrijeme da podese sve,

uspoređujući tcom i a1 uslugu na istoj optičkoj niti, osim značajno niže cijene (sa 2 mobitela) 75kn manje, a1 usluga je za nijansu slabija,
velim nije tako da pucaju veze, nego jednostavno na neke adrese duže čekaš da se otvore,
bar kod mene tv radi bolje nego maxtv, uz kritiku jednom i drugom operateru da bi mogli malo po defulu složiti liste programa koji bi bili upotrebljivi većini korisnika, a ne kao sad kad slažeš favoritse gubiš sate.

ukratko dali se isplati preći - po meni osobno da,
dali ima nedostataka - ima ali ne toliko ozbiljnih,
u mjesec dana sam 1 zvao tehničku podršku i recimo u tom trenu su pomogli mada 10 dana kasnije primjećujem da se polako problemčići vraćaju.

speedport od tcoma je bolji router od iskratela u92 čak na nekoj normalnoj udaljenosti 5m od router wifi 6 nije prednost nad ac,
inaće u samom radu to su nijanse, velim zbog kašnjenja od 1 sekunde neću sigurno zvat tehničku podršku pogotovo što nije stalno desi se par puta dnevno.

podesiti sam u routeru ne možeš ništa sve je zaključano osim dns portworvalinga i wifia, čak ni ip adresu routera ne možeš promijeniti sam,
vlan id za ono kaj sam za sad probao rade idi mi dođi mi bar što se televizije tiče,

sutra ću probat zamijenit ga sa asusom pa ćemo vidjeti, ako uspijem iskamačiti ppoe user i pass.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.12.2022. u 12:36.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 11:12   #98
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
probao sa netgearom r7000
vlan internet-3856
vlan voip-3858
vlan tv-3558

user:
pppoexxxxxxx@vip-dsl
i pass

sve kako mi je tehnička podrška rekla i zamjeniti router svoj za njihov nejde.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 11:32   #99
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
-->
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
probao sa netgearom r7000
vlan internet-3856
vlan voip-3858
vlan tv-3558

user:
pppoexxxxxxx@vip-dsl
i pass

sve kako mi je tehnička podrška rekla i zamjeniti router svoj za njihov nejde.
Odakle si dobio te VLANove ja se čudim.
Onaj tko ti je dao te VLANove očito nema pojma.
VLANovi i postavke su iste kao na A1 bakru a to sam napominjao par postova iznad.

Evo još ću ovdje napisat koji su točni.

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 11:40   #100
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
tehnička podrška ,i još sam morao 10 min čekat da provjeri
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 12:32   #101
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Tehnička nema pojma. Stavi ove vlanove koje ti je Karlo napisao, user i pass ti moraju dati na upit, a mogu se i počitati iz iskratela.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 12:58   #102
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
internet sam za sad probao spaja ,ali brzina na r7000 je koma
ali sve drugo brže bolje radi,recimo disney umjesto 3-5 minuta logira se nakon 10-20 sekundi
to sa brzinom ču još srediti,
stranice trenutno otvara
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 17.12.2022. u 13:05.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:14   #103
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
internet sam za sad probao spaja ,ali brzina na r7000 je koma
ali sve drugo brže bolje radi,recimo disney umjesto 3-5 minuta logira se nakon 10-20 sekundi
to sa brzinom ču još srediti,
stranice trenutno otvara
Pogledaj ovdje.
Kaže lik da je ugasio QoS i stavio 1.0.9.32 firmware.

Vjerovatno je software based QoS pa zato je i sporo.

https://community.netgear.com/t5/Nig...936526#M161763

Za VoIP neznam kako ćeš rješiti(username/password) pošto A1 koristi continuous DHCP query na VoIP VLAN konekciji.
Možda jedino da forwardaš na jedan LAN port VLAN od VoIPa i nakačiš ISP ruter.

Nemoj zaboraviti da za A1 IPTV treba bridgeana konekcija.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 17.12.2022. u 13:21.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 13:52   #104
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
voip me baš i ne zanima, na t-comu mi je služio zvat službu za korisnike jer većinom nisam trebao diktirati oib, ambulantu više ne zovem sve ide preko maila, navukla me je na telefon sa 5kn cijenom a i telefon mi je vrisnuo i nemam namjeru novi kupovat.
u principu sam zadovoljan iskratelom, jedino to neznatno kašnjenje i pucanje u zadnje vrijeme na djelić sekunde u video pozivima i strimovima otprilike 2-3 puta dnevno, a nema traga u logu,
u utorak će mi zamijenit router,
ako se i s tim novim ne popravi ide gore asus ac rt-88u tako ću moći i swich izbacit, a i probati ću malo prčkat po fritzu 7590,

r7000 mi je služio samo za provjeru dali radi način odnosno mogu li zamijeniti njihov sa svojim routerom.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.12.2022. u 15:02.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 15:19   #105
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
bio je tehničar i mjerio signal na optičkom kablu prije onta rezultat jačina signalala je takva da jedva da radi odnosno t-com pušta preslab signal,sad dali je to slučajno ili namjerno stoji u zvijezdama,u svakom slučaju on sad prijavljuje t-com-u onda čekam t-comovog tehničara sve zajedno s obzirom na praznike oko 20 dana,njihova centrala-a1- za ovu uslugu je uglavnom promatrač-ne aktivni učesnik
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 16:37   #106
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Dečki, koji router Tcom isporučuje za optiku 1000/500?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 20:10   #107
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bio je tehničar i mjerio signal na optičkom kablu prije onta rezultat jačina signalala je takva da jedva da radi odnosno t-com pušta preslab signal,sad dali je to slučajno ili namjerno




u startu da srezemo te gluposti. nema tu "puštanja signala", nije to radio stanica. imaš gpon olt, sa definiranom snagom lasera, imaš x splittera, i onda nit do tvog ont-a.

svaki spajs optike uvodi neki gubitak signala. ako je splajsano kako treba, to je 0.0dB. ako je splajsano "onako", to je do 0.1dB i prihvatljivo je, moji splajsevi su oko 0.01 do 0.03 ovisi koliko se trudim. ako je splajsano pljuvačkom onda bude uzas. pitanje je samo koliko je takvih pljuvačka-splajseva bilo po putu do tebe. Nakon toga koliko je splittera na tvojoj niti, i na kraju koliko su patch paneli i patch kabeli uopće čisti od praha. u pravilu bi trebali imati svoju kapicu dok se ne ubode nit, ali ...


uglavnom nema tu "puštanja signala" i optika jednostavno radi. ako je "loš signal", malo se prespoje ili izravnaju patch kabeli, ako ti je signal baš u teškom kurcu onda OTDR kaze gdje je najveci gubitak i taj dio će netko ponovno splajsat, iako je lakše da te prebace na drugi splitter i dobiješ taj 1dB koji ti fali da to radi uredno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 07:40   #108
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
s obzirom da je 8 godina na istom optičkom kablu i da nitko ništa dirao, bilo sve u redu, pucanja su bila samo na prvim speedportovima,
sad izad prebacivanja na a1 nakon 10 dana počela su povremena pucanja koja se ne vide u logu routera,
čak dolazi do toga da skaype upali grešku - preslaba veza za spajanje,

ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren da je do firmwarea routera, očito i telefonska podrška jer su mi poslali tehničara da zamjeni router,
izvršio je mjerenje na optičkom kablu i rezlutat je da da je signaal daleko preslab,
kako je do onta sve u rukama t-coma, sad čekam t-comovog tehničara, zašto je to tako ne znam,

pucanja nisu konstantna odnosno desi se 2-3 puta dnevno vrlo kratko jedino češće su kašnjenja, velim ništa se ne vidi u logu routera da bi mogao neke zaključke izvlačiti, brzina je uvijek dobra, kad "pukne veza" navodnici jer u stvarnosti nikad ne pukne skaype messenger ili viber ne mogu se spojiti ponovno po 2-5 minuta,
u recimo 2h strima recimo film bar jednom buferira po par sekundi, logiranje u netflix je recimo ok, disney nešto sporije ali hbo max traje cijelu vječnost, zašto je to tako ne može mi ni a1 tehničar reći sve prebacuju na t-com,

nije katastrofa pa ćemo izdržat tih 10-20 dana, jedino se bojim da na kraju ne postanem ping pong loptica jer onog koji može utjecat/popraviti liniju ne mogu direktno kontaktirati,
sve što si naveo je vjerojatno i vrlo moguće samo komunikacija a1 tehničar - a1 centrala - t-com centrala traje vječno.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 23.12.2022. u 08:56.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 16:33   #109
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pucanja nisu konstantna odnosno desi se 2-3 puta dnevno vrlo kratko jedino češće su kašnjenja, velim ništa se ne vidi u logu routera da bi mogao neke zaključke izvlačiti, brzina je uvijek dobra, kad "pukne veza" navodnici jer u stvarnosti nikad ne pukne skaype messenger ili viber ne mogu se spojiti ponovno po 2-5 minuta,
u recimo 2h strima recimo film bar jednom buferira po par sekundi, logiranje u netflix je recimo ok, disney nešto sporije ali hbo max traje cijelu vječnost, zašto je to tako ne može mi ni a1 tehničar reći sve prebacuju na t-com,
Cek malo, nije mi jasno o kakvom "pucanju veze" ti pricas? Jel ti pukne "laser veza" na ONT-u, ili ti puca veza na internet.
Ako je laser veza preslaba da ju ONT drzi, onda ti ONT signalizira lampicom "LOS" da je veza u banani. To mora rijesit HT.
Ako ti je ONT veza u redu, a puca ti veza prema internetu, onda to mora A1 rijesit...
Ovo sto kazes za streaming servise nema naravno nikakve veze sa HT-om, i bit ce tako dok ti to A1 ne rijesi, a sve mi se cini da u tom grmu lezi zec; jebiga, kolko_para_tolko muzike
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 20:03   #110
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pucanja nisu konstantna odnosno desi se 2-3 puta dnevno vrlo kratko jedino češće su kašnjenja, velim ništa se ne vidi u logu routera da bi mogao neke zaključke izvlačiti, brzina je uvijek dobra, kad "pukne veza" navodnici jer u stvarnosti nikad ne pukne skaype messenger ili viber ne mogu se spojiti ponovno po 2-5 minuta,
u recimo 2h strima recimo film bar jednom buferira po par sekundi, logiranje u netflix je recimo ok, disney nešto sporije ali hbo max traje cijelu vječnost, zašto je to tako ne može mi ni a1 tehničar reći sve prebacuju na t-com,
Pa skini Innboxa i drži svog Netgeara,valjda u njemu možeš vidjet što Log javlja pa sam zaključi u čemu je problem.



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 21:09   #111
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Mislim da je tog Netgear - a bio samo posudio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 12:20   #112
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
nakon natezanja sa a1 službom za korisnike javila mi se a1 centrala i onda su kontaktirali ht (t-comovu centralu) i nakon 3 sata me opet zvala da su dobili obavijest da je t-com sredio problem, to je bilo jučer oko 17h,
rezultat do sada je pucanja nema kašnjenja su smanjena gotovo za većinu stvari su neprimjetna jedino u video colu sam imama 2 puta smrzavanje u recimo 5h razgovora,
odokativno usporedba t-com vs a1 gb innternet je ipak t-com za nijansu bolji / ugodniji po mom mišljenju,
bolji firmware na speedportu nego na u92, ali čini se da je toga svjesna i korisnička pa postoji nada jednog dana......ali za sada ne.


Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Pa skini Innboxa i drži svog Netgeara,valjda u njemu možeš vidjet što Log javlja pa sam zaključi u čemu je problem.
bio sam gledao u logu nije bilo ništa ni u netgearu, jer cijelo vrijeme u biti nije bilo pucanja veze neki parametri su se povremeno mjenjali i to je dovodilo do grešaka u windowsima,smiješno je da ti na 1gb, kaže skaype da se ne može spojiti zbog prespore veze a u isto vrijeme mjeriš 940/540 speedtestu.
vidjet ču još danas kako če se ponašat ako će bit problema, bacio sam oko na TP-Link Archer AX72 pa ćemo da kupimo navečer.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 28.12.2022. u 14:06.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 18:11   #113
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Gdje se zaljećeš odmah po ruter.
Taj ima loš WebGUI i ograničen je na OneMesh(nema Ethernet Backhaul kao Decoi).
Ako si napredni korisnik radije uzmi nešto od Asusa,inače od TPLinka samo Decoi.

BestBuy:
Asus RT-AX55
TPLink Deco X20
TPLink AX50


Performance:
Asus RT-AX82U
Asus RT-AX86U


Za TPLinkove samo Decoi

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 01:42   #114
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
TP-Link Archer AX72 vs TPLink AX50 po specifikacijama je isti router sa naprednijim funkcijama i više antena na trenutnoj akciji je tek nešto skuplji .
dvojba mi je bila asus RT-AX92U ili TP-Link Archer AX72 nakraju je odluka pala zbog ipak lakšek smještanja na zid tp linka odnosno estetki ukomponiranje na ikeinu rupičastu ploću ,a i 500kn manje nije zanemarivo
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 21:55   #115
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Ok kako god želiš.
Ako šta zapne oko setupa slobodno mi pošalji PM.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 12:04   #116
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Nakon Eura idu nova poskupljenja tel operatera? imamo li kakav info?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 15:44   #117
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ok kako god želiš.
Ako šta zapne oko setupa slobodno mi pošalji PM.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Još nije stigao, ali dali treba prvo iskratel bacit u bridge ,pa zamjeniti router
ili je kao na t-comu samo vlan id bitan za televiziju i internet i naravno pppoe podaci ?
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.12.2022. u 16:07.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 16:14   #118
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ako planiraš svoj router spojiti direktno na ONT onda je odgovor DA,
kako si i napisao, trebaš:
- user / pass za Internet PPPoE
- ispravne Vlan - ove za Internet i IpTv
- IpTv propušten na određeni Lan port a na kojeg spajaš STB
U toj kombinaciji VoIp ispada iz igre.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:40   #119
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
samo info nakon intervencije "t-com" centrale i i nešto sitnih zatezanja u prvih parvih par sati ,u zadnjih 48h bez ikakvih problema.

moj zaključak je da bi se kvar,previd ili kako god,brže otklonio na t-com usluzi,ali poznavajući a1 tehničku(kabel) 10 dana je isto relativno brzo

prvo spajanje provizorno preko wi-fi 6:



sutra ide na red tv i laptop,

mislim da osim nasa i tv, da ću žice bacit u prošlo vrijeme,

evo na 160 MHz


identična brzina kao preko mrežnog kabla

zaključak:
qnap nas radi perfektno, tv bez ijednog jedinog problema brzina wifi-a je identična brzini preko mrežnog kabla,
bome mislim da je tp-link ax73 za 900 i kusur kn bio dobra kupnja,
kašnjenje je nestalo čak i u loginu strimova.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.01.2023. u 09:46.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 15:04   #120
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
hvala Karlo666 s ovim vlanovima radi perfektno - bar klasu bolje nego sa u92 koji će do daljnjeg skupljat prašinu na regalu
-->
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Odakle si dobio te VLANove ja se čudim.
Onaj tko ti je dao te VLANove očito nema pojma.
VLANovi i postavke su iste kao na A1 bakru a to sam napominjao par postova iznad.

Evo još ću ovdje napisat koji su točni.

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
hvala Karlo666 s ovim vlanovima radi perfektno - bar klasu bolje nego sa u92 koji će do daljnjeg skupljat prašinu na regalu
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na