Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2021., 12:10   #3181
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo da ti zaokruzim dva najocitija djela
https://prnt.sc/11uzcab
https://prnt.sc/11uzj4l


Ali ima ih jos premda je posao odradjen odlicno jos uvijek kad znas i radis u tome skuzis problematiku jer se i sam susrecem s time na tjednoj bazi tj. moze se odraditi besprijekorno/nevediljivo za oko ali nisam jos sreo arhitekta/klijenta koji zeli malo narusiti savrsenosti, ostetiit/isprljati povrsine i slicno da se dobije ultra relano, svi zele super cisto i savrseno premda ga to cini vidljivim da je CGI )
Upravo sam dobio još jedan veliki respekt za moju nikad prežaljenu ljubav, 3D modelling... a tebi svaka čast na tom uočavanju detalja!

BTW da ostanem offtopic,
jel netko od vas koristio LVT? Naime htio bih starim, ružnim, pločicama dati novi sjaj (i dezen!), i preljepio bih s LVT-om.

E sad, pošto su pločice, pretpostavljam da bih to mogao i sam, jer ne treba ništa ravnati.

Ima tko kakav savjet, ako ste radili s LVT-om, kako to najbolje odraditi?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 14:31   #3182
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jbt stvarno je haha

|Visualizer: Victoria Darina


http://www.home-designing.com/satisf...grey-interiors



Ček, vi nevjerni Tome niste vjerovali Lewisu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 15:41   #3183
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ma vjerujem ja njemu ali nisam vjerovao sebi😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 17:09   #3184
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Tocno to, cim je rekao vjerujem, ali buljim buljim i ne vidim kako je skuzio
Ali da sad vidim, i odjednom mi je sve CGI nekako, ne mogu skinit oko sa jastuka!
Naravno kad se baviš sa nečim i još si dobar u tome ofc da ćeš primijetiti gdje je problem dok cemo mi laici buljit.

Moram priznat da sam očekivao više od sebe, pogotovo jer sam nedavno dobio naočale, koje sam davno davno trebao uzeti
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:21   #3185
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo da ti zaokruzim dva najocitija djela
https://prnt.sc/11uzcab
https://prnt.sc/11uzj4l


Ali ima ih jos premda je posao odradjen odlicno jos uvijek kad znas i radis u tome skuzis problematiku jer se i sam susrecem s time na tjednoj bazi tj. moze se odraditi besprijekorno/nevediljivo za oko ali nisam jos sreo arhitekta/klijenta koji zeli malo narusiti savrsenosti, ostetiit/isprljati povrsine i slicno da se dobije ultra relano, svi zele super cisto i savrseno premda ga to cini vidljivim da je CGI )
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:45   #3186
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
..
Ali da sad vidim, i odjednom mi je sve CGI nekako, ne mogu skinit oko sa jastuka!
.
Hehe, postoji i kontra efekat, pogotovo kod nas koji radimo 3D da nekad i ono sto je fotka najdjemo greske jer u glavi "sve" je 3D p aimamo razne "natjecaje" (Real or Fake) fotki i rendera pa bude zanimljivih rezultata/komentara .

Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Tako je , recimo i sama teksture kod tog zida kod klizne stijene ima prevelike sare pa je izgubila ostrinu itd. itd...
Ali i dalje odlican posao i samo kad se sjetim kako je zahtjevno tako nesto odradit da investitor bude zadovoljan i da sam artist bude zadovoljan (uvijek razmislja so tome kao potencijalni potrfolio uradak ali nekom trenutku odustanes objasnjavat zasto to nevalja i zasto bi trebalo biti drugacije i samo napravis sta zele pa makar nikad ne pokazao to dalje, pogotovo kao se jos umjesa dizajner(ica) ili arhitekt u pricu koji oboje "vuku" na svoje i nikako da shvate da ne rade SEBI stan nego klijentu i ako klijent zeli CRNU ili ZUTU kuhinju nemoj in uvjeravati da je Bijela ljepsa pa prvo raidmos bijelom i ond a mjenjamo sve, samo gubimo vrijeme svi zajedno ).

RantOff

On Topic
Ima li netko iskustva sa onim kvarcnim plocama za kuhinjske radne povrsine. Koje su velicine tih ploha ?
Dali se to moze napravit po mjeri iz komada (imam kut od 120 stupnjeva na dva zida gdje sa dimam spojene dvije radne ploce onom metlanom lajsnom ali id emi na zivce ta lajsna i uvijek se mrvice i smece zaglave za nju ). Znai cmeni bi trebala ploca cca 5*3.5m da mi onda iz komada mogu izrezati cjelu ploci.
Naravno hrpa materijala ce otpasti biti baceno u tom slucaju ali neznam sta drugo smislit.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:56   #3187
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kvarcne ploče su ti dimenzija 3200 x 1640 mm tak da nemreš izgurat 5 m iz komada.

https://iverpan.hr/radne-ploce-pulto...rcne-ploce?p=1

Što se tiče onih staklenih vrata, ne mora bit šina dolje, može bit s trnom. Gore vodilica a u donji dio vrata je zafrezan utor i naliježe na trn koji ih vodi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:56   #3188
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Prvo sam mislio da su slike kuhinje uzete iz kataloga za klizna vrata, konkretno Door2000 Stikla model ili po novome DoorArreda Ego model. Radio sam u toj bransi, klizna vrata od 240cm visine su visila na vodilicama, par mm od poda. Razmak ovisi iskljucivo o tome koliko ravan pod su majstori izveli i nije bilo nikakvih sina na podu. Naravno, sve je to bio dizajn i samo dizajn ispred funkcije. Ta vrata je mogao poljuljati malo jaci propuh jer samo krilo nije tako tesko (lamistal staklo 3+3mm i aluminijski okvir, ugrubo oko 30-40 kg max). Opcionalno su se na pod ugradjivali mali stoperi koji bi blokirali pretjerano njihanje krila. O gornjim vodilicama ovisi koliko lagano ce se takva vrata kotrljati, a radila su jako lijepo. Za 1500-2000 eura su i morala raditi ko podmazana
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 09:01   #3189
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kvarcne ploče su ti dimenzija 3200 x 1640 mm tak da nemreš izgurat 5 m iz komada.

https://iverpan.hr/radne-ploce-pulto...rcne-ploce?p=1

Što se tiče onih staklenih vrata, ne mora bit šina dolje, može bit s trnom. Gore vodilica a u donji dio vrata je zafrezan utor i naliježe na trn koji ih vodi.
Ok taj plan onda propada, a jel se mogu njih dvije zalijepit na spoju da je to iste visine ali ne silikonom nego necim konkrentijim. Nesemta mi sto ce se vidjeti da je spoj drug eboje/nijasne jer su spojene (gore od alu lajsne sad nece biti ) ali samo da su iste visine na tom spoju gdje su zaljepljene tj. da nema utora gdje opet metem i vadim mrvice kao i sad .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 09:15   #3190
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa čuj, i obične radne ploče se mogu spajati s nevidiljivim spojem. Strojno se glodaju, odozdo se buše dodatne rupe za zatezače, stavlja se brtvilo i ljepilo, i voila, dobiješ nevidljivi spoj.

some_text

Tak da vjerujem da se i kvarc može zalijepit jedan za drugi. Naravno, donji elementi prije montaže moraju bit savršeno poravnati.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 12:58   #3191
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Izvadio bi balkonska vrata sa štokom i popunio rupu siporexom.
Imam dva pitanja:
1. čime se lijepi siporex - klasičnim mortom ili fleksibilnim ljepilom... ili nečim trećim?
2. čime zagladiti unutarnji dio zida (da se poravna s postojećim zidom), dlet masom ili nečim drugim?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 13:05   #3192
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Mi smo to roknuli s ljepilom za pločice. I drži već dobrih 10+ godina bez ikakvog problema.

S vanjske strane išla fasada, unutarnje knauf, tako da nisam ravnao, ali ne vidim problema u glet masi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 14:52   #3193
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ako je tanko, glet

Ako je velika razlika prvo sa ljepilom možeš poravnati a onda na fino sa gletom
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:30   #3194
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Imaš baš ljepilo za ytong, bijele je boje. No isto tak ga možeš i građevinskim ljepilom ljepit. Možeš i pur pjenom. Nije loše ga premazat ljepilom u koju si utopio fasadnu mrežicu a kasnije glet i farba.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:46   #3195
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Sto ucinkovito uklanja plijesan sa silikon fuga u kupatilu? Izbjeljivac za robu? Varikina?

Imam na 2-3 mjesta crne tocke koje ne uspijevam iscetkati pa prije nego krenem kopati po silikonu, probao bi s nekim sredstvom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:58   #3196
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Domestos
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:19   #3197
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Imam postojeća vrata od elementa, panti su već gore. Korpus je napravljen novi i trebam izbušiti po 2 rupe za nosače panta u bočnoj stranici

S kakvim svrdlom i kojim promjerom svrdla napraviti da drži dobro u iveralu i da se ne počupa?
Promjeri navoja "vanjski/unutarnji" na slikama.


Neki dodatni hint oko namještanja vrata?
Mislio sam na stolu odmjeriti s postojećih drugih elemenata iz serije koliko su rupe uvučene od prednjeg ruba i to zacrtati. Na pante na vratima nataknuti nosače, prisloniti i zacrtati pozicije rupa. Izbušiti i podesiti na fino kasnije.








c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:25   #3198
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa čuj, i obične radne ploče se mogu spajati s nevidiljivim spojem. Strojno se glodaju, odozdo se buše dodatne rupe za zatezače, stavlja se brtvilo i ljepilo, i voila, dobiješ nevidljivi spoj.


Tak da vjerujem da se i kvarc može zalijepit jedan za drugi. Naravno, donji elementi prije montaže moraju bit savršeno poravnati.
To znam ali kod mene je specificna kut spajanja dva zida tako da kad je radjeno prvi put ploce su rezane na licu mjesta bas jer nemaju neki standardan kut, ali ok ocito bi trebalo radit "na dvaput, tj. doci i ocrtati kut 100% tocno i onda odnijeti sve odrezat na stroj pa ponovo vratit. Problem je sto s obje strane kuhinje do kraja isto treba srezat (jedna strana ima zid a druga visoki izvlacni elemnt) pa nemos uzet duzu plocu/preklopit pa zacrtat.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 12:12   #3199
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imam postojeća vrata od elementa, panti su već gore. Korpus je napravljen novi i trebam izbušiti po 2 rupe za nosače panta u bočnoj stranici

S kakvim svrdlom i kojim promjerom svrdla napraviti da drži dobro u iveralu i da se ne počupa?
Promjeri navoja "vanjski/unutarnji" na slikama.


Neki dodatni hint oko namještanja vrata?
Mislio sam na stolu odmjeriti s postojećih drugih elemenata iz serije koliko su rupe uvučene od prednjeg ruba i to zacrtati. Na pante na vratima nataknuti nosače, prisloniti i zacrtati pozicije rupa. Izbušiti i podesiti na fino kasnije.







Rupe za pante na bočnim stranicama korpusa idu na 37 mm od ruba. Iscrtaš crtu na korpusu 37 mm od ruba. Uzmeš vrata s već prišaravljenim pantima, prisloniš ih uz korpus onak kak trebaju stajat i kroz nosač panta (tvoja treća slika) ocrtaš dvije rupice na korpusu. Ako ti rupice koje si iscrtao nisu na crti, potegni kutnikom pravi kut kroz njihov centar do iscrtane crte. Tu možeš šilom si napravit malu rupicu čisto da ti šaraf ne bježi. Uzmeš šarafe 3,5 x 17 i ušarafiš. Ako imaš iole kvalitetnije pante, na njima imaš vijke kojima podešavaš širinu, visinu i dubinu. Ako baš želiš šarafit s euro vijkom ko na slici, onda moraš izbušit rupe fi 5 mm za njih.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To znam ali kod mene je specificna kut spajanja dva zida tako da kad je radjeno prvi put ploce su rezane na licu mjesta bas jer nemaju neki standardan kut, ali ok ocito bi trebalo radit "na dvaput, tj. doci i ocrtati kut 100% tocno i onda odnijeti sve odrezat na stroj pa ponovo vratit. Problem je sto s obje strane kuhinje do kraja isto treba srezat (jedna strana ima zid a druga visoki izvlacni elemnt) pa nemos uzet duzu plocu/preklopit pa zacrtat.
Da, to je malo zeznuto. Čak nisam ni ziher dal oni rade glodanje takvog spoja ak nije pod 90 stupnjeva. Nisam baš skužio kakva ti je kuhinja, daj nabaci neku sliku.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 18:48   #3200
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Rupe za pante na bočnim stranicama korpusa idu na 37 mm od ruba. Iscrtaš crtu na korpusu 37 mm od ruba. Uzmeš vrata s već prišaravljenim pantima, prisloniš ih uz korpus onak kak trebaju stajat i kroz nosač panta (tvoja treća slika) ocrtaš dvije rupice na korpusu. Ako ti rupice koje si iscrtao nisu na crti, potegni kutnikom pravi kut kroz njihov centar do iscrtane crte. Tu možeš šilom si napravit malu rupicu čisto da ti šaraf ne bježi. Uzmeš šarafe 3,5 x 17 i ušarafiš. Ako imaš iole kvalitetnije pante, na njima imaš vijke kojima podešavaš širinu, visinu i dubinu. Ako baš želiš šarafit s euro vijkom ko na slici, onda moraš izbušit rupe fi 5 mm za njih.

Zanimljivo, nisam ni razmišljao običnim vijcima, sve što imam doma od namještaja da ima vrata ima te euro vijke ili kako se već zovu.
Nisam napisao, iveral je 16-ica, može još uvijek taj 3,5x17 i da li treba bušiti kakve rupice za njega ili samo kako si napisao šilom pa ušarafiti?
To mi se čini manji rizik, ako nešto i zeznem, stignem kasnije izbušiti fi 5 rupu


EDIT: panti riješeni
Hvala @fanATIk

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 27.04.2021. u 20:58.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 23:20   #3201
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To znam ali kod mene je specificna kut spajanja dva zida tako da kad je radjeno prvi put ploce su rezane na licu mjesta bas jer nemaju neki standardan kut, ali ok ocito bi trebalo radit "na dvaput, tj. doci i ocrtati kut 100% tocno i onda odnijeti sve odrezat na stroj pa ponovo vratit. Problem je sto s obje strane kuhinje do kraja isto treba srezat (jedna strana ima zid a druga visoki izvlacni elemnt) pa nemos uzet duzu plocu/preklopit pa zacrtat.
Inace rezem sve na licu mjesta ako se radi o "ravnim zidovima". Konkretno mozda je zid na pocetku ravan pa prema sredini ima trbuh (varijacija mali milion), vrlo tesko za definirati odjednom. Nakon sto postavim elemente i njih stavim da su fronte ravne, stavljam radnu plocu da vidim koliko mi zid od iza bijezi ili ne bijezi, bilo je slucajeva di se mogao prvi element u kutu malo skratiti prema zadnjoj strani pa ima nepravila oblik prema unutra sve iz razloga da element do elementa sjedne.

Radnu plocu iskrojiti na licu mjesta nije problem nesto malo vise zaje*ancije ima za napraviti nevidljivi spoj na licu mjesta (ali iz 4-5 puta kopirnim glodalom bude kao na velikom CNC-u) ako se radi o iveralu ali ako ide kamen, samo dok donesu na adresu vec su se naradili. Mada majstor koji radi s kamenom ako zrtvuje bilo koji iveral i iskroji si sablon na licu mjesta to mu ubrzava posao drasticno. Vise bi vjerovao majstoru s kartonom i precrtanim kutem nego onom s kratkim kutomjerom
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 14:55   #3202
renton77
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 68
Pozdrav svima. Ima li netko iskustva s filtracijskim napama? Koliko su uopće učinkovite? Renoviram stan i imam dva izvedbena rješenja gdje bi mogla doći kuhinja. Na jednom mjestu imam ventilacijski otvor koji je predviđen za kuhinjsku napu. A druga lokacija kuhinje bi mi puno više odgovarala radi funkcionalnosti stana ali tamo nema ventilacijskog otvora. Tako da bi bilo potrebno staviti filtracijsku napu. Zanima me vaš mišljenje koliko su učinkovite i ima li to uopće smisla. Hvala svima na pomoći.
renton77 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 16:56   #3203
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
A gle, nikad neće bit dobre kao ventilacijske mape, a i ako ćeš mjenjat filtere kak bi i trebao, dakle često, ispadne skup sport.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2021., 23:00   #3204
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Planiram raditi novi ulaz u kuću kako mi gosti i ostali u budućnosti ne bi morali prolaziti kroz cijelu kuću da dođu kod mene na kat. Slika planiranog je ispod.
Plava boja je nosivi zid u kući, ispod prije nije bilo zida ali je prije X godina napravljen zid od siporexa da se dobije prostorija i postave vrata. Gore je betonski nadvoj (plavo). Taj zid od siporexa bi sad srušio i napravio novi zid u L kako je na slici (crvena boja).
Iza na vanjski zid bi probio nova ulazna vrata (prije su tu bila vrata, zatvorena su isto prije X godina ciglom, nadvoj je ostao). Ovo desno sam prije mislio staviti vrata točno na hodnik pokraj stepenica, ali je nosivi zid, probijanje itd.., a doslovno metar do toga s druge strane vertikalnog stupa imam gdje su bila vrata pa bi to iskoristio.
Novi zid bi bio u ravnini sa zidom od stepeništa (žuto) da se to isto može zatvoriti i staviti vrata za prizemlje ako bude potrebno.

Da li je 12.5 cm siporex oke debljina za taj pregradni zid u L? I da li na kraju gdje taj zid završava prema hodniku i gdje dolaze vrata moram raditi nešto posebno ili samo završim sa siporexom ravno i gotovo?
Da li mogu staviti samo 5cm siporexa na desni dio do pregradnog zida (vidi se tanki crveni dio) da navoj dođe iznad vrata?

__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 19:27   #3205
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Jel bi tko mogao reći koju na temu suhi i vlažni estrih?
Radi sw o adaptaciji poslovnog prostora, visoko prizemlje, Dalmacija.Ispod su drvene grede, građevinar kaže da ne zna kakvo je stanje dok ne otvori i vidi u kakvom su stanju grede

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 21:17   #3206
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Suhi - manja težina (bitno za grede) , idu osb ploče u dva sloja, svaki sloj u suprotni smjer, vidaju se ili lipe sa montažnom pjenom (nekad ide i pijesak/stiropol,al to sve ovisi o podlozi)

mokri- težak, dugo se suši ako na njega ide parket/laminat, mislim da ti grede to neće izdržat


ako tribaš meštra za suhi estrih i podopodlaganje (parket/laminat) javi se na pm, Split i okolica
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:45   #3207
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Suhi - manja težina (bitno za grede) , idu osb ploče u dva sloja, svaki sloj u suprotni smjer, vidaju se ili lipe sa montažnom pjenom (nekad ide i pijesak/stiropol,al to sve ovisi o podlozi)

mokri- težak, dugo se suši ako na njega ide parket/laminat, mislim da ti grede to neće izdržat


ako tribaš meštra za suhi estrih i podopodlaganje (parket/laminat) javi se na pm, Split i okolica
Idu pločice tj keramika.
A jel bolji suhi ili mokri? Radimo sad adaptaciju, i to bi trebalo izdržati idućih 20tak godina

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 02:03   #3208
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A mokri je uvik "bolji" ,al ako su grede u pitanju ne znam bas,to je ogromna tezina,plus plocice i ljepilo.

Sve ovisi o gredama jel. Da je betonska ploca onda mokri. Mi smo po varošu i starijim kucama na gredama uvik radili suhi, nebitno sta ide na njega.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 20:58   #3209
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Netko je hvalio neku firmu u/oko Zg koja radi kvalitetne komarnike za normalne novce. Ne mogu naći, pa ako se netko sjeća/zna o čemu se radi, nek napiše.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 04:33   #3210
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Jutro znalci. da vas malo priupitam prije nego krenem u boj. Imam na parceli stup od struje, bio je tu stari oronuli zid širok cca 2 metra. sad sam ja taj zid očistio odvezao ća i stup je tih 2 m u mojoj parceli. mogu li ja ikako tražiti HEP da pomaknu taj stup na rub parcele, imam li ikakve zakonske osnove ili nešto? stup mi je sad usred dvorišta i volio bi da se pomakne na rub parcele.
Astra je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na