Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2024., 19:46   #2431
svemir
Premium
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ne bih se baš složio da je A1 router preko A1 optike loš uređaj. Pričam o all in one (ont+router) uređaju Huawei, oznaku ne znam točno, ima dvije vanjske wifi antene. Jednom sam ga iz zabave opteretio sa solidnim brojem uređaja koji su non-stop nešto streamali ili uploadali i moram reći da se jako dobro nosio, niti da štucne. U odnosu na Tcomov Speedport Plus i Smart 3 je tv u boji svakako.
Uskoro bi trebao probati i Telemachov wifi6 (mislim Nokia) pa ću i njega malo opisati.
Taj ruter ne dobiš ako si preko ht optike , nego dobiš neko smeče.
Bar su drugi svi tako rekli. Ont od ht-a , a ruter od a1.
svemir je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 19:52   #2432
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
To ne znam. Ja sam direkt na A1 optičkoj infrastrukturi, ovaj Huawei je najbolji router od kojih sam se imao prilike susretati od naših operatera.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2024., 07:47   #2433
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Ne bih se baš složio da je A1 router preko A1 optike loš uređaj. Pričam o all in one (ont+router) uređaju Huawei, oznaku ne znam točno, ima dvije vanjske wifi antene. Jednom sam ga iz zabave opteretio sa solidnim brojem uređaja koji su non-stop nešto streamali ili uploadali i moram reći da se jako dobro nosio, niti da štucne. U odnosu na Tcomov Speedport Plus i Smart 3 je tv u boji svakako.
Uskoro bi trebao probati i Telemachov wifi6 (mislim Nokia) pa ću i njega malo opisati.
čovjek govori o a1 routeru preko ht infrastrukture ili ti ga inbox koji je zaključan do daske i ono što bi mogao nejde jer su zaključali sve, wi-fi za wi-fi6 je poprilično slab,2 antene za wifi 6 je malo,zaključani dns postavke,preopterećeni a1 dns server,a u zadnje vrijeme u špicama primječujem da im pada brzina sa 940-950 na nekih 800,što u prvoj godini nije bio slučaj,kupnjom svog routera se drastično svaka usluga poboljšava,kolko, ovisi uvjek kolko je čovjek spreman uložiti,ali i najeftiniji su bolji od inboxa,nije drugačije ni na t-comu ,a brijem ni kod drugih operatera,ali inbox je najlošiji router koji sam ikada dobio od operatera,uzrok je možda ta zaključanost i stupidna politika poslovanja a1,iskreno jedva čekam 10 mjesec i kraj ugovora,telemach mi je zasada favorit za novog operatera.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 23.03.2024. u 07:56.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 18:50   #2434
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Uveli mi uz zgradu optiku , a trenutno sam na kablu A1 i zadovoljan sam uslugom.Jel oni gase kabel i zovu nas i promjene opremu ili ostavljaju sve isto s nama koji smo na coaxu???
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2024., 19:36   #2435
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
I još pitanjce...kako ste zadovoljni vi koji ste na optici s routerom i mash uređajem na brzini 2 gbs?
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 12:28   #2436
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Meni 2 Gbps radi uredno od ponedjeljka, download 2200+ Mbps, upload oko 850 Mbps po Speedtest.net na 2.5Gbps NIC-u i Cat5e kabelu od nekih 7-8 metara (nemam pojma tocno duzinu jer je provucen kroz zid, ali tako nekako bi trebalo biti).
Imao sam 1 Gbps i nisam imao namjeru apgrejdat jer ne vidim potrebu, ali A1 intelektualci ne daju na 1Gbps paketu da umjesto setup boxa koristis SmartTV aplikaciju.
A kako je zena kupila novu komodu na kojoj je TV i pizdukala oko "gomile zica" odlucio da ipak promjenim paket kako bi mogao umjesto setup boxa (i 3 kabela) jednostavno koristiti SmartTV aplikaciju. Sad je podrucje kod TV-a "kao apoteka"

Mash jos nisam isprobao jer moram smisliti rijesenje (citaj gore da oko TV-a gdje mi je LAN port ne bude "kupusara" od kablova) kako ga uredno spojiti.

Jedino mi se ne svidja sto je novi router puno veci od starog, pa sad u kutiji u kojoj se nalazi nema puno mjesta i moram smisliti kako nabaviti i u kutiju ugurati neki manji 4 port 2.5/10 Gbps switch da mogu jos jedan komp pustiti na 2 Gbps jer router ima samo jedan 10Gbps port, a ostali su 1Gbps.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na