Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2006., 19:42   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
dizanje voltaze

Unaprijed isprike na tome sto imam 2 teme aktivne oko svoje graficke, mislio sam bili ovo ubacio u istu temu ali je razlicite problematike tako da sam odvojio... Htio bi iscjediti max iz graficke a da ne krepa Sad sam saznao da na svojoj grafickoj imam 1.6ns memoriju, sto bi po nekoj mojoj matematici iznosilo 1250MHz, a doticna je vec defaultno overclocana na 1300MHz. Gledao sam po netu i vidio da ljudi drmnu i 2.0ns memoriju stabilno preko 1300MHz a kad ja svoju mogu max na 1320 lol tako da tu nesto ne stima. GPU dignem max na 480MHz (bez "pucanja") sto je samo 10MHz više nego po defaultnom biosu. Sad me zanima do kolikog napona mogu dizati napon jezgre i rama (i s kojim programom? Mislim jeli postoji nesto iz windowsa ili moram mjenjati bios stalno?) a da to bude donekle sigurno tj. da nije pretjerana vjerojatnost da krepa? E da, hladi se sa artict coolingom, i provjetrenost u kucistu je stvarno odlicna, temp u win je stalno do 40stupnjeva a pod punim opterecenjem se krece od 48-52 stupnja...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 23:25   #2
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
Koliko ja znam na 7800gtx se napon na jezgri i memoriji moze mjenjati samo vmodom. Na 7800gt se moglo dici sa 1.4v na 1.5v u 3D izmjenama u biosu, mada to u mome slucaju nije polucilo neke rezultate.
Neka me netko ispravi ako grijesim.
bojler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2006., 09:40   #3
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
@bojler - istina, moze se sa Nibitorom editirat bios i promijeniti napon GPU-a sa 1.4V na 1.5V te taj bios onda flashati na grafu... a kaj se tice rezultata, ja sam na svojoj sa maksimalnih 460Mhz na 1.4V uspio postici 490Mhz sa 1.5V, mislim da je rezultat dosta velik

Sto se tice 7800GTX grafe trebalo bi probati mozda se moze, samo neznam koji joj je defaultni napon, mozda vec ima 1.5V, ako ima onda samo preostaje vmod
maX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na