Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2006., 05:54   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Problem s temperaturom

komp AMD Athlon2200+ hard 80gb, 256 mb ram. graf ati 9550 mat via kt133 napajanje 300w


Imam problem sa temperaturom procesora. Naime dok upalim računalo ona
je nekih 20-ak stupnjeva. No ubrzo se popne na nekih 55 stupnjeva a da ništa ne radim. Dok sam na netu ili slušam muziku nema da je ispod 70. A kad pokrenem neku igru kao cod2 ili mw drži ga na čak 85 stupnjeva ak pređe izbacuje me, plavi ekran. Proc nije otključan. . u čem je problem??? Evo dok ovo pišem je 72 stupnja celzijusa. Cooler radi na 3300rpm-a. Everestom mjerim al i u biosu je isto.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2006., 08:46   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pogledaj dali je cooler dobro sjeo, dali si ga na pravu stranu okrenuo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2006., 16:58   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
ma nisam dirao uopće cooler, tako otkad sam ga kupio al mi se u zadnje vrijeme počinje zagrijavat, probat ću ga očistit ali ne znam kak nanjet pastu na proc da ne napravim neko sranje. Nemogu ništ igrat odkad sam dobio lotr:bfme. kad sam instaliro prođem jednu veću misiju izbaci me pogledam u everest ono 85 c. Jel ima kakva još ideja? Komp mi je star 2.5 godine.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2006., 17:00   #4
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Počisti sve od prašine provjeri jel se vrte ventovi i tako to
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2006., 17:55   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
evo link na jedan koristan topic za ciscenje i odrzavanje racunala, te o nanosenju paste na procesor.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...threadid=16231
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2006., 22:34   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
očistio sam od prašine, ugušio sam se skoro, smrdi pravo smrdi. sad se sjaji nema ni trunke prašine.. sad ću vidjet kak će se ponašat ak bude isto stavit ću pastu. E samo pitanje.. Ta pasta nakon koliko ju treba mijenjat, i šta se ona osuši il šta da ju treba mijenjat?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 00:00   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pasta se osuši, ali to nema neke velike veze (nekoliko celzija).
Pogledaj ti malo bolje da vidiš da skučajno nije riknuo ventilator na radijatoru od procesora jer mi se čini da je ova temperatura previsoka neovisno o nekoj prašini.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 02:47   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Odkad sam očistio temperatura ne prelazi 47 C. Igro sam i Most Wanted jedno sat vremena, inače za to vrijeme temperatura bi bila 84/85 najmanje sad je laganih 47. Hvala na pomoći. Vent je i prije radilo ali bilo tolko prašine. Malo sam se začudio kak ta prašina otežava hlađenje. Sad će valjda bit sve u redu bar neko vrijeme. Sutra idem kupit još jedan vent za kučište da bude kao chassis, ima ko kakvu preporuku? da ga stavim da upuhuje ili da ispuhuje zrak? Ili da uzmem još jedan pa da im podjelim posao? jedan nutra, drugi van...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2006., 10:43   #9
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Originally posted by tutix
Odkad sam očistio temperatura ne prelazi 47 C. Igro sam i Most Wanted jedno sat vremena, inače za to vrijeme temperatura bi bila 84/85 najmanje sad je laganih 47. Hvala na pomoći. Vent je i prije radilo ali bilo tolko prašine. Malo sam se začudio kak ta prašina otežava hlađenje. Sad će valjda bit sve u redu bar neko vrijeme. Sutra idem kupit još jedan vent za kučište da bude kao chassis, ima ko kakvu preporuku? da ga stavim da upuhuje ili da ispuhuje zrak? Ili da uzmem još jedan pa da im podjelim posao? jedan nutra, drugi van...
nisi napisao kolko velike ventove trebaš...
ako nisi baš pri novcima u ve-milu uzmi glacialtech. najbolje da jedan upuhuje, a drugi ispuhuje da stvoriš protok
mighty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na