Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2015., 14:29   #301
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Danas mi javila frendica da su inkasatori bili kod nje u firmi. U kancelariji nema ni radija ni TV-a, ali joj svejedno žele naplatiti pretplatu za kompove (?!) uz objašnjenje da na njemu može gledati TV program i slušati radio.
Tko je tu lud? Mogu li to oni?
Ma mogu oni sve, što je žalosno u toj priči jer je to porez državi, a ne HRT pristojba. Tako su i nama došli, pa su nas pitali jel imamo radio u službenom autu.
Alister je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 18:03   #302
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Jeftinija pristojba za umirovljenike s mirovinama do 1500kn.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2015., 18:15   #303
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Jeftinija pristojba za umirovljenike s mirovinama do 1500kn.
Spin
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 19:22   #304
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kako vidim, to slijedi i nama.

Kako sam trebao za frenda nabaviti satelitsku tv s talijanskim programima i usput pronaci nekog od "mojih" talijana koji placaju preplatu (canone tv se zove to kod njih) i vidi vraga, njih 5-6 sto sam pitao da mi daju svoj OIB, niti jedan ne placa preplatu pa tako i nemogu kupiti uredjaj jer je vezan na oib i tako i otkljucava prijemnik, odnosno, ako ne placas, nemozes gledat.

Kako su tamo izracunali da oko 25-28% ne placa, znaci izbjegava platiti preplatu koja godisnje iznosi nesto malo vise od nase, 113€.

Eh sad, rekla mi ekipa, strpi se do nove godine jer od 1.1.2016. preplata se uracunava u placanje mjesecne rate od struje pa ce i svaki od njih morati platiti kako im nebi struju iskljucili.

Eto.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 19:59   #305
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kako vidim, to slijedi i nama.

Kako sam trebao za frenda nabaviti satelitsku tv s talijanskim programima i usput pronaci nekog od "mojih" talijana koji placaju preplatu (canone tv se zove to kod njih) i vidi vraga, njih 5-6 sto sam pitao da mi daju svoj OIB, niti jedan ne placa preplatu pa tako i nemogu kupiti uredjaj jer je vezan na oib i tako i otkljucava prijemnik, odnosno, ako ne placas, nemozes gledat.

Kako su tamo izracunali da oko 25-28% ne placa, znaci izbjegava platiti preplatu koja godisnje iznosi nesto malo vise od nase, 113€.

Eh sad, rekla mi ekipa, strpi se do nove godine jer od 1.1.2016. preplata se uracunava u placanje mjesecne rate od struje pa ce i svaki od njih morati platiti kako im nebi struju iskljucili.

Eto.
Ma samo se triba pokrenit. Fali Uber na TVu.

PPV i gotovo.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 20:04   #306
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nisi skuzio, no preplata, no power
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:15   #307
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
I sta ce sa ljudima koji imaju vise kuca ili stanova te placaju pausal za struju ?
Dakle prazno, nitko ne zivi ili nema prijemnika jednostavno na toj adresi...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:27   #308
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sve će se to riješiti... sa plaćanjem
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 06:08   #309
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pozdrav svima u studiju i režiji (kako prigodan pozdrav ),

Dakle redoviti sam član naše male udruge pretplatnih obveznika ali u svom šoku i nevjerici krepade mi tv kojeg ne mislim tako skoro uzimati novog (ilitiga štedi se za SUHD mp3 ultra curved hokus pokus samsung).

E sad, ne posjedujem auto, tv prijamnik je član kluba vječnih lovišta, mobiteli mi ne primaju fm radio, sat mi se ne sinkronizira radijski s atomskim satom u Beču

Znači li to da za odjavu moram opet koristiti ovaj njihov "evo vam vazelin, samo me odjavite na što manje bolan način" način odjave ili se može i s nekom drugom malo liberalnijom izjavom to odjaviti.

I naravno može li se to isprintati, potpisati i mailati ili bih morao klasičnom preporučeno/s povratnicom metodom za svaki slučaj

I naravno za kraj otkad ste napravili privremenu/trajnu odjavu je li vas itko zafrkavao/zvao/posjećivao i tako dalje?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2015., 01:29   #310
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Ja sam poslao odjavu prije mjesec dana jer sam preselio na drugu adresu, ali nitko mi se ne javlja, valjda bi tebalo neko rješenje stići.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2015., 09:03   #311
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Nebi, pošalji mail na odjel rtv pristojbe i pitaj da li su zaprimili obrazac za odjavu i ako jesu od kojeg mjeseca si odjavljen.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2015., 21:20   #312
njahblah
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 0
evo i mog slučaja.. prije 3 godine odjavio sam HTV pretplatu preko onog njihovog obrasca na internetu, ovjerio kod javnog bilježnika i poslao im preporučeno poštom, s povratnicom, da imam dokaz da su primili.. odma nakon toga prestale su stizati uplatnice.. i dalje sam koristio televizor i pune 2 godine me nitko nije kontrolirao.. onda je jednog dana dok mene nije bilo doma došao njihov kontrolor i primio moje ukućane na trik da priznaju da imamo televizor, nakon šta su mu pokazali televizor zapisao je neku šifru s njega, opet uzeo naše podatke i ponovo nas prijavio na plaćanje.. zaračunao nam je i onu kaznu od 480kn, odnosno 6 zadnjih mjesečnih pristojbi, jer kao zna da smo cijelo vrijeme gledali tv, pa je to najmanje šta nam može zaračunati.. pošto moji nisu odma imali taj novac, rekao je da će po novac doći sljedeći dan.. sljedeći dan sam ga dočekao ja.. reko sam mu da nemamo tv i da ne mislim platiti nikakvu kaznu.. lik je počeo srati da će mi onda uplatnica za tih 480kn doći poštom i pokupio se.. uskoro je poštom stigla ta kazna i nove uplatnice.. nisam platio ništa od toga i istog trena sam opet odjavio pretplatu, kao i prvi put.. i ovaj put mi je zahtjev uvažen i prestale su stizati nove uplatnice.. nakon toga su još u par navrata srali s pismenim opomenama za plaćanje onih 480 kn, opomene sam bacao u smeće, pa su prijetili ovrhom i kad su vidjeli da me ne uspijevaju prestrašiti, odustali su, više ne šalju nikakve opomene.. sad i dalje gledam tv i ne plaćam pretplatu
njahblah je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2015., 21:49   #313
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor njahblah Pregled postova
evo i mog slučaja.. prije 3 godine odjavio sam HTV pretplatu preko onog njihovog obrasca na internetu, ovjerio kod javnog bilježnika i poslao im preporučeno poštom, s povratnicom, da imam dokaz da su primili.. odma nakon toga prestale su stizati uplatnice.. i dalje sam koristio televizor i pune 2 godine me nitko nije kontrolirao.. onda je jednog dana dok mene nije bilo doma došao njihov kontrolor i primio moje ukućane na trik da priznaju da imamo televizor, nakon šta su mu pokazali televizor zapisao je neku šifru s njega, opet uzeo naše podatke i ponovo nas prijavio na plaćanje.. zaračunao nam je i onu kaznu od 480kn, odnosno 6 zadnjih mjesečnih pristojbi, jer kao zna da smo cijelo vrijeme gledali tv, pa je to najmanje šta nam može zaračunati.. pošto moji nisu odma imali taj novac, rekao je da će po novac doći sljedeći dan.. sljedeći dan sam ga dočekao ja.. reko sam mu da nemamo tv i da ne mislim platiti nikakvu kaznu.. lik je počeo srati da će mi onda uplatnica za tih 480kn doći poštom i pokupio se.. uskoro je poštom stigla ta kazna i nove uplatnice.. nisam platio ništa od toga i istog trena sam opet odjavio pretplatu, kao i prvi put.. i ovaj put mi je zahtjev uvažen i prestale su stizati nove uplatnice.. nakon toga su još u par navrata srali s pismenim opomenama za plaćanje onih 480 kn, opomene sam bacao u smeće, pa su prijetili ovrhom i kad su vidjeli da me ne uspijevaju prestrašiti, odustali su, više ne šalju nikakve opomene.. sad i dalje gledam tv i ne plaćam pretplatu
svaka čast
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 12:45   #314
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kada krećeš struju prespajati mimo brojila?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 12:49   #315
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Samo se nemoj čudit za 5g. kad ti dojte račun od 10t kn Ulovit će oni tebe kad tad. Nažalost pretplata se ne plača samo za tv nego i radio u autu i tko zna kaj još..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 17:46   #316
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ako gledas onda treba platiti.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 18:30   #317
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Citiraj:
Autor njahblah Pregled postova
evo i mog slučaja.. prije 3 godine odjavio sam HTV pretplatu preko onog njihovog obrasca na internetu, ovjerio kod javnog bilježnika i poslao im preporučeno poštom, s povratnicom, da imam dokaz da su primili.. odma nakon toga prestale su stizati uplatnice.. i dalje sam koristio televizor i pune 2 godine me nitko nije kontrolirao.. onda je jednog dana dok mene nije bilo doma došao njihov kontrolor i primio moje ukućane na trik da priznaju da imamo televizor, nakon šta su mu pokazali televizor zapisao je neku šifru s njega, opet uzeo naše podatke i ponovo nas prijavio na plaćanje.. zaračunao nam je i onu kaznu od 480kn, odnosno 6 zadnjih mjesečnih pristojbi, jer kao zna da smo cijelo vrijeme gledali tv, pa je to najmanje šta nam može zaračunati.. pošto moji nisu odma imali taj novac, rekao je da će po novac doći sljedeći dan.. sljedeći dan sam ga dočekao ja.. reko sam mu da nemamo tv i da ne mislim platiti nikakvu kaznu.. lik je počeo srati da će mi onda uplatnica za tih 480kn doći poštom i pokupio se.. uskoro je poštom stigla ta kazna i nove uplatnice.. nisam platio ništa od toga i istog trena sam opet odjavio pretplatu, kao i prvi put.. i ovaj put mi je zahtjev uvažen i prestale su stizati nove uplatnice.. nakon toga su još u par navrata srali s pismenim opomenama za plaćanje onih 480 kn, opomene sam bacao u smeće, pa su prijetili ovrhom i kad su vidjeli da me ne uspijevaju prestrašiti, odustali su, više ne šalju nikakve opomene.. sad i dalje gledam tv i ne plaćam pretplatu
Opasno je to što ti ne stižu uplatnice, jer su te predali odvjetničkom uredu, a oni ne žure, čekaju da se nakupe kamate, jer ne baćkaju se sa sitnim iznosima, pet do deset tisuća kuna, plus njihovi troškova, bude gadna ovrha.
Evo da spomenem i svoj slučaj, kćer studentica i opet je na "prepad" uhvate za kontrolu, ona im reče da nema vremena jer ima ispit i ode na faks. Nakon pet dana stiže uplatnica uz opomenu 1000, plus 2000 kn, po nekom članku, ali eto ako platimo 240kn i priznamo posjedovanje TV-a, onda nas neće teretiti za više. Platim odmah, jer ne želim s vragom imati posla, još pet mjeseci i ide ponovna odjava.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 20:09   #318
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Samo se nemoj čudit za 5g. kad ti dojte račun od 10t kn Ulovit će oni tebe kad tad. Nažalost pretplata se ne plača samo za tv nego i radio u autu i tko zna kaj još..
I za mobitele , ne znam jel na tehničkom gledaju jel imaš radio u autu ili kako? Ne znam zašto je kolega ovjeravao zahtjev kod bilježnika, to nigdje ne piše da treba?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 23:10   #319
njahblah
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Ne znam zašto je kolega ovjeravao zahtjev kod bilježnika, to nigdje ne piše da treba?
po starom modelu se trebalo ovjeravati, sad po novome navodno više netreba..

i dajte ljudi, bez razloga vam se tresu gače.. onaj mason hanžeković zarađuje miljone na protuzakonitim ovrhama jer ljudi neznaju svoja prava.. inače, šta se tiče ovrhe, mogu se pozvati na zastaru.. prošlo je godinu i pol otkako nisam platio dug, a nakon godinu dana nastupa zastara za tu vrstu duga, ako u međuvremenu ne dobiješ rješenje o ovrsi.. do sad nisam dobio ništa osim opomena..

osim toga, ta njihova "pristojba" nije porez na televizijski program nego na uređaj, a dvostruko oporezivanje je zabranjeno.. to je kao da vam netko udari porez na posjedovanje frižidera.. i onda mu kažete da u njemu ne držite hranu, pa on izmisli da sigurno imate frižider-torbu u autu i onda vam udari porez na to.. to isto rade dok spominju mobitel, laptop, radio u autu i slične bedastoće.. eto koliko je smiješan i protuzakonit taj njihov pravilnik.. još malo pa će izmisliti da imate ručni sat koji može primati tv signal hahaha

a da ne spominjemo njihovu izjavu u obrascu za odjavu gdje piše da ste dužni pustiti njihovog kontrolora u kuću radi provjere.. to je protuustavno i krši odredbu o nepovredivosti doma.. a oni ako su face, nek nabave sudski nalog za pretres vašeg doma radi nečeg tako banalnog kao što je posjedovanje televizora..

vidim i da neki ovdje komentiraju zašto HRT ne dekodira svoj program, pa da onda plaćaju samo oni koji ga žele gledati, pa onda komentari tipa "zašto bi ja to plaćao kad je program sranje" ili "ja već plaćam tv pretplatu skupa s internetom kod svog operatera".. ljudi dragi, kad bi oni to dekodirali, oni dobro znaju da ga nitko živ nebi gledao.. ovako HRT svima cijedi pare bez obzira da li gledaju ili ne.. da je to pristojba na tv program (a ne na uređaj), svatko bi se mogao izgovoriti da gleda samo strane programe ili da ne uključuje televizor i slično i nebi mu ništa mogli.. ovim protuzakonitim pravilnikom su se osigurali da te svakako oderu i jedino se građanskim neposluhom možeš boriti protiv te nepravde..

uopće nije važno dal je program najbolji na svijetu ili je najveće smeće i da li ga gledaš ili ti televizor skuplja prašinu u podrumu, činjenica je da je to jedan protuzakonit namet i da ti nakon odjave nemogu ništa ako se nedaš nasanjkati.. možda će te zastrašivati velikim kamatama ako ne platiš izmišljeni dug, da bi ti se onih 200 ili 500 kn kazne činilo isplativo.. zaboli njih za taj jednokratni iznos, njima je cilj da te prestraše i da pristaneš da te opet prijave i da im narednih 100 godina plaćaš pretplatu.. čim jednom uđeš u njihovu bazu korisnika, makar 100put odjaviš pretplatu, oni će periodično provjeravati dal ih varaš jer se zna da danas svako kućanstvo ima televizor.. s kakvom god pričom da vam dođu, nikad nikog ne puštajte u kuću, držite se onoga šta ste naveli u odjavi, ništa ne priznajte i ne potpisujte i nemogu vam ništa
njahblah je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2016., 23:46   #320
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ti si napisao pamflet kojim u krajnjem slučaju opravdavaš jedno - da kršiš zakon.

Ni meni se ne sviđa plaćati pretplatu pa je plaćam.
Ne sviđa mi se plaćati komunalnu naknadu - pa je plaćam.
Ne sviđa mi se kad dobijem razliku struje - pa je platim.

Gdje je granica? Dajete si za pravo odrediti da vam se nešto me sviđa pa nećete platiti. Koliko god argumentima bili u pravu, svjesno kršite zakon. A posebno kolega koji još napominje kako uredno gleda tv.

Ako gledaš plati. Zamisli da si svi odradimo neke stvari koje nam se ne sviđaju i prestanemo plaćati prevarom?

Na temi o Irskoj se pljuje po državi i poslodavcima zbog malih plaća i loših uvjeta rada, a s druge strane se jedva čeka da se radi upravo ono kaj se privatnim poslodavcima zamjera - muljanje i nepoštivanje zakona.
Licemjerno društvo do kraja
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 00:17   #321
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja nemam tv-a već 8 godina, i dok dođem kod staraca sjetim se zašto ga nemam. Jad i bijeda od programa, plus sve afere na javnoj televiziji + da su im svi kvalitetniji voditelji ošli.

Da je program bolji i da ih ima više, bilo bi ljudima lakše i platit. Ovako svi odašiljači i sve gubi svrhu. Sreća za njih pa ta "pretplata" nije obična pretplata jer bi još više ljudi tražilo kako istu izbjeć.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 02.01.2016. u 00:29.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 00:35   #322
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ja se slažem s tobom, isto rijetko gledam i protiv sam pretplate.

Ali sam i protiv kaubojskog revolucionarizma di se selektivno odabire koji nam propis paše pa ćemo ga poštovati, a koji ne pa njega nećemo.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 00:23   #323
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Dakle ja bi po njihovom zakonu trebao plaćati pretplatu za tv u kući u kojoj nitko ne boravi i što je najbolje još nije formalno u mojem vlasništvu. Podnio sam zahtjev za odjavu, poslao im mail i sad čekam što će reći.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 09:33   #324
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Dakle ja bi po njihovom zakonu trebao plaćati pretplatu za tv u kući u kojoj nitko ne boravi i što je najbolje još nije formalno u mojem vlasništvu. Podnio sam zahtjev za odjavu, poslao im mail i sad čekam što će reći.
Zašto bi morao takvo što?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 10:09   #325
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nemojte tako.
Ja imam neke poznanike koji rade na HRT-u. Znate da se oni moraju dizati u 5h da bi došli na posao u 6h. Cijelo vrijeme sjede ili na terenu a i plaća im je sigurno manja nego da idu vani, oko 1000 eura a vani bi sigurno dobili više.
Zamislite koliko ljudi bi ostalo bez posla da tako pola ljudi ne plaća naknadu a imaju skupe televizore.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 10:17   #326
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nemojte tako.
Ja imam neke poznanike koji rade na HRT-u. Znate da se oni moraju dizati u 5h da bi došli na posao u 6h. Cijelo vrijeme sjede ili na terenu a i plaća im je sigurno manja nego da idu vani, oko 1000 eura a vani bi sigurno dobili više.
Kaj je tu čudno? Isto kao i veliki broj zaposlenih u HR bilo u javnom ili privatnom sektoru.

Citiraj:
Zamislite koliko ljudi bi ostalo bez posla da tako pola ljudi ne plaća naknadu a imaju skupe televizore.
Ne vidim kako cijena televizora ima veze s naknadom. Bio on 500 kn ili 50,000 kn svejedno je po pitanju naknade jer plaćaš njegovo posjedovanje.

Mene samo čudi kako nikad do referenduma nije došla pristojba. Svi se bune, ali do sada nije bilo neke velike inicijative za to. Veliki biznis je ta pristojba.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 10:22   #327
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Bilo bi najbolje da se tih 4 "vrhunskih" programa kodira i tko želi gledati neka plati. Nešto kao Evo TV. Nemam ništa protiv toga. Ali prisilno naplaćivati pretplatu jer na mobitelu imaš FM prijamnik koji nisi nikad upalio?? gadi mi se taj način funkcioniranja "javnog" servisa u HR
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 10:51   #328
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bilo bi najbolje da se tih 4 "vrhunskih" programa kodira i tko želi gledati neka plati. Nešto kao Evo TV. Nemam ništa protiv toga. Ali prisilno naplaćivati pretplatu jer na mobitelu imaš FM prijamnik koji nisi nikad upalio?? gadi mi se taj način funkcioniranja "javnog" servisa u HR
Pa i plaća se jer je javni servis, kao i svaki drugi javni servis.
A posebnu pretplatu na mobitel ni ne plaćaš ako već doma plaćaš pretplatu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 11:07   #329
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Tako je! Ne treba nam nikakav javni servis. Komercijalne televizije i radio nas kvalitetno informiraju i stvaraju kvalitetnu domaću produkciju. A kada bi ukinuli pretplatu ne bi imali ni obavezu da stvaraju informativni i obrazovni program. Bilo bi više mjesta za kvalitetne strane sapunice. Šta će nam političke ili obrazovne emisije na radiju, ciklus klastičnog westerna ili film noira, europski filmovi... Pa tko to gleda? Treba ukinuti i porez za zdravstvo, mirovinsko, trošarine na benzin, vratiti puni porez na svu hranu, knjige, ulaznice za kina, kazališta, ukinuti obavezno osnovno školovanje. Ako se želiš liječiti ili obrazovati plati, zašto bih ja plaćao za tebe? Ako ne želim park za djecu zašto bih ga plaćao? Naknada za vodu? Pa imam bunar iza kuće, zašto da plaćam i to. Uštediš sve to i možeš plaćati veću ratu za bolji mobitel ili pak češće kupiti cigare. Jednostavno bolje uložiti taj ogromni novac koji plaćamo sada za pretplatu.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 11:19   #330
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Tako je! Ne treba nam nikakav javni servis. Komercijalne televizije i radio nas kvalitetno informiraju i stvaraju kvalitetnu domaću produkciju.
Mislim da uopće ne shvaćaš ideju javnog servisa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na