Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2022., 13:48   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Preporuka switcha

Uredska mreža, 7 računala, IP telefoni, mrežni skeneri, printer,server, nas itd.
Trenutno koristimo Switch CISCO SG200-26 Gigabit.
Switch je kupljen 2017 godine, i od tada se koristi bez ikakvih problema.
Ostalo nam je još 1-2 porta slobodno na njemu, ali mene više brine starost switcha (7 godina) i dobavljivost nove opreme, jer mi se ljudi žale da ničega nema na lageru, i da se sve iole kvalitetnije čeka poprilično.
Uprava je odobrila kupovinu novog switcha, pa ako imate neki prijedlog sa čime zamjeniti postojeći, slušam.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 14:44   #2
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
HPE (Aruba), Juniper, Ruckus, su sve vrhunska imena. No ako vec imate znanja i vjestine u Ciscu i on vas dobro sluzi drzi se onoga sto znas da vam funkcionira. To je moje misljenje
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2022., 14:52   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Mi smo hpe 48portne kupovali za core, I arube za poe po okolo.
Na hpe sam slagao agregaciju (mislim da do 4 porta možeš) ako ne uzmeš switch koji ima sfp pa ubodes optiku. Naravno ako uzimaš 2 switcha pa ti trebaju bit spojeni međusobno. Inače te nije briga.
Nećeš fulat ni s jednim ni s drugim.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 15:02   #4
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Cisco oprema je top što se tiče mreža. Pretpostavljam da je dummy switch ? Možeš i novi zaštekati iza Cisca raditi će bez problema. GB switch za uredsku mrežu je sasvim dovoljan za današnje potrebe. Za kupovinu switcha pogledaj po Europi ako uzimaš preko firme ispadne jeftinije.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 20:57   #5
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
HPE (Aruba), Juniper, Ruckus, su sve vrhunska imena. No ako vec imate znanja i vjestine u Ciscu i on vas dobro sluzi drzi se onoga sto znas da vam funkcionira. To je moje misljenje

Ma dobro, uzeo bi CISCO opet, jer stvarno sa njim nikad nije bilo problema.
To mi dođe kao Canon za printere.


Citiraj:
Autor Incre_Dible Pregled postova
Cisco oprema je top što se tiče mreža. Pretpostavljam da je dummy switch ? Možeš i novi zaštekati iza Cisca raditi će bez problema. GB switch za uredsku mrežu je sasvim dovoljan za današnje potrebe. Za kupovinu switcha pogledaj po Europi ako uzimaš preko firme ispadne jeftinije.

Dummy switch, tj unmanaged.
Jel imaš preporuku za neki konkretan model ili ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 22:37   #6
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Dummy switch, tj unmanaged.
Jel imaš preporuku za neki konkretan model ili ?
Uf, tek sada sam skuzio koji switch imate. Iskreno kupi bilo šta ako je unmanaged. Ako krepa za ništa kupiš novi.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 07:22   #7
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Nemoj bas bilo koji. Mi smo koristili jedno vrijeme zyxela 48port, a kad je dosao pred kraj portova počeo je smrzavati. Jednostavno malo memorije, spor proc. Mi sami sebi DOS napravimo sa prometom , a on to nemoze prožvakati.

Sada smo na ciscu, sve radi kako spada.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 08:58   #8
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ma dobro, uzeo bi CISCO opet, jer stvarno sa njim nikad nije bilo problema.
To mi dođe kao Canon za printere.





Dummy switch, tj unmanaged.
Jel imaš preporuku za neki konkretan model ili ?

Da li ti treba PoE ili bez? Gigabitni portovi ili 2,5G, 10G? Rabljeno ili novi ? Koliko portova je potrebno? Opet gledaj za budućnost da se opskrbiš jer od viška portova glava ne boli Zavisi od potreba ti mogu preporučiti.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 10:20   #9
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Incre_Dible Pregled postova
Da li ti treba PoE ili bez? Gigabitni portovi ili 2,5G, 10G? Rabljeno ili novi ? Koliko portova je potrebno? Opet gledaj za budućnost da se opskrbiš jer od viška portova glava ne boli Zavisi od potreba ti mogu preporučiti.



Treba PoE, gigabitni portovi su nam dosta, radimo sa word dokumentima i skeniranim pdfovima.
Trenutno smo na 26 portova, i ostalo nam je možda 2 porta slobodna, pa bi u svakom slučaju uzimao 32 ili 48 portova (ukoliko nije prevelika razlika u cijeni).
Uzimamo na firmu, tako da bi mi trebao račun, radije bi novo radi garancije i računa. Unamanged, jer je to jedna briga manje

Budget je do maksimalno 3499 kn + PDV (da odmah uđe u trošak ) , ali manje je bolje.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 12:26   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Za te pare si možete kupiti polovni cisco kakav već imate, odnosno za te pare se ne može kupiti ni 48 portni poe TPLink switch
Ulazi vam 24 portni poe mikrotik u tu cijenu.


Taj cisco što imate, vjerojatno može izgurati još toliko godina
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2022., 14:57   #11
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za te pare si možete kupiti polovni cisco kakav već imate, odnosno za te pare se ne može kupiti ni 48 portni poe TPLink switch
Ulazi vam 24 portni poe mikrotik u tu cijenu.


Taj cisco što imate, vjerojatno može izgurati još toliko godina
Jbt patak, pa jesu cijene stvarno toliko skočile?
Naš cisco je plaćen nov 2017 godine 1400 kn+ PDV , našao sada na mailu račun.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 15:27   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@Kruno M
Naravno da treba gledati sve važne karakteristike, npr. switching capacity,
ako sam dobro shvatio kolega ima CISCO SG200-26P (PoE),
specs > https://www.cisco.com/c/en/us/produc...78-634369.html
pa za njegov fino piše Switching Capacity in Gigabits per Second (Gbps) = 52.0

@Colop
Ja bih zahtjev ovako obrazložio:

- dobra oprema se dugo čeka i možda nije loše unaprijed naručiti / nabaviti pa neka stoji u rezervi (ako se već može)

- šta je netko od kolega rekao, kad već imate Cisco zadrži se u istom brendu, eventualno se može uzeti drugi model

- možda nebi bilo ludo staviti u produkciju 2 switch - a sa tim da na jednom budu klijenti koji trebaju PoE,
time povećavaš ukupni br. portova + pretpostavljam da je "obična varijanta" bez PoE bitno jeftinija,
ako nije onda bolje uzeti sa PoE zbog rezerve

- samo kao informacija / slika evo kako izgledaju pcb moduli u tom CISCO SG200-26P:
napajanje Delta ADP-30GF > https://sierra-indigo.com/delta-adp-...sg200-26p-psu/
https://www.ebay.com/itm/155295156644
https://www.ebay.com/itm/324899311378

Cisco SG200-26P Switch Motherboard > https://sierra-indigo.com/cisco-sg20...31-5508009031/
Cisco SG200-26P POE Controller Board > https://sierra-indigo.com/cisco-sg20...-550-80083-05/

- od svega ti je najinteresantnije napajanje, zapravo ništa posebno. 12V 2.5A,
Ako se ima znanja, zaključi da je crklo napajanje, isto se zamijeni u cca 5 min. a za tako nešto može i polovni "iz bilo kojeg izvora nabavke"

- za kraj, ako vam nije problem naručiti / kupiti u DE:
isti samo "jači" po PoE kapacitetu > https://it-planet.com/de/p/cisco-slm...eu-158517.html
novija serija + smart Cisco CBS220-24P-4G-EU > https://www.galaxus.at/de/s1/product...witch-17384836
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 09:31   #13
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pozdrav!
Treba mi preporuka za switch.Da mogu spojiti plejku i komp na isti lan kabel koji ide iz routera.
Ništa ekstra ,samo da bude što jednostavnije ,plug and play!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 14:58   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
To može odraditi bilo koji pa i najjeftiniji "plastični",
jedino gledaš da ima GB portove jer je danas kupiti sa 100 Mb nonsens.

Ako želiš možeš uzeti i TL-SG105E koji dodatno ima nešto managment, Vlan ... funkcija koje ti danas ne trebaju ali bi moglo biti korisno u budućnosti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 18:27   #15
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dakle, onaj za 100kn čist dosta.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:32   #16
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Bitno je samo da su ti portovi gigabitni. Ako je na 100 mega onda će ti štekati malo sve i imat ćeš usko grlo. Kao da imaš auto od 800 konja i tri brzine
Ovako nešto uzmi i miran si:

https://www.links.hr/hr/switch-d-lin...port-053506246
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 21:35   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Bemu miša, šta će mu 8-port kad mu je 5-portni dosta ?

Slijedom toga a da nije plastikaner:
https://www.links.hr/hr/switch-tp-li...port-060200004
Ili
https://www.links.hr/hr/switch-tp-li...iste-053506242
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 23:32   #18
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ok.Uzmem tog tp linka od 150kn,i vozi.Zahvaljujem!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 19:34   #19
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bemu miša, šta će mu 8-port kad mu je 5-portni dosta ?

Slijedom toga a da nije plastikaner:
https://www.links.hr/hr/switch-tp-li...port-060200004
Ili
https://www.links.hr/hr/switch-tp-li...iste-053506242
Jer iz iskustva znam da uvijek fali portova!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 23:09   #20
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Kupljen ovaj sa pet portova.Radi kao beba!
Hvala svima na preporukama!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 08:10   #21
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
e, da
mogu li 2 switcha u seriju?

na drugom dijelu kuce trebam 4 LANa pa da ne vucem jos 4 utp-jca do onog prvog.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 08:11   #22
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
e, da
mogu li 2 switcha u seriju?

na drugom dijelu kuce trebam 4 LANa pa da ne vucem jos 4 utp-jca do onog prvog.
Da, mogu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:13   #23
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Trebam preporuku switcha (možda bolje switcheva) 1Gb.
Na switcheve ide 30 računala, tri routera, dva servera i dva mrežna printera. Power over Ethernet nije potreban.

Pojašnjenje:
Ovaj sistem su donedavno zadnje 4 godine opsluživala dva jeftina d-link switcha. Pred koji tjedan, kad je HEP praktički polovici ZG uzeo struju na par sati, počeli su im problemi.

IP adrese na računalima su fiksne, zbog pristupa serveru
Od HEP kuršlusa nastsje problem. Na prvi pogled konflikt ip adresa jer je neki uredjaj uzimao adresu servera, i ljudi se nisu mogli spajati na server. Ali provjerih uređaje, svima su fiksne adrese pa to nije slučaj, routere iskopčao, al nisu ni oni, probao IP skenere ali nema naziva uređaja koji se spaja na adresu servera, što me navodi da vjerojatno switch zeza. I doista, kad jedan switch maknem iz struje, sve radi ok i server (na drugom je switchu) uzme svoju adresu bez problema (nisam doduše testirao kablove niti pojedinačno uređaje na tom switchu)..

E sad. Uzeo bih dva 24port dummy switcha za ovo, po mogućnosti što jeftinija (jedan 48 port je dosta skuplji od 2x 24 port), a nisam siguran koji odabrati.

Lova - do 3k ukupno.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 22.09.2023. u 14:23.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:24   #24
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
do 3k eura ukupno?

pa mikrotik CRS354-48G ti je 500njak eura.



ili si ostao u staroj valuti?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:26   #25
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Jesi pogledao logove na switchevima? Pretpostavljam da trenutno su oba dva switcha koje imaš dummy? Da nije možda neka petlja na jednom switchu napravljena? Najgore što se može dogoditi da zamijeniš switch a problem ostane.

Preporučio bih ti Cisco refrubished switcheve daju se naći za ok novce i lako se konfiguriraju. Zavisi koliko ti je stabilnost bitna.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:47   #26
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Tog pod najgore se i ja bojim
Ali ionak su skoro svi portovi puni (jedan je 24 portni 100Mb - na njega sumnjam, a drugi je malo noviji 16 portni 1Gb), pa bi 2x 24port ionak bilo poželjno da se ima malo više lufta, tako da nije šteta bacit lovu na to.. switchwi su dummy, pa niš od logova.

Ali manje više drugo sam sve isključio, switch je najizglednije rješenje. Može biti problem na nekom uređaju na tom switchu, još mogu probat isključivat jedan po jedan uređaj te svaki put pri tom restartat server da vidim hoće li pokupit adresu

Nema petlje.

E da, kad server spojim na taj switch, nema mreže, nije konflikt nego ne prepozna mrežu. Druga računala na tom switchu normalno rade.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 18:15   #27
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ajmo malo "stati na balun" i definirati / provjeriti neke stvari:

1 - 30 računala, tri routera, dva servera i dva mrežna printera
Pristojna bussines mreža koja vjerojatno traži malo ozbiljniji pristup a to znači malo više pažnje, označavanja, ...

2 - Iako je do jučer sve ležalo na dummy switch - evima možda je vrijeme / prilika da se stave managment / pametniji.
Na tragu prijedloga kolege jp_rv možda ići na 2x MikroTik CSS326-24G-2S+RM
https://mikrotik.com/product/CSS326-...ndtn-downloads
https://www.lost.hr/ponuda/item/5078...op-kuciste-psu
https://www.servethehome.com/mikroti...he-one-to-get/

Čini se da su dva ta sa 24 GB ports jeftinija od jednog sa 48 GB portova.
E sad, za početak ih se može složiti i kao dummy a kasnije po potrebi konfigurirati Vlan - ove, prioritete i svašta nešto.
Također ih se može povezati sa XS+DA0001 / XS+DA0003 "kabelom" koji je u stvari SFP28 kabel sa modulima, poanta je da dobiješ bržu vezu među njima.

3 - Kad već imaš složenu mrežu sa fiksnim IP adresama i ostalim onda se popiše / napravi skica ... koji klijent na kojem Lan portu switch - a ... a sve kako bi brzo detektirao gdje je problem.

4 - za kraj, "kad server spojim na taj switch, nema mreže, nije konflikt nego ne prepozna mrežu. Druga računala na tom switchu normalno rade."
To nema mreže > jeli samo na jednom određenom portu switch - a ili si probao na više njih ?
Ako postoje Led - ovi za detekciju moda rada, šta prijavljuju ?
Ako server spojiš na drugi switch onda server uredno radi ?


Za sada toliko
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 19:56   #28
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
@Nikky.

1. ajmo reć da jesu ozbiljniji biznis, iako je riječ o dvije bratske firme, ne jednoj, ali nebitno je za ovu priču pošto njima odgovara da ovo dijele, rade isti posao.

ja sam tek uletio kod njih jer im je bila frka. i da, ostao šokiran da su na takvoj mreži solidne veličine portovi i utičnice neoznačene. Označio ih i popisao sad ja

no vidi se da su neplanski i ad hoc rješavane stvari pa ja sad to malo dovodim u red.

2/3. Ok, koja bi bila glavna prednost managed switcha u ovom slučaju? mogu li složit fiksne adrese na switchu i da ih onda ne trebam konfigurirati fiksno na računalima? što dobivam s prioritetnim portovima?

btw, čak te fiksne adrese nisu bile složene na svim računalima već sam ja onda podeavao sve da bih bio siguran da neki komp ne uzima IP serveru. Također sam im i WiFI digo u drugi range da i njih isključim, jer im WiFi uređaji ne trebaju pristup serveru.

4. ovo je najčudniji dio priče. server je cijelo vrijeme spojen na switch koji je ok (16portni dlink 1Gb) i radio je do sad ok do ovog problema sa strujom. taj sumnivi(24portni dlink 100Mb) je bio postavljen kao glavni, ovaj drugi je dobivao mrežu od njega. probao sam okrenuti redosliejd switcheva, nije pomoglo. klijentima na tom sumnjivom radi internet normalno, ali kad recimo server probam spojiti, a probao sam na dva porta s dva cat6 kabela, od kojih jedan novi - ne radi. i ledice na swithu ne svijetle na tim portovima. crveni x preko mreže, a kad dođe do konflikta onda imam žuti uskličnik na mreži.

da skratim priču - od kuršlusa sa strujom, server ima taj žuti uskličnik. jedina kombinacija u kojoj uspije dobit svoju ip adresu je slijedeća: isključim sumnjivi switch iz struje, restartam server (ili disable pa enable mrežnog adaptera na njemu, onda pokupi svoju adresu s drugog switcha kojeg sam sad postavio kao prvog. nakon toga uključim drugi, taj sumnjivi switch i onda sve radi do nekog novog kuršlusa sa strujom ili restarta interneta.

što se love tiče, stara je valuta ovih 3k
Mogu probat nagovoriti da ulože malo više u opremu. iako će vjerojatno biti teško budući da je "radilo sve super s ovom jeftinom opremom godinama". Iako ovaj mikrotik što Nikky preporuča, idu 2dva 24portna u ovu cijenu a čini se kao ok rješenje


btw, kod tog nestanka struje im je krepao i uređaj za telefoniju, to im je provider zamijenio dan dva kasnije, zato mislim da je i switch dobio po njonji tad, nije krepao, ali ne radi ok.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 22.09.2023. u 20:10.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:27   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Vjerojatno je još ponešto dobilo po njonji kad je zaigrala struja > treba staviti pristojni UPS (barem za routere, switch - eve).

Po opisu ja bi još posumnjao na samu mrežnu na serveru > tu stavit na disable a nabaviti i ubaciti i210-AT, primjer:
https://www.uzishop.hr/pcipcie/11145...-ethernet.html
https://www.axagon.eu/en/produkty/pcee-gix
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:51   #30
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Palo mi je i to na pamet, ali kad na drugom switchu server radi ok... probao ga s klijentskog računala pingat s većin paketima, ide bez greške. U biti server ima dve mrežne, budem i drugu testirao.

Još ću se "zabavljat" s tim i testirat, ali novi bolji switchevi idu ziher, ako ništa drugo zbog proširenja kapaciteta. UPS imaju na serveru, ali budem neki i za switcheve stavio.

Thanks momci.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na