Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2022., 07:36   #1
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Tražim tvrtku specijaliziranu za mreže

Znate li možda koju tvrtku koja bi mogla dati ponudu za izvedbu nečeg otprilike ovakvog: gradi se jedno postrojenje i treba ga opremiti da internet bude dostupan svugdje, a to nije moguće kablovima već mora biti WiFi.

Znači, nabava i postavljanje X rutera, XY količine kablova i svega ostaloga što je potrebno da to radi. I to bi trebala biti neka novija tehnologija tako da to funkcionira besprijekorno. Tko bi to mogao odraditi u Hrvatskoj? Ili barem dati ponudu da se vidi okvirna vrijednost toga (nakon što mi damo inpute)?
k1ter je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 08:06   #2
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor k1ter Pregled postova
Znate li možda koju tvrtku koja bi mogla dati ponudu za izvedbu nečeg otprilike ovakvog: gradi se jedno postrojenje i treba ga opremiti da internet bude dostupan svugdje, a to nije moguće kablovima već mora biti WiFi.

Znači, nabava i postavljanje X rutera, XY količine kablova i svega ostaloga što je potrebno da to radi. I to bi trebala biti neka novija tehnologija tako da to funkcionira besprijekorno. Tko bi to mogao odraditi u Hrvatskoj? Ili barem dati ponudu da se vidi okvirna vrijednost toga (nakon što mi damo inpute)?

Probaj Cratis
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2022., 08:22   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Probaj Cratis
Nije im to primarno, ali vrijedi pitati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 08:45   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ovisno o veličini prostora, ima firmi koje su to u stanju odraditi.
Od mene može dobit imena dvije-tri, mada mi se čini, obzirom da se pitanje postavlja na forumu, da bi cijena mogla biti problem.
Sve tri su radile na najvećem wifi projektu u RH, možda čak i EU, pa eto, iskustvo je tu.
Ako kolega želi, slobodno me pinga na PM.
Nema potrebe da velike firme reklamiramo po forumu...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 08:52   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Moja firma bi to mogla odraditi također, ali više je problem da li bi se moji išli upuštati u nešto što im nije baš sigurno da će i dobiti, jer treba dosta vremena potrošiti na neku konkretnu ponudu.
A cijena je uvijek problem ako se ide na kvalitetnu opremu, ljudi se iznenade cijenom jednog uređaja jer su navikli na cijene ovih kućnih.
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 09:27   #6
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor k1ter Pregled postova
Znate li možda koju tvrtku koja bi mogla dati ponudu za izvedbu nečeg otprilike ovakvog: gradi se jedno postrojenje i treba ga opremiti da internet bude dostupan svugdje, a to nije moguće kablovima već mora biti WiFi.

Znači, nabava i postavljanje X rutera, XY količine kablova i svega ostaloga što je potrebno da to radi. I to bi trebala biti neka novija tehnologija tako da to funkcionira besprijekorno. Tko bi to mogao odraditi u Hrvatskoj? Ili barem dati ponudu da se vidi okvirna vrijednost toga (nakon što mi damo inpute)?
Proaxis zovi. To je storm zapravo.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:23   #7
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Mislim da bi retel to mogao odradit


https://www.retel.hr/
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:34   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovisno o veličini prostora, ima firmi koje su to u stanju odraditi.
Od mene može dobit imena dvije-tri, mada mi se čini, obzirom da se pitanje postavlja na forumu, da bi cijena mogla biti problem.
Sve tri su radile na najvećem wifi projektu u RH, možda čak i EU, pa eto, iskustvo je tu.
Ako kolega želi, slobodno me pinga na PM.
Nema potrebe da velike firme reklamiramo po forumu...
Majketi, pa daj napiši u temu Čemu tajnovitost, ni jedna od tih firmi ne radi na crnjaka.


S druge strane, svaka ozbiljnija "informatička" firma se bavi i mrežama, to ti može odraditi i King i Verso i Storm i Span i drugi.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 06.12.2022. u 14:41.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:52   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Majketi, pa daj napiši u temu Čemu tajnovitost, ni jedna od tih firmi ne radi na crnjaka.


S druge strane, svaka ozbiljnija "informatička" firma se bavi i mrežama, to ti može odraditi i King i Verso i Storm i Span i drugi.
https://upshotstories.com/stories/va...-through-wi-fi
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 19:22   #10
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Puno hvala svima na korisnim odgovorima!
k1ter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na