Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2022., 09:19   #151
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
S ovim cijenama mbo+cpu+ram radije uzet 5600, i ostatak ulupat u grafu. Ili 5800x3d.

Davat 50% vise love za 10% performanse i "dugovjecnost" nema smisla. Radije nakon 2-3 generacije promjeniti cijeli kombo ako treba.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 09:30   #152
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
ja sam cekao izlazak ovoga i planirao uzeti 7700x.
Na kraju, najvise radi cijena MBO uzeo 5800x.
S obzirom da trenutno imam i5-8400 i RTX-3080, 5800x ce biti vise nego dovoljan
Proc, 32GB mem, 1TB 980pro, MBO sam platio manje nego samo proc i MBO za 7700x
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2022., 10:08   #153
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
ja sam cekao izlazak ovoga i planirao uzeti 7700x.
Na kraju, najvise radi cijena MBO uzeo 5800x.
S obzirom da trenutno imam i5-8400 i RTX-3080, 5800x ce biti vise nego dovoljan
Proc, 32GB mem, 1TB 980pro, MBO sam platio manje nego samo proc i MBO za 7700x
Dovoljno, osjetiti češ preformanse.

Отправлено через SM-G998B
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 10:09   #154
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
prodaja ide lose. rezultati kazuju da je ovo najslabija prodaja bilo koje zen generacije od 2017 na ovamo. cijene samih procesora nisu nesto pretjerane a ono sto jest su cijene maticnih ploca a i korisnici zen3 nemaju sto gledati zen4 a takvih je puno jer se zen3 moze kupiti za nikakve novce i ide na sve ploce. najave cijena za b650 ploce su isto idiotske. nakon uspjesnih perioda i kvartala amd sad malo tanka i sve se nade polazu u radeon.
Mislim da se prelako koristimo pojmovima uspješno/neuspješno, AMD zna najbolje da li je nešto za njih uspjeh ili neuspjeh, ukoliko profit bude patio vjerojatno će snizit cijene, no dotad nema potrebe. Vidit ćemo koliko će ih Intel pritisnuti.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 10:13   #155
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
kolega ne znam je li prelako ili nije ali internet je pun tih informacija znaci da netko broji i prati. ako kazu da je ovo najneuspjesnije lansiranje ryzen procesora od 2017 u periodu od 14 dana nakon izlaska onda to valjda je. hoce li se popraviti naknadno kada izadu jeftinije ploce ili cijene padnu ili intel ponovno bude imao bolju ponudu vidjet cemo ali sada danas ovog trenutka je tako kako sam rekao i zato sam naveo da se ceka radeon.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 11:05   #156
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Situacija je općenito alarmantna, a AMD je (kao i ostali) u cijeloj toj priči inflacije, recesije i depresije - itekak na udaru, barem kad su u pitanju proizvodi namijenjeni desktop i mobilnim rješenjima.
Citiraj:
The global PC market saw its steepest decline on record as economic uncertainty and a glut of unsold inventory dented shipments for the fourth quarter in a row. Worldwide shipments of desktop and laptop computers fell by 19.5% in the third quarter of 2022 compared with the year-ago period, according to research firm Gartner. It was the biggest drop Gartner has documented in more than two decades of tracking the market, echoing data compiled by Canalys, which released similar figures showing double-digit declines.
Citiraj:
AMD’s client segment, which covers desktop and mobile CPU/APU sales, is expected to book about $1B in revenue for Q3. This is down 40% on a year-over-year basis, and an even larger 53% on a quarterly basis.
Citiraj:
Datacenter will be AMD’s largest – and most profitable – business
Citiraj:
With the crash, datacenter has very likely become AMD’s largest and most profitable business, just as it has become for nVidia. The latter’s datacenter business is around 2.4X as large as the one that AMD has amassed, but with the “Genoa” and “Bergamo” Epyc 9000 series chips on the horizon and Intel slipping with its “Sapphire Rapids” Xeon SP processors, we think that AMD is going to have a very good couple of quarters. In fact, we think these as-yet-unannounced Genoa and Bergamo chips are very likely starting to shipping to hyperscalers and cloud builders and therefore are already helping to cushion the blow. AMD will probably post a net loss of around $250 million and will eat into its cash by about that same amount, but will still have around $5.8 billion of cash in the bank when Q3 2022 is done. Things have been far, far, far worse for AMD in its long and formerly rocky history. AMD’s problem is the shock the economy is under due to inflation and the crude tool of interest rate hikes to try to restrict our exuberance as consumers to try to curb that inflation.
Izvor: The Next Platform
No One Is Buying AMD Zen 4, Post Launch Update
Kaj se novih RDNA 3 RX 7000 grafičkih kartica tiče, po svemu sudeći nadolazeći modeli bi performansama i cijenom trebali biti u rangu s GeForce RTX 4000 serijom.
Citiraj:
  • Radeon RX 7950XT: 822W PSU (GPU TBP ~420W)
  • Radeon RX 7900XT: 730W PSU (GPU TBP ~330W)
  • Radeon RX 7800XT: 700W PSU (GPU TBP ~300W)
  • Radeon RX 7700XT: 598W PSU (GPU TBP ~200W)
Tak da budemo pričekali i vidjeli kaj bude na kraju ispalo.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 11:19   #157
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ja sam prvi odustao zbog cijene platforme (između ostalog), i još sam se samo podsjetio kako sam dobru stvar napravio kad sam si uzeo taj r9 5900 onda kad je predstavljen

Osobno, ideja da će mi proc raditi na 95°C mi se isto ne sviđa.

A i ovaj plavo zeleno crveni trokut sve više izgleda ko kartel, sve se manje fajtaju (bio CPU bio GPU front) sve više podižu cjenovnu ljestvicu high enda.. tj kao da se fajtaju tko ce biti skuplji omfg
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 11:24   #158
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, prošle dvije godine su im svima dale do znanja da su ljudi spremni platiti bilo koju cijenu, a ovi i dalje lupaju po tome.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 12:14   #159
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Situacija je općenito alarmantna, a AMD je (kao i ostali) u cijeloj toj priči inflacije, recesije i depresije - itekak na udaru, barem kad su u pitanju proizvodi namijenjeni desktop i mobilnim rješenjima.





No One Is Buying AMD Zen 4, Post Launch Update
Kaj se novih RDNA 3 RX 7000 grafičkih kartica tiče, po svemu sudeći nadolazeći modeli bi performansama i cijenom trebali biti u rangu s GeForce RTX 4000 serijom.

Tak da budemo pričekali i vidjeli kaj bude na kraju ispalo.
Datacenter će ih gurati u najtežim vremenima i držati van krize, tu su dosta superiorniji od konkurencije i ne brinem se za njih, a u desktop segment ionako idu otpaci od serverskog segmenta, prednost korištenja 1 arhitekture za sve segmente.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 12:18   #160
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
eladio zacudio bi se koliko amd i intel suraduju i koliko jedni drugima isplacuju novaca za razni cross-licensing i koliko su ovisni jedni o drugima samo nazalost po forumima i internetovima zadojeni fanboysi jednih i drugih stvaraju sliku nekakvog rata i velikog suparnistva. intel je ogromna firma dok je amd puno manja i svaka ide svojim pravcem i svojom rijekom a to sto se koji potok prelije ili preklopi sa tudim to je njima manje bitno tj nije egzistencijalno pitanje.
dr strange serveri tj enterprise i jest najbitnije poslovanje samo sto vrlo glasna neupucena druzina po internetu forumima galami tako da se dobije dojam da je samo desktop bitan i video igre sto je naravno nonsense.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2022., 13:05   #161
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
eladio zacudio bi se koliko amd i intel suraduju i koliko jedni drugima isplacuju novaca za razni cross-licensing i koliko su ovisni jedni o drugima samo nazalost po forumima i internetovima zadojeni fanboysi jednih i drugih stvaraju sliku nekakvog rata i velikog suparnistva. intel je ogromna firma dok je amd puno manja i svaka ide svojim pravcem i svojom rijekom a to sto se koji potok prelije ili preklopi sa tudim to je njima manje bitno tj nije egzistencijalno pitanje.
dr strange serveri tj enterprise i jest najbitnije poslovanje samo sto vrlo glasna neupucena druzina po internetu forumima galami tako da se dobije dojam da je samo desktop bitan i video igre sto je naravno nonsense.
Kad smo kod njih, eno kolega zwer na bug forumu radi teror po AMD temama, AMD ne valja, nestabilni su, propast će itd, ono što Intelovci govore već desetljećima no nažalost po njih ništa od toga.Plavi dečki se dobro nadopunjuju, jedan ode drugi dođe , izazivam ga neka to isto proba na ovom forumu .
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:15   #162
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
KaCmo kod Zone Sumraka zvane BUG forum popraćene koordiniranim Discord pizdarijama, u nastavku je materijal koji fino prikazuje situaciju u kojoj su se AMD i Intel nalazili proteklih 50 godina koliko postoje.
Citiraj:
Intel paid Dell up to $1 billion a year not to use AMD chips
Citiraj:
From at least 2003 to 2006 Dell received massive, undisclosed, end-of-quarter rebate payments from Intel in exchange for Dell’s agreement not to ship any computers using microprocessors made by Advanced Micro Devices (AMD). The payments were allegedly never less than $100 million per quarter and, in at least one year, totaled about $1 billion. Since 1999, according to the complaint, Dell Computer would secretly design AMD-powered computers every year, but it would never ship them “due to the large sums of money the Company would lose from Intel for breaching the exclusive Dell/Intel processor relationship.” These payments were allegedly in addition to, and nearly an order of magnitude larger than, the “market development funds” that Intel was known to be paying Dell and other customers under co-branding programs like “Intel Inside.”
AMD propadne i vraćamo se u vremena quad-core stagnacije, a bez šrot AMD-a nema hrpe toga kaj se danas podrazumijeva, a bome i sve kaj je Intel izbacil posljednjih 5 godina, je posljedica prve Zen generacije procesora.

Tak da, nek samo propadnu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:17   #163
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
ne spominjite bagru i olos zvanu bug forum na ovom mjestu molim vas. neka se kupaju u vlastitom blatu i smecu.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:18   #164
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Kad smo kod njih, eno kolega zwer na bug forumu radi teror po AMD temama, AMD ne valja, nestabilni su, propast će itd, ono što Intelovci govore već desetljećima no nažalost po njih ništa od toga.Plavi dečki se dobro nadopunjuju, jedan ode drugi dođe , izazivam ga neka to isto proba na ovom forumu .
bas citam i nevjerujem kakv je ono fanboy postove djeli tamo
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:23   #165
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
primjetio sam da vodstvo pc ekspert foruma adekvatno postupa sa tim debilcekima koji sa buga dodu nastaviti svete ratove na ovaj forum. bug je pc ekspert forum sa wisha. smece kineska kopija a takvi su i najglasniji korisnici tamo
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:24   #166
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Što je najgore, mislim da je taj lik (zwer54) imao jebene Zen3 konfe, znam da je prodavao MSI X570 Godlike tu na forumu.
Ne kužim zašto na drugom forumu piše kao da mu je dijete od 14g haknulo account.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:25   #167
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
bas citam i nevjerujem kakv je ono fanboy postove djeli tamo
Znam da je i prije stalno nešto njurgao oko AMD-a, no ovakve extreme nisam očekivao, a s obzirom na njegovo godište bilo bi mu pametnije da nađe curu nego da se dogovara sa svojim plavim kompanjonima oko taktike trolanja. No srećom na ovom forumu pravila postoje pa bi otišao brže od brzine zvuka.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:29   #168
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Što je najgore, mislim da je taj lik (zwer54) imao jebene Zen3 konfe, znam da je prodavao MSI X570 Godlike tu na forumu.
Ne kužim zašto na drugom forumu piše kao da mu je dijete od 14g haknulo account.
Netko je bio napisao da je počeo trolat odmah nakon što je Avalanche dobio ban, i počeo je koristiti iste emotikone i stil pisanja kao on, vjerojatno je ili izgorio u inozemstvu pa si je našao novu zabavu sa svojim plavim drugarima ili mu je hakiran account, no tajming je svakako zanimljiv, i ovdje smo nedavno imali trola kojeg se ekspresno maknulo (vjerojatno taj Avalanche), uglavnom pojačali su intenzitet, AMD ih svrbi, i trolanje im je lijek.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 13:29   #169
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Odavno sam prestal čitati BUG časopis, jer se s godinama sve svelo na to da par recenzenata recenzira sve od zvučnika, mobitela, TV-a, mrežnih adaptera, monitora, stolica, do procesora i grafičkih kartica.

Nažalost, sam časopis je s vremenom postal isto ko i popratni forum, loša verzija nekakve kvazi lifestyle pizdarije koja se eto dotiče i tehnike, pa dajte da vam velimo koju riječ.

Tak da ništa čudno da se na tom mjestu okupljaju istomišljenici koji većinom i nemaju komponente koje toliko zdušno brane.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 14:43   #170
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ja još dan danas imam BUG br.1 u drvarnici
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 14:51   #171
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, dugo vremena je BUG časopis bil obavezno štivo, ali nažalost s godinama je kvaliteta te pisane riječi samo padala.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 16:02   #172
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Oprosti, kao BUG pretplatnik, mogu ti reći da je to najbolje WC štivo. Ako te čitanje članaka u njemu ne protjera, nema tog laksativa koji hoće…
Garro je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 16:04   #173
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Ja se pardoniram.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 18:41   #174
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Jel se samo meni čini da se moguće AMD jako zajebao sa Zen 4 i ovim suludim cijenama u kombinaciji sa suludim cijenama ploča. Brijem da će jako brzo morati nešto napraviti po tom pitanju ako imaju manevarskog prostora, ili barem maknuti seriju 5XXX iz prodaje jer su sami sebi ljuta konkurencija.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 18:50   #175
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Pa smanjit će, cijene nisu urezane u kamen i promijene se momentalno, pogotovo kad konkurencija puše za vratom. Tako je i 5600X dugo bio jedini Zen3 hexa core, dok nije došao 12400f koji je momentalno postao best buy. Onda se odjednom pojavio 5600 non X, i još je mogao na "prahistorijske" X370 ploče
Po meni će ovaj put korekcija cijena biti još brže jer je Raptor iza ugla. Tržište se samo korigira, samo nek je konkurencije.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 18:55   #176
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
AMD Trims Q3 Forecast, $1 Billion Missing, Client Processor Revenue down 40%, Halved Quarter-over-Quarter

Dost dobro ide prodaja ovog nabrijanog zen3 i B650 ploca po 350 eura. Smećad ! Dabog da prosli gore i od intela.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 18:55   #177
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Jel se samo meni čini da se moguće AMD jako zajebao sa Zen 4 i ovim suludim cijenama u kombinaciji sa suludim cijenama ploča. Brijem da će jako brzo morati nešto napraviti po tom pitanju ako imaju manevarskog prostora, ili barem maknuti seriju 5XXX iz prodaje jer su sami sebi ljuta konkurencija.

Nisu u ekonomskom smislu jer je to trenutno premium proizvod koji nije rezao cijene, bar ne puno zenu 3.. i dalje imaju line up proizvoda veći nego ikad..
Zen3 im treba zbog ddr4 i budget opcija itekako računaju na njega.
Po meni jedini loš potez im je IHS, i visoke temp.. I loša sreća u tajmingu jer ddr5 nikako da padnu cijene kako treba, tu ih eventualno krivim da mbo su takodjer za sad skupe, ali to je ionako dio premium price koji im dodatno opravdava zen3..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 19:07   #178
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Da ali ako se danas proda recimo 19 Zen 5XXX i 1 Zen 7XXX i trend se ne bude mijenjao, brijem da će morati hitno mijenjati stvari. Ne vjerujem da im nije cilj masovno prodavati novu liniju a staru polako stavljati u zaborav.
Ali bumo vidjeli.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 19:22   #179
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Oni uvijek gledaju minimalno dva parametra, to je marketshare za sto im je zen3 i dalje bitan, te profitabilnost za koju im je zen4 bitan. Oni vjerojatno zarade prodajom zen4 proca kao da su prodali 10 zen3 nonx procesora.. vjerojatno sam pretjerao ali ne puno. Shvatio si poantu.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 19:25   #180
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
a možda je amd postao nekidašnji intel
"možda"

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na