Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2023., 20:15   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Spajanje 5ghz hotspota na lokalnu mrežu.

Dobio sam neki novi uredjaj na koji se jedino možeš spojiti da on napravi hotspot, ko bonus taj hotspot je 5ghz pa mu je domet kriminalan. Za potrebe opisa rec ćemo da je taj uredjaj kamera i na nju se spajam sa mobitelom.

Sad ja bi najradije spojio taj uredjaj na svoju lokalnu mrežu jer bi mu onda mogao pristupiti iz cijele kuće, a uz to na mobu imao i internet sto sad nije slučaj.

Dakle opcija 1 je best buy wifi repeater koji podrzava 5ghz(koji?) i tako prosirim domet uredjaju da ima zeru vise od tih jadnih 5 metara.

Opcija dva bi bila mozda nesto iskemijat na mikrotiku? Uzet neki router(koji?) kojeg bi spojio sa 5ghz na tu kameru, ako je to moguće , i onda, router kabelom u mikrotika?. Mislim da je bitno da je ista ip adresa tom uredjaju koja bi i bila originalno jer on bluetoothom dogovori osnovne postavke.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 20:49   #2
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Teško da bi na 5GHz pokrio cjelu kuću jer ima za razliku od 2,4GHz manji domet.
Korištenjem repeater mod uređaja prepoloviš brzinu
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2023., 20:59   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Ma mislim da cak nema potrebe za 5ghz, tribalo bi to radit i na 2.4ghz samo se kickstarter ekipa nahuskala sa specsima. Stream full HD videa ne treba 5 ghz...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:57   #4
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
ako ti ta "kamera" ima normalne postavke za mrezu, gdje mozes nesto i podesavati, onda bilo koji repeater ti jedno radi kao client i daje "van" na kabel. bilo koji tplink šteker repeater, re200 npr. bitno da ugasis dhcp server na njoj da ne dodjeljuje adrese cijeloj mrezi.



ako ti ta kamera ima neku ludu kemiju gdje moze dodijeliti samo 1 adresu i ima dhcp kojeg se ne mozes rijesiti, onda uzmi mikrotik hap ac lite npr, sa 5ghz se spoji na kameru i odradi si maskeradu na ostatak mreze, cime ces izolirati kameru i njen subnet od ostatka mreze. kasnije si slozi staticnu rutu da mozes doc do kamere kroz postojeci subnet.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 23:38   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Jedina postavka koju mi daje "kamera" je wifi name i wifi password, apsolutno ništa drugo Mozda updateaju jednom ali zasad nista ne daju niti natuknuti. A onda uzimam HapAc Lite jos jedan
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na