Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2022., 22:23   #13501
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Htio bih raskinuti ugovor s A1 za cable internet pa me zanima koliko dugo traje ta procedura i što se poslije događa s mail adresom? Vezana je za dosta toga pa ne bi bilo zgodno ostati bez nje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2022., 23:52   #13502
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Procedura traje par dana (preko maila), opremu moraš vratiti sam poštom, ali na njihov račun (obavezno sačuvaj potvrdu), mail ti se gasi za par mjeseci.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...a-01092022.pdf
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2022., 00:36   #13503
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,569
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
je, samo mi a1 optika nije dostupna na adresi, samo iskonova, a oni imaju max 200/100...

ako ti je iskonova dostupna mora ti biti i t-comova jer iskon koristi njihovu infrastrukturu i čak sa malo strpljenja i direktim upitom možeš dobit pakete po 5kn ,ako prelaziš sa a1 dobit ćeš odmak te popuste cijene su ti
osnovna 200/100 249kn (s time da ti je u to kao uključeno 20kn za brzinu 200)
za brzinu 500 je kao nadoplata 30kn oduzimaš onih 20kn i u zbilji je 10kn više
znači stvarna cijena za 500 je 259
za nrzinu 1gb je doplata 45kn oduzmeš 20kn stvarna cijena 274.
-hbo dobiješ po 5kn
-prošireni po 5kn
-sportski 15kn
-drugi reciver ako ti treba 10kn,


malo te za.ebavaju da moze samo 2 paketa po 5kn prebaciš mobob na mjesec dana i dobiš što hočeš


uz 1gb ide smart 3 + mash (mash večini vjerujem nije potreban kod mene 57 kvadrata uredno pokriva cijeli stan i nekih 20m vani ispred zgrade)
u mom slučaj bilo je problema sa firmverom pri uključenju usluge tehničer je došao u roku 24h odnosno prijavio kvar u 17h drugi dan u 9h je bio kod mene
i u suradnji sa centralom riješeno u toku dana i od onda sve 5 ,kako po novom im plača ovisi o broju prijavljenih kvarova nakon njihovog izlaska na 08009000
daju ti njihov broj moba za slučaj problema koji se onda isti dan riješavaju,kad se sjetim iskustva sa a1 tehničatima i podrškom bolje da nepričan.
i treba svatit da je iskon t-comova firma i da su tcomovi korisnici i u podršci i u servisu prioritet,i kad nešto krivo krene onda to počneš itekako cijeniti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 01:39   #13504
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Procedura traje par dana (preko maila), opremu moraš vratiti sam poštom, ali na njihov račun (obavezno sačuvaj potvrdu), mail ti se gasi za par mjeseci.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...a-01092022.pdf
Hvala, ali trebam precizniji odgovor. Budem ih onda kontaktirao krajem mjeseca pa javim za mail.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 18:08   #13505
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
adresa nije pod kontrolom A1 mreže. Savjetuje mi da se obratim pružatelju e-mail usluge." Što reći? Koju posluku porati?

Nadam se kojem savjetu od vas. Mislim da greška nije, a i ne može biti u kompjuteru brata, i zato jer je taj e-mail radio godinama tu na istom mjestu.

Mislim da su ga jedan dan - ištekali ti mudraci iz A1 iz samo njima znanog razloga.
Što vi mislite?

Hvala vam.
-->
Štovani kolege, pišem u ovom topicu jer smatram da je za problem kriv jedino A1 (ex Bnet) Internet provider, neka mod premjesti ako misli da treba.
Dakle, izbacio je Microsoft Outlook, i ne radi skoro dva mjeseca, ne mogu se slati e-mailovi.



To je na bratovu računalu, a isti taj e-mail sam testno otvorio i na svom računalu pod istim najjednostavnijim postavkama, i tu radi kao po špagu i bez greške.

Razlika je jedino u čemu? U Internet provideru. Kod mene je to Iskon i tako je kod mene SMTP server 'mail.iskon.hr', a kod brata je to A1 i tamo je error stalno, ali tamo je SMTP server 'mail.a1net.hr', prije je bio 'mail.xnet.hr' to je SMTP Bnetov, sad ne radi ništa. To je dokaz da nije greška u mailu niti mail serveru, to je privatna domena.

POP3 server je 'mail.domena.com' ali to nije bitno, to sve radi na mojih 10-ak emailova, a sad je proradilo i kod brata (nakon mjesec dana dopisivanja s A1), ali samo POP3 (primanje mailova), slati se ne može.

Probao sam sve živo.
Dopisujem se sa 'stručnjacima' iz A1, pišu mi jedne te iste i kopirane natuknice svaki put, samo bude netko drugi. Zadnje u subotu mi je pisala neka ženska i mudro zaključila kako "adresa nije pod kontrolom A1 mreže. Savjetuje mi da se obratim pružatelju e-mail usluge." Što reći? Koju posluku porati?

Nadam se kojem savjetu od vas. Mislim da greška nije, a i ne može biti u kompjuteru brata, i zato jer je taj e-mail radio godinama tu na istom mjestu.

Mislim da su ga jedan dan - ištekali ti mudraci iz A1 iz samo njima znanog razloga.
Što vi mislite?

Hvala vam.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 20:23   #13506
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Novi Outlook stavi. (2010+)
Stari vise ne podrzava neke nove sigurnosne protokole. Potreban je TLS 1.2
Slican problem mi imala stara, Tcom email, A1 coax. Poludio sam dok nisam skuzio u cemu je problem.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 02.10.2022. u 20:43.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 21:59   #13507
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Novi Outlook stavi. (2010+)
Stari vise ne podrzava neke nove sigurnosne protokole. Potreban je TLS 1.2
Kod mene doma je Outlook 2007 i nikakav TLS ne igra, uopće ne klikam na Advanced, a tamo je označeno - None. Imam preko 10 mailova, svi rade, ali k'o sat.
Mislim da je A1 problem, vidiš, i tebi je 'stara' bila na A1. Koji su to likovi, kako se samo iščuđuju kako e-mail adresa sa privatne domene nije 'pod njihovom kontrolom'. Pa da se 'njima obratim', tima sa domene.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 22:15   #13508
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Kod mene doma je Outlook 2007 i nikakav TLS ne igra, uopće ne klikam na Advanced, a tamo je označeno - None. Imam preko 10 mailova, svi rade, ali k'o sat.
Mislim da je A1 problem, vidiš, i tebi je 'stara' bila na A1. Koji su to likovi, kako se samo iščuđuju kako e-mail adresa sa privatne domene nije 'pod njihovom kontrolom'. Pa da se 'njima obratim', tima sa domene.
Probaj noviji Outlook.

Postavke:
SMTP poslužitelj: mail.a1net.hr
Vrsta sigurnosti: TLS
Ulaz: 587
Zahtjev prijave: odznačiti / bez kvačice

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 18:20   #13509
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
@sNNooPY
Vjerojatno ćeš imati problem dokazati da je do njih jer je ISP router u Bridge modu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 23:13   #13510
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@sNNooPY
Vjerojatno ćeš imati problem dokazati da je do njih jer je ISP router u Bridge modu.
Mislim da nije do moje strane.
Njihov router je u bridgeu. To ne bi trebao biti problem niti u to ulazim.
Moj router je i vise nego sposoban za 1Gbps.
Upload, jitter i ping su odlicni i uvijek 100% konzistentni.
Download je zato koma. I varira od 200 do ~600-ish.

Nisam jos zvao A1 (sutra/prekosutra), ali svakako cu.
Neka provjere svoj dio. Mozda je nesto na relaciji kat/zgrada -> HFC ormar.

Mozda je problem ovaj moj potencijalno legacy setup (A1 tehnicar napravio prije ~2 godine kad sam se prebacivao s 2D telefon+internet na 2D TV + internet @ 200/20 Mbps)





Enivej... moram ovo pročačkati do kraja... nesto ne stima...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2022., 00:27   #13511
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
dok ne spojis direktno kabel od njihovog rutera u komp i provjeris dal je isto, neces nikad znat, a to ce ti prvo rec da napravis... i ja imam gigabitni ruter koji bi trebao biti sposoban, pa mi je sa njih u seriji 500mbit/s a kad stavim direktno u a1 ruter onda imam max 1000...

tako da testiraj prvo to
Iceman11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 09:56   #13512
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kako si ga nazvao "legacy setup", izgleda ok, "u zidu" je preskočena ant. utičnica jer znaju praviti probleme.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 22:35   #13513
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Rijeseno.

Vjerovali ili ne, UTP kabel i to Technicolor modem (WAN port) <-> ASUS router (WAN port) je bio problem.
Uzeo danas 5m CAT6 SFTP. *klik* | *klik* , evo sad uredno sve radi ~970-980Mbps (bez obzira na vrijeme mjerenja).

Ż\_(ツ)_/Ż
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 00:13   #13514
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova
Rijeseno.

Vjerovali ili ne, UTP kabel i to Technicolor modem (WAN port) <-> ASUS router (WAN port) je bio problem.
Uzeo danas 5m CAT6 SFTP. *klik* | *klik* , evo sad uredno sve radi ~970-980Mbps (bez obzira na vrijeme mjerenja).

Ż\_(ツ)_/Ż
A bio si siguran da je do njih .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 10:17   #13515
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Kod mene doma je Outlook 2007 i nikakav TLS ne igra, uopće ne klikam na Advanced, a tamo je označeno - None. Imam preko 10 mailova, svi rade, ali k'o sat.
Mislim da je A1 problem, vidiš, i tebi je 'stara' bila na A1. Koji su to likovi, kako se samo iščuđuju kako e-mail adresa sa privatne domene nije 'pod njihovom kontrolom'. Pa da se 'njima obratim', tima sa domene.
Probaj SMTP staviti: roaming.iskon.hr
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 16:17   #13516
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Probaj SMTP staviti: roaming.iskon.hr
Hvala Tomislave, ali ne može tako, ne može Iskonov server kad mu je provider A1. Samo nijedan od A1 ne radi.
Taj isti e-mail otvaram Outlookom bez problema na svom kompu u drugom stanu i SMTP je 'mail.iskon.hr' ali ja se spajam preko Iskona, to je drugo.
Po meni, ovo zadnje pokazuje da je to A1 trapula. A zašto?
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 18:41   #13517
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
A jesi probao noviji Outlook kako ti je kolega sugerirao?
http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=13508

Ako ti se ne da nabavljati novi office probaj Win10 mail app
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 20:53   #13518
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Hvala Tomislave, ali ne može tako, ne može Iskonov server kad mu je provider A1. Samo nijedan od A1 ne radi.
Taj isti e-mail otvaram Outlookom bez problema na svom kompu u drugom stanu i SMTP je 'mail.iskon.hr' ali ja se spajam preko Iskona, to je drugo.
Po meni, ovo zadnje pokazuje da je to A1 trapula. A zašto?
Upravo to ti kažem. Isti problem smo imali u firmi, iskonov mail server a provider je ht.
Radi ovako kako sam ti napisao.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:02   #13519
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
A jesi probao noviji Outlook kako ti je kolega sugerirao?
Nisam još. To je svakako opcija, no nije baš jednostavno, pogotovo kad je Windows 7. A strah me je da A1 koči, da su oni krivci, u tom slučaju je svejedno koja je verzija - neće raditi.

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ako ti se ne da nabavljati novi office probaj Win10 mail app
Riječ je o Outlooku na računalu.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:13   #13520
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Isti problem smo imali u firmi, iskonov mail server a provider je ht.
Kažeš spajali ste se preko HT-a a SMTP server je bio 'mail.iskon.hr' ?
Sumnjam da je to radilo, možda vam je to bio POP3 server, a lako je za njega, meni je POP3 'mail.domena.com', a čak ni on nije radio do prije 7 dana, sad radi.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:16   #13521
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Hvala Tomislave, ali ne može tako, ne može Iskonov server kad mu je provider A1.
Naravno da moze, outgoing mail server je: roaming.iskon.hr i treba ukljuciti autorizaciju
Vidjeti da li je ssl 465 port ili tls 587, mozda radi i tls na portu 25

Isto je i za roaming.ht.hr smtp server
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:18   #13522
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova
Rijeseno.

Vjerovali ili ne, UTP kabel i to Technicolor modem (WAN port) <-> ASUS router (WAN port) je bio problem.
Uzeo danas 5m CAT6 SFTP. *klik* | *klik* , evo sad uredno sve radi ~970-980Mbps (bez obzira na vrijeme mjerenja).

Ż\_(ツ)_/Ż
ja mogu i mene je to zafrkavalo masu vremena, mjenjao sam sve kabele osim tog jer je bio novi
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:52   #13523
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
Naravno da moze, outgoing mail server je: roaming.iskon.hr ...
Isto je i za roaming.ht.hr smtp server
Do danas sam vjerovao da je drugačije i da SMTP server mora biti - tvoj internet provider.
Bojim se ipak hoću li moći shvatiti što bi Iskon ili HT radili u ovoj priči?

Tko bi njihove servere nagovorio da rade kad se brat (o njegovu je računalu riječ) niti spaja ni na jedan ni na drugi niti e-mail ima ikakve veze s njima.

Hvala vam momci u svakom slučaju, javit' ću što je ispalo, imam još neke zamisli.
A i ovo imam na umu.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 15:15   #13524
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
nebitno je tko ti je ISP, bitno je za koju e-mail adresu koristis koji outgoing (odlazni) SMTP server

npr. ako pokusas poslati mail sa adrese (email aliasa) blabla@gmail.com preko roaming.iskon.hr ili roaming.ht.hr vjerovatno ces doci u problem zbog SPF (Sender Policy Framework-a)

konfiguriraj e-mail client pa tu testiraj
https://www.mail-tester.com/

npr. imas privatni laptop, adresa ti je blabla@inet.hr i putujes po svijetu, naravno da neces iz australije moci poslati e-mail preko "mail.iskon.hr" ili kako god im se ranije zvao SMTP server

ali ako koristis roaming.iskon.hr moci ces slati e-mail iz australije, japana - od bilo gdje nije blokiran port 465, ali to je druga tema

pogledaj tu
https://pomoc.iskon.hr/baza-znanja/i...k-za-inet-mail

ovdje mozes vidjeti SPF i DKIM record-e za domene
https://www.mail-tester.com/spf-dkim-check

realno gledano cilj ti je imati sto bolji score (8-9-10), kako ti mailovi nebi zavrsavali u SPAM-u kada saljes

ako ti brat ima neku-adresu@hotmail.com onda treba koristiti hotmailov smtp, inace ce mu e-mailovi zavrsavati u spam-u
to je ostalo iz starih (dial-up) vremena, kada spam jos nije bio "prevelik" problem, ali danas uz rDNS provjere i SPF, ima smisla slati e-mail samo sa one domene na koju ti email adresa i glasi
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 18:32   #13525
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
nebitno je tko ti je ISP, bitno je za koju e-mail adresu koristis koji outgoing (odlazni) SMTP server
Ne samo da je netočno da je nebitno, tvrdim da je to jedino bitno; koji je ISP.
A to koji ću SMTP server upisati, samo to je pitanje u cijeloj priči, Nijedan od A1 mail servera ne radi. Testirao sam i druge.
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
ako ti brat ima neku-adresu@hotmail.com onda treba koristiti hotmailov smtp
Tako bi trebalo biti, to je jedna od opcija, no ovisi također o ISP provideru i hoće li dopustiti. Nije mail na Hotmailu nego je riječ o privatnoj domeni, i 'mail.domena.com' radi samo kao POP3 server. (Napisao sam iznad; taj isti mail s identičnim postavkama /osim SMTP/ radi bez greške na mom kompu.)
Javit ću vam što je ispalo od ovoga.
/Nije mi taj komp ni pri ruci, to sve testiram preko TeamVeawera, pa kad se nađemo, brat nije toliko u tome/
Vama hvala na trudu.

Zadnje izmijenjeno od: Charlie Harper. 07.10.2022. u 18:41.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2022., 01:59   #13526
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
ako je privatna domena, i ako je vec pod njegovom "kontrolom" onda podesi SPF record za tu domenu "domena.com"

mailove mozes slati i preko https://www.mailjet.com/ na primjer, kada podesis SPF i DKIM za tu "domenu.com"

i potpuno je NEbitno tko ti je ISP, dokle god ne blokiraju portove 465 ili 587, vecina ISP-a filtrira ili blokira port 25 zbog botnet-ova i slicno
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2022., 13:27   #13527
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Jel tko koristio 6660 kao NAS?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 18:35   #13528
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Ode i drugi Fritz 6660, koji sam na kraju morao rebootati gotovo svaki dan, jer mi na LAN portovima spusti brzinu na 100Mbit a dok bi istovremeno preko WiFi vukao uredno 600-700Mbit.
Sad su mi stavili novi Technicolor. Za sada radi pa cemo vidit. Sucelje dosta sporije od Fritzovog, cini mi se da ima i manje mogucnosti.
Jeli netko ima ovog Technicolora i 1Gbit? Iskustva?



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 14:33   #13529
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ode i drugi Fritz 6660, koji sam na kraju morao rebootati gotovo svaki dan, jer mi na LAN portovima spusti brzinu na 100Mbit a dok bi istovremeno preko WiFi vukao uredno 600-700Mbit.
Sad su mi stavili novi Technicolor. Za sada radi pa cemo vidit. Sucelje dosta sporije od Fritzovog, cini mi se da ima i manje mogucnosti.
Jeli netko ima ovog Technicolora i 1Gbit? Iskustva?



Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Uh mene isto zanima, mene upravo zvali i nude mi 1GBit internet jer mi je istekao ugovor. Ja ih tražim da mi kažu točno koji model routera ću dobiti jer mi je iznimno bitna kvaliteta veze, admin mogućnosti routera po pitanju portova, upnpa i slično zbog online predavanja koje vodim s stotinama polaznika. Dobro i zbog PS5 koji ponekada zahaklam da se ne lažemo.

Što je trenutno na raspolaganju kod njih i koja mi je najbolja opcija po pitanju routera? Trenutno imam ubee sa 200mbit.

EDIT: Upravo dobio odgovor. Nude ova dva routera:

1. Technicolor cga4236
2. SDMC NE1611


Iskustva?

EDIT2: Sad zovu i kažu da je došao opet i Fritzbox 6660
__________________

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 27.10.2022. u 14:55.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2022., 14:45   #13530
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
router je sasvim ok....imam ga mjesec i pol ....stabilno sve ,sučelje malo sporije...brzina lan 970+/wlan ovisno o uređaju ,ali do 700 ide..
duggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na