Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2022., 22:25   #481
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Od njihove SZK nemoj očekivati previše - pogotovo telefonski. Sve ozbiljnije zahtjeve podnesi mailom, tada ćeš dobiti kolko-tolko relevantan odgovor a imat ćeš i pisani trag ukoliko dođe do nekih problema ili poteškoća.


Sličnu situaciju sam imao osobno gdje sam telefonski dobio 3-4 različite informacije. E-mailom sam uspio riješiti većinu a i odgovaraju u roku 24h.
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2022., 22:52   #482
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Od njihove SZK nemoj očekivati previše - pogotovo telefonski. Sve ozbiljnije zahtjeve podnesi mailom, tada ćeš dobiti kolko-tolko relevantan odgovor a imat ćeš i pisani trag ukoliko dođe do nekih problema ili poteškoća.


Sličnu situaciju sam imao osobno gdje sam telefonski dobio 3-4 različite informacije. E-mailom sam uspio riješiti većinu a i odgovaraju u roku 24h.
Zar nije tako kod svih operatera? Telefonska služba za korisnike sve što može napravit je reset routera i proslijedit poteškoću dalje ako to ne riješi problem. Ništa više oni ne mogu napravit.

Kad pišeš mail ipak razgovaraš s nekim stručnijim i doslovno preskačeš ono proslijeđivanje problema.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2022., 06:41   #483
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Ne znam što je bolje, A1 koji mi je "zabunom" kada sam povećao brzinu produžio ugovor na još godinu dana, nitko nema pojma kako i netko mi se javlja sutra već mjesec dana ili Telemach gdje imam osjećaj da pričam sa robotom kojem fali dijelova. Tak je kak je, barem nije dosadno.
__________________
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:47   #484
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor sasa76x Pregled postova
Ne znam što je bolje, A1 koji mi je "zabunom" kada sam povećao brzinu produžio ugovor na još godinu dana, nitko nema pojma kako i netko mi se javlja sutra već mjesec dana ili Telemach gdje imam osjećaj da pričam sa robotom kojem fali dijelova. Tak je kak je, barem nije dosadno.
Meni uključili optiku i zaboravili odjavit staru uslugu, pa su mi jedan mjesec poslali dva računa. Morao sam pisat prigovor jer je služba za korisnike rekla da se to samo preko prigovora može riješit.

Telemach krajem prošle godine imao promjenu sustava naplate pa su mi jednom poslali račun od nekoliko tisuća kuna. Jednostavno otišao do prodajnog mjesta, djelatnica prekrižila tu cifru i napisala pravu cifru koju je vidjela u sustavu (istu ja dobio svojim izračunom), te mi rekla da samo to platim. Sve riješeno bez pisanja prigovora, žalbi čega sve ne.
Telefonsku podršku otkad je Telemacha nisam imao potrebe zvat; preko fejsa, chata na stranici i maila brže riješe problem. Tako da ti je moja preporuka da se držiš toga, ali preko maila ćeš uvijek i kod svih dobit najstručniji i detaljniji odgovor. Na mailu im sigurno ne rade studenti koji ne znaju većinu toga.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 17:33   #485
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Meni uključili optiku i zaboravili odjavit staru uslugu, pa su mi jedan mjesec poslali dva računa. Morao sam pisat prigovor jer je služba za korisnike rekla da se to samo preko prigovora može riješit.

Telemach krajem prošle godine imao promjenu sustava naplate pa su mi jednom poslali račun od nekoliko tisuća kuna. Jednostavno otišao do prodajnog mjesta, djelatnica prekrižila tu cifru i napisala pravu cifru koju je vidjela u sustavu (istu ja dobio svojim izračunom), te mi rekla da samo to platim. Sve riješeno bez pisanja prigovora, žalbi čega sve ne.
Telefonsku podršku otkad je Telemacha nisam imao potrebe zvat; preko fejsa, chata na stranici i maila brže riješe problem. Tako da ti je moja preporuka da se držiš toga, ali preko maila ćeš uvijek i kod svih dobit najstručniji i detaljniji odgovor. Na mailu im sigurno ne rade studenti koji ne znaju većinu toga.
Hvala. Tako će i biti. Makar, moram priznati da će mi faliti szk. 😁
__________________
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 22:29   #486
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor sasa76x Pregled postova
Hvala. Tako će i biti. Makar, moram priznati da će mi faliti szk. 😁
Moram priznat da radije odvijam komunikaciju preko maila i chata nego preko telefona.

Kad se zove preko telefona, ali baš kod svakog operatera ide onaj izbornik, pa tipkaj brojeve, pa ako i dobiješ nekoga, taj netko nema pojma o čemu pričaš i nudi ti restart routera. I tako cijelo vrijeme u krug.

Ovako napišem mail i odmah dobijem nekog stručnog tko zna o čemu govorim i konkretan odgovor. U A1 obično odgovaraju u roku od 5 dana, u Telemachu obično odgovaraju u roku od 24 sata ako nemaju nikakvu gužvu. Preko chata su najbrži.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 15:15   #487
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Moram priznat da radije odvijam komunikaciju preko maila i chata nego preko telefona.

Kad se zove preko telefona, ali baš kod svakog operatera ide onaj izbornik, pa tipkaj brojeve, pa ako i dobiješ nekoga, taj netko nema pojma o čemu pričaš i nudi ti restart routera. I tako cijelo vrijeme u krug.

Ovako napišem mail i odmah dobijem nekog stručnog tko zna o čemu govorim i konkretan odgovor. U A1 obično odgovaraju u roku od 5 dana, u Telemachu obično odgovaraju u roku od 24 sata ako nemaju nikakvu gužvu. Preko chata su najbrži.
Zblokali su me na fejsu prije par godina zbog pokucnog. 😁
__________________
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 09:20   #488
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Meni su prijenos odradili full brzo i sve bez greške, iskon me zvao za retention i poslao sms za povrat opreme tak da su isključili kod njih uslugu. Čak i prodajni agent mi se povratno javio za sve info kaj trebam nije ono prodam ti ugovor pa si ti poslije zovi SZK. I app im je super možeš preko nje podešavat opcije za fiksnu i wifi za ruter.

Baš sam se iznenadio.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 12:44   #489
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Meni su prijenos odradili full brzo i sve bez greške, iskon me zvao za retention i poslao sms za povrat opreme tak da su isključili kod njih uslugu. Čak i prodajni agent mi se povratno javio za sve info kaj trebam nije ono prodam ti ugovor pa si ti poslije zovi SZK. I app im je super možeš preko nje podešavat opcije za fiksnu i wifi za ruter.

Baš sam se iznenadio.
Aha, znači Telemach odjavljuje postojeću uslugu kod drugog operatera?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 14:32   #490
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
U mom slučaju da jer sam ja prenosio broj iz druge mreže, sad za ostalo ne znam.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2022., 14:49   #491
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
U mom slučaju da jer sam ja prenosio broj iz druge mreže, sad za ostalo ne znam.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
I koliko je trajalo dok su ti sve napravili (instalirali optiku, uključili te, prenijeli broj fiksnog)? Pitam jer planiram jednog dana napravit prijelaz.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 15:21   #492
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Meni su prijenos odradili full brzo i sve bez greške, iskon me zvao za retention i poslao sms za povrat opreme tak da su isključili kod njih uslugu. Čak i prodajni agent mi se povratno javio za sve info kaj trebam nije ono prodam ti ugovor pa si ti poslije zovi SZK. I app im je super možeš preko nje podešavat opcije za fiksnu i wifi za ruter.

Baš sam se iznenadio.
Ja sam nadobudno osobno išao vraćat Ht ruter odmah nakon što su me prebacili na A1 i poljubio vrata.
Kažu povrat opreme moguć tek nakon što istekne tekući mjesec u kojem je napravljen prelaz.
Tak da se nemoj žuriti
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 18:22   #493
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
I koliko je trajalo dok su ti sve napravili (instalirali optiku, uključili te, prenijeli broj fiksnog)? Pitam jer planiram jednog dana napravit prijelaz.
Priključak (net i TV) odmah nakon 2-3 dana jer je u mojoj zgradi optika telemacha vec provedena. Broj je bio prebačen za tjedan dana jer nakon ukljucenja usluge oni pokreću prijenos broja.
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ja sam nadobudno osobno išao vraćat Ht ruter odmah nakon što su me prebacili na A1 i poljubio vrata.
Kažu povrat opreme moguć tek nakon što istekne tekući mjesec u kojem je napravljen prelaz.
Tak da se nemoj žuriti
Meni su poslal SMS


Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 21:13   #494
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Evo nakon par dana sve super. 1ms Ping i bez ijednog prekida, za sada super zadovoljan.
__________________
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 07:40   #495
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Već tri godine imam dovedenu optičku nit iznad ulaznih vrata u stan (Savica), nisam namjeravao prelaziti T-comu jer mi je Bnet ok.
Nazove me neki dan slatkoriječivi predstavnik Telemacha te mi nudi prelazak na optiku, očito po T-comovoj lajni.
Uz naznaku da mi povoljno nudi ono što samo predstavnik može ponuditi izrecitira mi doslovce Telemachovu ponudu s njihovog weba.
Nisam mu htio kvariti veselje već sam zamolio ponudu na mail tako da mogu još malo ciganit s cijenom...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 19:07   #496
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pozdrav svima.
Kako je kucnuo i kod mene taj čas, čitaj, nazvali me iz telemacha da su dostupni kod mene uskoro, ja sam odmah pitao za 2Gige paket pa sam dobio sljedeći odgovor na email, citiram:
"Pozdrav,

paket 2GB trenutno nije dostupan iz razloga jer nam routeri još nisu došli. Čim dođu na skladište imat ćete mogućnost povećanja brzine uz nadoplatu."

Onda sam ja malo išao ispitivati za taj router za 2Gige paket i na kraju sam doznao sljedeće, ponovno citiram:
"router koji se čeka biti će sa specifikacijama sposoban isporučiti 2Gbit/s kroz jedan port, a ne kao ovi koje imaju koji to nisu u mogućnosti"
također na moje potpitanje, da li stvarno dolaze routeri ili je taj 2GIGE paket samo marketinški trik, uvjeravaju me da nije trik te da se samo čeka dostupnost istih.
Ajmo se nadati da je tome tako, a ako oni lažu mene, ja lažem vas

Eto toliko od mene.

Edit, kad smo već kod 2Gbit/s imate li preporuku za 2,5 Gigabitnu PCIE mrežnu karticu za PC jer moja ima samo 1Gigabitnu
Neke sam pronašao i sam, ali ako netko ima iskustva, bilo bi super da podijeli.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 19:45   #497
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Imaš temu na Mrežama sa preporukama i opisima . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 22:09   #498
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo dobio sam pouzdan info (od tehničke podrške i onda potvrđeno od prodajnog predstavnika koji me "obrađuje" ) da su stigli routeri za paket 2 GIGE.

Radi se o NOKIA XS2426GB routeru, a evo i kako izgleda

Ima 4 RJ45 porta od kojih su 3 10/100/1000 a jedan je 10/100/1000/2500.
Ja sam se predbilježio, rečeno mi je sredina 10.mj da će sve biti provedeno u mojoj zgradi (iako vidim da su kutije već postavili prošli tjedan, a danas sam ih vidio da provlaće kablove u podrumu zgrade) pa kada bude, javim dojmove. Samo još moram kupiti 2,5 Gbit/s mrežnu karticu za PCI slot
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 08:56   #499
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Pozdrav, nezadovoljan sam sa HTom i gledam full prelazak sa svime na Telemach. 3 mobilne i trio. Čitam iskustva ovdje i dopisništvo potencijalno sa SZK mi nije nažalost strano tak da je taj dio ok.
Trebao bi info da li je spajanje Telemach optike isto kao kod HTa?
Konverter ili kako se vec zove spojen na svjetlosnu nit i onda dalje spojen na router?
New One je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 10:32   #500
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Nije. Meni su nit direktno spojili u router, nema konvertera između kao što sam imao kod Iskona.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2022., 19:46   #501
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Pozdrav, nezadovoljan sam sa HTom i gledam full prelazak sa svime na Telemach. 3 mobilne i trio. Čitam iskustva ovdje i dopisništvo potencijalno sa SZK mi nije nažalost strano tak da je taj dio ok.
Trebao bi info da li je spajanje Telemach optike isto kao kod HTa?
Konverter ili kako se vec zove spojen na svjetlosnu nit i onda dalje spojen na router?
Nokia router koji dobiješ za uslugu je ujedno i ONT, pa nema potrebe za dodatnim uređajem. Samostalni ONT ide za routere koji nemaju ugrađen isti.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:30   #502
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Trenutno sam na A1 kabelu, istječe mi ugovor, u zgradi su proveli i optiku od Telemacha u međuvremenu. Razmišljam o prelasku na njih. Sa A1 sam zadovoljan, radi bez problema, maknuli su me sa onog cgnata kada sam ih tražio. Može kakvo iskustvo sa Telemachom, dali radi stabilno, pošto su donekle novi, dali će me maknuti sa cgnat ako ih zatražim? Na zgradu su naljepili papirić kada su stavljali optiku da je i za srednji paket besplatno 6 mjeseci, sada vidim na webu da piše 3 mjeseca. Dali se može užicariti 6 mjeseci? Nisam nikakav zahtjevni korisnik, prešao bih isključivo zbog niže cijene
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 14:46   #503
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
Trenutno sam na A1 kabelu, istječe mi ugovor, u zgradi su proveli i optiku od Telemacha u međuvremenu. Razmišljam o prelasku na njih. Sa A1 sam zadovoljan, radi bez problema, maknuli su me sa onog cgnata kada sam ih tražio. Može kakvo iskustvo sa Telemachom, dali radi stabilno, pošto su donekle novi, dali će me maknuti sa cgnat ako ih zatražim? Na zgradu su naljepili papirić kada su stavljali optiku da je i za srednji paket besplatno 6 mjeseci, sada vidim na webu da piše 3 mjeseca. Dali se može užicariti 6 mjeseci? Nisam nikakav zahtjevni korisnik, prešao bih isključivo zbog niže cijene

Radi stabilno, mislim da ne ture juzere u CGNAT po defaultu. IIRC tih 6 mjeseci je targetirani promo, ako imaš obavijest za taj promo onda vrlo vjerojatno možeš i iskoristiti tj. dogovoriti takvu promociju sa prodajnim agentom bilo telefonski ili mailom.
Usluga uredno radi, nema downtime-a, nema poteškoća sa brzinom.
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 17:06   #504
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Dobio sam poruku da Telemach daje 500 kn ako prijatelj pređe na njih, pa ako se tko spaja, neka se javi pa ide bratski 60:40.



Ili 50:50, ili kako oš.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 22:41   #505
kolapz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 55
svako koliko je reconnect kod Telemacha?
kolapz je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2022., 22:45   #506
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Citiraj:
Autor kolapz Pregled postova
svako koliko je reconnect kod Telemacha?

Kakav reconnect?
Ako misliš na IP lease kod njih je to jako rijetko, IP je isti dok se ručno ne resetira router, 3-4 tjedna isti IP bez problema.
Već je bilo razgovora o tome ali nitko nije iznio nikakav konkretan odgovor
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 21:58   #507
kolapz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 55
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Kakav reconnect?
Ako misliš na IP lease kod njih je to jako rijetko, IP je isti dok se ručno ne resetira router, 3-4 tjedna isti IP bez problema.
Već je bilo razgovora o tome ali nitko nije iznio nikakav konkretan odgovor
kad se veza prekine pa uspostavi ponovno, kod iskona je 72h, kod ht je (barem prije bila) 24h... može se lako utvrditi ako se pogleda popis spajanja unutar korisničkog računa. Nema nužno veze sa promjenom IP
kolapz je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2022., 22:33   #508
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor kolapz Pregled postova
kad se veza prekine pa uspostavi ponovno, kod iskona je 72h, kod ht je (barem prije bila) 24h... može se lako utvrditi ako se pogleda popis spajanja unutar korisničkog računa. Nema nužno veze sa promjenom IP
Koliko znam do prekida na optici dolazi isključivo zbog promijene IP adrese. Ako se IP adresa ne mijenja, nema prekida.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 10:15   #509
kolapz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Koliko znam do prekida na optici dolazi isključivo zbog promijene IP adrese. Ako se IP adresa ne mijenja, nema prekida.
Meni na Iskonu prekine pa često dodijeli isti IP.
kolapz je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 17:05   #510
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor kolapz Pregled postova
Meni na Iskonu prekine pa često dodijeli isti IP.
Router ima određen lease time (najčešće 24h) nakon kojeg otpušta trenutnu IP adresu i zahtjeva novu. No ako operater ima drugačiju politiku oko dinamičkih IP adresa (recimo, mijenja se jednom tjedno), dobit ćeš IP adresu koju si već imao.

Drugim riječima, routerov je zadatak da svakih 24h otpusti IP adresu i zatraži novu, pa i u slučaju da operater iste mijenja svakih tjedan dana. Jer, routeru je svejedno koju IP adresu ima, isti ne gleda jesu li identične ona prije otpuštanja i ona prilikom dohvata. Routeru je samo bitno da mu je dodijeljena javna IP adresa i to je sve.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na