Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2020., 18:10   #1
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Oporezivanje kriptoa

Pozdrav,
nisam naisao na ovakvu temu tu. Isprike ako sam duplic stavio.

Uglavnom, ako sam dobro shvatio, na kripto gledaju kao i na dionice. Ako je mladje ispod 2 godine, placa se 12% poreza na dobit.
Tu je prica jasna ako se radi o tome da si kupio kripto. No sto sa majnanjem? Porez na dobit je onda cijeli iznos izmajnanog?
Kako dokazati da se majnalo prije 2+ godine ako nema nikakvih logova?

Hvala
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 19:56   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Yaxyo Pregled postova
Pozdrav,
nisam naisao na ovakvu temu tu. Isprike ako sam duplic stavio.

Uglavnom, ako sam dobro shvatio, na kripto gledaju kao i na dionice. Ako je mladje ispod 2 godine, placa se 12% poreza na dobit.
Tu je prica jasna ako se radi o tome da si kupio kripto. No sto sa majnanjem? Porez na dobit je onda cijeli iznos izmajnanog?
Kako dokazati da se majnalo prije 2+ godine ako nema nikakvih logova?

Hvala
https://www.bug.hr/propisi/koristim-...ti-porez-13753

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285946
.
.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2020., 23:31   #3
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Yaxyo Pregled postova
Pozdrav,
nisam naisao na ovakvu temu tu. Isprike ako sam duplic stavio.

Uglavnom, ako sam dobro shvatio, na kripto gledaju kao i na dionice. Ako je mladje ispod 2 godine, placa se 12% poreza na dobit.
Tu je prica jasna ako se radi o tome da si kupio kripto. No sto sa majnanjem? Porez na dobit je onda cijeli iznos izmajnanog?
Kako dokazati da se majnalo prije 2+ godine ako nema nikakvih logova?

Hvala
Kod trgovanja kriptom plaća se porez na kapitalni dobitak 12% na zaradu (razlika kupovne i prodajne cijene metodom FIFO).
Ukoliko se kripto drži duže od dvije godine nema poreza.
Od 01.01.2021. najavljena je smanjene stope poreza na kapitalni dobitak na 10%.
Detaljno o oporezivanju trgovanja kriptovalutama i rudarenju imaš ovdje:

https://brojevi.hr/oporezivanje-bitcoina-ethereuma/
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 23:56   #4
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Kao prvo hvala obojici na odgovorima no moram priznati da mi jos uvijek nije potpuno jasno.

Sto je kapitalna dobit kod majnanja? Cijeli iznos koji je majnan?
I ako se ne placa porez na kapitalnu dobit za nesto starije od 2 godine, kako kod majnanja dokazati da se majnalo prije 2+ godine.

Brojevi.hr daju primjer za zaposlenika koji rudari za vrijeme svog radnog vremena? Sto je sa fizickom osobom?

Tnx
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 00:13   #5
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Što kada je osoba stekla bitcoin putem aktivnosti rudarenja koja nije obavljana u sklopu nekog ugovora o radu, ali se ta osoba intenzivno bavi aktivnošću rudarenja?

Takva bi se aktivnosti mogla smatrati dohotkom od samostalne djelatnosti. On se utvrđuje kao razlika između poslovnih primitaka i poslovnih izdataka nastalih u poreznom razdoblju.


Tekst kopiran sa stranice.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 00:50   #6
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Dati linkovi su samo dotakli problem oporezivanja kripta. Daleko od toga da je sve jasno i oko kupoprodaje kripta.
Prihod od rudarenja je dohodak i oporezuje se porezom na dohodak + doprinosi , nema šanse da to prođe pod kapitalni dobitak tako da nema potrebe brinuti kako dokazati rudarenje starije od 2 godine.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 01:14   #7
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Ispod 100k kn ne gledaju / diraju
Ja sam 2018 i 2019 isplatio i nikome nista
Ili pa imao srece
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 01:30   #8
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
@Libertus, hvala, to sam uspio predvidjeti. No opet, "ali se ta osoba intenzivno bavi aktivnošću rudarenja". Sto znaci intenzivno bavi aktivnoscu rudarenja? Mogla bi se smatrati?
Moglo bi se svasta. Da li se smatra?
Meni je to sve uzasno nedoreceno.

Jos ispada da si najlegalniji ako kupis zlato sa moro kao sto je netko u temi koji je Neo rekao linkao.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Yaxyo. 29.11.2020. u 22:33.
Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:28   #9
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Da malo probudim ovu temu...

Dakle, u 10.mj. 2018. sam sa svog deviznog prebacio X eura na burzu. Kupio kripto. Prebacio na wallet.

Ako bi sad nakon 2 godine prebacio s walleta nazad na istu mjenacnicu, nazad pretvorio u eure i isplatio si na devizni, ne bi trebao platiti porez na kapitalnu dobit jer je prošlo više od 2 godine?

E sad pitanja koja nisu nigdje odgovorena ili objašnjena - da li je bitno što se dešavalo s kriptom dok je stajalo na walletu? Što ako je u međuvremenu dodavano još eura i kupljeno još kripta i stavljeno na isti wallet? Ako je taj dodatak napravljen u posljednje dvije godine? Oporezuje li se sve skupa onda ili samo dio koji je dokupljen u te dvije godine? S obzirom da kritpovalute nemaju serijski broj, nemoguće je znati koji dio je zamjenjen za fiat, onaj stariji od dvije godine ili noviji?

I za kraj, što ako je u međuvremenu trgovano s tim kriptom? Opet, s walleta na treću mjenjačnicu, s treće mjenjačnice na četvrtu, s četvrte nazad na wallet... to je sve nedefinirano.

Ako se gleda samo ulaz i izlaz (ubačeno X eura i kupljeno Y kripta, prodano Y kripta i isplaćeno Z eura) onda sve skupa i ima smisla, a sve ostale varijante baš i nemaju (porezna nema način da dokaže da se kripto muvao s walleta, ali nemam ni ja način da dokažem da nije pošto su na istom walletu bile i druge transakcije s istom kriptovalutom)...

Mutno, sve skupa jako mutno... brijem da ni oni sami ne bi znali što u ovakvim slučajevima...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:32   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Samo dio koji je dokupljen, trebas vodit evidenciju svih kupovina, moze bit bazirano po danu.

Evo tu poprilicno dobro objasnjeno
https://www.rrif.hr/porezni_tretman_...543-misljenje/
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2021., 20:41   #11
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Dakle za ono sto imam evidentirano, kupnja X BTC sa eurima uplaćenim s PBZ deviznog pred više od 2 godine, ne moram doslovno ništa. Točno toliko prebacim na burzu BTC koliko je i kupljeno, prodam, isplatim nazad na devizni.

Nitko ne bi trebao ništa pitati? Ako pita imam ulaz pred 2 godine, kupnju i izlaz jednako prodano koliko je kupljeno i isplaćeno?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:50   #12
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ukoliko se dobro sjećam, ti bi teoretski trebao voditi sve kupovine i transakcije FIFO metodom (first in first out) i onda tako i prijaviti poreznoj. Prodaj samo onaj crypto stariji od 2 godine i ne bi trebalo biti poreza na to. Nisam siguran da li trebaš to prijaviti i onda naznačiti da nema poreza na to ili se ništa ne treba prijaviti.

Istraži pa javi da smo pametniji.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:35   #13
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Otici u bosnu ili srbiju i fizicki prodat nekoj mjenjacnici i ako je je veci iznos odu 4 osobe,svaka smije po 10k eur i odlicno.pa nek si vode sta god hoce.ja kad budem bio u toj situaciji izmislit cu 101 nacin da im kune neda.mislim da svatko sa imalo mozga zna i zasto
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 01:07   #14
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
@microsoft

nije problem u tome, nego je problem imat legalne pare u HR, za npr kupit stan/auto/sanaderovujahtu itd.
Kad ti dodjes iz BIH sa 40k eur u djepu, sve 5, nisi platia porez, al s tih 40k eur možeš livat gorivo/plaćat režije/jest hranu
Ne možeš ušetat u tomića kupit benve, nit u investitora kupit stan, a bez da te ne pita porezna "oklen ovo momak?"
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 02:39   #15
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Upravo tako to i je problem, problem je sa 40k eur otić i na banku i reć stavite mi ovo na devizni. Ne bi ni banka uzela, dotle je došlo. Ali taj dio sam već provjerio... i milion evra da dođe doznakom iz EU na devizni u HR banka bi uzela i nebi niš pitala jer se podrazumijeva da je taj novac nekako dospio u EU i u neku EU banku. Drugih par rukava je porezna, naravno.

A sto se tice FIFO metode, dakle sa deviznog je bilo par uplata, uglavnom su sve starije od dvije godine, nijedna isplata još. Ne bi trebalo biti problem dobiti izvod od mjenjacnice/burze za bankovne uplate kao ni od PBZ-a izvode za isplate. Od burze bi se moglo dobiti što je kupljeno i kada, ali ja pitam što je s onim između tih uplata i kupnji kripta i isplate. Očito ništa koliko sam shvatio, bitan je samo ulaz i izlaz?

Edit dakle na primjeru
01.01.2017. uplata s PBZ deviznog 5000 eura i kupljen 1 BTC i prebacen na wallet
15.01.2020. prebaceno s walleta na drugu burzu i prodano za USDT
19.03.2020. kupljeno pet puta vise BTC s tim istim USDT i prebaceno na wallet
15.02.2021. prebaceno 1 BTC s walleta na prvu mjenjacnicu i prodano za eure i isplaceno

Dakle sto se porezne tice ima ulaz od 5000 eura i vidi 1 BTC, vidi da se 1 BTC prodao nakon 3 godine i da vrijedi 50000 eura i da je toliko isplaceno. Pretpostavljam da tu nema poreza. A na ona ostala 4 onda ima. Tako mi nekako logika govori... ali to bi volio negdje napismeno vidjeti, ali ocito to mogu samo sanjati napismeno (a da ne govorim da USDT nije euro, zapravo je USDT isto coin kao i btc, pa onda ona prica sa pretakanjem iz supljeg u prazno odnosno ako se radi o istoj stvari ne podlijeze ni to porezu, ispada da bi sa kupljenih 1 BTC mogao isplatiti i 50000 BTC)

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 13.01.2021. u 02:49.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 10:29   #16
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
@microsoft

nije problem u tome, nego je problem imat legalne pare u HR, za npr kupit stan/auto/sanaderovujahtu itd.
Kad ti dodjes iz BIH sa 40k eur u djepu, sve 5, nisi platia porez, al s tih 40k eur možeš livat gorivo/plaćat režije/jest hranu
Ne možeš ušetat u tomića kupit benve, nit u investitora kupit stan, a bez da te ne pita porezna "oklen ovo momak?"
Pa ljudi moji, mi smo država lopova, kako ne možeš, mislim stvano pa zašto svi visoki dužnici imaju nekoliko?

Digneš kredit, dva, tri kupiš što hoćeš kreditom, i pomalo vraćaš iz čarape... c c c i vi sebe zovete Hrvatima


Po ovome iz riffa, ja bi reako da nema poreza u tvom slucaju za sve, jer si razmjenjivao kriptovalute(dionice) ali nisi nikad nista razmjenio u sluzbeno priznatu financijsku valutu. Dakle što se porezne tiče imaš ulaz 5000 eura i kupljen bit coin, i onda imaš neke sheme sa drugim dionicama, pardon kriptoima, za koje imaš validne dokaze da nisi prebacivao u obicni financijski novac, i onda si tim metodama došao do 5 bitcoina. A sve financije sa pravim kešom su ostale na onom 2017.

Nisam ekspert samo moje viđenje riff-a koji je ono Holy Grail knjihovođa i računovodstva
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 13:02   #17
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Nemoš dignut 3 kredita ako nemaš poveću plaću. Zato visoki dužnosnici mogu

Sve to zvuči divno, bajno i krasno, ovako laički govoreći, ali gdje su tu JOPPD obrasci, FIFO metode i slično... da idem popunjavati te obrasce, trebala bi mi 3 šlepera da im dostave jedno 16 tona A4 papira u poreznu. Da ne govorim koliko bi bilo naknada na svakoj transakciji (na koje se ne plaća porez)... ne bi se snašli u toj gomili papira idućih 188 godina.

Ali, porezna bi opalila kaznu koju bi morali platiti i mogli se žaliti. Pa čekaj 188 godina da sudovi presude u tvoju korist jer se ni oni ne mogu snaći u toliko papira.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 14:16   #18
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Bar u tvom primjeru je sve jasno. Imaš jednu uplatu i jednu isplatu. FIFO su 2 stavke na 1 listu papira i to samo ako te traže. USDT je kripto. Na 1 BTC ne plaćaš ništa jer je prošlo više od 2 god, a ostala 4 nemoj prodavati jer nemaš dokaz da si ih kupio. Ta 4 si nekako stekao nije bitno kako, rudarenjem ili trgovinom pa će se bez dokaza o stjecanju vjerojatno smatrati tvoim dohotkom koji se puno više oporezuje. Najbitnije je da imaš dokaze za te 2 transakcije cash-kripto, izvod iz banke i račun ili nešto slično od mjenjačnice.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 14:41   #19
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
da @neverin to tako zvuci jednostavno, ali to nigdje ne pise niti ima neki clanak na koji se mogu pozvati ako dode do toga da traze dokaz odakle novci. To sto se vidi uplata, kupnja, prodaja i isplata nije dovoljno jer je nakon te uplate bilo jos uplata, a te uplate isto onda treba evidentirati u obrazac, bez obzira sto nisu isplacene, a onda te dodatne uplate kamo su isle i sta su radile i to sve ispratiti je prakticki nemoguce. Dakle ako ce traziti da se sve prilozi, biti ce jako puno toga.

Zasto je to tako, pretpostavljam zato da ne bi mogao na temelju prve uplate vise puta raditi isplatu, tj. svaki put prikazati uplatu stariju od 2 godine kao prvu i jedinu. Zato treba onda sve evidentirati, a to je pak nemoguce.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 15:27   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
A zašto bi platio porez ovim našim uhljebima? Prebaci sve na Revolut ili neku drugu online banku i troši lovu sa te kartice. Naša Porezna o tome pojma neće imati i ti nećeš platiti porez.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 15:52   #21
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
A kako će čovjek kupiti vilu na moru sa 150k $ preko Revoluta?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 16:08   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vila na moru za samo 150k $? I ja bi jednu takvu.
Za sve postoji način. Samo se treba dobro informirati. A bar danas to nije nikakav problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 16:15   #23
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
A kako će čovjek kupiti vilu na moru sa 150k $ preko Revoluta?
Na rate .

Salu na stranu, jasno mi je sta covjek pita i sve je logicno sto mi tu pricamo ali nazalost kod nas je "logicno" samo ono sto taj dana na salteru/uredu taj poreznik misli da je logicno .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 16:43   #24
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
da @neverin to tako zvuci jednostavno, ali to nigdje ne pise niti ima neki clanak na koji se mogu pozvati ako dode do toga da traze dokaz odakle novci. To sto se vidi uplata, kupnja, prodaja i isplata nije dovoljno jer je nakon te uplate bilo jos uplata, a te uplate isto onda treba evidentirati u obrazac, bez obzira sto nisu isplacene, a onda te dodatne uplate kamo su isle i sta su radile i to sve ispratiti je prakticki nemoguce. Dakle ako ce traziti da se sve prilozi, biti ce jako puno toga.

Zasto je to tako, pretpostavljam zato da ne bi mogao na temelju prve uplate vise puta raditi isplatu, tj. svaki put prikazati uplatu stariju od 2 godine kao prvu i jedinu. Zato treba onda sve evidentirati, a to je pak nemoguce.
U tvom primjeru su ostale uplate kriptom (USDT) a te ne treba evidentirati, samo fiat-kripto uplate i isplate i jedna evidencija za jednu kriptovalutu npr. stjecanje i otuđenje BTC-a. Ako si kupovao ETH evidencija o tome će ti trebati samo ako prodaješ ETH. FIFO je samo da bi se znalo po kojoj cijeni je kupljen BTC koji isplaćuješ, jasno da ne možeš 2 puta prodati isti. I ne treba znati kamo su išle dodatne uplate i šta su radile, one su u evidenciji zbog sljedeće isplate.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 17:54   #25
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vila na moru za samo 150k $? I ja bi jednu takvu.
Za sve postoji način. Samo se treba dobro informirati. A bar danas to nije nikakav problem.
Uzmeš 2 red do mora ... Benkovac .... :-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 14:22   #26
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Evo malo o oporezivanju. Ima dobrih informacija.


https://youtu.be/e06j4bHtWQ0
antimon je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 16:11   #27
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor antimon Pregled postova
Evo malo o oporezivanju. Ima dobrih informacija
Ništa novo koliko ja vidim prevrtio sam video, sve se to već zna, ali i dalje se ništa ne zna.

Kako i naslov kaže kako ostati u sivoj zoni kad bijela ne postoji... kakve FIFO metode kad se ne zna tko pije, a tko plaća... kakva kupovna cijena kad je vecina toga kupljena market orderom, a ne limit orderom... evo zadnje neš kupovao XLM, ima cijela stranica kupovne cijene od 0.40250 do 0.40280... komadići po jednoj cijeni, komadići po drugoj... što je bilo prvo? Nema boga koji bi to posložio po FIFO metodi, a da ne govorim da je USDT s kojim je to kupljeno isto token koji je nastao market sellom nečeg drugog sa opet cijelom stranicom različitih cijena.

Staviti samo tu jednu kupoprodaju na papir FIFO metodom je nemoguće, a uzmimo da imamo 50 takvih kupoprodaja dnevno.

Forget it.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 17:55   #28
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Ne znam šta se ljudi tresu bezveze. Političari smrače milijarde i nikom ništa...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 18:20   #29
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
I dalje sam kod toga da samo budale i ludjaci placaju porez na kripto.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 18:42   #30
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
@microsoft66 ... Ti ne razumiješ problematiku iza plaćanja poreza, nije problem doći do keša, problem je doći do legalnog keša ako misliš kasnije s tim kešom nešto iole veće napraviti. Npr. kupiti kuću. Porezna će prvo pitati tebe odakle ti novci, ti kažeš prodao kripto, oni pitaju jesi li platio porez. Nisi. Kazna čak i zatvor. To je problematika oko poreza. Dok god su to cifre do 1000 eura nitko te neće ništa pitati, ali ajde prodaj pol miliona eura kripta bosancu i onda s tim kupi kuću s bazenom kod nas... Neće ići...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na