Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2022., 21:00   #63391
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Davno se to moglo riješiti...

Smrt na cestama, mladi vozači, brzi auti, alkohol i brzina, većina subotom.

Nema problema, kazna za alkohol preko 1 promil, prva 5000kn, druga 100k kn i oduzimanje auta.

Ili još bolje, umjesto 100k kuna, uzimanje vozačke doživotno.

Nisi za promet? Ok, odjebi iz prometa i neću te više nikada vidjeti.

Da se to riješiti, samo nije nikome u cilju.

Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama. Koje služe ničemu osim eventualno strancima i neznancima uzeti 500kn da se malo napuni državna blagajna. Kleli su se u nove kamere, pojas, mobiteli... Osobno ne znam ni jednu osobu koja je dobila kaznu zbog pojasa ili mobitela a da je snimana tom kamerom.

Godine kako prolaze, auti su sve "pametniji", vozači sve lošiji i lošiji. Znam voziti po većim gradovima, stojim na semaforu, rekao bi da svaki šofer drugi koji spada u dobnu skupinu 20-40, kada stane vadi mobitel i jednostavno onako bez cilja palcem skrola kroz jednu od popularnih društvenih mreža... Jer, jebiga, tih 38 sekundi od semafora do semafora, nikad ne znaš tko je dobio dijete, išao na skijanje ili se slikao s Lidijom Bakšiš... Isti ti ljudi će jednog dana udariti nečije djete na pješačkom koje je samo išlo u školu ili s frendovima u kino. I onda će se moj rodni grad dobiti još jednog stanara iza rešetaka, ne ovog što je vozio, već oca djeteta koje se sada bori za život...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.09.2022. u 21:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 21:17   #63392
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama.
Potpis.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: nepalac. 27.09.2022. u 06:43.
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2022., 21:18   #63393
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
BMW/Mercedes/Audi služe kao clickbait. I to je činjenica. Na stranu sad crna statistika koliko prometnih s kobnim/težim posljedicama je uzrokovano tom nesretnom trojkom, ali brand u naslovu članka je isključivo rezerviran za BWM/Mercedes/Audi. Neki dan je na portalu osvanuo članak (preuzet s reddita) kako netko u crvenom Cliu vozi po nogostupu i zaobilazi kolonu. Naravno, naslov je bio u stilu "nećete vjerovati...". Dok je onaj balavac koristio zaustavnu na Pelješkom mostu, naravno da je bio BMW u naslovu. Jer to "pali" ekipu u komentarima "krkan, *član određene stranke", balkanac i sl..".

Ja osobno svaki dan viđam rejsere i krkanluk u prometu te svaki proizvođač ima svojih bisera. Majstor s Daciom mi blica i ide u pretjecanje na prijevoju, svaka druga 147-ica koju vidim ima auspuh promjera zolje i čađe da stražnja svjetla imaju prirodni tint. A da ne pričam o "sovama" koje se čuju kod mijenjanja brzine. I ti su najhrabriji kad imaju curu pored sebe, pa da ispadnu frajeri kako su brži od bemveja na cesti.

Naravno, da ne ispadne da branim bmw vozače, uvjerio sam se puno puta da određena skupina ima grdi problem s tim (npr. jedan direktor na sastanku je morao suptilno u svaku petu rečenicu ubaciti koji auto vozi). Sve je to dick measuring, čiji je jači/skuplji. I da je *Hyundai* (umetni bilo koji drugi brand) po defaultu skuplji/jači/atraktivniji sponzama, bmw više ne bi bio toliko popularan u naslovu
Par puta su me pitali zašto nisam izabrao neki drugi auto. Odgovor je jednostavan, bmw mi se još uvijek sviđa kao brand koji je nekad imao predivne primjerke u dizajnu i motorizaciji (E24, E30, E34, E46, E39, E38). Sad su malo odlutali, ali još uvijek imaju lijepih primjeraka


EDIT:
Samo je bilo pitanje vremena

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2398225.aspx
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 26.09.2022. u 21:37.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 22:00   #63394
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
@doctorg

Primjetih slicnu stvar otkako sam se iz Poljske vratio prije nekih 6 godina, od banalnih sitnica (stojis na pruznom prijelazu, rampa spustena, ne bi onaj preko puta ugasio svijetla da mu zivot o tome ovisi) do totalnog bahatluka di onaj koji je kriv jos tebi psuje i prijeti jer si mu blicnuo/zatrubio, a da nisi, vjerovatno bi zavrsilo u sudaru.

Bas se uvukla neka nervoza u promet i svi su tak napeti, kaos.
Ali mislim da je nemoguće nekome dati do znanja da je pogriješio, al kažem svakome se dogodi neki kiks i sve 5, znam i ja zablicat i zatrubit i onda si poslije mislim a čemu, kad vj. druga strana ne razumije i psuje me većinom zašto ja sada blicam/trubnem... odustao sam odavno, jer ne vidim smisao da se nerviram toliko oko stvari koje iovako ionako ne mogu osobno promjeniti i utjecat na njih. Konflikte ne želim i ne mislim se upuštati u rasprave s nekim jer ne znam skim imam posla, a najbolje mi ga je ne imat. Nek ljudi radije idu svojim putem i da ih ne vidim više


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Inače kada u retrovizoru vidim bmw koji daje žmigavce na glas komentiram da je zicer gay za volanom.

Šala ofc.

Ali opet ne može biti slučajnost da fakat gotovo svaki vikend balavurdija gine u prastarim bemburama. Jasno može se dogoditi u svakom automobilu ali jebemu sunce...
Ma stalno moram nadolijevat tu tekućinu za žmigavce, a nije jeftina ta litra

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Velika većina ljudi uopće nije "prisutna" u autima. A da ne pričamo o mobitelima, ako nije u ruci, onda je na koljenima, sjedalu do itd.

Onda lažna sigurnost da noviji/bolji auto nemre sletit s ceste, koči i stane kad treba itd.

A i samo stanje ljudi općenito je zabrinjavajuće, pošto su auti sve više sredstvo raznih ispoljavanja od onih defekatorskih, frustriranih itd.
Ovo je prečesto koliko ljudi koristi mobitel i to mi nikada nije razumljivo ako moj shitbox auto iz 2009 ima bluetooth, zašto ljudi pričaju s mobitelom na uhu ili još gore tipkaju poruke u vožnji (il tipa na semaforu je crveno, odmah se love za mobitel da pročitaju/odgovoraraju na poruke)

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama. Koje služe ničemu osim eventualno strancima i neznancima uzeti 500kn da se malo napuni državna blagajna. Kleli su se u nove kamere, pojas, mobiteli... Osobno ne znam ni jednu osobu koja je dobila kaznu zbog pojasa ili mobitela a da je snimana tom kamerom.

Godine kako prolaze, auti su sve "pametniji", vozači sve lošiji i lošiji. Znam voziti po većim gradovima, stojim na semaforu, rekao bi da svaki šofer drugi koji spada u dobnu skupinu 20-40, kada stane vadi mobitel i jednostavno onako bez cilja palcem skrola kroz jednu od popularnih društvenih mreža... Jer, jebiga, tih 38 sekundi od semafora do semafora, nikad ne znaš tko je dobio dijete, išao na skijanje ili se slikao s Lidijom Bakšiš... Isti ti ljudi će jednog dana udariti nečije djete na pješačkom koje je samo išlo u školu ili s frendovima u kino. I onda će se moj rodni grad dobiti još jednog stanara iza rešetaka, ne ovog što je vozio, već oca djeteta koje se sada bori za život...
Evo komentirali istu stvar, meni je neki zaključak da su ljudi manje prisutni dok voze, preopušteni jer će prije proći nekažnjeno nego kažnjeno, odnosno neće biti ulovljeni u prekršaju bilo kakve težine.
Stranci u vrijeme sezone su isto priča za sebe, doslovno prelaskom granice zaborave na sve i jedva čekaju se dočepati mora i svog godišnjeg ili jednostavno znaju da je vjerojatnost da ih se ulovi je minimalna ili mala.

Nisu mi jasne ni odluke gdje se ide u prestizanja sa smanjenom ili nikakvom vidljivšću s mindsetom: "a valjda nejde nitko ilitiga APP ako prođe prođe"
pa se moram micat na bankinu ili kočit da mi je božić jer je neko odlučio da mora prestignuti nekog tko vozi 5 manje nego bi on htio pa ga to živcira.

Isto tako nekolicina vozača mi se uredno zalijepi za bunker da mogu vidjeti proizvođača žarulja koje imaju ugrađene, valjda s mišljenjem da ako vozim BMW (opet, sam sam si kriv ) da automatski moram 90 letit kroz neko naseljeno mjesto, ali istodobno ne žele prestići. U svim tim situacijama mi se lakše doslovno isključit na prvoj busnoj, pustit sve kojima "smetam" i nastavit u svom nekom ritmu vožnje.

Neovisno, ljudi izvode gluposti u bilo kojoj marki auta ako se mora primjetiti osim ako se želi nekoga istaknuti, onda se bira.
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 22:30   #63395
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 753
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
U svim tim situacijama mi se lakše doslovno isključit na prvoj busnoj, pustit sve kojima "smetam" i nastavit u svom nekom ritmu vožnje.
Točno to i ja napravim. Fakat mi se neda voziti da se netko iza meni zaletava, ili stanem sastrane pa pustim ili usporim na ravnici da me prestigne odma.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 22:36   #63396
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Velika većina ljudi uopće nije "prisutna" u autima. A da ne pričamo o mobitelima, ako nije u ruci, onda je na koljenima, sjedalu do itd.

Onda lažna sigurnost da noviji/bolji auto nemre sletit s ceste, koči i stane kad treba itd.

A i samo stanje ljudi općenito je zabrinjavajuće, pošto su auti sve više sredstvo raznih ispoljavanja od onih defekatorskih, frustriranih itd.
Neki dan se vozim u lijevoj traci iza plave Tesle na Slavonskoj u ZGu prema istoku. Auto naglo koči, drži puno prevelik razmak... a meni je to sve nešto sumnjivo.

Desna traka se oslobodi i ja se ubacim u desnu paralelno s Teslom i imam kaj vidjeti: lik tipka na mobitel s obje ruke i uopće ne gleda cestu! Uživio se u tipkanje kao da mu život ovisi o tome, kao da energično piše neki hate mail, a auto sam vozi. Vozio sam tako paralelno s njim da uopće nije pogledao cestu niti jednom. Vjerojatno nije znao niti gdje je.

I naravno, svi ga obilaze po unutarnjoj i ubacuju mu se ispred, a Tesla naglo koči Ali lik ne diže glavu s mobitela....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 02:40   #63397
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Treba razdvojiti statusnu pozeljnost kroz dekadeni pogled HR, te izvrsnost neke marke, odosno BMW-a, onih koji ga prepoznaju kroz ljubav prema imenu, te onih kojima je defaultni izbor kao simbol pozeljnosti, te uspjesnosti kroz sud drugih. U drugoj kategoriji, ima i onih koji precjenjuju svoje mogucnosti.

Pa je stoga naslov svakako zvucniji ako je u njemu sudionik nesrece BMW, Audi, ili Mercedesa. S istima se moze zvucnije docarati i devastacija, ali i nemar vozaca, jer u istom trenutku, njihovo vlasnistvo ucinit ce ih bahatijima, razmetnijima za zakljucak citaca ili gledatelj vijesti iz rubrike crne kronike.

S druge mracne strane, ako zelis listati arhivu Vjesnika, mikrofilmove arhive tiska, NSK-a, ili pitati nekoga tko je u policiji radio 90-tih, neces imati problema potvrditi, da je vecina kamatarskih ubojstava redovito izvrsavana iz BMW-a, od kojih 5 ili 7 najcesce.

Bivsi predsjednik Tudjman je tada dobio blindiranog Mercedesa, ali poklon emigracije 7-ica, svjedno, postao je sluzbeni. Od tada 7-ica je doslovno postala najpozeljniji model kod tadasnjih mocnika, ili onih koji su zeljeli biti vidjeni. Ako ga nisu mogli novog, kupovali su polovnog. Zato je 2000-tih bilo more povoljnih 7-ica po oglasima, bas iz 90-tih. Sjecam se kad mi je poznati iz policije rekao tih godina, da osim ako nije neophodno, da nabrijane 5-ice i 7-mice, po noci gotovo nikad nije zelio zaustavljati. Jer mu je sef rekao, da ne zeli primati pozive, nakon kojih se mora (!) ispricavati, nakon sto je netko jos mocniji isao zvati radi zalbe na kaznu.

Listaj likvidacije 90-tih, a nije ih bilo malo, te nemoj se ograniciti samo na ZG, 5 i 7 su bile gotovo na vrhu piramide. Oduzima li to BMW-u nesto od kvalitete? Naravno da ne, ali Beba ima tu skakljivu povijest pozeljnost iz 90-tih, pa katkad, odzvanja i danas.

Takodjer, dobro se sjecam sto je kod kamatara tad bio standard uspjesnosti. Ako si bio slabiji, vozio si Calibru 4x4, ako si bio bolji, 5 ili 7, bilo je izuzetaka, nekoliko politickih tjelohranitelja (u slobodno vrijeme kamatara) vozilo je SL-a. A vrh kamatara je vozio 8-icu. Dvojac koji je vozio 8-icu po (Beli Manastir rega) poznati su bili po nocnim zaustavljanjima konkurencije, po Savskoj, a jednu epizodu sam vidio tocno na potezu Botanickog.

Lik kamatar koji je imao nekakv otpad, toga policija ni nacrtanog nije voljela zaustavljati kad je prosao u 8-ici.

Eto, da se malo vratimo kroz uzbudljivu auto proslost


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 27.09.2022. u 02:55. Razlog: dodao misao
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 02:47   #63398
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
Pa kad je nesreca sa BMW-om, gotovo uvijek je u pitanju pijani idiot i brzina... Ovima sta ne divljaju i velikoj vecini sta ne drkaju na aute BMW=brz auto, a sve te prometne nesrece to i dokazuju. + da se razumijemo, BMW ima straznji pogon i kad ga das debilu u ruke, puno lakse ce ga razbit...

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Sad mene zanima jel tako i vani po zapadu? Austrija, Njemačka, Engleska... jel murja sjedi u kafićima dok im je smjena?
U irskoj ih nema na cestama, tu sam preko 6 godina, sluzbenim autom na cesti napravio preko 300k km, ni jednom me nisu zaustavili, obiso sam cijelu irsku uzduz i poprijeko i nikad nigdje ne stoje. Ima speed van parkiran uz cestu na nekim dionicama i taj snima brzinu i salje kazne. Jednu kaznu sam dobio za brzinu, vozio 120 po autoputu koji je presao na 100 ogranicenje, a ja nisam usporio, 80 eura kazna bila. Frenda su ulovili na autoputu, 160+ je isao, isto 80 eura kaznu dobio...

Ima i tu idiota po cesti i mladih u jurilicama, ali ocito se pametnije voze u globalu.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 04:44   #63399
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
@Visage


U dalmaciji se sredisnji naslon za ruku naziva "Tuđmanka"
Jer u to doba je bila novost i samo Tuđman to ima
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 06:35   #63400
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
A nisam baš siguran u to.

https://www.novilist.hr/novosti/crna...odisnji-vozac/

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...ginuo-15117264

https://www.24sata.hr/news/foto-priz...mrskana-847244

https://net.hr/danas/crna-kronika/tr...e-0242ac130063

https://www.novilist.hr/novosti/otkr...protni-kolnik/

https://www.zagorje.com/clanak/vijes...o-vozac-toyote

https://www.glasistre.hr/crna-kronik...i-bmw-a-773304

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...ak/998475.aspx

https://emedjimurje.net.hr/vijesti/c...-iz-hlapicine/

Novinari često pišu o kojem se automobilu radi bez obzira na prozivođača. Jedino kada ne istaku marku je kada je auto uništen do neprepoznativosti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2022., 08:09   #63401
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Mislim da je BMW davno prestao biti marka istinskih ljubitelja, a više onih koji daju do znanja "vidi me u bemveju i miči mi se s ceste kad ja idem"

Za one koji nemaju za bemveja, hit su golfovi GTI sa "podrapanim" auspuhima i nabijanja po gasu u gradu, posebno poslije 22h.

Puno takvih suseljana vidim u svojoj okolini.

I to ponašanje se opet svodi na poremećaje u psihi.

Nebih se složio da policija ne radi svoj posao.
Činjenica je da staromodne metode stajanja uz cestu i zaustavljanja nemaju ona najbitniji efekt. Jer nakon par minuta kad patrola negdje stane, na svim fejsbljakima, radijima i slično se to oglasi.

Kamere bi to bolje odrađivale. Ok da bi nekog alkotestirao, moraš auto zaustaviti.

Tehnikom povećavaš izvjesnost kažnjavanja, npr. na mjestima gdje se brzo vozi, pretjeću kolone i slično.

Također spomenuto oduzimanje auta se kod nas sramežljivo propisalo, i opet ovisi o sudu.

Mislim da u Englesjoj, ako te zatekne s neosiguranim/nereganim autom, odmah dolazi po tebe šlep.

Kod nas se kod isteka rege oduzmu tablice i to je isključivanje iz prometa, fizički gs nisi spriječio da se dalje vozi.

Ima tu dosta stvari koje bi se mogle poboljšati.

Al onda ne smijemo zaboraviti da smo demokratska, katolička i turistička zemlja.
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 08:57   #63402
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
jeste li primijetili kako su svi oni koji voze sporije od vas kreteni, a svi koji voze brže od vas idioti? Ja jesam, već x puta
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:31   #63403
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
jeste li primijetili kako su svi oni koji voze sporije od vas kreteni, a svi koji voze brže od vas idioti? Ja jesam, već x puta
Kad smo kod epiteta, stigla je jesen, prve jutarnje magle su prisutne i s njima dolazi ekipa koja u koloni u gradu obavezno pali sve živo što se popaliti da. Ja i dalje ne razumijem zašto paliti stražnje maglenke kad je vidljivost i više nego dobra i voziš se u prokletoj koloni od semafora do semafora. Da nema trećeg stop svjetla, jedva da vidiš stop svjetlo od maglenki.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:36   #63404
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
jeste li primijetili kako su svi oni koji voze sporije od vas kreteni, a svi koji voze brže od vas idioti? Ja jesam, već x puta
Žena će me se odreći koliko kunem ekipi po cesti... svako jutro, svako popodne, em je prespor, em je prebrz, em nije dao žmigavac, em ovo, em ono... tak sam ko nedo*ebana baba
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:37   #63405
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Koliko znam, velika većina stručnjaka okrivljuje neefikasno pravosuđe, a ne policiju za stanje na cestama. Naravno, i država tu ima svoju ulogu obzirom da na nove aute lupa žestoke poreze, a za prastare kante naplaćuje kikiriki.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:44   #63406
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Kad smo kod epiteta, stigla je jesen, prve jutarnje magle su prisutne i s njima dolazi ekipa koja u koloni u gradu obavezno pali sve živo što se popaliti da. Ja i dalje ne razumijem zašto paliti stražnje maglenke kad je vidljivost i više nego dobra i voziš se u prokletoj koloni od semafora do semafora. Da nema trećeg stop svjetla, jedva da vidiš stop svjetlo od maglenki.
Ako se ne varam za ovo se mogu i kazne pisati.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:52   #63407
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Sama činjenica što policiju vidim jednom tjedno u prometu, a često se vozim, je dovoljna da se zaključi da su premalo prisutni. Ne znam kako ostali, ali kad vidim policijski auto ili policijsku uniformu negdje, prvo dignem nogu s gasa i gledam jesu li mi svjetla upaljena i koliko se brzo vozim.
Mobitel samo za navigaciju koristim, a vežem se UVIJEK, pa me to ne brine.
Mislim da bi puno pomoglo da povećaju broj patrola po gradu, a kamere su poluefikasne, efikasne su samo za one koji ne znaju gdje se kamera nalazi, a za ove koji znaju, tu gdje je kamera se uspori, dalje lupi po gasu.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:05   #63408
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Mislim da u Englesjoj, ako te zatekne s neosiguranim/nereganim autom, odmah dolazi po tebe šlep.
Auto se pečati, idu na njega lisice i na svaki prozor velika obavijest da auto nije osiguran/oporezan i da prije nego se pomisli koristiti u prometu, lista što sve treba napraviti.

Opet…kamere. S takvim autom se ne možeš maknuti 200m, a da te ne zabilježi neka kamera. Bilo fiksna, bilo mobilna (kombiji tipa kangoo koji na sebi imaju desetak kamera i po cijele dane samo kruže uokolo.

Ovdje je auto registriran kad ga kupiš, nikakve godišnje registracije se ne plaćaju.
MOT, tj. tehnički se odrađuje jednom godišnje.
Tečaj vožnje/dobivanje vozačke košta 99 funti (može se polagati bez satova vožnje).

Nema potvrdi o državljanstvu, OIB-a, osobnih iskaznica, nikakvih potvrda o prebivalištu i sl.
Očekivao bi čovjek puno više kaosa i na cesti i općenito, ali nije tako.
Očito se mogu stvari riješiti kad se hoće.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:28   #63409
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Auto se pečati, idu na njega lisice i na svaki prozor velika obavijest da auto nije osiguran/oporezan i da prije nego se pomisli koristiti u prometu, lista što sve treba napraviti.

...

Očito se mogu stvari riješiti kad se hoće.
S prvom rečenicom si dao i odgovor. Imaju funkcionalne kazne (ne samo za tu opisanu situaciju već vjerujem i za sve ostale prekršaje), a ne kod nas. Čak i kad dobiješ kaznu ideš na sud, malo tragične priče i kazna se drastično ublažuje.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:37   #63410
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Potpis.

Tocno tako, kolega i ja smo bili pricali, da je kazna za zmigavac 100 kuna, al da na svakom vecem raskrizju i kruznom toku imas kameru il nesto, i vozači BMWa bi kupili dodatnu opremu(žmigavac) nakon 3-4 puta.

A kamere za brzinu su totalni nonsens osim za tocno tu mikrolokaciju, gdje god je kamera, ekipa uspori na 10 ispod ogranicenja, odma iza kamere ode na 30 iznad...

Ti mobilni kangooi zvuce ko opaka stvar, to bi moglo nesto znacit...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:55   #63411
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
Isto tako nekolicina vozača mi se uredno zalijepi za bunker da mogu vidjeti proizvođača žarulja koje imaju ugrađene, valjda s mišljenjem da ako vozim BMW (opet, sam sam si kriv ) da automatski moram 90 letit kroz neko naseljeno mjesto, ali istodobno ne žele prestići. U svim tim situacijama mi se lakše doslovno isključit na prvoj busnoj, pustit sve kojima "smetam" i nastavit u svom nekom ritmu vožnje.
Kakvo isključivanje, lijepo još više usporiš pa neka prestigne ili neka se odmakne. Često mi se dogodi po gradu da kasnim, pa žurim ali mi ne pada na pamet nekome trubiti ili se derati na druge jer voze 50 a ograničenje je 70. Ja sam kriv što sam kasno krenuo. Takvu logiku imam dok se ne žurim. Ako je ograničenje 50, vozim 50, ako su rupe, vozim sporije, ako se nekome žuri trebao je ranije krenuti nisam mu ja kriv. Nedavno se vozim po cesti koja ima hrpu rupa i ležećih i lik iza mene u Toyoti Yaris poludio. Vidim ga kako maše rukama, dere se, psuje zašto ja toliko usporim preko ležećih. Da ne spominjem koliko ljudima smeta ako vozim 25 km/h kraj škole.
U zadnje vrijeme pustim muziku toliko glasno da ne čujem ništa, pa neka sviraju, psuju i ljute se - ja ih ništa ne čujem .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 11:02   #63412
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Malo topic za gume, nisam u toku baš i ne pratim zadnje vrijeme.

Jel se isplat ići furlanu još uvijek za gume preko 1200-1300kn?

Nekad smo masovno obilazili taj dio Slovenije, ali bez poreza smo prestali.

Sada, kupujem 235/40/19, pa ako mogu na gumi ušparati 200kn, na 4komada se osjeti + imam montažu.

Ili postoji neko dobro mjesto za shoping u RH?

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 11:18   #63413
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
sto se guma tice koji je sad pouzdan i najbolji webshop za nabavku guma. moze i vise preporuka.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:04   #63414
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
@Mommistake
Imaš na stranicama furlana cijene pa vidi i izračunaj. Nešto se isplati, nešto ne.

A za @Taproot7, imaš recimo vukal, www.kupigume.hr, www.gumewebshop.hr, mall.hr, ekupi.hr.

Ja sam uzimao zadnji put sa gumewebshop, iz Osijeka su ali šalju po Hrv. Sve u redu bilo sa gumama.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:10   #63415
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Također gumelider i gumiimpex i to je prakticki to.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:12   #63416
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Bilo fiksna, bilo mobilna (kombiji tipa kangoo koji na sebi imaju desetak kamera i po cijele dane samo kruže uokolo.
.
Da, mislim da upravo kamere koje bi bile mobilne su bolje rješenje od fixnih. I možeš pokriti sve prekršaje.
A i efekt iznenađenja je veći.

Mislim i da u Sloveniji imaju takve aute VW up ili slično sa kamerama na zadnjoj šajbi.

A ovo da nema te papirologije i da nema kaosa u UK, sjetih se one navodno istinite anegdote neke skandinavske zemlje gdje je bilo nezamislio nešto bespravno sagraditi pa nije postojalo ni službi ni sankcijan za to. Dok naravno nije došao čovjek sa ovdašnjih prostora sa poznatim stanjem uma i sagradio gdje mu pasalo.

Tako da kod nas su neke stvari neprimjenjive.
Čitali smo po novinama kako je nekom vozaču izrečena kazna za tipa vožnju pod alkoholom, zabranom, nereganim autom od 50 000kn.

Ali da li je na kraju i toliko kažnjen.....
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:50   #63417
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Kada je donesen onaj novi zakon oprometu, novine su bile pune astronomskih cifri za kazne. Čisto sumnjam da se ijedna od njih realizirala u tom iznosu. To je problem našeg pravosuđa.
Čitam ovih dana kako je neki načelnik oborio biciklisticu i zbrisao. Pa se sjetim onog lika iz nekog ministarstva koji je pijan pokosio klince. Što mu se dogodilo? Dobio je otkaz u tom ministrastvu pa je uhljebljen u drugom. Neš ti kazne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:51   #63418
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
/cut/…
> Odlična je KIA! Ima dosta jedinstvenih značajki koje si naveo i poklikao, kao ventilirajuća sjedala, V2L, HUD, fizički ključ...
> Dizajn i tehnologija top, SW malo kaska, ali tko će koristi CarPlay ili AndroidAuto, može lako dobiti bolji infotainment
> Meni je bila dosta plivajuća na cesti i indirektna na volanu / "gasu"
> Siguran sam da ćes biti oduševljen (i gospođa). Dok čekas možda se dodatno razvije i infrastruktura u HR ;-)
> Što se tice svega na displayu u Tesli: filigranski kotačići i haptički gumbiči su najbolje rješenje za klimu, tu nemam dvojbe. Međutim, prebacio sam se na upravljanje klimom preko shortcuta ili glasom. Muscle memory čini svoje i postane puno lakše napikati kontrole nakon nekog vremena. Teško se u jednoj probnoj vožnji naviknuti na sve, ali Tesla je auto s kojim se svakodnevno najlakše izlazi na kraj i najopuštenije živi zbog kombinacije infrastrukture, aplikacije i Silicon Valley mindseta sa svojim plusevima i minusevima



Da skrenem temu na A81 ;-)

Prošli tjedan sam proveo dan vozeći raznorazne Mercedese kroz Schwarzwald.

Mix Autobahna, lokalnih cesta i pitoresktnih mjestašca koji kao da su ipali iz Ivice i Marice. Calw, Freundenschaft itd.

Putem sreo flotu starih oldtimer Porschea, Jaguara, Alfi, BMWa i motorista. Tko voli aute i vožnju, ovo je jedna od ruta koju treba doživjeti.

Nefiltrirano o autima koje sam vozio (svaki 30-60 min u komadu):

E Klasa (213) AT Hibrid -> najudobniji kruzer, pregledan i stabilan, "ledenjački" odziv na gas od kojeg su mi se na uključivanjima stvarno ledile žile
S Klasa Coupe -> Mafia auto s bijelom kožnom unutrašnjosti, malo plivajuć i definitivno podešen na komfor, klasa za sebe
C Klasa Coupe -> Šofersajba kao da gledam kroz poštanski sandučić, stvarno tko je smislio tako klaustrofobican auto?!
A-Klasa -> najbolji feedback ceste, 136 kW varijanta pruža dovoljno snage za taj autić, vibracije i zvuka za petrolheade. One "emocije" koje se prebacuju EVima, evo tu ih ima u izobilju.
CLA -> vidi A-Klasa, samo što ima guzicu
GLE -> Udobno, izolirano, kao da sjedim u busu xD, vjerojatno super za duge višesatne pruge, ali ništa za oktanaše


Ono što sam primijetio kod svih auta, preodgojen nakon 1 god elektrifikacije:

> pritisak na papučicu...ništa...ništa...ništa...buka...ništa...krećemo
> prebacivanje između Sport i Comfort ili Launch Control na uključivanju u promet nisu praktični (probao kao lijek za ovo prvo)
> Ručni mjenjač (vozio nakon 7 god) - ne znam tko bi si samovoljno priuštio za svakodnevnu vožnju, osjećaj kao laparoskopska operacija koju mi je nedavno priuštio jedan 3 mm kamenčić :-)
(disclamer: nisam dugo vozio manualac i mogao se odmah "prešaltati". Svjestan sam da AT uglavnom znači +3000€ na novom autu i to je cijena koju si mnogi ne mogu opravdati)


Nadam se da moj HR (ejč-ar) neće ovo pročitati, ali jedan bazni RWD Model 3 sa svojim telepatskim odzivom na "gas", 1-pedal vožnjom i "akvarij" kabinom je auto kojeg bi izabrao za panoramsku vožnju kroz Schwarzwald.
Ili to ili neki primordijalni BMW kao sto ima Destro.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 15:56   #63419
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
..., i vozači BMWa bi kupili dodatnu opremu(žmigavac) nakon 3-4 puta.
...
mislis "pretplatili bi se"?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 16:05   #63420
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
@Visage U dalmaciji se sredisnji naslon za ruku naziva "Tuđmanka" Jer u to doba je bila novost i samo Tuđman to ima
90-tih se u HR odrzavao Skoda kup, ili kako se zvao. Prijatelj koji je bio sin jedne vece info firme ZG-u takodjer se prijavio. Svaki ucesnik je imao oko 50.000 DEM troskova, kotizacije, pa troskovi transporta Skodi iz Madjarske.

Uglavnom, jedan tjelohranitelj je vozio, necu navoditi inicijale moguce da je ziv, Syss bi mi mogao zamjeriti. Na jednoj od utrka, veli sinovima natjecateljima - Decki, ovako ide utrka, ja vozim na drugome, unuk vozi na prvom, a vi, izmedju sebe se borite za trece mjesto i poredak od treceg!

Ne tvrdim da je svaka bila takva, unuk cak nije lose ni vozio, ali zbog te epizode su ocevi pobjesnili od bijesa, kad su im sinovi prenjeli, za sto su dali 50k troskova. I nije motivirano protiv Tudjmana, posebno ne danas. Ali istinita anegdota iz vremena.

Straznji naslov, ovisno o podneblju, najcesce su zvali Turski Naslon.

Nego, Webstartm, ostaje glavno pitanje danas, hoce li se ovo uskoro zvati tuzba za klevetu

Žuvi


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na