Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2022., 21:18   #63361
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
I to ne jedan BMW nego 2 BMWa. Double facepalm, when 1 facepalm is not enough.

@Domy
Sory ali to je isto i ekipa kriva. Kako mozes nekome ostaviti auto da mijenja sve dok ne nadje di je problem a ti caltas i to takvu lovu?
Evo primjer iz vlastitog iskustva. Vozim od starog corollu i upali se lampica check engine. Proslo par dana nakon trogodisnje garancije (onda su toyote imale 3 godine gare). I odem u ovlašteni jer sam do onda morao servisirati tamo i veli lik mrtav hladan otiso senzor radilice motora. 15 somova kuna popravak. Ja reko ne fala. Otiso sa tom lampicom u jedan drugi ovlasteni koji je slovio kao najbolji i veli tamo lik da je otisao taj senzor uopce se ne bih mogao voziti. Resetirao je lampicu/gresku i rekao da ako se ponovi da dodjem pa cemo onda trablšutati. I odonda se nikad vise nije upalila. Pa pucao bih si u koljena da sam tu lovu ispljunuo za nista tim đabalebarošima
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 21:56   #63362
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
I to ne jedan BMW nego 2 BMWa. Double facepalm, when 1 facepalm is not enough.

@Domy
Sory ali to je isto i ekipa kriva. Kako mozes nekome ostaviti auto da mijenja sve dok ne nadje di je problem a ti caltas i to takvu lovu?
Evo primjer iz vlastitog iskustva. Vozim od starog corollu i upali se lampica check engine. Proslo par dana nakon trogodisnje garancije (onda su toyote imale 3 godine gare). I odem u ovlašteni jer sam do onda morao servisirati tamo i veli lik mrtav hladan otiso senzor radilice motora. 15 somova kuna popravak. Ja reko ne fala. Otiso sa tom lampicom u jedan drugi ovlasteni koji je slovio kao najbolji i veli tamo lik da je otisao taj senzor uopce se ne bih mogao voziti. Resetirao je lampicu/gresku i rekao da ako se ponovi da dodjem pa cemo onda trablšutati. I odonda se nikad vise nije upalila. Pa pucao bih si u koljena da sam tu lovu ispljunuo za nista tim đabalebarošima
inče senzor radilice motora je 900kn orig.bosch a ovih 14 000 vjerojatno operu od naivnih ..

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2022., 22:02   #63363
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Jao meni, jos bolje....grrrr
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 22:15   #63364
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
inče senzor radilice motora je 900kn orig.bosch a ovih 14 000 vjerojatno operu od naivnih ..
Hehe, na RenFaultu je 200-tinjak kuna. Original Siemens u ovlaštenom servisu

Kada taj "senzor radilice" (senzor gornje mrtve točke) počne zezati onda auto obično ne upali nego vergla u prazno jer ECU ne može očitati brzinu vrtnje motora. Kada crkne skroz ili ako se odspoji motor momentalno stane budući da ECU ne zna kada otvoriti injectore.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 00:33   #63365
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Evo ga konačno nazad , ovaj bi tjedan trebale stić felge i gume.


Trenutno u modu razrade motora, pošto je novi unutra. Za kojih 1500km ću mjenjat ulje i idem u zimi na 0W-30 , vjerojatno castrol edge professional
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 06:06   #63366
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Il
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
I to ne jedan BMW nego 2 BMWa. Double facepalm, when 1 facepalm is not enough.

@Domy
Sory ali to je isto i ekipa kriva. Kako mozes nekome ostaviti auto da mijenja sve dok ne nadje di je problem a ti caltas i to takvu lovu?a
Znaš koliko košta automatik? Znaš koliko ljudi ga zna popravit? Čovjek je pristao na 20k kn, mijenja se najskuplji dio mjenjača i ok. Problem je što je naravno bilo skrivenih troškova, ali glavni je da problem nije riješen. Možeš jedino na sudu tjerat pravdu.

Moja cijela poanta počevši od kočione, nije problem platit, ali da dobiješ riješenje, tj ono što si platio. Evo ti kolege i Alfe, a meni su htjeli mijenjat kompjuter u drugom servisu. Na kraju problem bio jedan jack od senzora, i auto je bio u do sad neviđenom safe modu bez gasa na 1200o/min.

Da se vratim na automatika, uzmimo ZF, odi u bilo koji ovlašteni, recimo nek je BMW, ulje se ne mijenja. Pitaj ZF koji ga je proizveo, on kaže ulje se mijenja itd.

Imam Aisina iz kojeg ni ne možeš ispustit ulje, nego se isto "obnavlja" kroz cikluse od po 3 litre. Da, da postoje pumpe, ali to sve nije namijenjeno da se radi. Ali znao sam šta me čeka kod rabljenog, pa sam ciljao na što novije s manje km i odmah promijenio 3 ciklusa po 3 litre.
Neće novo ulje uništit mjenjač, ali će definitivno pokazat koji je u banani.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 26.09.2022. u 06:23.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 09:51   #63367
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
A mene ljudi čudno gledaju kad kažem da Balkan nije za drugo nego limitirat svaki registrirani auto na 80 konja i 90 na sat. I odma na prvom prekršaju kad se nađe da ga je neko skinuo se oduzima auto. Bi vidio onda kak bi se netko s tim SUV-on od 2 tone trkao sa 80 konja
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 10:21   #63368
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Slušam vijesti na radiju upravo…

https://www.msn.com/en-gb/money/othe...ns/ar-AA12fdqe

Vlasnici električnih koji pune na javnim punionicama trenutno štede jedva 10 lipa u odnosu na vlasnike benzinaca.
A ni budućnost ne izgleda blistavo s cijenama koje samu idu gore
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 10:25   #63369
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Slušam vijesti na radiju upravo…

https://www.msn.com/en-gb/money/othe...ns/ar-AA12fdqe

Vlasnici električnih koji pune na javnim punionicama trenutno štede jedva 10 lipa u odnosu na vlasnike benzinaca.
A ni budućnost ne izgleda blistavo s cijenama koje samu idu gore
I ja maloprije čuo kako je cijena barela najniža od početka godine, pada 4. tjedan zaredom. A nas sutra čeka poskupljenje ili pojeftinjenje od jedne lipe
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 10:32   #63370
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako je barel pojeftinio, kod nas benza i dizel mogu samo poskupjeti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2022., 10:41   #63371
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
To su sve samo špekulacije, ponuda i potražnja...
stvarna cijena nafte je smiješna trenutno
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 10:43   #63372
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
zar nasi ne kupuju na mediternaskom trzistu, koje ne objavljuje javno cijenu?

@sudari s BMW-ima: nekidan sam kupio za svog felge (17") od jednog sto je na svoj E90 stavio 18". Kad je dosao sa svojim autom, pao mi mrak na oci kad sam vidio gume. Za marku nikad cuo , a kaze da kad malo padne kise odmah zadnji kraj plese. Radi se o E90 u 318d izvedbi, a gume imaju DOT od >2020 i dovoljno mesa, znaci nisu potrosene. Pa te "lijeve" gume ne bi ni na bickl stavio. Nije ni cudo sto se upletu u sudare, precijene mogucnost plasticnih guma (i sebe) jer nemaju para da stave nesto konkretno na takvo auto.
Sad gledam za svog (330i) stavit zimske Conti TS870 - zato sam i kupio set felgi, dok sam ovo ljeto peglao na Goodyear Eagle F1 Asym. 6.
Jesu me gume kostale, no znam da me nece iznenadit ponasanjem na cesti (uz naravno primjerenu voznju). Ja sam i dalje pobornik zabrane ekstremno losih guma. Ne kazem da su samo gume krive za sudare. No mogao bih se okladi, kad vidim kako skoci broj sudara kad krene ovo jesensko kisno doba i znajuci s kakvim gumama se kod nas vozi, da s boljim gumama bi bilo manje i/ili manje strasnih sudara (put kocenja, prijanjanje u okuci itd)
Na kraju dana, jedini dio auta je guma koja dira cestu.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 11:16   #63373
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
zar nasi ne kupuju na mediternaskom trzistu, koje ne objavljuje javno cijenu?

@sudari s BMW-ima: nekidan sam kupio za svog felge (17") od jednog sto je na svoj E90 stavio 18". Kad je dosao sa svojim autom, pao mi mrak na oci kad sam vidio gume. Za marku nikad cuo , a kaze da kad malo padne kise odmah zadnji kraj plese. Radi se o E90 u 318d izvedbi, a gume imaju DOT od >2020 i dovoljno mesa, znaci nisu potrosene. Pa te "lijeve" gume ne bi ni na bickl stavio. Nije ni cudo sto se upletu u sudare, precijene mogucnost plasticnih guma (i sebe) jer nemaju para da stave nesto konkretno na takvo auto.
Sad gledam za svog (330i) stavit zimske Conti TS870 - zato sam i kupio set felgi, dok sam ovo ljeto peglao na Goodyear Eagle F1 Asym. 6.
Jesu me gume kostale, no znam da me nece iznenadit ponasanjem na cesti (uz naravno primjerenu voznju). Ja sam i dalje pobornik zabrane ekstremno losih guma. Ne kazem da su samo gume krive za sudare. No mogao bih se okladi, kad vidim kako skoci broj sudara kad krene ovo jesensko kisno doba i znajuci s kakvim gumama se kod nas vozi, da s boljim gumama bi bilo manje i/ili manje strasnih sudara (put kocenja, prijanjanje u okuci itd)
Na kraju dana, jedini dio auta je guma koja dira cestu.
Ako se ne varam, mislim da na E90 18d idu 225/45/17. To je jedna od jeftinijih dimenzija. Mogu se kupiti dobre gume za normalnu cijenu. Ali zato je bolja odluka ići na veće dimenzije, shitty gume, DPF off, pa da se dupe razbacuje po slinavoj cesti. Svako malo mi se lokalni rejseri guraju na pola metra.

Kod mene su iza Bridgestone Potenza. Danas malo jače stisnem gas u križanju i osjetim kako proklizava. U ovakvim situacijama mi je drago da je 4x4, ali i znak za nove šlape
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 11:46   #63374
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ako se ne varam, mislim da na E90 18d idu 225/45/17. To je jedna od jeftinijih dimenzija. Mogu se kupiti dobre gume za normalnu cijenu.
Ja sam ovo ljeto stavio tu dimenziju (ne na BMW nego na Astru), GoodYear Eagle F1 Asymetric 6, cijena 685kn po komadu.
S obzirom na velicinu i na klasu guma IMHO sasvim razumna cijena.

Ako je dizao na 18' onda bi odgovarajuca guma bila 225/40 R 18, tu je guma 785kn kom. Opet, sa obzirom na velicinu, klasu gume, a i sam auto sasvim pristojna cijena.
Osim ako lik nije isao na neke extremne sirine gume sa minijaturnim profilom...
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 12:10   #63375
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Ja sam ovo ljeto stavio tu dimenziju (ne na BMW nego na Astru), GoodYear Eagle F1 Asymetric 6, cijena 685kn po komadu.
S obzirom na velicinu i na klasu guma IMHO sasvim razumna cijena.

Ako je dizao na 18' onda bi odgovarajuca guma bila 225/40 R 18, tu je guma 785kn kom. Opet, sa obzirom na velicinu, klasu gume, a i sam auto sasvim pristojna cijena.
Osim ako lik nije isao na neke extremne sirine gume sa minijaturnim profilom...
Ja sam računao run flat varijantu
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 12:20   #63376
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ja sam računao run flat varijantu
OK, one jesu skuplje, a mislim da je i puno manji izbor run flat modela.
A ako je lik stavljao neke "plasticnjace" da uspara novaca vjerovatno onda nije niti isao na RF model
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 12:36   #63377
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Ja sam ovo ljeto stavio tu dimenziju (ne na BMW nego na Astru), GoodYear Eagle F1 Asymetric 6, cijena 685kn po komadu.
S obzirom na velicinu i na klasu guma IMHO sasvim razumna cijena.

Ako je dizao na 18' onda bi odgovarajuca guma bila 225/40 R 18, tu je guma 785kn kom. Opet, sa obzirom na velicinu, klasu gume, a i sam auto sasvim pristojna cijena.
Osim ako lik nije isao na neke extremne sirine gume sa minijaturnim profilom...
da, 225/45/17 je posve zahvalna dimenzija za cijene guma. Mene su prije par mj kostale oko 680kn komad. Conti TS870 vidim idu za 970kn komad.
Rekao je da je te gume dobio s felgama, pa kad bude ima novaca da ce onda uzest neke bolje. Na ovim 17" sto je prodao su bile ok gume sto se tice marke - bridgestone i dunlop ako se ne varam. No uzeo sam ih bez guma jer su bile stare.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 15:58   #63378
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Pozdrav,

nisam najaktivniji član ovog foruma, prije najneakvitniji, više lurkam, ne sudjelujem u raspravama jer imam osjećaj da su nekako presubjektivne, jer koja god tematika oko guma, žmigavaca, dizelaša, marki auta pokrene, nekako završi prozivanjem drugih i napadom s obzirom na različitost mišljenja, jer je valjda bitno biti u pravu, no možda se varam.

Uglavnom, moguće i da je to razlog zašto ne pišem pa evo da se osobno suočim sa svojim strahovima da se netko samnom može i ne mora složiti, iako na kraju dana ni to nije tolko bitno valjda.


S obzirom na navedeno iskoristio bih onda priliku da napišem svoje iskustvo koje doživljavam kao vozač.
Ne spadam u kategoriju mladog, ni iskusnog vozača sa milijunima kilometara ispod svojih nogu, nisam prošao pola Europe ni vidio svijeta, ali ono što sam primjetio je u svojih 10+ godina provedenih na cesti loko vožnje/odlazaka na more itd. je koliko su ljudi nestrpljivi, nervozni, netolerantni prema ostalim sudionicima prometa oko sebe.
Ne, ne kažem automatski svi, ali dovoljno da Vam ti isti pokvare ostatak dana/večeri/tjedna ovisi koliko razmišljate dugo o tome.

Prije nego me se prozove ako do sada nisam ništa pisao, zašto sam sad odlučio progovoriti, vj. da izbacim taj dio stresa, frustracije, nemoći ili nemogućnosti promjene ili osvještenja drugih koji rade takve radnje.

Znači ovaj vikend, na putu iz Istre do ZG, trasa od nekih 300km gdje X puta auti lijeve trake debelo gaze crtu desne i u prestizanju voze preblizu jedni drugih, prisiljavaju i prestrojavaju se tolko blizu da me doslovno izguraju jer nema objašnjenja zašto se vraćaju u desnu a da još nisu ni odradili prestizanje na takvim brzinama i u takvim uvjetima gdi se vozi 50-60kmh brže od "dopuštenog" po kiši i pljusku jer je to ipak autocesta. Prestizanje z desne strane jer je lakše nego zakočit zbog prometa na koji se nailazi, uključenje na autocestu sa 50kmh nebitno jel jesam u mogućnosti se maknut ili ne.

Bilo je još nekih stvari, al nije mi cilj da se ovo pretvori u moj putopis, nego poantu da je nevjerojatno koliko svakodnevno ljudi precjenjuju, ne poštuju uvjete na cesti, brzinu, tolrenaciju i kulturu prema ostalim sudionicima prometa (pogotovo sporijih) i svojim radnjama u tom trenutku ugrožavaju ne mene nego valjda sve oko sebe pa se dogode sranja.

Nadam se da nisam otvorio sad neku pandorinu kutiju napisanim, ne znam osobno nikog od Vas, ne znam kakvi ste vozači, ne prozivam nikog, ali ako netko ima mišljenje ili savjet kako se postaviti i postupiti u sličnim situacijama, jer sve manje i manje uživam u toj vožnji auta kojoj sam se veselio svaki put.
Opaska za kraj, spadam u najzanimljiviju kategoriju vozača valjda: vozač BMWa (doduše starog E90), EGR DPF su još gore, dizel, dobre gume, dajem žmigavce, kutija i bicikli na krovu, tempomat 125 na autocesti, pa je možda to sve razlog zašto mi se događaju ovakve stvari
Dok nemam kutiju na krovu, vozim se normalno, unutar onih 10kmh/10% ograničenja, ne divljam, kao i većina... ali nekad ni to nije dovoljno da ne "smetam" drugima.

Hvala na čitanju,
držite se svi!

Zadnje izmijenjeno od: doctorg. 26.09.2022. u 16:06.
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 16:03   #63379
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
Opaska za kraj, spadam u najzanimljiviju kategoriju vozača valjda: vozač BMWa (doduše starog E90), EGR DPF su još gore, dizel, dobre gume, dajem žmigavce, kutija i bicikli na krovu, tempomat 125 na autocesti, pa je možda to sve razlog zašto mi se događaju ovakve stvari

Hvala na čitanju,
držite se svi!
Prodaj to i kupi nešto drugo, po mogućnosti da nije iz Njemačke. Nisi ti pravi bemve vozač
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 16:14   #63380
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Prodaj to i kupi nešto drugo, po mogućnosti da nije iz Njemačke. Nisi ti pravi bemve vozač
shvatio sam odmah da je greška u meni čim sam pročitao napisano. fak
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 16:25   #63381
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Slazem se sa sinosom, falio si vozilo

Inace trebas vidjeti okolicu imotskog i hercegovinu, iz nekog razloga tu vozači više voze po sredini ceste nego u svojoj traci... nikad mi to nece bit jasno ali sam ima dosta situacija di sam se morao skloniti na makadam sa strane da se nebi roknili...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 17:02   #63382
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
@doctorg

Primjetih slicnu stvar otkako sam se iz Poljske vratio prije nekih 6 godina, od banalnih sitnica (stojis na pruznom prijelazu, rampa spustena, ne bi onaj preko puta ugasio svijetla da mu zivot o tome ovisi) do totalnog bahatluka di onaj koji je kriv jos tebi psuje i prijeti jer si mu blicnuo/zatrubio, a da nisi, vjerovatno bi zavrsilo u sudaru.

Bas se uvukla neka nervoza u promet i svi su tak napeti, kaos.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 17:42   #63383
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Il

Znaš koliko košta automatik? Znaš koliko ljudi ga zna popravit? Čovjek je pristao na 20k kn, mijenja se najskuplji dio mjenjača i ok. Problem je što je naravno bilo skrivenih troškova, ali glavni je da problem nije riješen. Možeš jedino na sudu tjerat pravdu.

Moja cijela poanta počevši od kočione, nije problem platit, ali da dobiješ riješenje, tj ono što si platio. Evo ti kolege i Alfe, a meni su htjeli mijenjat kompjuter u drugom servisu. Na kraju problem bio jedan jack od senzora, i auto je bio u do sad neviđenom safe modu bez gasa na 1200o/min.

Da se vratim na automatika, uzmimo ZF, odi u bilo koji ovlašteni, recimo nek je BMW, ulje se ne mijenja. Pitaj ZF koji ga je proizveo, on kaže ulje se mijenja itd.

Imam Aisina iz kojeg ni ne možeš ispustit ulje, nego se isto "obnavlja" kroz cikluse od po 3 litre. Da, da postoje pumpe, ali to sve nije namijenjeno da se radi. Ali znao sam šta me čeka kod rabljenog, pa sam ciljao na što novije s manje km i odmah promijenio 3 ciklusa po 3 litre.
Neće novo ulje uništit mjenjač, ali će definitivno pokazat koji je u banani.
Apsolutno me zaboli koliko kosta automatik i koliko ga ljudi zna popraviti. Nisam uopce o tome govorio, vec sam govorio o tome kako ljudi mrtvi hladni ostavljaju aute na popravku unatoc velikim ciframa i stavu mijenjat cemo dok ne popravimo.
A sad kad si vec spomenuo automatik, opet je problem u ekipi koja ne istjera to dokraja i samo pređe preko toga.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 18:24   #63384
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor doctorg Pregled postova
Opaska za kraj, spadam u najzanimljiviju kategoriju vozača valjda: vozač BMWa (doduše starog E90), EGR DPF su još gore, dizel, dobre gume, dajem žmigavce, kutija i bicikli na krovu, tempomat 125 na autocesti, pa je možda to sve razlog zašto mi se događaju ovakve stvari
Inače kada u retrovizoru vidim bmw koji daje žmigavce na glas komentiram da je zicer gay za volanom.

Šala ofc.

Ali opet ne može biti slučajnost da fakat gotovo svaki vikend balavurdija gine u prastarim bemburama. Jasno može se dogoditi u svakom automobilu ali jebemu sunce...

https://www.vecernji.hr/vijesti/foto...oginuo-1602119

Stvarno bi se mogli malo zapitati https://www.glasistre.hr/eu/broj-pog...na-2019-786755
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 18:29   #63385
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Velika većina ljudi uopće nije "prisutna" u autima. A da ne pričamo o mobitelima, ako nije u ruci, onda je na koljenima, sjedalu do itd.

Onda lažna sigurnost da noviji/bolji auto nemre sletit s ceste, koči i stane kad treba itd.

A i samo stanje ljudi općenito je zabrinjavajuće, pošto su auti sve više sredstvo raznih ispoljavanja od onih defekatorskih, frustriranih itd.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 18:57   #63386
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ne možeš to drugačije riješiti nego kaznama i educiranim narodom.

U Londonu se vozim bez stresa. Sat vremena vožnje na posao, radni dan gdje se vozim od klijenta do klijenta i sat vremena doma s posla mi prođe ful brzo jer se kaznama i društvenom odgovornošću stvorila prometna kultura.

Ako divljaš i nekim čudom te ne ulovi kamera, prijavit će te prolaznik. I za razliku od HR gdje se to gleda s prijezirom da si druker, ovdje se potiče. Gdje god dođeš…parole “see it, say it, sorted”.

Nisam vjerovao da se išta poduzima dok nisam popizdio na idiota koji mi vikendom s Lamborghinijem uleti u pješačku zonu pred zgradom i onda se naslikava i turira tako da cijeli kvart odzvanja. Poslao snimku policiji na Instagram. Pitali me za registraciju i zahvalili se.
Nije ga bilo dva tjedna, pojavio se odjednom opet, pa je policija dobila još jednu snimku. Sad ga nema već mjesec dana.

Možete se zgražati nad ovim nesrećama koliko hoćete, ali dok ljudi ne izvade glave iz guzice i krenu nešto poduzimati, i dalje će se lokalni krkani ponašati kako se ponašaju, jer znaju da ljudi odmahnu rukom i to je sve
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 18:59   #63387
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Gledao sam nekog pročelnika neke PU ili tak nekaj. Rekao je ok kazne i sve je to divno i krasno ali kaj kada na sudovima to pada? Dođeš kuknjava nema ovo nema ono i nema kazne. No da to je politika i društvo te država kakva je. Daleko je to UK.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 19:21   #63388
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Na zapadu Irska/UK (ne znam za ostale zemlje) to je uglavnom rijeseno sa osigranjem za auto. Police su uzasno skupe, treba godine i godine da se skupi bonus i normalna cijena, a bodovi i kazne drasticno utjecu na cijenu do mjere da ti uopce ne zele dati policu (i naravno, polica ide na osobu, ne vozilo tako da nema voznje tatinog auta)...

I ljudi se paze od pocetka, od kad dobijes vozacku, trudis se skupit bonus i cuvas si ga... A ovih par idiota kaj ne mare, brzo padnu u zaborav...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 19:30   #63389
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ali opet ne može biti slučajnost da fakat gotovo svaki vikend balavurdija gine u prastarim bemburama. Jasno može se dogoditi u svakom automobilu ali jebemu sunce...
Ljudi ginu u svemu i svačemu, al ne znam dal si primjetio, kad su nesreće s bilo kojim drugim autom, po portalima piše samo saobračajna nesreća, poginulo toliko i toliko. Kad je BMW u igri, onda je u naslovu; Jurio s BMW-om i poginuo, Ubio troje s BMW-om, Oduzeo prednost s BMW-om i ubio dvoje... itd.
Sad ja ne znam jel su svi ti novinari neka isfrustrirana ekipa koja hejta BMW ili neš drugo, no definitivno u slučaju nesreće s BMW-om u naslovu članka se navodi BMW, al nek lik s Talismanom pobije petero, u naslovu će pisat teška saobraćajna nesreća, neće bit ni spomena o Renaultu.
I stvori se fama o BMW-u...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 19:51   #63390
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Gledao sam nekog pročelnika neke PU ili tak nekaj. Rekao je ok kazne i sve je to divno i krasno ali kaj kada na sudovima to pada? Dođeš kuknjava nema ovo nema ono i nema kazne. No da to je politika i društvo te država kakva je. Daleko je to UK.

To sa žalbama mi nije jasno. Ne može te realno optužiti i kazniti jer se na sve možeš žaliti.

Zaboravio sam ovdje staviti permit za parkiranje pod staklo jedan dan, pobrao sam kaznu.

Moje parkirno mjesto, svaki dan sam na istom parkiran i to onaj tko kontrolira dobro zna.
Taj dan mi je papir ostao na sicu.

Žalio sam se, objasnio da imam dozvolu, slikao im je i pitao jel mi mogu poništiti kaznu.

Dobio sam glatku odbijenicu s navodom pravila da u svakom trenutku dozvola mora biti istaknuta na vidljivom mjestu i da za svakog vrijede jednako.

Ok, podviješ rep i idući put ne napraviš grešku.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na