Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2022., 13:34   #63331
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Julka na prvi pogled izgleda dobro. Ali dojam traje prekratko. Komprimiran, suzdrzan, bez ITA strasti, njemacka karoserija. Nema u tome nista lose za vecinu, jer ona i dalje vozi.

Samo, zasto kad vidim 156/166/GTV, uvijek mi zatreperi srce, kad god ih vidim, a ovu, nakon trena prepoznavanja, jednostavno zaboravim za pola sekunde.



.
Slažem se, i za njih vrijedi ona o kućnim dizajnerima koji kopiraju od drugih, sve je to nekako prepitomo i uštogljeno, jbg takva su vremena
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 24.09.2022. u 13:39.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 13:52   #63332
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Slažem se, i za njih vrijedi ona o kućnim dizajnerima koji kopiraju od drugih, sve je to nekako prepitomo i uštogljeno, jbg takva su vremena
Ma lako za dizajn. Veći je problem upravljač bez imalo feedbacka i cijelo iskustvo vožnje nije ni blizu jedne 147-ice (156-icu nisam imao).

Vjerojatno je u današnje doba digitalije i elektronike nemoguće dobiti taj osjećaj kao u "analognom" (mehaničkom) autu, ali iskreno očekivao sam više.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2022., 14:09   #63333
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Danas vidio Alfu 8C. Baby Ferrari. Umjetnost u pokretu. A ne ova današnja c/p konfekcija.
E to je raritet. Svega 500 komada napravljeno, a motor je Ferrarijev.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 14:10   #63334
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Kad god vidim 166 u voznji, gledam koji je motor, pa stanje lima, pa koji su kotaci, pa gledam vozaca, sto vodi zakljucku, dal je prvi vlasnik, ili ga je preuzeo zbog prilike. Pa stanje interijera, sve to u pola minute kad mi se mota po semaforu ili u voznji. Ista prica za 156/GTV. Julku kad vidim, konstatiram samo sto ju pogoni i to je to.

Talijanski auto bi trebao odusevljavati kad ga gledas s prozora, iz svakog ugla, na koju god stranu pogledas. Julka je kao mladi menadjer, u dobrim godinama, jos nema alopeciju, nosi slim fit kosulju i najtanje odijelo koje je nasao, zbog seljoberske zelje, da svi vide koliko iza posla provodi vrijeme u teretani. Misicav, po svim "tagovima" socijalne i statusne pozeljnosti, ali dosadan, zaboravljiv u moru istih slimfit klonova.

Jedan lik iz vidjenja, koji vozi 166 3.0 V6, kad natanka gorivo, otvori haubu na pumpi, uzme krpicu koja mu sluzi za pomilovati srebreninu, ma i onaj koga uopce automobili ne zanimaju, mora se okrenuti i zadrzati pogleda na toj haubi

Zena ga kljuca da je lud, da ga mora prodati, nema cak ni plina, vozi ga kao pod vikendom i kad ide izvan grada. Siva metalik, drveni lusso volan, nema musavih ekrana, sve stopljeno, taktilno, imas osjecaj da vozis, barem metar kraci auto.

Da ne bude zabune, ima 100x pametnijih izbora danas, velim samo, da novac danas , cak i u najvisima klasama, pocesto ne moze kupiti taj osjecaj odusevljenja. Odusevljeni pogled s prozora na auto koji vozis. Ali ne zbog "statusa" trendovski potpomognut odlukom koju si donjeo zbog publike/susjeda, vec zbog sebe, jer te odusevljava. Pa taman da je drugim najruzniji na svijetu






...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 19:56   #63335
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koji su to sad ovi novi automobili MG auti ? Pretpostavljam Kinezi u europskom odijelu?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 20:02   #63336
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Yep, kupili su ime.

Stigao novi X1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 20:06   #63337
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
MG je origigi englez, u čijem je sad vlasništvu treba iskopati.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 21:01   #63338
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Stigla lubenicarka

Trebas 1000 litara prtljaznog prostora za prevesti kubik drva? Bez preklapanja sjedala? Say no more:

PXL-20220924-155909999-2

Neke promjene vs Model 3 2021
- izolirani prozori straga
- HEPA filter i biodefense mode
- grijaci/odmrzivaci metlica brisaca
- Ryzen SoC
- Kuka


Pokvarit ce mi prosjek potrosnje, ali je znacajno veci auto s AWDom. U drugom redu stanu 3 sjedalice ili 2 sjedalice + odrasla osoba, sto ce mi biti prakticno kad dodje baka u posjetu.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 21:04   #63339
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Automobili

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koji su to sad ovi novi automobili MG auti ? Pretpostavljam Kinezi u europskom odijelu?

Izgleda da su krenuli dalje u pohod na EU tržište. Ovdje ih je brdo na cesti.
Čini mi se da im je Dacia bila glavni konkurent ovdje i pojeli su ih cijenom i opremom. Ne sjećam se kad sam Daciu vidio na cesti.

Za malo novaca dobiješ dobro opremljen auto, a nisam ih još vidio pored ceste ili na šlepi.
Prednjače električni karavani i SUV-ovi po ovom kaj vidim uokolo.

Neki njihov SUV smo uzeli nedavno na cesti na foru da skineš app i uđeš u auto. Udoban, prostran, nakrcan opremom. Iznenadilo me što je imao i kameru za vožnju unatrag. Osjeti se jeftinija plastika i vidi se na ekranu da je niže rezolucije, ali auto djeluje sasvim ok.
Našao, ovo je u pitanju

https://www.autotrader.co.uk/car-det...sort=relevance

Karavani:
https://www.autotrader.co.uk/car-det...ceDeposit=true
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 21:15   #63340
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Anegdota sa tehničkog. Rušili me radi tekućine za kočnice, izmjerio 142 umjesto potrebnih 155°C. Stara 2 godine. Stavio majstor novu, izmjerio na tehničkom 155.
Na stranu nekad njihovo cjepidlacenje, ali vise puta sam vidio, od silne zurbe i pohlepe da se primi sto vise auta, cak i kad ti poznati radi, da je skidanje i odzracivanje, za dosta servisera najveca gnjavaza i gubljenje vremena. Pa se pitam, jel bilo uobicajeno - kume, nasuo sam ti tekucine, vozi i ne brini prolazis tehnicki.

A imas i danas, istina debelo u penziji starih seniora, oko Tresnje, recimo, koji jedva imaju musterija, koji ti sve skine, odzraci, temeljito ocisti, natoci novo i jos te pita, dal je previse 150 kn.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2022., 22:02   #63341
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Stigla lubenicarka

Trebas 1000 litara prtljaznog prostora za prevesti kubik drva? Bez preklapanja sjedala? Say no more:

PXL-20220924-155909999-2

Neke promjene vs Model 3 2021
- izolirani prozori straga
- HEPA filter i biodefense mode
- grijaci/odmrzivaci metlica brisaca
- Ryzen SoC
- Kuka


Pokvarit ce mi prosjek potrosnje, ali je znacajno veci auto s AWDom. U drugom redu stanu 3 sjedalice ili 2 sjedalice + odrasla osoba, sto ce mi biti prakticno kad dodje baka u posjetu.
Jako fino, cestitke na prinovi i nek te dugo sluzi!

Vozio sam ju sad u 7. mjesecu (performance verziju) kad su ove subvencije bile, poprilicno sam bio zadovoljan voznjom.
Ono sto stvarno ne volim je samo taj jedan screen i ne postojanje odvojenih kontrola za makar klimu :/

Na kraju sam se odlucio za ev6, koja pak ima neke druge kompromise (nesto manji domet, osjetno manji prtljazni prostor, 9-12mj cekanja vs 2mj za model y …) ali daje i dosta vise opreme (360 kamera i automatsko parkiranje, sto mi je jako bitno za zenu , hlađena/ventilirana sjedala, dodatni screen + HUD i stvarno jos hrpu toga sto nije bilo na tesli).

Ali ono, doslovno sam do zadnjeg dana drzao obe ponude u ruci i premisljao se…
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 06:51   #63342
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Čast izutecima, ali promjena kočione tekućine je općenito najveća prevara autoservisa. Već 16 g od kada vozim mijenjam isključivo sam(uz asistenciju buraz/otac, tko je pri ruci). Jedino dok je auti bili pod garancijom u ovlaštenom, da bi opet to sam napravio.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 25.09.2022. u 07:13.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 07:00   #63343
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,339
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 07:10   #63344
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Stigla lubenicarka

Trebas 1000 litara prtljaznog prostora za prevesti kubik drva? Bez preklapanja sjedala? Say no more:

PXL-20220924-155909999-2

Neke promjene vs Model 3 2021
- izolirani prozori straga
- HEPA filter i biodefense mode
- grijaci/odmrzivaci metlica brisaca
- Ryzen SoC
- Kuka


Pokvarit ce mi prosjek potrosnje, ali je znacajno veci auto s AWDom. U drugom redu stanu 3 sjedalice ili 2 sjedalice + odrasla osoba, sto ce mi biti prakticno kad dodje baka u posjetu.
To je model x (jbg ne razlikujem modele tesle )? Baš me zanima kakav će biti range zimi s obzirom na 4WD i ostale fičure + grijanje.

Nadam se da će te dobro i dugo služiti.

A kaj? Jel radi sve na struju? Radi. Jesi ostao bez iste? Jesi. Kaj je za očekivati?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 08:03   #63345
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
To je model x (jbg ne razlikujem modele tesle )
Kad si seljak
Ovo je Model Y.

EDIT
Da, svako malo vidim takve vijesti iz tesle :/
Nadam se da ce im se takve stvari makar malo obiti o glavu, iako sudeci po brojevima… kita.

Ne zelim im nista lose, dapace, samo daj malo sredi kvalitetu, a dok to ne napravis - ne prckaj ljude na ovaj nacin i poboljsaj customer service.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 25.09.2022. u 08:15.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 08:44   #63346
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Kad si seljak
Ovo je Model Y.

Seljačina je ispravan termin. Nisam obmanut/fasciniran teslama pa ne razlikujem modele.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 08:57   #63347
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Kao što rekoh, MG je u vlasništvu SAIC grupe iz Kine
https://en.wikipedia.org/wiki/MG_Motor

Kao što reče kolega, krenuli su putem Dacie - jeftin auto, jeftina plastika, ali puno opreme (za razliku od Dacie).
https://www.youtube.com/watch?v=BJdFz6_2H-U
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 09:08   #63348
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Čast izutecima, ali promjena kočione tekućine je općenito najveća prevara autoservisa. Već 16 g od kada vozim mijenjam isključivo sam(uz asistenciju buraz/otac, tko je pri ruci). Jedino dok je auti bili pod garancijom u ovlaštenom, da bi opet to sam napravio.
Kad mi je auto već na promjeni ulja, filtera i svega, to kaj mi promijeni kočionu tekućinu me ne košta skoro ništa, a ja nemam brige jesam napravio sve kak treba, stegnuo, jel mi slučajno pobjeglo zraka ili nekaj treće. Uostalom, 50% populacije, ak ne i više, ne bi vjerovao da dodiruju išta oko servisiranja, pogotovo kočionog sustava
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 09:48   #63349
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kao što reče kolega, krenuli su putem Dacie - jeftin auto, jeftina plastika, ali puno opreme (za razliku od Dacie).
https://www.youtube.com/watch?v=BJdFz6_2H-U
Tri cilindra, 1.0 mlinac, kinez..23.800 eura. Stvarno moraš biti poseban u glavi da daš toliki novac za to nešto.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 09:50   #63350
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Kad mi je auto već na promjeni ulja, filtera i svega, to kaj mi promijeni kočionu tekućinu me ne košta skoro ništa, a ja nemam brige jesam napravio sve kak treba, stegnuo, jel mi slučajno pobjeglo zraka.
Duga stvar, od malena sam u mehanici i sam radim u servisu, pa mi se od nekih kolega diže kosa na glavi. Nije auto u pitanju, ali nije ni bitno. Otac mehaničar starog kova, i dok se neki igrali autićima, ja sam gledao klipove, podložne pločice, platine itd.
Jedina stvar šta sam vozio da mi naprave je zamašnjak. Sam ne mogu, a kad je zdravlje u pitanju nema mi ni tko pomoći.

A kad popraviš stvar s jednim vijkom, ocem/bratom za popodne, a ovlašteni te traži cca 8k kn, e to nema cijene.

Trenutno pratim sagu jednog čovjeka i aut. Mjenjača, gdje servis ide šemom, mijenjamo dok ne popravimo. Cifre su zna se kakve peteroznamenkaste i tako par puta. Trenutno 20+ tisuća kuna i kvar je i dalje prisutan.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 25.09.2022. u 09:55.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 11:02   #63351
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
O da, to je bio prekrasan auto. Za razliku od današnje konfekcije gdje je jedina razlika oznaka na prednjeg grilu.

Probaj danas biti kreativan kod dizajna auta a da zadovoljiš sve one sigurnosne norme i sve eko norme 🙂
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 11:04   #63352
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Tri cilindra, 1.0 mlinac, kinez..23.800 eura. Stvarno moraš biti poseban u glavi da daš toliki novac za to nešto.
Kao gotovo sve marke na otoku, pokupili Kinezi. MG Rover je nesto intelektualno stavio po strani, ali od toga nista do danas se nije pojavilo. A sadasnji MG kinezi, imali su dva pokusaja u UK-u, te imali jako lose recenzije. Mislim da su s pocetka furali 4x i 7x karoserije, ili su ih pokusali
modernizirati, ali nit potrosnjom, nit performansama, icim osim imenom nisu bili vrijedni paznje.

Krajem 2000-tih su cak ozivili i MG TF model, ali ni taj legendarni model koji je uvijek u nalazio kupce, cak i danas na trzistu rabljenih, opet je imao porazavajucu prodaju, kineski vlasnik, jednostavno nije mogao privuci prijasnje vlasnike. A testovi, ponovo nista vrijedno spomena, jedino sto ga je lijepo za vidjeti.

Pogledaj si na jubiju UK testove prvih pokusaja MG kineskih limuzina, 75 cak nije lose izgledao, ali generacijom ispod tadasnjeg EURO standarda.

Sto najrecentnije rade, nisam pratio. Sad ide i treci pokusaj na druga trzista. Ali ako misle da ce SUV s MG bedjom biti prodavaniji, od onih koji su prvi izbor, mislim da ce i treci puta, iscrpiti strpljenje losom prodajom.

Od toga vremena, Kia i Hyundai modeli, narasli su za nekoliko brojeva, pa uzimati osrednjost samo radi noble MG imena, dvojim da ce biti zanimljiv prevec motivirajuc.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 11:12   #63353
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Automobili

Govorim već neko vrijeme: kitajci će za 10ak godina biti suvlasnici ili većinski vlasnici europskih proizvođača vozila.

Resistance is futile.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 11:46   #63354
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@Medo,

nazalost, razlog za kriminalno dosadan dizajn je puno prizemniji. Sto puta sam vec ponavljao, sto je rekao jedan od velikana dizajna, najveci buntovnik,. kojeg je kineska vlada prebacila na njihova sveucilista da ih uci o dizajnu. Na sekundu :

1) 2007 stanje prema buducnosti

2) Kamionska ekologija vs aerodinamika

Dal je pricao gluposti?

2019:

The World Intellectual Property Organization noting that for the first time in human history – the region of Asia filed the majority of all international patent applications. This new reality suggests that Asia is “rapidly increasing their presence in global innovation,” the report says.

First Time Ever: Asia Files Majority of Global Patents

Kako izgleda kad Colani dodje na autosajam pa ga pet njihovih televizija prati po paviljonima, dok casti proizvodjace uzivo :

Kako se zove nas (tada) mladi decko koji je radio i pomogao dizajn Audija? Ponovio je ono sto zadnjih, najmanje +10 godina ponavljaju dizajneri.

Dizajn/ideja koju predlozi prolazi deset stolova, te se vraca nazad na ispravke. Cijena ovoga, cijena onoga, zadati smjer, bez rizika za velikim promjenama, posebno kad je model prodavan, ili je zauzeo imitaciju nekog pozeljnog dijela kojeg svi trenutno oslikavaju kao pozeljnost.

Bezidejnost i prevelika kontrola je puno sira od normi. Ne osporavam da i norme igraju ali sve je podcrtano u dvije poveznice.



...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 25.09.2022. u 11:55. Razlog: ispravak vremenskog markera
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 13:01   #63355
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
jeli bilo ovo u temi?



i malo za audio puriste, za oporavak od prvog videa

__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 14:22   #63356
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Trenutno pratim sagu jednog čovjeka i aut. Mjenjača, gdje servis ide šemom, mijenjamo dok ne popravimo. Cifre su zna se kakve peteroznamenkaste i tako par puta. Trenutno 20+ tisuća kuna i kvar je i dalje prisutan.
Zvuči ko moja saga sa Selespeedom... Bertol htio mjenjati sve živo, malo po malo (prvi put sam mu dozvolio, i istini za volju, šaltanje se ubrzalo, ali glavni problem nije)... dok je auto (i Internet) tvrdio da samo treba zamjeniti EV0, Bertol me uvjeravao da to neće rješiti problem.

Na kraju kupio rabljeni selespeed, odnio njega i odveo auto mehaničaru koji radi s Alfama, ali je sam priznao da nikada nije radio sa Selespeedom... nisu se pravili pametni, zamjenili su EV0 uz napomenu da ne mogu garantirati ispravnost dijela koji sam ja donio i to još rabljenog...

I rješili mi problem za 150kn. Kada sam pitao kako su znali da je to, rekli su "sve piše u kompjuteru"... kao i meni sa OBD čitačem, zanimljivo da Bertol to nije znao pročitati i još me uvjeravao da to neće pomoći...

Ne znanje ili ne poštenje?

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 25.09.2022. u 15:28.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 14:32   #63357
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Eto, sve si rekao.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 16:55   #63358
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
i malo za audio puriste, za oporavak od prvog videa
Ovo je eliksir za puriste naseg afiniteta.

Nego, MG-san, me sjetio, hocu li posjetom na Borgward stranicu, vec citati o nekakvom restrukturiranju ili gasenju modela. No, eto ih jos na zivotu.

Kinezi upucali prilicno novca, pa mreza dilera, pa odlazak na sve sajmove. Samo, koliko im poznato ime doista pomaze u prodaji? Koliko su ih prodali do danas po modelima?

Cak i nagrade za dizajn, samo osim lijepo sivanih sjedala, stvarno ne znam, zbog cega bi se okrenuo za istim. Nisu ruzni, nisu lijepi, trebali su nekoga zvucnijeg uposliti za dizajn.

Jel itko ziv sjedio u kojem modelu?


....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 20:22   #63359
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 21:06   #63360
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova

Trenutno pratim sagu jednog čovjeka i aut. Mjenjača, gdje servis ide šemom, mijenjamo dok ne popravimo. Cifre su zna se kakve peteroznamenkaste i tako par puta. Trenutno 20+ tisuća kuna i kvar je i dalje prisutan.
Kako je to legitimno naplacivati uzaludan rad iz vlastitog neznanja, a kvar nije rijesen?
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na