Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2022., 01:57   #3121
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ima tko kakvu preporuku za PC sluške isključivo za gaming, dakle mic obavezan, ali da su što lakše i da uši nisu na plus 700°C sad po ljeti (znojenje) - sve si razmišljam o nekim laganim kao što operateri u pozivnim centrima imaju, samo da su ono, kvalitetne.

Dakle ne tražim basseve i noise cancellation nego da se može solidno igrati, a da ne smetaju na glavi...

Primarrno gledam "open-back" tip jer je tiha soba i nema ukućana da nekome smeta curenje zvuka.

Žične/bežične svejedno, dok god imaju 3.5mm. U sobi su Z906 spojeni optikom pa bi ih samo prištekavao po potrebi na kontroler...

edit: evo gledam Drop+Sennheiser PC38X, izgledaju ok po reviewima, tako nešto, samo ove su prilično paprene.
edit2: Sennheiser Game One isto OK, isto papreno (1250 kn)... dobro što nema neš takvo za nas casual gamere

edit3: prošao sam zadnjih 6-7 stranica tu na forumu i koliko vidim ili je 1200+ kn ili je 200 kn, ne vidim neš između, 500-600, koliko bi dao za casual sluške koje će se koristiti samo kod gaminga kojeg za sad nema baš puno. Sve ostalo, filmovi, muzika, ide na razglas.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 13.07.2022. u 03:08.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 09:32   #3122
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Baci oko u drugu temu, Gaming slušalice, imas dosta preporuka tamo
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 11:11   #3123
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ima tko kakvu preporuku za PC sluške isključivo za gaming, dakle mic obavezan, ali da su što lakše i da uši nisu na plus 700°C sad po ljeti (znojenje) - sve si razmišljam o nekim laganim kao što operateri u pozivnim centrima imaju, samo da su ono, kvalitetne.

Dakle ne tražim basseve i noise cancellation nego da se može solidno igrati, a da ne smetaju na glavi...

Primarrno gledam "open-back" tip jer je tiha soba i nema ukućana da nekome smeta curenje zvuka.

Žične/bežične svejedno, dok god imaju 3.5mm. U sobi su Z906 spojeni optikom pa bi ih samo prištekavao po potrebi na kontroler...

edit: evo gledam Drop+Sennheiser PC38X, izgledaju ok po reviewima, tako nešto, samo ove su prilično paprene.
edit2: Sennheiser Game One isto OK, isto papreno (1250 kn)... dobro što nema neš takvo za nas casual gamere

edit3: prošao sam zadnjih 6-7 stranica tu na forumu i koliko vidim ili je 1200+ kn ili je 200 kn, ne vidim neš između, 500-600, koliko bi dao za casual sluške koje će se koristiti samo kod gaminga kojeg za sad nema baš puno. Sve ostalo, filmovi, muzika, ide na razglas.
Mene zanima po kojim kriterijima si odabrao baš Sennheiser? Po čemu one odgovaraju tvojim kriterijima?

Jer, gledajući njih, ima sigurno ima alternativa od 200-500kn.

Isto su glomazne, isto su velike over ear, itd. Pa me zanima zašto baš te?

Zašto ne neke Steelseris, Logitech ili npr. HyperX?

Npr. Logitech G335, lagane, platnene, cca 300kn (3.5mm).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 12:23   #3124
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Nisam odabrao Sennheiser. Google je- ukucaš li ove ključne pojmove - "sweating, gaming, headset" - prvo dobiješ odgovor da tražiš open-back sluške. Nisam imao pojma razliku između closed i open dok to nisam vidio i zaključak je definitivno da bi open.

Onda kreneš Googlat "open back gaming headset" i na valjda svim stranicama, od Tom's hardwarea do RTINGS-a, svi preporučuju Sennheiser.

I eto me na Sennheiseru

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Baci oko u drugu temu, Gaming slušalice, imas dosta preporuka tamo
Prevrtio sam temu i ne vidim baš niti jedne koje bi odgovarale upitu. Sve su closed-back i glomazne i ogromne over-ear za "esports" ilitiga "pro-gamere". Nema neš za casual upotrebu da rade svoj posao (čitaj: neki lagani plastičnjak sa dobrom kvalitetom zvuka)

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 13.07.2022. u 12:40.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 12:33   #3125
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kako si došao do tog popusta? Idem na stranici i daje klasičnu cijenu 79,90

EdiT: U checkoutu treba upisat onaj kod sa slike i to je to. Nije mi izbacivao na stranici nikakav kod dok nisam refreshao stranicu.
samo sam otvorio link evo kod ako nekome ne radi: WS24A3028PD

da nemam 4 para slusalica, cak bi ih uzeo za probu.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:00   #3126
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nisam odabrao Sennheiser. Google je- ukucaš li ove ključne pojmove - "sweating, gaming, headset" - prvo dobiješ odgovor da tražiš open-back sluške. Nisam imao pojma razliku između closed i open dok to nisam vidio i zaključak je definitivno da bi open.

Onda kreneš Googlat "open back gaming headset" i na valjda svim stranicama, od Tom's hardwarea do RTINGS-a, svi preporučuju Sennheiser.

I eto me na Sennheiseru



Prevrtio sam temu i ne vidim baš niti jedne koje bi odgovarale upitu. Sve su closed-back i glomazne i ogromne over-ear za "esports" ilitiga "pro-gamere". Nema neš za casual upotrebu da rade svoj posao (čitaj: neki lagani plastičnjak sa dobrom kvalitetom zvuka)
Pa, prvo, ti tražiš headset, ne slušalice, i već si tu u krivoj temi.

Drugo, open back se većinom radi kod slušalica za mjuzu i kvalitetnijih slušalica. Zato su uvijek Audiotechica, Sennheriser i ekipa u istoj rečenici s open-back, jer im je to namjena (većinom studijske slušalice).

Gaming i open-back ne idu u istu rečenicu.

Tebi treba nešto platneno i lagano, jer open back samo po sebi znači 1000+ kuna i više nije casual.

Ono što ti trebaš je platno i lagano. Ili in-ear.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:07   #3127
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A vidi ovaj link se baš ne bi složio... npr. AKG K240 s Amazona za 70€ skupa s poštarinom... jedino što im fali je mikrofon... pa rekoh možda ima takvo što s mikrofonom.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:20   #3128
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
A vidi ovaj link se baš ne bi složio... npr. AKG K240 s Amazona za 70€ skupa s poštarinom... jedino što im fali je mikrofon... pa rekoh možda ima takvo što s mikrofonom.
Pa točno to sam ja rekao.

Headset i headphones nisu isto.

AKG K240 su studijske slušalice bez mikrofona, pa ne vidim baš poveznicu s onim što si napisao (casual gaming ali je mikrofon must).

Ti moraš prvo reći što ti ustvari želiš. Želiš studijske slušalice bez mikrofona ili gaming slušalice s mikrofonom. Ovo prvo je super, idu open-back i sve super. Ali nemaju mikrofon.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:21   #3129
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Cjepidlačiš. Recimo da tražim slušalice s mikrofonom umjesto headseta pa sam u pravoj temi

Ako u gaming headsetima budem tražio open-back headset, uputit će me na ovu temu, jer kako i sam kažeš, open back i gaming baš ne idu zajedno. Negdje pitanje mora biti stavljeno
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:27   #3130
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa to ti i govorim.

Ne cjepidlačim nego ti govorim da to ne ide jedno s drugim.

Tražiš:
Open back.
Tražiš mikrofon.
Tražiš da nisu 200EUR.
Jel tako?

Ako je tako, nema takvih. Open-back = audio/studio. Audio/studio =/= mikrofon. Audio/studio + mikrofon =/= >600kn.

I to ti cijelo vrijeme govorim.

Open back slušalice ima dosta, i to dobrih za ok lovu. Nema s mikrofonom.

Ali ok, dosta od mene, sretno s potragom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:32   #3131
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pa i to je odgovor. Nema takvih. To si mogao odmah reći i to je to.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:37   #3132
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Kupi slušalice koje ti najviše odgovaraju i onda na njih pripašeš ModMic i nemaš brige.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:43   #3133
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Kad je već tako, iako je ModMic skup, pada mi na pamet kakvo DIY rješenje, a pošto sam očigledno zabrijao na open-back, možemo se i vratiti na temu i pitati što uzeti do 100€ da je open-back. I maknuti gaming iz varijable.

Edit: DIY rješenje se nameće samo od sebe upravo uz AKG K240 - u ovom obliku

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 13.07.2022. u 13:48.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:48   #3134
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kad je već tako, iako je ModMic skup, pada mi na pamet kakvo DIY rješenje, a pošto sam očigledno zabrijao na open-back, možemo se i vratiti na temu i pitati što uzeti do 100€ da je open-back. I maknuti gaming iz varijable.
A ovak nekaj?

https://www.links.hr/hr/mikrofon-tru...mico-100509059

Makneš kada ti smeta na stolu?

Ili razer ima dobrih riješenja po 400kn (Amazon i njuškalo još i jeftinije).

I još da dodam, vidim da se Sennheiser HD559 klasificira kao open-back. One su odlične, samo nisu ni malo lagane niti prozračne. Čisto da i to uzmeš u obzir. Mene kod njih užasno boljela uha i znojio sam se. Sad imam HyperX, koje nisu open back i nemam tih problema.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:54   #3135
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ovo gore što sam u edit stavio mnogo bolje izgleda za sluške koje imaju detachable 3.5mm kabel. Samo se pluga u plug
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 13:59   #3136
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam vidio edit.

I to je opcija, da.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 14:14   #3137
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Vraćamo se na temu pomalo. Mic ću već nekako riješiti dakle, i da nije detachable kabel (Grado pišu nema, a kažu dosta bolji izbor, ali i nešto skuplji?).. Audio-Technica ima detachable, po ovom kažu najbolji izbor AKO ne smeta znojenje haha. itd itd. ali ima upgradable earcups (tu smo već na 200€+)

Ispada da je taj AKG gore zapravo idealan po pitanju svega i kvalitete i cijene i mase.. Ima još kakvi savjet ili da uzmem to i bok?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 16:48   #3138
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Uzmi to i bok
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 19:48   #3139
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Kupio, javim kad stignu.

72 eur s poštarinom. Sve si neš kontam, brijem da ću uzeti onaj mali stolni mikrofon kakav je Mmmomistake napisao, ili neš slično, ali to je tema za sebe
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 02:19   #3140
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Evo da javim da su sluške stigle, isprobao, ovako na prvu mi se čini dosta loš zvuk, nisam ja audiofil niti imam hi-fi opremu, ali sam promjenio dosta consumer-grade sluški posljednjih godina i ove su mi najčudnije do sad.

Istina, nikad nisam imao taj semi-open dizajn, ali evo, ovako na prvu, zatvorene HyperX Cloud II u direktnoj usporedbi mi nekako bolje zvuče i ako ništa, glasnije su.

Ovako na prvu AKG me podsjeća na kakve in-ear kineske jeftinjave.. možda to tako treba, a možda sam falio namjenu.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 10:29   #3141
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Evo da javim da su sluške stigle, isprobao, ovako na prvu mi se čini dosta loš zvuk, .
eto dao si 72 evra a nisi zadovoljan,
a ja tu na oglasniku imam odlične sennheiser HI-FI, open back bez mikrofona za manje novaca...
ljudi se pale na te plastičnjake "gejming sa bezbroj boja" a zvuk užaš - čak i za igranje i slušanje YT videa.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 12:11   #3142
Hexx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova

Napravio sam narudžbu jučer u 11:20, sada su me zvali da mi jave da će isporuka slušalica kasniti 20ak dana pa da biram želim li povrat ili čekati. Očito nisu očekivali toliku navalu..
Hexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 12:43   #3143
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Hexx Pregled postova
Napravio sam narudžbu jučer u 11:20, sada su me zvali da mi jave da će isporuka slušalica kasniti 20ak dana pa da biram želim li povrat ili čekati. Očito nisu očekivali toliku navalu..
Uzeo ih u Linksa, iskreno, nisu mi nista posebno. Stiscu podosta na usi, rade samo sa PC.u (dongle), zvuk OK, ali nista posebno. Probao sam par demo.a DTS:X, te odvozio par sati iRacinga. Srecom, kako ih držim preko VR.a koji je ionako pomalo neudoban za drzati na glavi, pa me ne stiscu toliko, tj ne osjetim, inace bi ih vec u trznicu poslao.
Ne znam, mozda nesto propustam, ali po meni ne vrijede niti toliko koliko su na popustu sad, a kamoli puna cijena kad je bila. Takodjer, napravljene od solidno jeftine plastike.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 13:57   #3144
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slusalice

Sve je danas prenahajpano sto se zvuka tice. Ovo sa dongleom min je dobro jer zvuk ne kasni nego je realtime sto za BT ne mogu bas reci. Za gaming na PCu imam Sony Playstation Gold sluske s dongleom pa cu bas vidjeti razliku u odnosu na ove ,nisam jos stigao isprobati tek stigle danas. Ako mi ne budu pasale idu dalje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 14:19   #3145
Hexx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Pa ne znam, imam obične Cloud Core već 4 godine i čine mi se sasvim okej za moje potrebe, jedino što sam morao kupiti usb zvučnu jer su bile dosta tihe spojene na matičnu, nadam se da s ovima neće biti tog problema. Uzeo sam ih samo zbog wirelessa, a u najgorem slučaju ih mogu vratiti.
Hexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 14:45   #3146
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
ne znam, ja imam HyperX CLoud Orbit S, sa planarno magnetnim driverima, ludnica su.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 15:15   #3147
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
iman sluske i dac skupa 2+k i odlican mi je zvuk lol,plus nije tema slusalice

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 18:13   #3148
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ne znam, ja imam HyperX CLoud Orbit S, sa planarno magnetnim driverima, ludnica su.
300€ žične vs 100€ bežične

EDIT: može mod brisanje, offtopičarimo na kvadrat.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 10:08   #3149
ploha
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pozdrav,

trebale bi mi noise-cancelling naglavne slušalice za posao. Dijelim ured i relativno smo blizu i često ne čujem vlastite misli kad je kolega na pozivu, a još gore kad smo oboje na pozivu.

Budžet: do cca 500 kn

Hvala!
ploha je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 10:17   #3150
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor ploha Pregled postova
Pozdrav,

trebale bi mi noise-cancelling naglavne slušalice za posao. Dijelim ured i relativno smo blizu i često ne čujem vlastite misli kad je kolega na pozivu, a još gore kad smo oboje na pozivu.

Budžet: do cca 500 kn

Hvala!
nemoj ocekivati da ćeš ostat wow sa noise cancellingom za 500 kn, dapače, vjerovatno ćeš ostat razočaran

a u taj budget eventualno mozes ugurat Anker Soundcore Life Q30 koje je ekipa ovdje preporučivala, neki su zadovoljni, neki ne... a i teško je biti objektivan u tome tako da, probaj sam...

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 03.10.2022. u 10:23.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na