Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2022., 10:18   #2671
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Kolko im treba da dostave karticu? Gledam jel bi stigla do idućeg utorka
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 10:44   #2672
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460


__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 11:19   #2673
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kolko im treba da dostave karticu? Gledam jel bi stigla do idućeg utorka
Mislim da ti ne može stići do utorka, za nekih 2 tjedna možda.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 11:24   #2674
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
19.7. orderao, 27.7. mi je stigla
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 12:07   #2675
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Btw. Ima vam porezna uvid u revolut vec neko vrijeme. Nema skrivanja
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 08:03   #2676
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova


Sjetio se da je bankomat
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 08:48   #2677
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
Btw. Ima vam porezna uvid u revolut vec neko vrijeme. Nema skrivanja
A Revolut for Business?
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 08:51   #2678
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Jedino ako ga imaš u kombinaciji s nekom od stranačkih iskaznica (poželjno HDZ), onda to porezna ne vidi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 13:41   #2679
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Htio sam i ja danas ispuniti onaj kviz, ali mi piše "Osvojite 24kn u DOT-u" pa sam laganini odustao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2022., 14:30   #2680
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Pa moras sve kvizove proč da dobijes maximalu

Ajd, ljudi nam ovdje dali komplet šalabakter, vi nit to ne zelite maznut
Ja sam na kraju jos i dokupio i zaokruzio
Sad imam 3 dota
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2022., 18:25   #2681
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Odgovorili mi iz kadrovske, a vezano za isplatu olace na Revolut.

"Isplata na Revolut je nažalost bitno kompleksnija nego je izgledalo na prvu. Revolut računi nemaju HR IBAN (nego LT) pa nije moguće plaćanje samo preko IBAN-a nego bi se trebao koristiti i SWIFT/BIC za što se još traže tehnička rješenja. Nakon što smo kucali na mnoga vrata, zadnja informacija koju imamo je da se u ministarstvu financija/porezna uprava priprema nova detaljnija uputa. Pratimo razvoj…"

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 11:17   #2682
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
@jucca, plačem

SEPA, IBAN, kakvi mrtvi swiftovi i bicovi. S revoluta plaćam na ostale EU ibane, nikad vise od vlasnika i ibana nije trebalo. Mi smo u SEPI već koliko godina pa da, još uvijek sva/neka(?) mobilna bankarstva nedaju iban bez HR

Single Euro Payment Area
This unique euro payment area establishes an integrated European market for payment instruments. The aim of SEPA is to ensure that payments within Europe take place as simply and effectively as those within a single country.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 12:08   #2683
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Mi smo u SEPA HRK shemi.
Od 1.1. ćemo biti u SEPA shemi, pa će onda vrijediti druga pravila.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 14:57   #2684
bed-boy11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Kao što sam rekao. U RH isplata mora biti u HRK dok se ne uvede euro. HRK se ne može slati SEPA-om, već samo SWIFT-om.
bed-boy11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 15:12   #2685
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 253
Kao i uvijek molim neka objašnjenja za mene starog konja koji ne kuži neke stvari.
Kao prvo, isprika modu, ako ima odgovora na moja pitanja, ali mi se stvarno nije dalo čitati sve stranice.

Ovako:
1. Imam HPB visa prepaid koju bih spojio s revoult računom. Koliko sam ono malo skužio treba imati neku stvarnu karticu koju treba spojiti s Revoult.
Točno ili ne?
2. Da li može revoult samo s virtualnom karticom, ne treba mi fizička?
3. Ako može samo virtualna kartica, da li se njome može plaćati na netu kao i običnom karticom (3-D secure)?
4. Zašto ovo pitam? Naletio sam na jednu stranicu s koje bih naručio robu nekog iznosa do cca 20 eur, i piše da se ne može platiti visa karticom već samo revoult. Stranica je pouzdana jer sam prije plaćao gore navedenom visa prepaid kartiocom, a sad ne znam što im se smučkalo u glavi. Shop je u EU.

Hvala na odgovorima!

Zadnje izmijenjeno od: fico007. 23.08.2022. u 15:36.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 15:13   #2686
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Ukratko, 3x DA
cic je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 15:36   #2687
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 253
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Ukratko, 3x DA
Hvala!
Ovo je stvarno bilo brzo!
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 09:43   #2688
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
jel imao ko kad problema sa primanjem sredstava na revolut? znaci otkad ga koristim dogodilo mi se samo jednom da iako je bio sepa nalog da je transfer na revolut kasnio jedno 10 minuta, a doslovce sam u ducanu stajao na blagajni, i drugi put danas. prebacim 300e, pise da su zaprimili uplatu al je kao pending... a dok pogledam detalje pise failed. svaki put nalog s istog racuna sve isto. ideje?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 10:45   #2689
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
jel imao ko kad problema sa primanjem sredstava na revolut? znaci otkad ga koristim dogodilo mi se samo jednom da iako je bio sepa nalog da je transfer na revolut kasnio jedno 10 minuta, a doslovce sam u ducanu stajao na blagajni, i drugi put danas. prebacim 300e, pise da su zaprimili uplatu al je kao pending... a dok pogledam detalje pise failed. svaki put nalog s istog racuna sve isto. ideje?
scrollam svako jutro google news kada putujem na posao i naletim na
članak pošto i sam koristim revolut odlučio sam ga pročitati.

Ukratko autor je imao sličan/isti problem. Link
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 11:06   #2690
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
scrollam svako jutro google news kada putujem na posao i naletim na
članak pošto i sam koristim revolut odlučio sam ga pročitati.

Ukratko autor je imao sličan/isti problem. Link
Pa u suštini, cijeli taj problem što je autor članka imao polazi od činjenice da je korisnik HR banke(Erste u ovom slučaju) i sa te banke, prebacuje pare na Revolut. Tu je u nekoj od milijarde transakcija, uvijek moguć problem. Piše da je mislio primati plaću na Revolut kad to bude dozvoljeno ali da zbog ovoga neće, te da će isti zatvoriti, dok u suštini cijeli problem ne bi ni imao da nije bilo faktora druge banke, te da je plaću primao na Revolut. Članak je malo kontradiktoran. Upire prstom u pogrešnu stranu.

Imao sam ja slučaj gdje sam kupovao sa Amazon Business preko firme, sa Visa zaba karticom platio, Amazon rezervirao sredstva, meni Zaba skinula sredstva odmah, a Amazon skida sredstva tek po slanju, te kad su mi poslali Amazon je naplatio a meni Zaba opet skinula isti iznos. Pa Amazon support, pa neki code mi Amazon da šta moram javit banci da storniraju naplaćenu rezervaciju, itd... riješilo se sve uredno ali ako Amazonova banka i Zaba mogu imati problema, kako ne Revolut i Erste npr.

Cijela poanta je najviše problema ovakve prirode je upravo zbog činjenice da jedan korisnik koristi 2 banke, Revolut i HR banku, te istih problema ne bi bilo da koristi npr. samo Revolut ili Erste. Međubankarske transakcije su uvijek sporije, pogotovo ako su različite države banke...

Ja osobno sam još na Zabi i šaltam na Revolut preko Google Pay i instant sjedaju novci. Uvijek bez problema. Ako se ne koristi Google Pay onda je stvar podložna "komplikacijama".
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 11:49   #2691
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ja sam x puta prebacivao pare sa Erste na Revolut i uvijek su bile prenesene odmah.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 17:10   #2692
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Pa u suštini, cijeli taj problem što je autor članka imao polazi od činjenice da je korisnik HR banke(Erste u ovom slučaju) i sa te banke, prebacuje pare na Revolut. Tu je u nekoj od milijarde transakcija, uvijek moguć problem. Piše da je mislio primati plaću na Revolut kad to bude dozvoljeno ali da zbog ovoga neće, te da će isti zatvoriti, dok u suštini cijeli problem ne bi ni imao da nije bilo faktora druge banke, te da je plaću primao na Revolut. Članak je malo kontradiktoran. Upire prstom u pogrešnu stranu.

Imao sam ja slučaj gdje sam kupovao sa Amazon Business preko firme, sa Visa zaba karticom platio, Amazon rezervirao sredstva, meni Zaba skinula sredstva odmah, a Amazon skida sredstva tek po slanju, te kad su mi poslali Amazon je naplatio a meni Zaba opet skinula isti iznos. Pa Amazon support, pa neki code mi Amazon da šta moram javit banci da storniraju naplaćenu rezervaciju, itd... riješilo se sve uredno ali ako Amazonova banka i Zaba mogu imati problema, kako ne Revolut i Erste npr.

Cijela poanta je najviše problema ovakve prirode je upravo zbog činjenice da jedan korisnik koristi 2 banke, Revolut i HR banku, te istih problema ne bi bilo da koristi npr. samo Revolut ili Erste. Međubankarske transakcije su uvijek sporije, pogotovo ako su različite države banke...

Ja osobno sam još na Zabi i šaltam na Revolut preko Google Pay i instant sjedaju novci. Uvijek bez problema. Ako se ne koristi Google Pay onda je stvar podložna "komplikacijama".
Nisam čitao članak ali uvijek su u igri dvije banke. Ili od tvoje firme I Revolut ili tvoja baka i Revolut. Hr firme će uvijek plaćati plaću sa hr računa koristeći hr banku. Dakle da prima plaću od firme koja ima svoj račun u Erste i to se desi još veće njesra.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 18:03   #2693
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Nisam čitao članak ali uvijek su u igri dvije banke. Ili od tvoje firme I Revolut ili tvoja baka i Revolut. Hr firme će uvijek plaćati plaću sa hr računa koristeći hr banku. Dakle da prima plaću od firme koja ima svoj račun u Erste i to se desi još veće njesra.

Sent using Tapatalk
Naravno ali je to jedan transfer mjesečno. Ovdje se radi o prebacivanju sa osobnog na revolut, a to je puno češće.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 18:35   #2694
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Naravno ali je to jedan transfer mjesečno. Ovdje se radi o prebacivanju sa osobnog na revolut, a to je puno češće.
Kužim što misliš no da mi taj jedan (mjesečna plaća) zapne na 7 dana u bespućima Revolut korisničke službe ja bi slom živaca dobio.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 18:56   #2695
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ja na Revolutu imam autotopup namješten da ako padne ispod 200kn da odmah nadoplati 200kn. Sa Erste banke. I to zasada radi bez problema. Lova sjeda odmah.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 02.09.2022. u 19:13.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 19:00   #2696
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Kužim što misliš no da mi taj jedan (mjesečna plaća) zapne na 7 dana u bespućima Revolut korisničke službe ja bi slom živaca dobio.

Sent using Tapatalk
Apsolutno. Jednom da mi se to desi, odmah bi ga ugasio. Ali, evo meni, za sada, radi besprijekorno.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 20:39   #2697
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja sam x puta prebacivao pare sa Erste na Revolut i uvijek su bile prenesene odmah.
eto ja isto s erste na revolut i danas sam bio bez para cca 2 sata iako se radilo o sepa nalogu i potvrdjeno da je transakcija prosla u sekundi al je na revolutu 2 sata bila pending...

drugi problem.

limit pise da se resetira 2.9.

ja danas konvertirao te eure i digo prvi put 1500 kn, drugi put 400 kn.

kad idem gledat transakcije, prvi put naplatilo fee od 30 kn, drugi put 10 kn.

idem gledat limit, i dalje stoji 0/3.300kn


idem pitat support votafak, veli zao nam je, izgleda da sam dizao novce prije nego se limit resetirao.

reko limit pise 2.9. da se resetira. 2.9. pocinje s 00:01h, ja dam novce dizao u 13.40h, votafak?

edit:

razvoj situacije, kaze support da se meni limit resetira 2.9. u 21.43h cca.
ja reko a gdje ja vidim tu informaciju i screenshotam im tab od daily limita i pokazujem da pise samo datum, ne pise vrijeme....
ne j...u zivu silu... boli ih dzon.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 02.09.2022. u 22:58.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 11:18   #2698
moruzgva
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Treba mi mala pomoć oko kartice.
Novi sam u Revolut svijetu, sve podesio, instalirao karticu na Apple Pay ali sam i naručio fizičku karticu.
Uplatio sam neki 500kn na račun i kad sam htio podići novce na bankomatu ili platiti putem kartice - javlja grešku ili odbija u trgovini naplatu, tj javlja da je -ODBIJENO.

U aplikaciji stoji da ju moram aktivirati prvim PIN plačanjem.

Ječ to znači da mora iznos biti veči pa da me traži PIN ili je dovoljno prisloniti karticu na veći iznos.

Hvala
moruzgva je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 11:20   #2699
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Fizičku moraš potvrditi pin-om kad dođe, bilo koji iznos. Virtualna odmah mora raditi, bez ikakve aktivacije, ako si prošao sve verifikacije. Ne znam kako to klapa kod Applea i ja sam u Google pay dodao i odmah isti dan je radila.

Edit: ako govoriš o fizičkoj, tj već ti je stigla, moraš ju baš gurnuti u bankomat, ona ne radi contactless na bankomatima, samo na pos-ovima. Bar moja tako.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 11:21   #2700
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
You can activate your physical Revolut card by making a chip and pin payment at a physical terminal. It can be either a shop terminal or an ATM.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na