Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2020., 18:56   #4771
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Brzina rama utječe samo na gaming sa high end gpu, te eventualno nešto photoshop. U drugim stvarima nema efekta.
Ovdje imaš 1st gen https://www.techpowerup.com/review/a...mory-analysis/



Ostalo je samo lječenje OKP-a vlasnika
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 19:23   #4772
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Pametnome dosta. Ne diram ništa. Kupim hladnjak da mi je opet ured u tišini i to je to
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 19:31   #4773
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
1.0.0.4 je F50

ima se smisla opce zahebavati oko tih par 100mhz-a? Komp se koristi za CAD i pregledavanje 3D point clouda...
nema smisla ak imaš pametnijeg posla
bitno je da si na F50
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2020., 21:43   #4774
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Stigao novi bios za Asus Prime X370-Pro:

Citiraj:
Version 5601
2020/07/27
PRIME X370-PRO BIOS 5601
"Improve system performance
Improve DRAM stability
Improve system stability
Improve system compatibility
Fixed AI suite 3 issue
Update AM4 AGESA to 1006
Fixed HDMI and DP sound issue"
https://www.asus.com/us/Motherboards...HelpDesk_BIOS/
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2020., 21:45   #4775
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Oho, nakon dugo vremena



Nek tako pripremaju lagano i za zen3
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 13:54   #4776
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Bios fino radi. Opet sam probao memoriju na više od 3200MHz, ali jednostavno neće. Ne znam je li do ploče ili do IMC-a. Neću se više zafrkavati sa time dok ne nabavim neki 3700X. Btw. trik sa EDC=1 još radi za bolji boost.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 22:11   #4777
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Stavio nove windowse, koji power plan staviti za R5 1600, Windows balanced ili Ryzen balanced? Mislim da se u vrijeme izlaska 3000 serije spominjalo da za prvu i drugu generaciju Ryzena ide windows balanced, a za treću generaciju Ryzen balanced....
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 22:36   #4778
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Stavio nove windowse, koji power plan staviti za R5 1600, Windows balanced ili Ryzen balanced? Mislim da se u vrijeme izlaska 3000 serije spominjalo da za prvu i drugu generaciju Ryzena ide windows balanced, a za treću generaciju Ryzen balanced....
Stavi Windows balanced, iako se na nekim stranicama preporucuje 1usmus-ov power plan - no AFAIK on je vise za zen2...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 00:13   #4779
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Stavi Windows balanced, iako se na nekim stranicama preporucuje 1usmus-ov power plan - no AFAIK on je vise za zen2...
ide onda windows balanced, nema potrebe da na tom području gubim vrijeme na eksperimente
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 01:50   #4780
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 08:45   #4781
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Asrock X370 Gaming X - BIOS 4F greška

Ploča iz naslova, sa Ryzenom 1700, nakon 3 i pol godine je odlučila otkazati suradnju, neće bootati odnosno stane sa 4F greškom (Dr.Debug LEDice).

Iako se ne spominje konkretno u njenom manualu (samo u grubo opseg 1-59 kao "memory related problems"), 4F je na Asrockovim pločama oznaka za zbrljani BIOS (npr. nakon neuspjelog flashanja) i tu sve staje, ne može se ući u BIOS, nema slike.
Uz samo resetiranje BIOSa (jumperi i vađenje baterije) probao sam razmjestiti RAM keksiće (2x16GB), nove iz drugog kompa, zamijeniti grafičku, napajanje, iskopčati SSDove, sve do provjere da li procesor dobro sjedi u socketu (a sjedio je 3 i pol godine )
Koliko vidim, ploča nema zamjenjivi čip ili dual-BIOS, tako da ne vidim načina kako se opet dokopati ulaska u BIOS.

Što još probati prije nego joj potpišem smrtovnicu ?
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 10:02   #4782
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ploča iz naslova, sa Ryzenom 1700, nakon 3 i pol godine je odlučila otkazati suradnju, neće bootati odnosno stane sa 4F greškom (Dr.Debug LEDice).

Iako se ne spominje konkretno u njenom manualu (samo u grubo opseg 1-59 kao "memory related problems"), 4F je na Asrockovim pločama oznaka za zbrljani BIOS (npr. nakon neuspjelog flashanja) i tu sve staje, ne može se ući u BIOS, nema slike.
Uz samo resetiranje BIOSa (jumperi i vađenje baterije) probao sam razmjestiti RAM keksiće (2x16GB), nove iz drugog kompa, zamijeniti grafičku, napajanje, iskopčati SSDove, sve do provjere da li procesor dobro sjedi u socketu (a sjedio je 3 i pol godine )
Koliko vidim, ploča nema zamjenjivi čip ili dual-BIOS, tako da ne vidim načina kako se opet dokopati ulaska u BIOS.

Što još probati prije nego joj potpišem smrtovnicu ?
Potpuno isti problem sa Gigabyte x370 baziranom pločom, ništa nije pomoglo, čak ni garanciju nisu htjeli uvažit
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 10:55   #4783
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 242
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ploča iz naslova, sa Ryzenom 1700, nakon 3 i pol godine je odlučila otkazati suradnju, neće bootati odnosno stane sa 4F greškom (Dr.Debug LEDice).

Iako se ne spominje konkretno u njenom manualu (samo u grubo opseg 1-59 kao "memory related problems"), 4F je na Asrockovim pločama oznaka za zbrljani BIOS (npr. nakon neuspjelog flashanja) i tu sve staje, ne može se ući u BIOS, nema slike.
Uz samo resetiranje BIOSa (jumperi i vađenje baterije) probao sam razmjestiti RAM keksiće (2x16GB), nove iz drugog kompa, zamijeniti grafičku, napajanje, iskopčati SSDove, sve do provjere da li procesor dobro sjedi u socketu (a sjedio je 3 i pol godine )
Koliko vidim, ploča nema zamjenjivi čip ili dual-BIOS, tako da ne vidim načina kako se opet dokopati ulaska u BIOS.

Što još probati prije nego joj potpišem smrtovnicu ?

Fleshaj sa vanjskim programatorom direkt na ploci ili se skine chip pa onda, ako mislis da je do biosa naravno


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 12:15   #4784
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Zahvaljujem na komentarima.

Citiraj:
Autor dbL Pregled postova
Fleshaj sa vanjskim programatorom direkt na ploci ili se skine chip pa onda, ako mislis da je do biosa naravno
Čip je zalemljen na ploči, nije u ležištu, pa mi sve skupa izgleda skuplja operacija od nove ploče (o programatorima i flashanju čipova znam samo da postoje ).

Ne znam što bi još moglo biti osim BIOSa jer se ponaša baš kao i svima ostalima sa tom 4F greškom (sve ostalo je odspojeno, a kad nema ni jednog keksa RAMa onda stane malo prije, na 46). Obzirom na do sada pročitano, vjerojatno će nova ploča biti konačno rješenje jer je vlasniku dosta hitno.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 14:59   #4785
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Zahvaljujem na komentarima.


Čip je zalemljen na ploči, nije u ležištu, pa mi sve skupa izgleda skuplja operacija od nove ploče (o programatorima i flashanju čipova znam samo da postoje ).

Ne znam što bi još moglo biti osim BIOSa jer se ponaša baš kao i svima ostalima sa tom 4F greškom (sve ostalo je odspojeno, a kad nema ni jednog keksa RAMa onda stane malo prije, na 46). Obzirom na do sada pročitano, vjerojatno će nova ploča biti konačno rješenje jer je vlasniku dosta hitno.
Tu imaš par ideja

https://forums.overclockers.co.uk/th...dead.18814297/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 15:47   #4786
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Izgleda zanimljivo iako uglavnom pričaju o Gigabyte pločama pa moram još istražiti da li ova Asrockica ima neki pandan njihovim DIP-switchevima i dual-BIOSima, u manualu se ne vidi, možda nešto ima ispod onih heatsinkova chipseta ili VRMa. Možda sam propustio i nešto od ovih trikova sa dugim držanjem power-buttona, spajanjem napajanja "na naglo" sl., iako sam par puta ponovio, jedino nisam baš čekao nekoliko sati kao što spominju u postovima jer je hitno.

Srećom, donijeli su mi novu, baš Gigabyteica, trebam još samo zatvoriti kućište, tako da više ne gori.
Sve ostale komponente su ispravne, RAM, grafička, napajanje, tako da mogu zaključiti da je problem ipak samo taj zblesirani BIOS.
Sad kad je tu nova ploča onda ova može i na elektro-šokove, možda joj se vrati pamćenje .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na